Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Oglądanie Boga. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Oglądanie Boga.
Dlaczego żyjący człowiek nie może widzieć Boga? Można to pytanie postawić również w odmienny sposób. Ponieważ człowiek nie jest w żaden sposób sprawić, aby Pan Bóg mu się ukazał, to...
Dlaczego Pan Bóg nie ukazuje się żyjącym ludziom?


Śr lut 28, 2018 22:32
Zobacz profil
Post Re: Oglądanie Boga.
Na pewno fajnie by było jakby to zrobił


Śr lut 28, 2018 22:39
Post Re: Oglądanie Boga.
HenrykK napisał(a):
Dlaczego żyjący człowiek nie może widzieć Boga? Można to pytanie postawić również w odmienny sposób. Ponieważ człowiek nie jest w żaden sposób sprawić, aby Pan Bóg mu się ukazał, to...
Dlaczego Pan Bóg nie ukazuje się żyjącym ludziom?
A czytałeś w Ewangelii, co się stało, gdy Chrystus ukazał Piotrowi, Jakubowi i Janowi cząstkę swojej boskiej natury? Jak Piotr zaczął wtedy gadać od rzeczy?

Oczywiście osoba, która jest na to przygotowana, ma czyste serce jak najbardziej Boga oglądać może.


Cz mar 01, 2018 7:52

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Oglądanie Boga.
Księdze Mojżeszowej 33.20, Bóg mówi: „Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.”


Cz mar 01, 2018 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oglądanie Boga.
HenrykK napisał(a):
Księdze Mojżeszowej 33.20, Bóg mówi: „Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.”


Jezusa tyle osób widziało, i jakoś od tego nie poumierali?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 01, 2018 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 01, 2018 14:34
Posty: 1
Post Re: Oglądanie Boga.
Bóg obdarował człowieka wolną wolą, aby móc obserwować. Widzieć cały proces budowy zaufania, odrzucania strachu, pokonywania głosów niewiary.
Ukazanie się mi lub tobie nie ma większego sensu. Jedynie obsada spektaklu zmniejszy się o jedną osobę.


Cz mar 01, 2018 19:49
Zobacz profil
Post Re: Oglądanie Boga.
Robek napisał(a):
Jezusa tyle osób widziało, i jakoś od tego nie poumierali?
No właśnie dlatego Słowo się wcieliło, żebyśmy mogli spotkać się z Nim w Jego ludzkiej naturze. Bo z oglądaniem tej boskiej są, jak już mówiłem problemy.


Cz mar 01, 2018 20:23

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Oglądanie Boga.
Nie rozumiem dlaczego Zefciu zarzuca św. Piotrowi, iż zaczął mówić od rzeczy. Uważam, iż zachował się on w tym momencie bardzo logicznie i sensownie.


Pt mar 02, 2018 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oglądanie Boga.
zefciu napisał(a):
No właśnie dlatego Słowo się wcieliło, żebyśmy mogli spotkać się z Nim w Jego ludzkiej naturze. Bo z oglądaniem tej boskiej są, jak już mówiłem problemy.


Skąd te problemy?
Czyżby nie sposób było oglądać Boga, ponieważ jego nie ma?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 02, 2018 21:51
Zobacz profil
Post Re: Oglądanie Boga.
Oj człowiecze mały. Szukasz Boga na niebie? Pod jaka postacia?
Myślisz że on człowiekiem jest by go sobie pooglądać??? On jest Duchem!

Bóg jest obecny tu pośród nas. We mnie i w tobie jest - zakryty.
Nawet i połączyc sie z nim możesz tymczasowo w Eucharystii. Natomiast obcowac z nim bedziem po śmierci - grzech nie pozwala na obcowanie ze świętością. Dlatego konieczna jest śmierć i oczyszczenie. Oglądac Boga to mało! W Bogu sie spoczywa i w nim jednoczy. To nie jakis stary mędrzec człowiekowaty.

:)

Z Bogiem!


So mar 03, 2018 4:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oglądanie Boga.
Hades napisał(a):
Oj człowiecze mały. Szukasz Boga na niebie? Pod jaka postacia?
Myślisz że on człowiekiem jest by go sobie pooglądać??? On jest Duchem!

Bóg jest obecny tu pośród nas. We mnie i w tobie jest - zakryty.
Nawet i połączyc sie z nim możesz tymczasowo w Eucharystii. Natomiast obcowac z nim bedziem po śmierci - grzech nie pozwala na obcowanie ze świętością. Dlatego konieczna jest śmierć i oczyszczenie. Oglądac Boga to mało! W Bogu sie spoczywa i w nim jednoczy. To nie jakis stary mędrzec człowiekowaty.

:)

Z Bogiem!


No przecież Bóg kiedyś chodził na pieszo, po Edenie.
Więc co ty opowiadasz, że jest Duchem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 03, 2018 12:26
Zobacz profil
Post Re: Oglądanie Boga.
A to Bóg nie może się zmaterializować? Albo chodzić jako duch?


So mar 03, 2018 14:05
Post Re: Oglądanie Boga.
teolodzy idą w nieco innym kierunku odczytując ten fragment. Słowa o "przechadzaniu się" można też rozumieć bardzo dosłownie Zdaniem niektórych teologów wiele wskazuje to na to, że po ogrodzie Eden przechadzał się z Adamem (i Ewą) konkretnie... Jezus Chrystus - a więc ten, który uczynił świat (jak mówią nam o tym pierwsze słowa Ewangelii Jana). Boga nikt nigdy nie widział, bo On nie ma oblicza, nie egzystuje fizycznie, lecz z Jezusem sprawa ma się inaczej i część biblistów mówi o protoegzystencji fizycznej Jezusa w Edenie. Innymi słowy: Jezus mógł się przechadzać po rajskim ogrodzie cieleśnie, a więc Adam i Ewa mogli obcować z Nim (Bogiem!) bardzo bezpośrednio. Pewnie wiedli też z nim długie i ciekawe rozmowy... Pięknie to pokazał na swoim obrazie Hieronim Bosch (1450 - 1516) - co przy okazji dowodzi, że nie jest to żadna "teologiczna nowinka".

Teraz ode mnie.
Bóg zrealizował sie juz w ciele człowieka - wiekszość wzieła go w ten czas po prostu za człowieka - nie Boga.
Przyniosło to marne rezultaty dla niewierzacych. Nic zatem nie da jego ukazanie sie Tobie w formie widzialnej - bo ten jego obraz nie odzwierciedla jego fizjologii lecz twoja. Rozumiesz?


So mar 03, 2018 15:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Oglądanie Boga.
Hades napisał(a):
teolodzy idą w nieco innym kierunku odczytując ten fragment. Słowa o "przechadzaniu się" można też rozumieć bardzo dosłownie Zdaniem niektórych teologów wiele wskazuje to na to, że po ogrodzie Eden przechadzał się z Adamem (i Ewą) konkretnie... Jezus


Niby co na to wskazuje?

Hades napisał(a):
Chrystus - a więc ten, który uczynił świat (jak mówią nam o tym pierwsze słowa Ewangelii Jana). Boga nikt nigdy nie widział, bo On nie ma oblicza,


Jezusa przecież ludzie widzieli, no chyba że nie uznajesz Jezusa za Boga?

Hades napisał(a):
Pięknie to pokazał na swoim obrazie Hieronim Bosch (1450 - 1516) - co przy okazji dowodzi, że nie jest to żadna "teologiczna nowinka".


Jakieś malowidło, ma być dowodem na to, że Jezus chodził po Edenie? :D :D :D :D

Hades napisał(a):
Nic zatem nie da jego ukazanie sie Tobie w formie widzialnej - bo ten jego obraz nie odzwierciedla jego fizjologii lecz twoja. Rozumiesz?


To jaka jest fizjologia Boga?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 03, 2018 17:28
Zobacz profil
Post Re: Oglądanie Boga.
Cytuj:
Niby co na to wskazuje?


Na co wskazuje hmmmm...
Niby chodził tam bo go słyszeli- nie pisze jednak że widzieli. Nie powinnismy więc wyciagac tu żadnych wniosków. Obcowali z nim.

Cytuj:
Jezusa przecież ludzie widzieli, no chyba że nie uznajesz Jezusa za Boga?


Oczywiście że uznaje - skąd ten wniosek. Jestem RK.

Cytuj:
Jakieś malowidło, ma być dowodem na to, że Jezus chodził po Edenie? :D :D :D :D


Malowidło dowodzi że przemyślenia niektórych teologów które zapodałem w poście pow. nie są nowe jako że to stary obraz.
Ile ty masz lat? Czytac umiesz?

Cytuj:
To jaka jest fizjologia Boga?


Podobna to "fizjologii" umysłu :P Nie chodzi mi tu o mózg.


So mar 03, 2018 17:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL