Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Oglądanie Boga. 
Autor Wiadomość
Post Re: Oglądanie Boga.
http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Sl ... owo/Chwala

Nie , widzial Jezusa Chrystusa.
Prawice i jej wyjasnienie podalem powyzej czytaj bo zadajesz pytamia na ktore juz padla odpowiedz.


Śr mar 07, 2018 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oglądanie Boga.
Hades napisał(a):
Prawice i jej wyjasnienie podalem powyzej czytaj bo zadajesz pytamia na ktore juz padla odpowiedz.


Niby co gdzie podałeś? :D
Najpierw zacząłeś coś coś tam tłumaczyć, później się z tego wycofałeś, i tyle.
I ta twoja próba własnego tłumaczenia Biblii, na język współczesny :D również powoduje że nie sposób traktować cie na poważnie.
Tutaj na tym forum jest taka kobita o nicku "wybrana" i ona tłumaczy sobie Bilie po swojemu, i jakoś do nikogo ta jej gadanina, nie trafia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 07, 2018 20:01
Zobacz profil
Post Re: Oglądanie Boga.
Wybrana była sympatykiem protestantyzmu. Oni mogą tłumaczyć Biblię po swojemu. A przynajmniej tak mi się wydaje


Śr mar 07, 2018 20:26
Post Re: Oglądanie Boga.
Robek napisał(a):
Hades napisał(a):
Prawice i jej wyjaśnienie podałem powyżej czytaj bo zadajesz pytania na które juz padła odpowiedź.


Niby co gdzie podałeś? :D
Najpierw zacząłeś coś coś tam tłumaczyć, później się z tego wycofałeś, i tyle.
I ta twoja próba własnego tłumaczenia Biblii, na język współczesny :D również powoduje że nie sposób traktować cie na poważnie.
Tutaj na tym forum jest taka kobita o nicku "wybrana" i ona tłumaczy sobie Bilie po swojemu, i jakoś do nikogo ta jej gadanina, nie trafia.



No dobra to jeszcze raz, ale ostatni. Albo dyskutujemy i czytamy uważnie (ze zrozumieniem) całość albo się "wysilamy" i piszemy infantylne posty. Na to drugie ja sie nie pisze.
Bardzo dobrze znam posty wybranej - głosi nauki protestanckie. Ja wskazuje ci na katolickie - z katolickich źródeł. Czytaj!

Tu masz wytłumaczenie co oznacza w Biblii "Chwała Boża" o co pytałeś.
LINK!!!
http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Sl ... owo/Chwala

Tu masz wyjaśnione co znaczy "Siedziec po prawicy Boga".
[b]LINK!!![/b]
https://books.google.com/books?id=h99DA ... Ca&f=false

Tłumaczem nie jestem - za to moge jedynie naprowadzić sie na "trop" co w tym cytowanym przez ciebie tekście z DZ. naprawde pisze.
Biblię trzeba poznawać nie tylko recytować.

Po przeczytaniu objaśnień powróć to twojego cytatu o Szczepanie i przemyśl raz jeszcze co tam jest napisane.

Bo tp twoje przemyślenie:

Cytuj:
W tekście pisze że Jezus siedział po prawicy Boga Ojca, więc Szczepan musiał widzieć Boga Ojca, bo w innym wypadku nie miałoby to żadnego sensu.
Jeśli Szczepan widział Jezusa stojącego po prawicy Boga, to tego Boga Ojca też widział, aż tak trudno to zrozumieć :mrgreen: w końcu Jezus stał koło jego prawicy, a Szczepan przecież to widział.


jest błędne!!!!
I czy to katolik czy protestant tutaj sie zgodzi.

Z Bogiem.


Cz mar 08, 2018 1:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oglądanie Boga.
Hades napisał(a):
No dobra to jeszcze raz, ale ostatni. Albo dyskutujemy i czytamy uważnie (ze zrozumieniem) całość albo się "wysilamy" i piszemy infantylne posty. Na to drugie ja sie nie pisze.
Bardzo dobrze znam posty wybranej - głosi nauki protestanckie. Ja wskazuje ci na katolickie - z katolickich źródeł. Czytaj!


No i zachowujesz się dokładnie tak jak ta cała 'wybrana" która zamiast odpowiadać na pytania, odsyła mnie do jakiś tam stron, żebym sam sobie znalazł odpowiedź :D
Z tobą również nie jest zbyt dobrze, bo nie dałeś odpowiedzi co to jest ta chwała Boża, i stać po prawicy, bo te linki coś podał to w jednym niby coś tam jest, no ale w drugim wyskoczyło że mam 7 odpowiedzi na jakieś pytanie, i mam sobie teraz wybrać, która mi pasuje?
Wydaje mi sie że nie znasz odpowiedzi na tem moje pytania, bo jakbyś znał to byś odpowiedział :mrgreen: a jedynie odsyłasz mnie gdzieś tam, gdzie sam sobie moge to znaleźć, więc nie masz większych możliwości, nisz wyszukiwarka Google.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 08, 2018 7:17
Zobacz profil
Post Re: Oglądanie Boga.
:roll:
Nie!
To ty zachowujesz się jak protestanci którzy czytaja Biblie literalnie słowo w słowo jakby nie wiedzieli że tłumaczeie starej greki czy hebrajskiego na j. polski jest trudne i częstko wymaga wyjasnień. To inna składnia i inna gramatyka inne czasy.
Wypisujesz bzdury że tam pisze coś o Bogu Ojcu. W istocie nic tam takiego nie ma.

Odsyłam cię w linkach do katechizmu KRK. To podstawy. Bez nich ciężko rozmawiac na głębsze tematy.


Cz mar 08, 2018 11:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL