Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Wszechwiedzący Bóg 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Ja się nie męczę z życiem. No, może trochę. Ale i tak chętnie żyłbym wieczność. Ale nie zamierzam oddać całego swego jedynego życia Bogu, gdy ten nie jest chętny poświęcić mi nawet kilka sekund swojego. Nie będę ryzykował, że Boga nie ma i że zmarnuję swoje życie na metaforę.
To naprawdę proste. Jeśli Bóg poświęci mi kilka sekund, ja mogę poświęcić mu swoje życie. Ale musiałby zrobić to osobiście, a nie poprzez człowieka czy księgę. Bo książki i ludzie kłamią.


Śr gru 13, 2017 13:59
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Kalart napisał(a):
Ja się nie męczę z życiem. No, może trochę. Ale i tak chętnie żyłbym wieczność. Ale nie zamierzam oddać całego swego jedynego życia Bogu, gdy ten nie jest chętny poświęcić mi nawet kilka sekund swojego. Nie będę ryzykował, że Boga nie ma i że zmarnuję swoje życie na metaforę.
To naprawdę proste. Jeśli Bóg poświęci mi kilka sekund, ja mogę poświęcić mu swoje życie. Ale musiałby zrobić to osobiście, a nie poprzez człowieka czy księgę. Bo książki i ludzie kłamią.

Tylko Ty jedyny prawdomówny :brawo:


Śr gru 13, 2017 14:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Kalart napisał(a):
Czyli Bóg nie jest wszechmogący, bo nie może zdradzić, co jest zapisane w Księdze Życia Baranów (Baranków?).


Baranka :doubt: to raz, dwa nie przyjdzie i Ci nie powie bo sprawiedliwy z wiary żyć będzie nie z wiedzy którą ktoś taki jak Ty chciałby się bawić.
Chcesz być Wszechwiedzący? Jest taki sposób... daj Mu się usynowić :-D

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr gru 13, 2017 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Kalart napisał(a):
Ja się nie męczę z życiem. No, może trochę. Ale i tak chętnie żyłbym wieczność. Ale nie zamierzam oddać całego swego jedynego życia Bogu, gdy ten nie jest chętny poświęcić mi nawet kilka sekund swojego. Nie będę ryzykował, że Boga nie ma i że zmarnuję swoje życie na metaforę.
To naprawdę proste. Jeśli Bóg poświęci mi kilka sekund, ja mogę poświęcić mu swoje życie. Ale musiałby zrobić to osobiście, a nie poprzez człowieka czy księgę. Bo książki i ludzie kłamią.


Wybacz, ale akurat ta jest potwierdzoną/zaświadczoną Prawdą :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr gru 13, 2017 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Alus - już wiem jak nabiłeś tyle postów. Nie masz nic do napisania, ale i tak musisz pisać :)
@Saqura
Trudno. Bóg nie przychodzi, ja nie wierzę. Bóg doskonale wie o tym, czemu nie wierzę. Jeśli stworzył mnie bez wiary i pozwoli na to, bym z tego powodu został przeklęty, to mam o Nim jeszcze gorszą opinię niż przed godziną.
A opinię i tak miałem bardzo złą.
Biblia jest potwierdzoną Prawdą? Potwierdzoną przez kogo? Przez ludzi?
Zdradzę ci tajemnicę. Ludzie kłamią. Nie wszyscy, nie zawsze, ale to się zdarza. Potwierdzenie bez dowodów może być kłamstwem. Jakie są dowody?


Śr gru 13, 2017 14:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Kalart napisał(a):
Biblia jest potwierdzoną Prawdą? Potwierdzoną przez kogo? Przez ludzi?


Chrystus po to przyszedł na świat aby dać świadectwo Prawdzie/Torze/Słowu Bożemu, no i wydał je.
Bóg mi "troszeczkę" właśnie przez Niego/Syna w mej wierze dopomógł,ups nie tylko mi. :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr gru 13, 2017 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Boga
To ciągle człowiek, a świadectwa Jego czynów są opowiadane/napisane przez ludzi. Ciągle nie ma dowodów.
Nie potrzeba wiele dowodów. Gdyby Jezus zostawił w testamencie mówiący kamień... wystarczyłoby. O ile rzeczywiście to kamień mówiłby, a nie głośnik w nim :)
Ale książka? Każdy może napisać książkę i zamieścić w niej cokolwiek. Na świecie jest wiele świętych ksiąg, które podobno pochodzą od Boga (przy tym, każda od innego...)


Śr gru 13, 2017 14:24
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Wtedy byś twierdził, że ten kamień to podróbka. Na brak zaufania Bogu nic się z zewnątrz nie poradzi, bo to Twoja decyzja. Skoro nie chcesz uwierzyć i zaufać Bogi, to nikt Cię do tego nie przekona.


Śr gru 13, 2017 14:26

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Kamień byłby dowodem. Można go zbadać. Jeśli to, że nie jest podróbką stałoby się niekwestionowane, pozostałoby tylko uwierzyć.
Nie jest tak, że nikt mnie nie przekona. Przekona mnie Bóg i dowód. Pierwszy milczy, drugiego nikt nie posiada. W takim przypadku, rzeczywiście jest kiepsko. Nie będę robił tego, co ksiądz mi każe twierdząc, że to jedyna droga do zbawienia. Bo to co nakazuje religia, chrześcijaństwo, to według mnie zło.
Nie mam problemu zaufać. Problem mam w tym, by zaufać że czynienie zła jest dobrem, do czego przekonują księża.


Śr gru 13, 2017 14:28
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Widzisz, gdyby był dowód, to nie było by wiary. Wiara nie wymaga dowodu.


Śr gru 13, 2017 14:31

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Bzdura. Wiedzieć że Bóg istnieje nie oznacza to, że się w niego wierzy. Szatan wie że Bóg istnieje, ale i tak nie wierzy.


Śr gru 13, 2017 14:32
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Ech...
Jk 2,19
19. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą
.


Śr gru 13, 2017 14:38

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Wiesz, że słowo "wiara" to homonim? Nie wykorzystuj innego znaczenia słowa, gdy nie jest o nim mowa.
Wierzyć w kogoś ma również takie znaczenie, że podążać za kimś. Czy Szatan podąża za Bogiem, za Jego słowami i przykazaniami? Nie. Szatan nie wierzy.
Wiara nie ma nic do tego, czy byt istnieje czy nie istnieje. Można wierzyć nawet w nieistniejące byty. Dowód byłby dowodem na istnienie Boga, ale nie oznaczałby to, że należy w Niego wierzyć.
No i czemu złe duchy drżą? Bóg je kocha :badgrin:


Śr gru 13, 2017 14:42
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Kalart napisał(a):
Szatan nie wierzy.
Nieprawda. Jest bowiem napisane Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą. [Jk 2,19]


Śr gru 13, 2017 16:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechwiedzący Boga
Kalart napisał(a):
Jakbym dowiedział się od Boga, że zostanę potępiony, to na złość żyłbym bez grzechu, żeby na sądzie indywidualnym spojrzeć na jego głupią minę :)

A teraz żyjesz w grzechu?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr gru 13, 2017 16:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL