Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Wszechwiedzący Bóg 
Autor Wiadomość
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Sprzątnięte. Zapraszam do dalszej, merytorycznej i opartej na argumentach rozmowy.


N gru 17, 2017 21:41

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Merytoryczna i na temat dyskusja skończyła się gdzieś na trzeciej-czwartej stronie. Przypomnę, że temat dotyczy wszechwiedzy. Skasuj jeszcze co najmniej pięć stron wątku, bo teraz zachowałeś kłamstwa, a usunąłeś sprostowania :)
Ale nie dziwi mnie, że usuwasz wypowiedzi. Teraz czytelnicy nie mogą sami zapoznać się z argumentami i samemu dojść do prawdy. Typowe dla katolików - ukrywać prawdę.


N gru 17, 2017 21:49
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart, jeżeli ktoś skłamał, to wskaż te kłamstwa i udowodnij, że kłamie. Twoja opinia, że ktoś kłamie, to jeszcze nie dowód, że taka jest rzeczywistość, więc jeżeli zaś nie jesteś w stanie przedstawić rzeczywistych dowodów, to powstrzymaj się z takimi tekstami.


N gru 17, 2017 21:55

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Cytuj:
...czy Bóg zabija ludzi, czy Bóg zbawia ludzi?
Jednych zabija, drugich zbawia.
Cytuj:
Widzę, że jesteś przypadkiem klinicznym. Nie jesteś w stanie stwierdzić sprzeczności z Biblią, bo Kościół nie upoważnia do wyciągania wniosków co do swojego tekstu, ze swojego tekstu.

Może i Biblia należy do Kościoła, ale słowa Chrystusa należą tylko i wyłącznie do Chrystusa. Kościół nie ma prawa rościć sobie prawa do słów Chrystusa. Tak więc Biblia nie należy w całości do Kościoła Katolickiego.
Cytuj:
Zacytuj Kościół mówiący: "My Kościół twierdzimy coś innego niż Biblia"

Twierdzeniem Kościoła, które jest sprzeczne z Biblią jest pośrednictwo Kościoła między Bogiem, a ludźmi.
"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus". Tymczasem Kościół rości sobie prawo do wyłącznej interpretacji słów Chrystusa. W prostej zależności:
Bóg<-Chrystus<- ludzie
tworzy:
Bóg<-Chrystus<-Kościół<-ludzie
Przez co, niezgodnie z Biblią i wspomnianym cytatem, Kościół stawia się jako pośrednik między Bogiem a ludźmi. Twierdzi, że do zbawienia potrzebny jest i Chrystus i Kościół, czyli że nie ma zbawienia poza Kościołem.


N gru 17, 2017 22:06
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
To teraz jeszcze przytocz fragment nauczania Kościoła, w którym jest zawarta nauka, że "stawia się jako pośrednik między Bogiem a ludźmi".


N gru 17, 2017 22:12

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Extra Ecclesiam nulla salus
Jeśli poza Kościołem nie ma zbawienia, Chrystus nie jest jedynym pośrednikiem w zbawieniu. Każdy, kto wierzy w Chrystusa, ale np. wystąpił z Kościoła, nie dostąpi zbawienia według katolickiego dogmatu "Extra Ecclesiam nulla salus"


N gru 17, 2017 22:13
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Ja cię proszę, abyś przytoczył fragment nauczania Kościoła katolickiego, w którym zapisano taką naukę, iż "stawia się jako pośrednik między Bogiem a ludźmi", a nie co do którego wymyśliłeś sobie, że w nim jest taka nauka.


N gru 17, 2017 22:21

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Extra Ecclesiam nulla salus. To jest zapis nauki, że nie można być z Bogiem, nie będąc w Kościele. Aby być z Bogiem, trzeba być w Kościele.
Czyli Kościół jest pośrednikiem w Zbawieniu. Nie można zostać zbawionym bez Kościoła. Dosłownie Extra Ecclesiam nulla salus, czyli "poza Kościołem nie ma zbawienia". Zostało to zapisane w Dominus Iesus.


N gru 17, 2017 22:26
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
To jest Twoje przypisywanie tej nauce tego, czego w niej nie zawarto. Mnie, jak już ci wskazałem, nie interesuje to, co sobie wymyślasz na temat nauczania Kościoła katolickiego, ale jego rzeczywista treść. Chcesz twierdzić, że Kościół "stawia się jako pośrednik między Bogiem a ludźmi" i z tą tezą polemizować? Najpierw przytocz dokument katolicki, w którym jest to zapisane.


N gru 17, 2017 22:29

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Dominus Iesus.
Rzeczywistą treścią jest to, że nie można zostać zbawionym, nie będąc w Kościele. To jest treść zawarta w tym dokumencie. Jeśli nie potrafisz przeczytać tego w dokumencie Dominus Iesus, to znaczy że trollujesz.

Odpowiedz mi na jedno pytanie. Czy według Kościoła katolickiego i dogmatu "Extra Ecclesiam nulla salus" można zostać zbawionym tylko i wyłącznie poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa, nie przynależąc do żadnej organizacji religijnej?
Jeśli możesz, podaj mi również definicje słowa "pośrednik" w przypadku rozpatrywaniu tego, co należy czynić aby być razem z Bogiem.


N gru 17, 2017 22:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Dominus Iesus.
Rzeczywistą treścią jest to, że nie można zostać zbawionym, nie będąc w Kościele. To jest treść zawarta w tym dokumencie.

Wskaż konkretny cytat z tego dokumentu, który o tym mówi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 17, 2017 22:49
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Dominus Iesus.
Rzeczywistą treścią jest to, że nie można zostać zbawionym, nie będąc w Kościele.

Ja zaś Cię proszę o fragment nauczania Kościoła, gdzie zapisano naukę, iż "stawia się jako pośrednik między Bogiem a ludźmi". Rozumiem, że nie jesteś w stanie tego zrobić i dlatego jedziesz w offtopy?


N gru 17, 2017 23:03

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Cytuj:
trzeba koniecznie łączyć wzajemnie te dwie prawdy, mianowicie rzeczywistą możliwość zbawienia w Chrystusie dla wszystkich ludzi i konieczność Kościoła w porządku zbawienia»
[...] byłoby sprzeczne z wiarą katolicką postrzeganie Kościoła jako jednej z dróg zbawienia, istniejącej obok innych, to znaczy równolegle do innych religii, które miałyby uzupełniać Kościół, a nawet mieć zasadniczo taką samą jak on wartość, zmierzając co prawda tak jak on ku eschatologicznemu Królestwu Bożemu.
[...]
Ojcowie Soboru Watykańskiego II, rozpatrując temat prawdziwej religii, stwierdzili: «Wierzymy, że owa jedyna prawdziwa religia przechowuje się w Kościele katolickim i apostolskim

Dodam również:
Cytuj:
Nie mogliby więc zostać zbawieni ludzie, którzy wiedząc, że Kościół założony został przez Boga za pośrednictwem Chrystusa jako konieczny, mimo to nie chcieliby bądź przystąpić do niego, bądź też w nim wytrwać. (por. KKK 846)

@Yarpen_Zirgin
A ja cię poprosiłem o odpowiedź o jedno pytanie i ew. podanie definicji. Najwyraźniej nie jesteś w stanie tego zrobić i dlatego jedziesz w offtopy?

Ile razy mam cytować teksty, że według Kościoła, Kościół jest konieczny na równi z Chrystusem?


N gru 17, 2017 23:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
To powyższe, to mają być cytaty na Twoje twierdzenia? :shock:
Prosiłam o konkretny cytat mówiący, że żaden człowiek nie będący w Kościele nie dostąpi zbawienia.
Tu nie ma o tym ani słowa, natomiast w Dominus Iesus czytamy:
Dla tych, którzy nie są w sposób formalny i widzialny członkami Kościoła, «Chrystusowe zbawienie dostępne jest mocą łaski , która, choć ma tajemniczy związek z Kościołem, nie wprowadza ich do niego formalnie, ale oświeca ich w sposób odpowiedni do ich sytuacji wewnętrznej i środowiskowej. Łaska ta pochodzi od Chrystusa, jest owocem Jego ofiary i zostaje udzielana przez Ducha Świętego» 81. Ma ona związek z Kościołem, który «swój początek bierze wedle planu Ojca z posłania (ex missione) Syna i z posłania Ducha Świętego» 82.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/ko ... iesus.html

Są dwa wyjaśnienia Twoich oskarżeń:
1. nie umiesz czytać ze zrozumieniem
2. wyrywasz świadomie zdania z kontekstu, aby szkalować Kosciół

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 17, 2017 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
3. Małgosiaa nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Chwilę po tych słowach masz:
Cytuj:
Jednak z tego co powyżej zostało przypomniane odnośnie do pośrednictwa Jezusa Chrystusa i do «szczególnej i jedynej w swoim rodzaju relacji» 84, jaką Kościół ma z Królestwem Bożym wśród ludzi — które w istocie jest Królestwem powszechnego Zbawiciela Jezusa Chrystusa — wynika jednoznacznie, że byłoby sprzeczne z wiarą katolicką postrzeganie Kościoła jako jednej z dróg zbawienia, istniejącej obok innych, to znaczy równolegle do innych religii, które miałyby uzupełniać Kościół, a nawet mieć zasadniczo taką samą jak on wartość, zmierzając co prawda tak jak on ku eschatologicznemu Królestwu Bożemu.

Co bezpośrednio przekłada się na:
Cytuj:
Nie mogliby więc zostać zbawieni ludzie, którzy wiedząc, że Kościół założony został przez Boga za pośrednictwem Chrystusa jako konieczny, mimo to nie chcieliby bądź przystąpić do niego, bądź też w nim wytrwać. (por. KKK 846)


N gru 17, 2017 23:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL