Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Relacja doświadczeń z czasu śmierci klinicznej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Relacja
W takim razie przyznaję, że masz rację. Osobiście lęk, strach czy panikę uważam za słowa opisujące różne stopnie tego samego. Lęk czy panika to zaburzenia strachu, ale odnoszą się one do tego samego typu reakcji, tak jak słowa "mały, średni, duży" odnoszą się do wielkości, mimo że każde z tych słów (mały, średni, duży) oznacza co innego.
To trzeba pamiętać, że opisywanie rzeczywistości jest subiektywne - coś, co jest dla mnie małe, dla kogoś może być duże. Tak samo dla kogoś niejadowity pająk może być potraktowany jako realne zagrożenie, mimo że sama przyczyna jest obiektywnie nieszkodliwa. Uznanie, czy dana czynność jest normalnym strachem, czy patologicznym lękiem/paniką jest trudne do rozgraniczenia.
Tak samo jak dla mnie zbyt duże spodnie mogą okazać się za małe dla kogoś innego :)
Ale mniejsza z tym.

Tak, właśnie takie szczegóły jak różnice wynikające z interpretacji Biblii przez KK, a interpretacji wizji w trakcie śmierci klinicznej są trudne do pogodzenia. Musiałbym zajrzeć do księgi powtórzonego prawa i innych fragmentów Biblii oraz do nauczania KK, ale np. widzenie zmarłych jest niemożliwe a takie wizje są traktowane nie jako prawda, ale jako sztuczki Szatana.


N gru 17, 2017 20:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Relacja
Mrs_Hadley napisał(a):
Zatem należysz do szczęściarzy, których mózg nie pozbawił m.in. kolorowych snów poprzez skrócenie fazy REM.

Moje sny ciężko byłoby jeszcze z czegoś okroić, bo to zwykle takie dość chaotyczne obrazy (bardzo rzadko jakiś ciąg połączonych wydarzeń) ale ciekawi mnie, o co chodzi. Co to są kolorowe sny? W znaczeniu colorful, barwne?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N gru 17, 2017 21:57
Zobacz profil
Post Re: Relacja doświadczeń z czasu śmierci klinicznej
Barwne, nie chaotyczne, z reminiscencjami do snów śnionych kiedy indziej, a czasami nawet z przebłyskami, że właśnie śnię i w sumie to sen całkiem przyjemny.


Pn gru 18, 2017 8:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL