Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona
 Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
chwat napisał(a):
No i czyta sobie Biblię. Dotarła do niego informacja, że może sobie czytać i to co przeczyta, będzie słuszne. No więc sobie wyczytał, że Bóg jest zły.


Nic nie wyczytał,dostał pokarm dla niemowląt i mu styka,zatrzymał się. ;)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 17, 2017 21:33
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Skoro już mowa o czytaniu sobie Pisma Świętego, to znalazłem zupełnie inny obraz Boga. Żadnego zabijania ludzi być nie może:
"A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? BĄDŹCIE WIĘC WY DOSKONALI, JAK DOSKONAŁY JEST OJCIEC WASZ NIEBIESKI " (Mateusz 5, 44-48)


Pt lis 17, 2017 21:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
"W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,
z której zostałeś wzięty;
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!"
"Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem."
Kto to wypowiedział? Czyja to decyzja? :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 17, 2017 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Odpowiedz sobie sam, czyja to decyzja:
A tak przykazał Pan Bóg człowiekowi: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać do woli, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lis 17, 2017 23:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Odpowiedz sobie sam, czyja to decyzja:
A tak przykazał Pan Bóg człowiekowi: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać do woli, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.


To nie na słowo człowieka ciało wraca do ziemi,no takiej mocy jeszcze nie mamy by wyrzec i się będzie działo :)
Człowiek znał przykazanie Boga co do drzewa i wiedział jaka kara/konsekwencje mu grozi,ale wykonawcą nie był.Jak dziecko dostaje klapsa to samo go sobie daje/wymierza?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 17, 2017 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
A może to czyste konsekwencje? Tak jakby ojciec mówił "nie wkładaj gwoździa do kontaktu z prądem"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 17, 2017 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Andy72 napisał(a):
A może to czyste konsekwencje? Tak jakby ojciec mówił "nie wkładaj gwoździa do kontaktu z prądem"


Kto poddał ziemię/świat pod marność konsekwencja?
Nic ale to nic nie "utworzyło się"/nie wzięło wtedy bez Słowa Bożego.
"Ja stwarzam światłość i tworzę ciemność, obdarzam szczęściem i zsyłam niedolę. Ja, PAN, sprawiam to wszystko"Iz 45,7

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 17, 2017 23:16
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Odpowiedz sobie sam, czyja to decyzja:
A tak przykazał Pan Bóg człowiekowi: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać do woli, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.

A dlaczego zwierzęta, pomimo tego, że nie grzeszą, też umierają? Ciekawe czy będąc w raju umierały, a może dopiero zaczęły umierać po grzechu pierwszych rodziców?


Pt lis 17, 2017 23:21

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Bóg powiedział - to działa tak i tak (analogia z gwoździem w kontakcie dobra).
Niestety Saqura, nie dojdziesz do niczego w rozumieniu Biblii, póki nie zadasz sobie pytania "co to znaczy" (jak starożytny Wschód) zamiast "greckiego" pytania "jak było" (jak robi to nasza współczesna kultura).

To o czym napisał felek27 potwierdza fakt, iż stan świata w wyniku grzechu jest konsekwencją tegoż grzechu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lis 17, 2017 23:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Marek_Piotrowski napisał(a):
Bóg powiedział - to działa tak i tak (analogia z gwoździem w kontakcie dobra).
Niestety Saqura, nie dojdziesz do niczego w rozumieniu Biblii, póki nie zadasz sobie pytania "co to znaczy" (jak starożytny Wschód) zamiast "greckiego" pytania "jak było" (jak robi to nasza współczesna kultura).

To o czym napisał felek27 potwierdza fakt, iż stan świata w wyniku grzechu jest konsekwencją tegoż grzechu.


No a Bóg na to ..To Ja sprowadzam dolę i niedolę,wasze szczęście i nieszczęście Ja,Ja czynię to wszystko...a Marek na to nie,to konsekwencja :-)
"Kto dał człowiekowi usta? Kto czyni go niemym albo głuchym, widzącym albo niewidomym, czyż nie Ja, Pan?"
Mój Bóg taki jest,nie jest tylko samą Miłością..Mój Bóg karze,tak jak karał Izraela

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 17, 2017 23:36
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Z kolei Jezus mówi,że Bóg tak samo traktuje sprawiedliwych i niesprawiedliwych.


So lis 18, 2017 0:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
felek27 napisał(a):
Z kolei Jezus mówi,że Bóg tak samo traktuje sprawiedliwych i niesprawiedliwych.


No pozwala im na tym świecie istnieć,trwać ,bo tu niczym się nie różnimy(tak myślę ja,Ty nie musisz :-) )

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 18, 2017 0:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):

Bardzo ciekawe jest to Twoje pojęcie Boga. Bóg jest miłosierny w jednym obszarze a w innym nie. Który "obszar" ma to szczęście być obdzielonym miłosierdziem boskim?


"Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt kto w niego wierzy,nie został zgładzony,lecz miał życie wieczne.(Jana 3:16).

To jest kluczowy obszar miłości Boga według NT.
Zgodnie z zasadą sprawiedliwości Bożej:"zapłatą za grzech jest śmierć"Bóg mógłby zabić wszystkich ludzi,lecz tego nie robi/zrobił ,ze względu na złożoną ofiarę przez Jego Syna

Zgodnie z powyższymi założeniami ,Bóg jest wtedy miłosierny,kiedy dokonuje aktów miłosierdzia, a sprawiedliwy wtedy,kiedy dokonuje aktów sprawiedliwości (np:zabija).W ten sposób powyższe definicje odnoszą do samego działania bądź zamysłu Boga.W ramach takiego rozumienia nie istnieją takie kategorie pojęciowe, jak niesprawiedliwy czy niemiłosierny Bóg.


So lis 18, 2017 7:12
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
To jakieś ściemnianie jest. Wezmę psa z azylu ()miłosierdzie) i a jeśli okaże się nieusłuchany, to go uśpię (sprawiedliwość). Po czym będę się obnosił przed ludźmi, jaki to byłem miłosierny, że wziąłem psa z azylu. A ludzie będą kreślili kółka na czołach, tylko tak, żebym nie zobaczył, bo jeszcze postąpię z nimi podług zasad mojej sprawiedliwości.

Kiedy można się spodziewać po Bogu miłosierdzia, a kiedy sprawiedliwości? Losowo?


So lis 18, 2017 7:35

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
ErgoProxy napisał(a):
To jakieś ściemnianie jest. Wezmę psa z azylu ()miłosierdzie) i a jeśli okaże się nieusłuchany, to go uśpię (sprawiedliwość). Po czym będę się obnosił przed ludźmi, jaki to byłem miłosierny, że wziąłem psa z azylu. A ludzie będą kreślili kółka na czołach, tylko tak, żebym nie zobaczył, bo jeszcze postąpię z nimi podług zasad mojej sprawiedliwości.

Kiedy można się spodziewać po Bogu miłosierdzia, a kiedy sprawiedliwości? Losowo?


Rozmawiamy o Bogu chrzescijanskim czy
O ludziach?

Są kategorie pojęciowo -semantyczne,które odnoszą do ludzi i są takie,które odnoszą sie Boga.Nie mieszajmy tych dwóch porządków.

Ogólnie rzecz ujmując:

W ramach mojego rozważania,miłosierdzia możemy się spodziewać wtedy,kiedy nasze uczynki są dobre,a sprawiedliwości wtedy,kiedy są złe.Takie jest generalne przesłanie zarówno ST i NT.


So lis 18, 2017 7:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL