Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierze... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierze...
Szatan potrafi działać na różne sposoby. Czasami nawet dosyć konkretnie. Podczas egzorcyzmów osoba opętana zaczyna mówić w języku hebrajskim, unosić się w powietrzu czy pluć gwoździami. To niesamowite jaka moc ma diabeł. Jezus potrafił wskrzeszać z martwych. Wielu Świętych i Błogosławionych doświadczało niewytłumaczalnych zjawisk. Niestety były to tylko osoby chore psychicznie. Kiedy ktoś odważy się powiedzieć, że doświadcza czegoś dziwnego ze strony, nie diabła, jak na egzorcyzmach, a Boga, sugeruje mu się wizytę u psychiatry. Co ciekawe takie rady dają osoby głęboko wierzące i uznające wszelkie cuda i nie negujące tego co dzieje się np. podczas egzorcyzmów. Łucja rozmawiała z Matką Boską. Haha. Wariatka, a nie rozmawiała. Gdzie Wasza wiara?

Wiem, że zacząłem ostro, ale to było zamierzone. Rok temu opisałem na pewnym forum moją historię. Była to historia nawrócenia i tego, jak z kogoś, kto mógłby być bratem szatana, stawałem się coraz lepszy. Na moje nieszczęście, towarzyszyły temu różne dziwne wydarzenia, zdarzenia, przypadki...? Resztę napisałem już powyżej. Dzieje się tak nadal, ale nie mam zamiaru rezygnować i opiszę na tym forum moją historię. Nie obchodzi mnie czy ktoś uzna mnie za wariata czy też nie. Najcenniejsze, będzie to, że być może ktoś, tak jak ja kiedyś, weźmie z tego tekstu coś dla siebie lub choć zastanowi się przez chwilę...


Wt mar 20, 2018 2:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
Wiecie dlaczego działy się te "dziwne rzeczy"?

Ponieważ Bóg, który jest Miłością, widział że taki człowiek, jakim byłem, nigdy się nie zmieni i nie uwierzy, jeśli nie dostanie konkretnego znaku. "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Bóg zrobił wyjątek od swojej zasady, aby ratować człowieka przed wiecznym potępieniem. Być może zauważył, że coś jeszcze ze mnie będzie i nie zawiódł się.


Wt mar 20, 2018 2:24
Zobacz profil
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
No i?


Wt mar 20, 2018 2:38

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
Hades napisał(a):
No i?


Nie bardzo jestem w stanie dyskutować, nie rozumiejąc przedstawionych argumentów.


Wt mar 20, 2018 2:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
iluzja_madrosci napisał(a):
Hades napisał(a):
No i?


Nie bardzo jestem w stanie dyskutować, nie rozumiejąc przedstawionych argumentów.


Nie rozumiesz, co przedstawiłęś w swoim poście? :brawo:


Wt mar 20, 2018 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
iluzja_madrosci napisał(a):
Szatan potrafi działać na różne sposoby. Czasami nawet dosyć konkretnie. Podczas egzorcyzmów osoba opętana zaczyna mówić w języku hebrajskim, unosić się w powietrzu czy pluć gwoździami.


Byłeś na jakimś egzorcyzmie? widziałeś takie rzeczy?

iluzja_madrosci napisał(a):
Łucja rozmawiała z Matką Boską. Haha. Wariatka, a nie rozmawiała. Gdzie Wasza wiara?


To ludzie mają wierzyć w Boga, czy w Matke Boską?


iluzja_madrosci napisał(a):
Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Bóg zrobił wyjątek od swojej zasady, aby ratować człowieka przed wiecznym potępieniem. Być może zauważył, że coś jeszcze ze mnie będzie i nie zawiódł się.


Dlaczego dla ciebie zrobił wyjątek, a dla innych już nie?
Gdzie jest ta Boska sprawiedliwość? co to za Bóg który jednym pomaga, a pozostałymi sie już nic nie zajmuje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 20, 2018 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
"Byłeś na jakimś egzorcyzmie? widziałeś takie rzeczy?"

Czy ten temat dotyczy tego co dzieje się na egzorcyzmach? Czy ja gdzieś wyraziłem moje zdanie na ten temat? Napisałem o ludziach, którzy to uznają. To ich o to zapytaj czy widzieli? Sam potwierdzasz moją tezę, bo pewnie nikt z nich nie był i nie widział, ale w to wierzą, a kiedy piszę o rzeczach o wiele normalniejszych, niż lewitacja, to pukają się w głowę.

To samo z drugim Twoim pytaniem. To tylko przykład dla zobrazowania problemu. Ale tak, są tacy którzy wierzą w Matkę Boską i jej cuda, ale w inne rzeczy już nie.

Te przykłady nie mają znaczenia. Mogłem napisać o ludziach, którzy nie wiem, wierzą w reinkarnację, UFO, telekinezę i masę innych niewyjaśnionych zjawisk, ale kiedy mówi im się, że przytrafiło mi się coś dziwnego i myślę, że to Bóg, to odsyłają do psychiatry. Ludzi wierzących w UFO, też należało by leczyć.

Tutaj wyjaśniłem Twoje ostatnie pytanie:

viewtopic.php?f=27&t=40271


Wt mar 20, 2018 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
iluzja_madrosci napisał(a):
Te przykłady nie mają znaczenia. Mogłem napisać o ludziach, którzy nie wiem, wierzą w reinkarnację, UFO, telekinezę i masę innych niewyjaśnionych zjawisk, ale kiedy mówi im się, że przytrafiło mi się coś dziwnego i myślę, że to Bóg, to odsyłają do psychiatry. Ludzi wierzących w UFO, też należało by leczyć.


Bo widzisz rzeczy których oni nie widzą :mrgreen:
I w tej sytuacji trudno sie dziwić, że tak to wygląda, bo przecież samym gadaniem, nie udowodnisz że jednorożce naprawde istnieją.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 20, 2018 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
Dlaczego biblia podaje mają uszy a nie słyszą albo mają oczy a nie widzą?
Z powodu ich pragnienia aby nie widzieć i nie słyszeć! Będąc dzieckiem Boga mam wolną wolę ale mogę też wybrać co chcę widzieć. Jeżeli zatem oddam moc widzenia swojego umysłu diabłu i potem na podstawie tego co „widzę” określę czym lub jaka jest prawda to czy mogę spodziewać się ,że pokaże mi Prawdę skoro jego władza nade mną zależy właśnie od tego abym tej prawdy w żadnym razie nie poznał? Ten świat dlatego musi zostać przemieniony ponieważ duch Syna Boga( który jest jeden- tworzą jedność tak iż i Syn i Ojciec są jednym) jest pod władzą wytworzonej przez niego podświadomości ( której Bóg nie stworzył) a która odpowiada za odosobnione postrzeganie ciała. Dlatego Jezus mówił do Piotra , gdy ten prawidłowo rozpoznał w nim Zbawiciela : „ ciało ci tego nie powiedziało”.

Nie sposób jest udowodnić czegoś w co wierzy jedna osoba a druga nie! Jest to niemożliwe z podstawowego powodu ; oni wytwarzają doświadczenia całkiem odmiennej rzeczywistości iluzorycznej, mających jednak punkty styczne ze sobą , które stanowią połączenie tych światów ale na zasadzie konsensusu i rodzaju ugody. Pewną wizje tego, jak to się dzieje, miał jeden członek z forum na temat wiary ( u wuja zbója). Bo jesteśmy duchem STWÓRCZYM na obraz i podobieństwo Ojca ale aby coś mogło być równie realne w drugim świecie musi istnieć jednakowe postrzeganie danego szczegółu. Dlatego jest powiedziane , że gdy 2 lub 3 – zgodnie prosić będzie to, to otrzymają.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt paź 12, 2018 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
Glejt,
Czy jeśli 1000osób wierzy w to samo kłamstwo, głupotę, iluzję to staje się to prawdą?
Czy ma znaczenie że grupa osób doszła do tych samych wniosków niezależnie a inna na drodze przekazywania sobie 'prawdy' ?
Czy dwoje ludzi może coś postrzegać identycznie? Czy może bardzo podobnie? Jaka jest różnica między podobnym/albo identycznym postrzeganiem a konsensusem?
Czy konsensus oznacza Prawdę czy tylko może być przybliżeniem Prawdy?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N paź 14, 2018 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Św. Łucja była prawdopodobnie chora psychicznie. O wierz
iluzja_madrosci napisał(a):
Te przykłady nie mają znaczenia. Mogłem napisać o ludziach, którzy nie wiem, wierzą w reinkarnację, UFO, telekinezę i masę innych niewyjaśnionych zjawisk, ale kiedy mówi im się, że przytrafiło mi się coś dziwnego i myślę, że to Bóg, to odsyłają do psychiatry. Ludzi wierzących w UFO, też należało by leczyć.


Zastanów się lepiej jak byś się poczuł, gdyby któregoś dnia doszło jednak do pierwszego kontaktu. Byłbyś wśród tej grupy zapatrzonych w siebie niedowiarków, którzy przez całe życie, zamiast z tęsknotą patrzyć w gwiazdy, żyli z przeświadczeniem, że w całym wszechświecie istnieje tylko jedna planeta zamieszkana przez człekopodobne istoty rozumne :badgrin: .


Śr sty 09, 2019 13:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL