Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Kontynuacja tematu. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 05, 2018 16:05
Posty: 73
Post Kontynuacja tematu.
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/422784

http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/432e5b


Pt sty 05, 2018 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 05, 2018 16:05
Posty: 73
Post Re: Kontynuacja tematu.
Trochę rozwinę. Weźmy pod uwagę inną sytuację: jestem właścicielem samochodu i pożyczyłem go znajomemu. Wie, ze jakby co, będzie musiał mi go oddać. I taki moment nadchodzi. Czy ja krzywdzę tego człowieka, gdy zgłaszam się po swój samochód?

Przedmioty martwe z natury i stworzenia żywe. Dwie różne kategorie. No ale dobrze. Pójdźmy tą drogą. Zwrot samochodu następuję w nienaruszonym stanie. Tego przynajmniej oczekuje właściciel, tymczasem zwrot człowieka następuje poprzez cierpienie i śmierć, co nie należy do rzeczy przyjemnych i co gorsza, powoduje utratę sfery cielesnej. Przykład trochę chybiony, ale jest to tylko moje zdanie.

A Bóg jest nie tylko właścicielem wszystkiego co mamy, ale także naszego życia. Taka jest prawda.

Bóg jest przede wszystkim Stwórcą i jako Stwórca powinien brać odpowiedzialność za stworzenie. Teraz ja podam inny przykład. W świecie ludzkim, jeżeli dziecko zaczyna źle się zachowywać i z czasem mieć złe nawyki, odpowiedzialnością obarczani są przede wszystkim rodzice, ale także i otoczenie, w którym się wychowuje. W otoczeniu Adama i Ewy był Szatan i dostęp do tzw. drzewa poznania dobra i zła. Pytanie, czy dobrą decyzją Bożą było zapewnienie człowiekowi dostępu do tego specyficznego drzewa ? Jeżeli dziecko nabywa zły charakter, dobrzy rodzice nie karzą, ale próbują mu pomóc i otaczają większą miłością.


Jesteśmy istotami śmiertelnymi, bo takimi zostaliśmy stworzeni (przynajmniej my, którzy nie żyjemy już w Edenie) i wszyscy, wcześniej czy później umieramy. Od Boga zależy kiedy. Czasem pozwala działać prawom natury (choroby, kataklizmy), innym razem nie broni nas przed ludzką złością (morderstwo). Ale ma prawo nas przed śmiercią nie bronić Czyli - jak upraszczająco mówimy - nasze życie zabrać.

Nie zostaliśmy stworzeni istotami śmiertelnymi. Takimi się staliśmy w ramach kary Bożej, ale tylko cieleśnie i okresowo (obietnica zmartwychwstania). To prawda, że wszyscy umieramy. Sęk w tym, że jedni umierają w spokoju w swoim łóżku, a agonia innych ma ciężki i długi przebieg. To tez zależy od Boga - nie tylko to, kiedy umieramy.

Bo proszę zwrócić uwagę: przecież Bóg nikogo nie morduje prawda? Nie było na świecie takiego przypadku, w którym do czyjejś śmierci doszłoby na skutek nadprzyrodzonych przyczyn. Zawsze to działanie praw natury czy drugiego człowieka...

Czy Potop był wybrykiem natury, czy świadomym działaniem Bożym, w dodatku zapowiedzianym ?

[zmiana koloru czcionki, czerwony jest zarezerwowany dla moderacji - s33]


Pt sty 05, 2018 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 05, 2018 16:05
Posty: 73
Post Re: Kontynuacja tematu.
Można prosić o odblokowanie mojego adresu IP ? Wysłałem maila. Nie chcę wchodzić na forum innymi sposobami.


Pt sty 05, 2018 17:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Kontynuacja tematu.
Jakiego IP? Jakiego maila? Jaśniej, proszę.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt sty 05, 2018 18:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kontynuacja tematu.
Den25 napisał(a):
Można prosić o odblokowanie mojego adresu IP ? Wysłałem maila. Nie chcę wchodzić na forum innymi sposobami.

adres IP z którego piszesz nie jest zablokowany na tym forum.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 05, 2018 18:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt sty 05, 2018 16:05
Posty: 73
Post Re: Kontynuacja tematu.
Soul33 napisał(a):
Jakiego IP? Jakiego maila? Jaśniej, proszę.


Rok temu, a może i dwa zostałem zbanowany. Nie pamiętam już, jaki wtedy miałem login i teraz na forum muszę wchodzić przez proxy, bo pokazuje mi się info. że na zawsze (chyba aż do Sądu Ostatecznego :shock: ) zostałem zbanowany.


Pt sty 05, 2018 19:04
Zobacz profil
Post Re: Kontynuacja tematu.
Den25 napisał(a):
Sęk w tym, że jedni umierają w spokoju w swoim łóżku, a agonia innych ma ciężki i długi przebieg.
A czyja to wina, że ludzie cierpią: Boga czy człowieka? Boga, ponieważ nieodpowiednio nas wychował?


Pt sty 05, 2018 19:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Kontynuacja tematu.
Den25 napisał(a):
Rok temu, a może i dwa zostałem zbanowany. Nie pamiętam już, jaki wtedy miałem login i teraz na forum muszę wchodzić przez proxy, bo pokazuje mi się info. że na zawsze (chyba aż do Sądu Ostatecznego :shock: ) zostałem zbanowany.

A dlaczego? Rzadko banujemy IP. No i musiałbyś je podać...

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt sty 05, 2018 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Kontynuacja tematu.
A za co zostałeś zbanowany? ;)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pt sty 05, 2018 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 05, 2018 16:05
Posty: 73
Post Re: Kontynuacja tematu.
Asienkka napisał(a):
A za co zostałeś zbanowany? ;)


Nastąpiła kasacja kilku moich tematów, a ja chciałem sobie tylko podyskutować ...... Tematy były może za trudne. Na pewno nie pasujące do powszechnej katechezy. A co w tym złego zadawać pytania, może i trudne, a może i nie pasujące do utartych schematów.


Pt sty 05, 2018 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL