Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
 Stworzenie swiata - klamstwa biblijne? 
Autor Wiadomość
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Małgosia mogłaby oświecić ciemny lud i wyjaśnić. Co zatem autor miał na myśli


Wt sty 16, 2018 14:50

Dołączył(a): Cz sty 18, 2018 21:02
Posty: 1
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Quinque napisał(a):
Małgosia mogłaby oświecić ciemny lud i wyjaśnić. Co zatem autor miał na :mad: myśli

Prawo boskie zasze powinno być przed prawem ludzkim http://monitorprawa.pl/

_________________
oddać cesarzowi, co cesarskie, a Bogu, co boskie.


Cz sty 18, 2018 21:03
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
szumi napisał(a):
Jeśli ktoś uważa, że szabat jest święty, bo Bóg w nim odpoczywał, to niech pozostanie na poziomie niedzielnej homilii.

Tylko ciekawe bardzo, kto odpowiada za takie właśnie infantylne "nauczanie"?
Przecież gadające osły i węże, są na porządku dziennym.

Małgosiaa napisał(a):
Nic nie zrozumiałaś z tego wykładu, ale wcale mnie to nie dziwi.

Małgosiaa, zrozumienie nie ma tu nic do rzeczy, bo akurat tak się składa, że prof. nie mówi po chińsku, a to co mówi, jest proste do zrozumienia nawet dla przeciętnego ucznia szkoły podstawowej.

Natomiast jak widać, to Ty nie rozumiesz, że "religijne Objawienia", stanowią wartość samą w sobie, jedynie dla osób religijnych!

Taka współczesna egzegeza, zabija skutecznie to, co nazywacie "Objawieniem"...


Pt sty 19, 2018 14:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Whispernight napisał(a):
Małgosiaa, zrozumienie nie ma tu nic do rzeczy, bo akurat tak się składa, że prof. nie mówi po chińsku, a to co mówi, jest proste do zrozumienia nawet dla przeciętnego ucznia szkoły podstawowej.

Czasem język polski okazuje się być trudniejszy od chińskiego.
Whispernight napisał(a):
Natomiast jak widać, to Ty nie rozumiesz, że "religijne Objawienia", stanowią wartość samą w sobie, jedynie dla osób religijnych!

Natomiast, jak widać, to Ty nie rozumiesz, że odpowiadałam Saqurze, która jest wierząca, a nie niewierzącemu i walczącemu Whispernightowi.
Whispernight napisał(a):
Taka współczesna egzegeza, zabija skutecznie to, co nazywacie "Objawieniem"...

powiedział autorytatywnie Whispernight.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 19, 2018 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Małgosiaa napisał(a):
Natomiast, jak widać, to Ty nie rozumiesz, że odpowiadałam Saqurze, która jest wierząca, a nie niewierzącemu i walczącemu Whispernightowi.


Wierząca, lecz nie w ewoluujące "Objawienia religijne" tylko w 'Objawienie Prawdy", które to właśnie (taka jak ta poruszana w omawianym przez nas wykładzie) współczesna egzegeza zabija.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 19, 2018 15:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
A to już problem siły wiary Saqury. Ja nie mam problemu ani z Prawdą ani z Objawieniem ani z uznaniem gatunków literackich (w tym także mitów) zawartych w Biblii.
To proste: Bóg nie mógł natchnąć autorów ludzkich na wyższym poziomie rozumowym (dajmy na to XX w. naszej ery), bo nikt z ówczesnych nie zrozumiałby. Niestety, w dzisiejszych czasach wielu nie rozumie ówczesnej mentalności, ale to nie problem Boga i Jego przekazu, ale problem czlowieka, który uważa, że pozjadał wszystkie rozumy twierdząc, że skoro w Biblii napisane, że świat powstał w 6 dni, to powstał w 6 dni i ani minuty dłużej.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 19, 2018 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Małgosiaa napisał(a):
nikt z ówczesnych nie zrozumiałby.

Nie tylko owczesnych. Rowniez wspolczesnych oraz tych, ktorzy beda mieszkancami tej planety za 100000 lat. Za duza przepasc.
Ciekawe ze Jezus nie silil sie na jakies wyjasnienia tylko okreslil krotko "podobne jest" lub "oko nie widzialo" - to raz.
Kazdy z nas zdaje sobie sprawe z tego, ze nie jest w stanie zrozumiec terminologii jaka ludzie beda sie poslugiwac za 100 lat podobnie jak slownictwo dotyczace facebooka lub twittera bylo by niezrozumiale dla kogos 50 lat temu a dzialania na liczbach ujemnych byly by wysmiane przez troglodytow z V wieku.
Okazuje sie, ze kazdy wiek ma swoich troglodytow - to dwa.


Pt sty 19, 2018 16:33
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
No tak, Saqura wierzy wbrew mądrości światowej, a Małgosia wierzy pomimo mądrości światowej, i w takiej sytuacji pada głośno wyrażona myśl, mniej więcej, że odwracanie się plecami jest dojrzalsze od chowania się pod kołdrą.

Robaczek wybiegł myślą w przyszłość, to i ja spróbuję. Mitologicznie.

Klingoni opowiadają o Kahlessie, takim ichniejszym prawodawcy, trochę mesjaszu, że jak raz szła burza (a burze na planecie Klingonów to nie byle co), zauważył jednego pobratymcę, co się nie chciał schować. Zamienili słowo, czyli nawrzeszczeli na siebie, i wyszło, że tamten chce burzy stawić czoło, jak na Klingona-wojownika przystało. Kahless wzruszył na to ramionami i poszedł się schować, bo wiedział, że wojowniczość wojowniczością, etos etosem, ale jak burza wreszcie ucichnie, to nie znajdą nawet trupa.


Pt sty 19, 2018 16:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
ErgoProxy napisał(a):
Kahless wzruszył na to ramionami i poszedł się schować, bo wiedział, że wojowniczość wojowniczością, etos etosem, ale jak burza wreszcie ucichnie, to nie znajdą nawet trupa.

Biedny Kahless - nie wiedzial, ze tamten dysponuje know-how. O czym Kahless nie mial zielonego pojecia. Wiatr wieje kedy chce a obdarzanie laska to przywilej obdarowujacego a nie obdarowanego.
Nie kazdemu dano.


Pt sty 19, 2018 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Małgosiaa napisał(a):
A to już problem siły wiary Saqury. Ja nie mam problemu ani z Prawdą ani z Objawieniem ani z uznaniem gatunków literackich (w tym także mitów) zawartych w Biblii.


Teraz nie masz, lecz wystarczy zaledwie troszeczkę cofnąć się wstecz ( w ewolucji religii) Twój post (zapewne) wyglądałby zupełnie inaczej.


robaczek2 napisał(a):
Biedny Kahless - nie wiedzial, ze tamten dysponuje know-how. O czym Kahless nie mial zielonego pojecia. Wiatr wieje kedy chce a obdarzanie laska to przywilej obdarowujacego a nie obdarowanego.
Nie kazdemu dano.


Ten know-how był stały, od dawna ten sam ? Bo tylko takim- to znaczy prawdziwym- dysponuje obdarowujący.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 19, 2018 17:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Saqura napisał(a):
Teraz nie masz, lecz wystarczy zaledwie troszeczkę cofnąć się wstecz ( w ewolucji religii) Twój post (zapewne) wyglądałby zupełnie inaczej.

I to ma być dowód na Twoją prawdę, że współczesna egzegeza zabija?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 19, 2018 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Małgosiaa napisał(a):
Saqura napisał(a):
Teraz nie masz, lecz wystarczy zaledwie troszeczkę cofnąć się wstecz ( w ewolucji religii) Twój post (zapewne) wyglądałby zupełnie inaczej.

I to ma być dowód na Twoją prawdę, że współczesna egzegeza zabija?


Ja nie potrzebuję niczego potwierdzać żadnymi dowodami, w pierwszym poście tego tematu zaznaczyłam że to ja (osobiście) tak a nie inaczej odbieram ten wykład.

Dowodów nie trzeba daleko szukać, wystarczy poczytać/posłuchać w sieci co mają inni na ten temat do powiedzenia, lub zwyczajnie przejrzeć statystyki wiernych/wierzących (choć zaznaczam że akurat to może a nie że musi mieć na owe statystyki żadnego wpływu)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 19, 2018 18:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Saqura napisał(a):
Dowodów nie trzeba daleko szukać, wystarczy poczytać/posłuchać w sieci co mają inni na ten temat do powiedzenia, lub zwyczajnie przejrzeć statystyki wiernych/wierzących (choć zaznaczam że akurat to może a nie że musi mieć na owe statystyki żadnego wpływu)

I to ma być dowód? Już mieliśmy taki dowód 2 tys. lat temu i wyrok "ukrzyżuj".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 19, 2018 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
Małgosiaa napisał(a):
Saqura napisał(a):
Dowodów nie trzeba daleko szukać, wystarczy poczytać/posłuchać w sieci co mają inni na ten temat do powiedzenia, lub zwyczajnie przejrzeć statystyki wiernych/wierzących (choć zaznaczam że akurat to może a nie że musi mieć na owe statystyki żadnego wpływu)

I to ma być dowód? Już mieliśmy taki dowód 2 tys. lat temu i wyrok "ukrzyżuj".


Tylko że On Prawdy nie zmieniał, On chciał ją przywrócić na właściwe/należne jej miejsce które zostało odebrane przez słowa ludzkie.
On po to przyszedł na świat by o Prawdzie/ właśnie o tym Słowie Bożym wydać świadectwo.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 19, 2018 18:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne
A kto tę prawdę zmienia? KK? Na pewno nie. Jeśli już, to kreacjoniści i wszelkiej maści samozwańczy nauczyciele, ktorym jakiś duch coś tam powiedział w trakcie samodzielnej lektury Biblii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 19, 2018 20:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL