Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
hubris napisał(a):

Koool napisał, że jeśli ktoś powie, że nie ma Boga to nazwie go kłamcą. Dla kogoś takiego jak koool, który wygląda mi na dosyć twardo wierzącego, nie potrzeba argumentować swoich racji.
Wystarczy jego stwierdzenie, że ktoś jest kłamcą i tyle.
Oczywiście moderator ma to w d....


Ja niestety z Koolem się zgadzam. Kto powie, ze Boga nie ma dla mnie też jest kłamcą.
Bóg jest i nikt nie ma prawa negować Jego istnienia. Może wierzyć, lub nie, ale nie może całkowicie zaprzeczać, bo nie jest wstanie nikomu tego zaprzeczenia udowodnić.
Takim negowaniem całkowitym i zaprzeczeniem czyni zło, bo ci trochę wątpiący mogą ponieść tego szkodę. Szkoda z niewiary może mieć ogromne skutki, bo nikt nie zna dnia, ani godziny, ani nawet sekundy, gdy stanie przed obliczem Pana, a wtedy na refleksję będzie już za późno. Pozostanie wieczność i żal, ale czasu już danego nie cofnie. Piekło jest realne i wieczne. Bardzo tam ludzie cierpią w żywym palącym ogniu po wieczne czasy. Póki jeszcze człowiek ma czas, to może poznawać, ale nigdy nie negować i odrzucać Boga.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N gru 03, 2017 23:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
wybrana napisał(a):
Ja niestety z Koolem się zgadzam. Kto powie, ze Boga nie ma dla mnie też jest kłamcą.
Bóg jest i nikt nie ma prawa negować Jego istnienia. Może wierzyć, lub nie, ale nie może całkowicie zaprzeczać, bo nie jest wstanie nikomu tego zaprzeczenia udowodnić.


Nie bardzo rozumiesz podstaw argumentacji.
Wierzysz w krasnoludki? Nie? to udowodnij, że ich nie ma...


Cytuj:
Takim negowaniem całkowitym i zaprzeczeniem czyni zło, bo ci trochę wątpiący mogą ponieść tego szkodę. Szkoda z niewiary może mieć ogromne skutki, bo nikt nie zna dnia, ani godziny, ani nawet sekundy, gdy stanie przed obliczem Pana, a wtedy na refleksję będzie już za późno. Pozostanie wieczność i żal, ale czasu już danego nie cofnie. Piekło jest realne i wieczne. Bardzo tam ludzie cierpią w żywym palącym ogniu po wieczne czasy. Póki jeszcze człowiek ma czas, to może poznawać, ale nigdy nie negować i odrzucać Boga.


Mogę negować istnienie Boga. Własnie to zrobiłem. I co?


Pn gru 04, 2017 0:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
@hubris, ja ci nic nie muszę udowadniać. Neguj i rób, co chcesz - twoja wola.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn gru 04, 2017 0:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
wybrana napisał(a):
@hubris, ja ci nic nie muszę udowadniać. Neguj i rób, co chcesz - twoja wola.


Oczywiście, że moja wola. Problem jest tylko w nazywaniu kłamcy kogoś kto ma inne zdanie.
Nie nazwałem żadnego wierzącego kłamcą, natomiast widzę, że w odwrotnym kierunku jest to powszechnie akceptowalne.
Hipokryzja...


Pn gru 04, 2017 0:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
hubris napisał(a):
wybrana napisał(a):
@hubris, ja ci nic nie muszę udowadniać. Neguj i rób, co chcesz - twoja wola.


Oczywiście, że moja wola. Problem jest tylko w nazywaniu kłamcy kogoś kto ma inne zdanie.
Nie nazwałem żadnego wierzącego kłamcą, natomiast widzę, że w odwrotnym kierunku jest to powszechnie akceptowalne.
Hipokryzja...


To nie wierzącego nazwaliśmy kłamcą, ale niewierzącego, który neguje całkowicie istnienie Boga i głosi to publicznie, mimo, że nie jest wstanie tego udowodnić.
Takie głoszenie jest kłamstwem okrutnym i złym, które wnosi wielką szkodę dla czytających na tym forum. Jeżeli nie wierzysz, to jaki masz cel, by pisać na forum dotyczącego wiary.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn gru 04, 2017 9:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
wybrana napisał(a):
Ja niestety z Koolem się zgadzam. Kto powie, ze Boga nie ma dla mnie też jest kłamcą.


Po prostu nie rozumiesz znaczenia słowa "kłamca".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 04, 2017 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
wybrana napisał(a):
hubris napisał(a):
wybrana napisał(a):
@hubris, ja ci nic nie muszę udowadniać. Neguj i rób, co chcesz - twoja wola.


Oczywiście, że moja wola. Problem jest tylko w nazywaniu kłamcy kogoś kto ma inne zdanie.
Nie nazwałem żadnego wierzącego kłamcą, natomiast widzę, że w odwrotnym kierunku jest to powszechnie akceptowalne.
Hipokryzja...


To nie wierzącego nazwaliśmy kłamcą, ale niewierzącego, który neguje całkowicie istnienie Boga i głosi to publicznie, mimo, że nie jest wstanie tego udowodnić.
Takie głoszenie jest kłamstwem okrutnym i złym, które wnosi wielką szkodę dla czytających na tym forum. Jeżeli nie wierzysz, to jaki masz cel, by pisać na forum dotyczącego wiary.

Twój sposób argumentacji jest bardzo prymitywny. To w zasadzie nie jest argumentacja tylko trollowanie. Nie można nazywać kogoś kłamcą tylko dlatego że nie wierzy w Boga. Musiałabyś najpierw udowodnić że Bóg istnieje.


Pn gru 04, 2017 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
W każdym razie ten kto nie wierzy w Boga jest głupcem. Mówi głupi w swoim sercu: «Nie ma Boga».

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 04, 2017 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Boża nieskończoność, a ludzki próg, zakus i wymyślenie
hubris napisał(a):
kooool napisał(a):
Każdego kto powie, że nie ma Boga, nazwę kłamcą par excellence.


Nie ma Boga.


Moderator śpi na kłamstwo pod adresem Boga, to o czymś świadczy. "Hipokryzja"

Cytuj:
Mdr 1.9 Zamysły bezbożnego zostaną zbadane
i dojdzie do Pana wieść o jego słowach,
dla potępienia jego złych czynów.


Hubris, to że żyjesz jest dowodem, że Stwórca Cię myśli w każdej sekundzie. Jak żyjesz, to są twoje decyzje, które rozum dyktuje wolnej woli. Medycyna ma całe ciało, ale jak dusza odłączy się od ciała, ciało jest martwe, szybko psuje się, rozpada.

Wszystko, co nas otacza, mówi nam o Bogu. Piękno i ład: kosmosu, natury, funkcji życiowych, świadczy o Bycie Rozumnym, Stwórczym, Wszechwładnym.

Wszystko ma soją przyczynę. Samochód "samo się" nie powstał. Nad produkcją samochodu panuje jeden główny konstruktor. Samochód zepsuty świadczy o tym, że jakaś część jest uszkodzona, a nie, że nie było konstruktora.

Życie prawdziwe będzie wtedy, gdy cali bez ograniczeń cielesnych i czasowych, będziemy żyć w Bogu. Niektórzy pozostaną w kłamstwie bez końca, też jest taka możliwość naszego wyboru. Zawsze jest wybór.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Wt gru 05, 2017 10:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL