Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja 
Autor Wiadomość
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Chłopie – ale wyrok opiewał na czapę. Dokładniej, padło tam coś w rodzaju: nie żryjcie tej cholernej pomarańczy, bo czeka Was nagły zgon. Doszło do niego? Co najwyżej do swoistej Bożej rejterady, żeby człowieki nie zeżarły również awokado.

A Saqura stawia sprawę jasno. Nie wiem, co trzeba mieć w łapetynie, żeby to rozumieć opacznie.


Śr lis 22, 2017 22:12
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Kwestię odpowiedzialności zbiorowej za grzech pierwszych rodziców wytłumaczono Osirisowi całkiem niedawno tu:

viewtopic.php?f=19&t=39652&start=135

wszystko zapomniał, czy jak?


Śr lis 22, 2017 22:28

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Sugeruje tutaj Saqura, że zjedzony owoc Adama i Ewy sprowadził na ludzi cierpienie - co jest odpowiedzialnością zbiorową. Ale Twój przeżarty katolicką nauką mózg zapewnie nie rozumie czegoś takiego...może napij się mleka?

Adam i Ewa byli przedstawicielami ludzi, ty też jesteś człowiekiem grzesznym, więc o co się czepiasz?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 22, 2017 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
felek27 napisał(a):
Kwestię odpowiedzialności zbiorowej za grzech pierwszych rodziców wytłumaczono Osirisowi całkiem niedawno tu:

viewtopic.php?f=19&t=39652&start=135

wszystko zapomniał, czy jak?


Żartujesz sobie? moderator kazał mi się zamknąć tłumacząc się, że niby otrzymałem odpowiedź.
Nie wiem czy nawet nie dostałem osta za niewygodne pytania, normalka tutaj.


Śr lis 22, 2017 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Andy72 napisał(a):
Osiris napisał(a):
Sugeruje tutaj Saqura, że zjedzony owoc Adama i Ewy sprowadził na ludzi cierpienie - co jest odpowiedzialnością zbiorową. Ale Twój przeżarty katolicką nauką mózg zapewnie nie rozumie czegoś takiego...może napij się mleka?

Adam i Ewa byli przedstawicielami ludzi, ty też jesteś człowiekiem grzesznym, więc o co się czepiasz?


Nie jestem grzesznym człowiekiem bo grzech nie istnieje - to wymysł religii.


Śr lis 22, 2017 22:37
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Właśnie. Osirisy są bezgrzeszne, bo nie hołdują ideologiom. Grzech to ideologia; zapamiętajcie to sobie wreszcie.

Swoją drogą, na świecie istnieją z grubsza trzy rodzaje kultur: guilt-culture, shame-culture oraz shit-culture. Kulturę winy za grzechy Osirisy właśnie starają się rozmontować. O kulturze wstydu za hańbę Osirisy milczą uparcie. Czyżby zmierzały one, te Osirisy, do zaprowadzenia tutaj kultury strachu, horroru i trwogi? Czarna Afryka żyje w ten sposób i Afrykańczycy spier... stamtąd aż miło.


Śr lis 22, 2017 22:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
felek27 napisał(a):
Kwestię odpowiedzialności zbiorowej za grzech pierwszych rodziców wytłumaczono Osirisowi całkiem niedawno tu:

viewtopic.php?f=19&t=39652&start=135

wszystko zapomniał, czy jak?


Żartujesz sobie? moderator kazał mi się zamknąć tłumacząc się, że niby otrzymałem odpowiedź.
Nie wiem czy nawet nie dostałem osta za niewygodne pytania, normalka tutaj.

ale sie nie zamknąłeś i teraz to już jest trolling do potęgi, gdyz otrzymałeś wystarczające wyjaśnienie. Skoro nie rozumiesz, wróć do szkoły, ale przestań trollować. Moja cierpliwość sie kończy, a wiesz, że będzie to trzecie ostrzeżenie i ... odpoczynek (dla recydywy dluuuuugi).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 22, 2017 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
ErgoProxy napisał(a):
Chłopie – ale wyrok opiewał na czapę. Dokładniej, padło tam coś w rodzaju: nie żryjcie tej cholernej pomarańczy, bo czeka Was nagły zgon. Doszło do niego? Co najwyżej do swoistej Bożej rejterady, żeby człowieki nie zeżarły również awokado.

A Saqura stawia sprawę jasno. Nie wiem, co trzeba mieć w łapetynie, żeby to rozumieć opacznie.


Jak się non stop słyszy o tym, że ktoś tam zjadł se jabłko i dlatego ludzie umierają to nietrudno wywnioskować tego samego z tamtej wypowiedzi. Który wierzący tak nie uważa? Może Ty?
Masz chyba w łepetynie katolicki mózg?


Śr lis 22, 2017 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Nie jestem grzesznym człowiekiem bo grzech nie istnieje - to wymysł religii.

Czy gdyby ktoś Cię zabił, byłby bezgrzeszny bo grzech nie istnieje? :o Jedynie Bóg jest grzeszny?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 22, 2017 22:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
felek27 napisał(a):
Kwestię odpowiedzialności zbiorowej za grzech pierwszych rodziców wytłumaczono Osirisowi całkiem niedawno tu:

viewtopic.php?f=19&t=39652&start=135

wszystko zapomniał, czy jak?


Żartujesz sobie? moderator kazał mi się zamknąć tłumacząc się, że niby otrzymałem odpowiedź.
Nie wiem czy nawet nie dostałem osta za niewygodne pytania, normalka tutaj.

ale sie nie zamknąłeś i teraz to już jest trolling do potęgi, gdyz otrzymałeś wystarczające wyjaśnienie. Skoro nie rozumiesz, wróć do szkoły, ale przestań trollować. Moja cierpliwość sie kończy, a wiesz, że będzie to trzecie ostrzeżenie i ... odpoczynek (dla recydywy dluuuuugi).


Nie zamierzam kontynuować tamtej dyskusji (powód jest oczywisty).
Mam pytanie w związku z tym: czy są tutaj pytania których nie można zadawać?


Śr lis 22, 2017 22:47
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
W mojej łeptynie Duch unosi się nad wodami. Duch jest kumaty, więc źle to nie wygląda. Można do mnie nawijać miodopłynnie; Duch przepuści od jednego ucha do drugiego, pilnie bacząc, żeby wód nic nie zabełtało.

W przypadku Osirisów natomiast – ani wód, ani Ducha nawet, bo Duchy to ideologia. Tam jest, proszę państwa, lity wapień.


Śr lis 22, 2017 22:48

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
ErgoProxy napisał(a):
W mojej łeptynie Duch unosi się nad wodami. Duch jest kumaty, więc źle to nie wygląda. Można do mnie nawijać miodopłynnie; Duch przepuści od jednego ucha do drugiego, pilnie bacząc, żeby wód nic nie zabełtało.

W przypadku Osirisów natomiast – ani wód, ani Ducha nawet, bo Duchy to ideologia. Tam jest, proszę państwa, lity wapień.


Słabe to jak na poezję - niestety nie masz talentu.
ErgoProxy to taki zgrywus - komentuje wypowiedzi "żartobliwymi" wpisami zasłaniając swoje braki argumentacji. Niby ma być śmieszne albo mądre a jak jest każdy widzi...


Śr lis 22, 2017 22:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Mam pytanie w związku z tym: czy są tutaj pytania których nie można zadawać?

Można zadać każde pytanie, ale nie trollować wracając do tego samego po ileś tam razy, co Ty czynisz/ Otrzymałes odpowiedź. Nie zgadzasz się, trudno. Przyjmij do wiadomości i tyle. Innej odpowiedzi nie uzyskasz (takiej, która by Ciebie satysfakcjonowała).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 22, 2017 23:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Paulito napisał(a):
Muszę ci podziękować.Dajesz fajne przykłady na których mogę pobazować. :D
Bóg stworzył zabezpieczenia w postaci "posłuszeństwa"-jeżeli nie będziecie się wychylać i odpinać zabezpieczeń, to nie wypadniecie,z karuzeli oczywiscie :-)I wypadli. ;-)


Jasne - a w jaki sposób posłuszeństwo ludzi pomoże w sytuacji trzęsienia ziemi ?


W tym konkretnym przypadku posłuszeństwo ludzi nie ma mocy sprawczej.Odnosiłem się jedynie do Twojego przykładu i na tej bazie stworzyłem argument.

Widzę, że bez ustanku i ze swoistą dla siebie konsekwencją mnożysz byty bez końca. ;-) Ale nie szkodzi.

No cóż, przyczyną trzęsień ziemi jest sama natura.W tym wypadku, Bóg nie pomoże, ponieważ działanie przeciw tym prawom, nie jest zgodne z jego osobowością.

Cytuj:
Wszczepiony"altruizm funkcjonuje w ramach wolnej woli.Raz Osiris jest "boski" innym razem "szatański" :)


Pytanie dalej pozostaje: gdzie jest altruizm Boga?


Już pisałem.

Realizuje się poprzez człowieka.Z teologicznego punktu widzenia, altruizm Boga widoczny jest również w Jezusie, dzięki któremu, każdy ktokolwiek zechce, może wybawić się z niewoli grzechu.(zbawienie).Dopóki ludzka wola dominuje na tym świecie, Bóg nie może nic więcej zrobić, prócz tego, co ci do tej pory napisałem.Rozumiem, że odpowiedź cię nie satysfakcjonuje, ponieważ wolałabyś Boga, który na każde Twoje zawołanie udowadnia ci, że wszechmoc zdefiniowałeś w sposób prawidłowy ;-)

Cytuj:
Że co? Boskie interwencje ograniczone są prawami natury? A jego wszechmoc? a co z cudami? Zmartwychwstanie zaprzecza prawom natury a jednak Bogu udało się to zrobić - pleciesz bezsens za bezsensem.


Dobre :-)

Stale pytasz o to samo.Zapytam więc i Ja.Proszę mi podać definicję "wszechmocy" w oparciu o Pismo.

Teraz ja :)


Dlaczego Bogu udało się zmartwychwstanie i inne cuda biblijne?.Proste, ponieważ może robić wszystko co chce i kiedykolwiek chce, a nie może robić czegoś ,czego nie chce, bo nie może, czyli czegoś, co uznaje za niezgodne ze swoimi zasadami.

Cytuj:
To po co się ludzie modlą do Boga?


Żeby im pomógł.I pomaga, przez innych ludzi.Niemożliwe dla Boga?.Zresztą, nie wiem czy wiesz, ale każda modlitwa ażeby została wysłucha, musi spełniać jedno zasadnicze kryterium,: być zgodna z wolą Boga.I teraz sobie sam dopowiedz, jak to rozumieć w oparciu o definicję, którą ci podałem.
.


Cz lis 23, 2017 9:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Jak się non stop słyszy o tym, że ktoś tam zjadł se jabłko i dlatego ludzie umierają to nietrudno wywnioskować tego samego z tamtej wypowiedzi. Który wierzący tak nie uważa? Może Ty?
Masz chyba w łepetynie katolicki mózg?


Opowieść o drzewie i owocu jest tylko metaforycznym przybliżeniem tego, że człowiek jako taki utracił komunię z Bogiem.
Dobrym dla pasterzy żyjących kilka tysięcy lat temu, gdzieś między morzem a pustynią na Bliskim Wschodzie.

Jeśli dzisiaj jeszcze ktoś odczytuje ją dosłownie to pewnie wierzy też we wróżkę zębuszkę.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 23, 2017 10:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL