Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 22:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Stworzenie swiata - klamstwa biblijne? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2019 5:46
Posty: 59
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
A co mnie kryteria obchodzą? Coś jest pojedyncze a coś podwójne -tak prostych pojęć nie rozumiesz?
No chyba że chodziło o barana, albo kolor oczu? Następny wykręt -tłumaczenie. Tylko że jak nie umiemy uściślić pojęć typu kopyto, wielbłąd, pojedyncze to o czym mówimy?
No widzisz, sama przyznłaś implicite, że krytykujesz Biblię z pozycji ideologicznych. Nic Cię nie obchodzą kryteria i w ogóle masz wszystko gdzieś :D. "Coś jest pojedyńcze a coś podwójne" - wysublimowana idea w służbie oświeconej prawdy :-D . Rzeczowy dyskurs, nie powiem ;-)


Pn kwi 29, 2019 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Nie kręć. Wielbłąd ma dwa oddzielne kopyta na jednej nodze -dalej nie rozumiesz? To tak jakby powiedzieć że paznokcie człowieka są nie do końca rozdzielone. Bo jakąś tam łączność mają. Mniej więcej taką jak puszki kopytowe wielbłąda.
Przeczytałam dyskusje na forum biblijnym która zalinkowałes. Ale czad!!! Takie krętactwo to trudno znaleźć. Czy nie mogłeś skorzystać z podręczników -są na sympatycznym gryzoniu chyba. Akajewski tez ujdzie - wielbłąda nie opisuje tylko daje dobry wykład z ewolucji kończyny. Ale uważaj, jego mianownictwo nie do końca sie zgadza z naszym - i np. podziały mięśni. Co nie przekreśla zgodności ze stanem faktycznym.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 16:52
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
. A wstrętni komuniści siła nam wpychają ewolucjonizm

Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć

A propo, już pisarze patrystyczni np. Św. Grzegorz z Nyssy(biskup) w IV wieku pisał że człowiek mógł przejść jakieś stadium zwierzęce
Cytuj:
- czy nawet osiemnastowiecznych pastorów którzy zająca widzieli najwyżej na talerzu

Ale nie jesteśmy na forum protestantów tylko na forum katolickim
Cytuj:
potop

A Kościół Katolicki kiedykolwiek zaprzeczył temu że miał miejsce?
Cytuj:
pierwsi ludzie

A to Kościół Katolicki kiedykolwiek zaprzeczył że nie istnieli? Skoro nawet nauka nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii


Ostatnio edytowano Pn kwi 29, 2019 17:02 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Pn kwi 29, 2019 16:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
A gdzie ja neguje niechęc w stosunku do homoseksualistów? W tych czasach byli nienawidzeni, więc Biblia to odzwierciedla.
Czy tam jest choć jedna rzecz której by nie mógł napisać ówczesny człowiek?

Choćby proroctw, szczególnie tych dotyczących Jezusa.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 29, 2019 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Po pierwsze - bardzo przepraszam za błąd -rapetki to II i V palec -tak jakoś mi sie nacisnęło "I".
Quinque
gdzie ja pisze że komuniści nie zwalczali ewolucjonizmu? Po pierwsze przytoczyłam wypowiedz ksieży którzy mnie religii uczyli. Po drugie -zależy kiedy.
Andy
Proroctwa? Napisane czy poprawiane po czasie, i usilnie wspomagane?

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Quinque -teraz doczytałam.
tak, jesteśmy na forum katolickim, a Kaafar linkuje do protestanckich czy nawet jakiś bardziej egzotycznych źródeł.
Potop miał miejsce, niejeden. Ale legendy o potopie są powszechne na całym świecie - ludzie natrafiali na skamieliny organizmów morskich tam gdzie "jak pamięć ludzka sięga" był ląd.
Ale historia Arki -wybacz. Chcesz o tym podyskutować? Tylko nie narzekaj gdy będe podawać twarde3 konkrety, a nie bajki.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2019 5:46
Posty: 59
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
Nie kręć. Wielbłąd ma dwa oddzielne kopyta na jednej nodze -dalej nie rozumiesz? To tak jakby powiedzieć że paznokcie człowieka są nie do końca rozdzielone. Bo jakąś tam łączność mają. Mniej więcej taką jak puszki kopytowe wielbłąda.
Przeczytałam dyskusje na forum biblijnym która zalinkowałes. Ale czad!!! Takie krętactwo to trudno znaleźć. Czy nie mogłeś skorzystać z podręczników -są na sympatycznym gryzoniu chyba. Akajewski tez ujdzie - wielbłąda nie opisuje tylko daje dobry wykład z ewolucji kończyny. Ale uważaj, jego mianownictwo nie do końca sie zgadza z naszym - i np. podziały mięśni. Co nie przekreśla zgodności ze stanem faktycznym.
Pełne rozdzielone kopyto ma krowa, natomiast wielbłąd jedynie fragment (zdjęcie!!!). Widać wyraźnie, że zakres znaczeniowy tego pojęcia (do klasyfikacji kopyt) jest w obu przypadkach różny, co implikuje odmienne wnioski. I to jest podstawa do odrzucenia Twojego kłamliwego zarzutu.


Pn kwi 29, 2019 17:25
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
Quinque -teraz doczytałam.
tak, jesteśmy na forum katolickim, a Kaafar linkuje do protestanckich czy nawet jakiś bardziej egzotycznych źródeł.
Potop miał miejsce, niejeden. Ale legendy o potopie są powszechne na całym świecie - ludzie natrafiali na skamieliny organizmów morskich tam gdzie "jak pamięć ludzka sięga" był ląd.
Ale historia Arki -wybacz. Chcesz o tym podyskutować? Tylko nie narzekaj gdy będe podawać twarde3 konkrety, a nie bajki.


Możemy o tym podystkuować ale najpierw odnieś do tego o czym pisałem


Pn kwi 29, 2019 17:34

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
Proroctwa? Napisane czy poprawiane po czasie, i usilnie wspomagane?

Raczej Ewangelie zostały tak napisane, aby pasowało do założenia, że Jezus wypełnił sporo proroctw, w końcu Ewnagelie miały konkretny cel- udowodnić, że Jezus to ten oczekiwany Mesjasz.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn kwi 29, 2019 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Quinque
przecież się odniosłam. Napisałam że opinia o komunistach to było zdanie księży - co chyba zresztą jasno wynika z pierwszego postu. Ale chciałam być dokładna. A Ty mi od razu zarzucasz coś nonsensownego, byle antyklerykałowi dołożyć.
O pierwszych ludzi -chyba nie musze tłumaczyć że populacja ludzka nigdy nie była zawężona do jednej pary. Mnie jednak uczono że tak faktycznie było.
Potop - też chyba nie wymaga tłumaczenia. Ja mogę podyskutować ze strony problemów w transporcie zwierząt. Ale samo przez się jest jasne, ze kangury z Australii nie przybyły.
To czego jeszcze nie rozumiesz?
Kafar
to sa strony od tych biblistów dinozaurowych. Zauważyłeś że jako różnice między kopytem krowim a wielbłądzim podano linię białą? Zmartwię Cię - wielbłąd też ją ma. A Krysiak -przeczytany? Choć pierwszy tom?

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Kafar
jeżeli nie widzisz różnicy miedzy dwoma oddzielnymi puszkami kopytowymi (krowa, wielbłąd, owca, koza żeby poprzestać na zwierzętach domowych) a jedną (koń, osioł, muł) to ja już naprawdę nic nie poradzę.
Dla reszty -nauki nigdy dosyć - koń (nieparzystokopytne) ma jeden palec na każdej nodze.Jest to palec III. Skladający sie z kk. pęcinowej, koronowej, kopytowej. Odpowiada mu jedna puszka kopytowa.A u góry -jedna kość śródręcza/śródstopia. Dwie małe kostki tzw. rysikowe stanowią pozostałość kk. śródręcza/śródstopia II i IV które zanikły.
Parzystokopytne -w tym wielbłąd mają dwa palce (są jeszcze rapetki, ale pomijam) III i IV. Kazdy z trzema członami, odpowiednio k. pęcinowa koronowa i kopytowa. I dwie kk. śródręcza/śródstopia. Odpowiadające palcom.
Kopyto składa się (z grubsza) ze ściany i podeszwy. Linia biała to miejsce jakby ich połączenia. Wielbłąd ją oczywiscie ma, krowa czy koń też. Nieparzystokopytne mają strzałke - pełni rolę amortyzatora. A parzystokopytne nie potrzebują -ich dwa palce się rozchodzą przy nacisku. Wielbłąd czy krowa oczywiście strzałki nie ma.
W czasach rzymskich ( a chyba i wcześniej) znano zabieg usunięcia jednego palca u parzystokopytnych co oczywiście u konia jest niemożliwe. U wielbłąda czy krowy tak. I to jest różnica praktyczna. Chociaż sam wygląd kopyta wielbłąda, jego dwa oddzielne aparaty kostno-stawowe musiały być oczywiste dla każdego. Bo chyba szkielet widzieli? Dwa oddzielne palce? No i dwie oddzielne puszki kopytowe?
Kopyto wielbłąda jest nawet bardziej "rozdzielone" niż krowie, bo przystosowane do piasku. Stąd sławny camel (a nie cow) hoof.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 18:14
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
IrciaLilith napisał(a):
zmiotka napisał(a):
Proroctwa? Napisane czy poprawiane po czasie, i usilnie wspomagane?

Raczej Ewangelie zostały tak napisane, aby pasowało do założenia, że Jezus wypełnił sporo proroctw, w końcu Ewnagelie miały konkretny cel- udowodnić, że Jezus to ten oczekiwany Mesjasz.

Tak...wykształceni wszechstronnie z Ksiąg Prorockich ewangeliści precyzyjnie dopasowali Ewangelie do proroctw... twierdzenie z rodzaju baśni 1000 i jednej nocy :-)


Nie za długo istotę Biblii sprowadzicie do kopyt ssaków :D


Pn kwi 29, 2019 18:19

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Raczej kwestie jej wiarygodności

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 18:31
Zobacz profil
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
zmiotka napisał(a):
Raczej kwestie jej wiarygodności

I miarę wiarygodności stanowią kopyta :o
Zupełnie niewiarygodne, to mierzenie się ludzi posiadający wiedzą XXI w z wiedzą ludzi sprzed kilku tysięcy lat.


Pn kwi 29, 2019 19:00

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2019 16:44
Posty: 48
Post Re: Stworzenie swiata - klamstwa biblijne?
Tak, a jaką inna chcesz przyjąć? Sprawdzam to co łatwe - widzę bzdury.
I masz racje -wiedza kogoś sprzed kilku tysięcy lat. Dokładnie.
A nie wyższej, wszystkowiedzącej istoty.

_________________
Jest to o tyle ciekawe że komuchy ewolucjonizm(Darwinowski) zwalczali całą swoją mocą. I taka jest rozmowa z antyklerykałami. Na niczym się nie znają ale muszą najgłośniej krzyczeć


Pn kwi 29, 2019 19:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL