Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Czy ktoś może dosłownie odebrać historię o drzewie poznania dobrego i złego? Chyba raczej nie.

To tylko internetowe trolle próbują udawać głupszych niż są i celowo widzą tylko jabłka, bo mają przez to okazję do trollowania.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 11:00
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
medieval_man napisał(a):
Osiris napisał(a):
Jak się non stop słyszy o tym, że ktoś tam zjadł se jabłko i dlatego ludzie umierają to nietrudno wywnioskować tego samego z tamtej wypowiedzi. Który wierzący tak nie uważa? Może Ty?
Masz chyba w łepetynie katolicki mózg?


Opowieść o drzewie i owocu jest tylko metaforycznym przybliżeniem tego, że człowiek jako taki utracił komunię z Bogiem.
Dobrym dla pasterzy żyjących kilka tysięcy lat temu, gdzieś między morzem a pustynią na Bliskim Wschodzie.

Jeśli dzisiaj jeszcze ktoś odczytuje ją dosłownie to pewnie wierzy też we wróżkę zębuszkę.


Ja jestem prosty chłop ze wsi. Nie wierzę w naukę i fakty historyczne. Za to wierzę w zabobony i magię


Cz lis 23, 2017 13:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Chłopie – ale wyrok opiewał na czapę. Dokładniej, padło tam coś w rodzaju: nie żryjcie tej cholernej pomarańczy, bo czeka Was nagły zgon. Doszło do niego? Co najwyżej do swoistej Bożej rejterady, żeby człowieki nie zeżarły również awokado.

A Saqura stawia sprawę jasno. Nie wiem, co trzeba mieć w łapetynie, żeby to rozumieć opacznie.


Jak się non stop słyszy o tym, że ktoś tam zjadł se jabłko i dlatego ludzie umierają to nietrudno wywnioskować tego samego z tamtej wypowiedzi. Który wierzący tak nie uważa? Może Ty?
Masz chyba w łepetynie katolicki mózg?


Ejjj...dlaczego tak ostro? :-) Po pierwsze jakie jabłko, był to owoc poznania dobra i zła, po dwa cokolwiek pod tą nazwą się kryje dokonało zmiany w Adamie, nie wiedział a od momentu "konsumpcji" już wie...mniej więcej w taki sposób że będzie mógł sam oceniać co dobre a co złe.
Bóg chciał go przed tym uchronić, wiedząc że takowe samo ocenianie będzie niekorzystne, co oczywiście potwierdził słowami zjesz-umrzesz.
Cały ambaras polega na tym iż do Boga nie ma przystępu nic złego, jest taką a nie inną Istotą, no i w takim wypadku nie będzie mógł udzielić człowiekowi swego Ducha św.który ma w sobie życie wieczne.
A że dziedziczność powoduje iż owo poznanie przeszło(Adam przekazał) na cały rodzaj ludzki, Bóg wiedział że wszyscy pomrzemy(dokonując złego rozeznania).
Brak wiary Adama w to co rzekł do niego wtedy Bóg dało takie a nie inne rezultaty.
Nie to nie jest niesprawiedliwe .... uprzedzam z góry :-)
Chociaż świat uległ przemianie, wybór spośród tych dwóch drzew pozostał dla każdego ze wszystkich pokoleń ludzi na ziemi.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lis 23, 2017 13:44
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Oj tam, brak wiary. Adam wierzył w babę i tyle. To źle?

A w ogóle, to wąż przycwaniaczył i tyle. Motywy jego działania pozostają nieznane. Musi nudziło się zwierzakowi i zrobił tak dla beki.


Cz lis 23, 2017 13:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
ErgoProxy napisał(a):
Oj tam, brak wiary. Adam wierzył w babę i tyle. To źle?

A w ogóle, to wąż przycwaniaczył i tyle. Motywy jego działania pozostają nieznane. Musi nudziło się zwierzakowi i zrobił tak dla beki.


:-) No tak było, Adam popełnił "cudzołóstwo", głos/mowę Ewy przedłożył nad słowa Boga.
Ewa uczyniła podobnie, głos "węża"wyniosła nad to co przekazał jej Adama.
Dlatego należy się słuchać bardziej Boga niż ludzi.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lis 23, 2017 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Saqura napisał(a):
Ejjj...dlaczego tak ostro? :-) Po pierwsze jakie jabłko, był to owoc poznania dobra i zła, po dwa cokolwiek pod tą nazwą się kryje dokonało zmiany w Adamie, nie wiedział a od momentu "konsumpcji" już wie...mniej więcej w taki sposób że będzie mógł sam oceniać co dobre a co złe.
Bóg chciał go przed tym uchronić, wiedząc że takowe samo ocenianie będzie niekorzystne, co oczywiście potwierdził słowami zjesz-umrzesz.
Cały ambaras polega na tym iż do Boga nie ma przystępu nic złego, jest taką a nie inną Istotą, no i w takim wypadku nie będzie mógł udzielić człowiekowi swego Ducha św.który ma w sobie życie wieczne.
A że dziedziczność powoduje iż owo poznanie przeszło(Adam przekazał) na cały rodzaj ludzki, Bóg wiedział że wszyscy pomrzemy(dokonując złego rozeznania).


Właśnie ta dziedziczność stanowi problem według mnie - nie jest to sprawiedliwe gdyż potomkowie nie mieli z decyzją Adama i Ewy nic wspólnego. Nie miałbym nic przeciwko gdyby nie to, że Bóg jest wszechmogący i sprawiedliwy - jako taki powinien zadbać by za przewinienie odpowiedzieli winni, i tylko oni.


Cz lis 23, 2017 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Adam i Ewa byli przedstawicielami. Gdybyś Ty był na ich miejscu postąpił byś tak samo, dlatego nie jesteś w raju.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 23, 2017 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Andy72 napisał(a):
Adam i Ewa byli przedstawicielami. Gdybyś Ty był na ich miejscu postąpił byś tak samo, dlatego nie jesteś w raju.


Ciekawe. Hitler był przestawicielem narodu niemieckiego. Jaki zbrodniarz z niego był każdy wie. Był też katolikiem (prawda, że niezbyt reprezentatywnym) Czy to znaczy, że należy traktować wszystkich Niemców tak jak Hitlera gdyż był ich przedstawicielem?


Cz lis 23, 2017 21:14
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Ale nie kłam. Hitler byl zadeklarowanym ateistą "wiarę w Boga należy porzucić wraz z wypadnięciem pierwszych zębów"


Cz lis 23, 2017 21:20

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Quinque napisał(a):
Ale nie kłam. Hitler byl zadeklarowanym ateistą "wiarę w Boga należy porzucić wraz z wypadnięciem pierwszych zębów"


Semel catholicus, semper catholicus...
Powinieneś trochę poczytać o Hitlerze - wychował się w rodzinie katolickiej, był bierzmowany, śpiewał w chórze, twierdził, że jego misja wzrostu rasy aryjskiej i narodu niemieckiego jest powierzona przez Boga. Promował ideę tzw. pozytywnego chrześcijaństwa.
Oczywiście ktoś tak szalony jak Adolf miał swoje sprzeczności - szczególnie w późniejszej fazie życia często utyskiwał na Kościół i religię w ogóle.


Cz lis 23, 2017 21:34
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Marks też się wychował w prostestanckiej rodzinie. Hitler utrzymywał kontakt z kościołem bo mu to było na rękę. Religia była wymówką. On sam był ateistą i okultystą


Pt lis 24, 2017 0:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Właśnie ta dziedziczność stanowi problem według mnie - nie jest to sprawiedliwe gdyż potomkowie nie mieli z decyzją Adama i Ewy nic wspólnego. Nie miałbym nic przeciwko gdyby nie to, że Bóg jest wszechmogący i sprawiedliwy - jako taki powinien zadbać by za przewinienie odpowiedzieli winni, i tylko oni.


Każdy odpowie za siebie.
Wiem co Cię nurtuje, narodzenie ich potomstwa w świecie już poddanym pod marność(śmierć, ból, cierpienie), no ale oni właśnie w tym świecie na świat wydali potomstwo itd trwa to do dziś, tym samym rodząc się tutaj gdzie dobro obok zła dziedziczymy jego poznanie.
Gdyby mieli tylko sami za to odpowiedzieć(już tam wtedy na ziemi) nie dane byłoby im zaludnienie ziemi, no i żadnego z nas dzisiaj by tutaj na forum nie było :-D

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 24, 2017 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
Właśnie ta dziedziczność stanowi problem według mnie - nie jest to sprawiedliwe gdyż potomkowie nie mieli z decyzją Adama i Ewy nic wspólnego. Nie miałbym nic przeciwko gdyby nie to, że Bóg jest wszechmogący i sprawiedliwy - jako taki powinien zadbać by za przewinienie odpowiedzieli winni, i tylko oni.


Każdy odpowie za siebie.
Wiem co Cię nurtuje, narodzenie ich potomstwa w świecie już poddanym pod marność(śmierć, ból, cierpienie), no ale oni właśnie w tym świecie na świat wydali potomstwo itd trwa to do dziś, tym samym rodząc się tutaj gdzie dobro obok zła dziedziczymy jego poznanie.
Gdyby mieli tylko sami za to odpowiedzieć(już tam wtedy na ziemi) nie dane byłoby im zaludnienie ziemi, no i żadnego z nas dzisiaj by tutaj na forum nie było :-D


Jako, że Bóg wiedział, iż inni ludzie się pojawią to z racji jego sprawiedliwości i miłosierdzia powinien potomków Adama przenieść do raju. Inaczej pojęcia sprawiedliwości i miłosierdzia nie mają zastosowania do Boga, skoro on się do nich nie stosuje.


So lis 25, 2017 12:29
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
Właśnie ta dziedziczność stanowi problem według mnie - nie jest to sprawiedliwe gdyż potomkowie nie mieli z decyzją Adama i Ewy nic wspólnego. Nie miałbym nic przeciwko gdyby nie to, że Bóg jest wszechmogący i sprawiedliwy - jako taki powinien zadbać by za przewinienie odpowiedzieli winni, i tylko oni.


Każdy odpowie za siebie.
Wiem co Cię nurtuje, narodzenie ich potomstwa w świecie już poddanym pod marność(śmierć, ból, cierpienie), no ale oni właśnie w tym świecie na świat wydali potomstwo itd trwa to do dziś, tym samym rodząc się tutaj gdzie dobro obok zła dziedziczymy jego poznanie.
Gdyby mieli tylko sami za to odpowiedzieć(już tam wtedy na ziemi) nie dane byłoby im zaludnienie ziemi, no i żadnego z nas dzisiaj by tutaj na forum nie było :-D


Jako, że Bóg wiedział, iż inni ludzie się pojawią to z racji jego sprawiedliwości i miłosierdzia powinien potomków Adama przenieść do raju. Inaczej pojęcia sprawiedliwości i miłosierdzia nie mają zastosowania do Boga, skoro on się do nich nie stosuje.

Po co mialby ich przenosic do Raju skoro musial by ich pozniej wyrzucic?
Czy chcialbys by cie zakwaterowano w luksusowym mieszkaniu, tylko po to bys pokazal ze nie zachowasz sie jak powinienes i zostal wyrzuconym?


So lis 25, 2017 12:42

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
someone1 napisał(a):
Po co mialby ich przenosic do Raju skoro musial by ich pozniej wyrzucic?
Czy chcialbys by cie zakwaterowano w luksusowym mieszkaniu, tylko po to bys pokazal ze nie zachowasz sie jak powinienes i zostal wyrzuconym?

:brawo:

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL