Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Wielkie i spektakularne cuda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 05, 2018 16:05
Posty: 73
Post Wielkie i spektakularne cuda
Dlaczego wielkie i spektakularne cuda przestały się wydarzać ? Dlaczego świat starotestamentowy (czasy Jezusa i początków Kościoła też, ale przede wszystkim czasy starotestamentowe) obfitował w takie cuda ? Wiele, wiele było cudów, a od ok. 2000 lat (może niezupełnie) niczego nie ma. Wiem, że to pytanie do Pana Boga, ale co na to ludzie ? Nie tęsknicie za takimi cudami, takiego kalibru ? Ja tęsknię bardzo i nawet w tej chwili ta tęsknota ścisnęła mnie za gardło, że nic już nie powiem, tylko posłucham odpowiedzi Forumowiczów, w tym temacie na pewno.


Wt sty 09, 2018 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
A cud w Fatimie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 09, 2018 15:50
Zobacz profil
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
A może najpierw przedstawisz jakieś konkretne, sensowne kryterium, które pozwoli odróżnić cud wielki i spektakularny od cudu niewielkiego i niespektakularnego? Bo bez tego dyskusja nie ma większego sensu.


Wt sty 09, 2018 16:47
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Ja nie tęsknię za "spektakularnymi" cudami, zamiast tego cieszę się małymi. "Kto nie docenia małych cudów, ten nie doceni i wielkich cudów".


Wt sty 09, 2018 17:21
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Do kazdej kanonizacji i beatfikacji oprócz męczennika(prosze mnie poprawic jesli sie myle)jest potrzebny cud. Popatrz ilu świętch kanonizowali beatyfikował JPII. Tyle cudów nic tylko sie zapoznawać.


Śr sty 10, 2018 10:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Cud jest drogą do duchowej przemiany. Jeśli tego kryterium nie spełnia, staje się tylko marną sztuczką. Z kolei duchowa przemiana nie wymaga spektakularnych i niewytłumaczalnych zjawisk. Myślę, że jak najbardziej żyjemy w dobie cudów. Czyż nie należą do nich liczne nawrócenia wśród muzułmanów, gdzie ludzie przyjmują Chrystusa za swego Pana - bez względu na następstwa? Nie szukajmy cudów na niebie - zauważmy je w sercu człowieka.


Pn sty 15, 2018 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 11:33
Posty: 3
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Wielkie i spektakularne cuda nie przestały się wydarzać. Myślę, że pamiętamy ciągle o tych ze Starego Testamentu, ponieważ w kościele ciągle się do nich powraca. Natomiast za mało mówi się o dzisiejszych cudach. Sam byłem kiedyś świadkiem jak dziewczynka chora na raka nagle wyzdrowiała, kiedy jej rodzina zaczęła się o nią modlić. Niezwykłe wydarzenia mają miejsce codziennie wokół nas tylko trzeba zwrócić na nie uwagę.


Pn sty 22, 2018 11:45
Zobacz profil
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Przy omawianiu "wielkich i spektakularnych cudów" przypomina mi się zawsze masakra pod Lepanto, którą najczęściej przypisuje się szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej:
    W 1571 r. pod Lepanto rozegrała się bitwa morska, która miała zadecydować o losach ówczesnego świata. Wbrew wszelkim ludzkim przesłankom zakończyła się zwycięstwem nielicznych wojsk chrześcijańskich. A może należałoby spojrzeć na tę bitwę inaczej i powiedzieć, że jej wynik był zgodny z logiką Bożą, zwyciężyła bowiem wielka chrześcijańska armia: wojsko różańcowe. Tej logice dali najpiękniejszy wyraz Wenecjanie, którzy po bitwie wznieśli w swym mieście kaplicę Matki Bożej Różańcowej, a na jej ścianach wypisali słowa, które przeszły do legendy: „Non virtus, non arma, non duces, sed Mariae Rosiae victores nos fecit” – „Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maria różańcowa uczyniła nas zwycięzcami”.
    Sekretariat Fatimski

Jak naprawdę wyglądała ta bitwa, jakie były rzeczywiste siły obu stron i - co najważniejsze - jakie były jej skutki, najlepiej sobie przeczytać w Wikipedii

Jest to dobrze udokumentowane zdarzenie i dlatego potrafi otrzeźwić wszelkich cudo-lubów.


Pn sty 22, 2018 13:16
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Postęp nauki umożliwia i udostępnia nam też dzisiaj coraz głębsze wnikanie w naturalny, wszechobecny cud istnienia - świata żywego i nie ożywionego, coraz głębsze rozpoznawanie jego "cudowności" ..

Może dlatego, w odróżnieniu od ludzi dalekiej przeszłości, nie potrzebujemy obecnie już tak bardzo tego rodzaju jednostkowych cudów, które wskazywałyby na nieskończenie głęboką tajemnicę stworzenia i niepojętą wielkość stwórczej mocy. Nauka je nam coraz bardziej odkrywa i dlatego według mnie, staje się w pewnym sensie coraz bardziej "religijna" ..


Pn sty 22, 2018 13:16
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Nauka pozbawiła nas większości cudów


Pn sty 22, 2018 14:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wielkie i spektakularne cuda
Andy72 napisał(a):
A cud w Fatimie?


Niby w tej Fatimie było tyle objawień matki Boskiej, tak dużo światków, a nawet nie ma jednego zdjęcia które by przedstawiało Matke Boską.
Więc już tutaj widać że to może być jakieś oszustwo.

ŁysyKsiądz napisał(a):
Wielkie i spektakularne cuda nie przestały się wydarzać. Myślę, że pamiętamy ciągle o tych ze Starego Testamentu, ponieważ w kościele ciągle się do nich powraca. Natomiast za mało mówi się o dzisiejszych cudach. Sam byłem kiedyś świadkiem jak dziewczynka chora na raka nagle wyzdrowiała, kiedy jej rodzina zaczęła się o nią modlić. Niezwykłe wydarzenia mają miejsce codziennie wokół nas tylko trzeba zwrócić na nie uwagę.


To żeby chora na raka dziewczyna wyzdrowiała, to trzeba sie za nia pomodlić bo inaczej odrazu umrze?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 22, 2018 14:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL