Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 19:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie. 
Autor Wiadomość
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
amadeus35 napisał(a):
Niekoniecznie, znam inne terminologie chrzescijanskie, chociazby taka jak: ``wyznanie grzechow`` ale to jak wspomnialem jest czy bedzie wlasna interpretacja, kto i jak nazwie wyznanie grzechow przed Bogiem.
No tak. Ale nie rozumiem, czemu nazywasz to „grą słów”. Ja tutaj nie dostrzegam gry słów.
Cytuj:
Przyznam ze slowo ``olales`` nie pasuje do chrzescijanina tak raczej rozmawia ``ulica`` prosze zebys wzial to pod uwage.
Zatem zignorowałeś moje pytanie. Może być?
Cytuj:
I bede sie staral odpowiadac na twoje pytania.
Nie chcę, żebyś się starał odpowiadać. Chcę, żebyś odpowiadał.
Cytuj:
I skad taka osoba ktora sklania glowe wie czy jej grzechy wybaczono ?
Wybaczenie grzechów tej osoby nie jest przecież uzależnione od widzimisię jakiejś sąsiadki, która nie umie odpuścić. To raczej ta sąsiadka ma zgodnie ze słowami Modlitwy Pańskiej problem z odpuszczeniem swoich grzechów (była taka praktyka w starożytnych monasterach, że osoby, które nie umiały wybaczyć innym otrzymywały czasowy zakaz odmawiania tej modlitwy).
Cytuj:
Na jakiej podstawie twierdzisz ze twoja interpretacja jest prawidlowa ?
Podstawy już wymieniono: Chrystus wskazuje Apostołom na możliwość zatrzymania (a nie daje takiej możliwości osobie, przeciwko której zawiniono). Chrystus kieruje te słowa do określonej grupy ludzi. Chrystus wiąże wyraźnie to nadane prawo z otrzymaniem Ducha Świętego.
Cytuj:
Ponowie moje pytanie Alus na czym polega roznica miedzy ``wina`` a ```grzechem `` ?
Przecież odpowiedziałem na to pytanie. Wina to aspekt międzyludzki, a grzech to aspek osobistej krzywdy, jaką sobie grzeszący wyrządza.
Cytuj:
Apostolowie umarli i kto ma glosic dalej ewangelie ?
Ci, na których Apostołowie włożyli ręce.
Cytuj:
Czyli twoim zdaniem Jezus pomimo ze zbieral sie tlum ludzi, przemawial tylko do Apostolow ?
Przecież te słowa nie są wypowiedziane wobec zebranego tłumu. Są w Ewangelii słowa skierowane do tłumu. Są i takie skierowane tylko do małego grona, lub nawet do pojedynczych osób.


Pt kwi 13, 2018 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
amadeus35 napisał(a):
Apostolowie umarli i kto ma glosic dalej ewangelie ?

Ich następcy. Rozumieli to Apostołowie, którzy w myśl sukcesji zastąpili Judasza jego następcą.
Cytuj:
Czyli twoim zdaniem Jezus pomimo ze zbieral sie tlum ludzi, przemawial tylko do Apostolow ?
Pewne rzeczy Jezus mówił do wszystkich, a pewne tylko do wybranych. Np. słów komu odpuścicie... nie skierował do tłumów.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt kwi 13, 2018 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
Małgosiaa napisał(a):
W sumie, to jestem ciekawa, czy amadeus35 praktykuje to, o czym mówi Didache.


A jakich praktych naucza Pismo Swiete, Malgosiaa ?
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Pt kwi 13, 2018 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
Chwat@
Cytuj:
Pewne rzeczy Jezus mówił do wszystkich, a pewne tylko do wybranych. Np. słów komu odpuścicie... nie skierował do tłumów.


Wymien prosze ktore rzeczy tzw. ``pewne`` mowil do tlumow a ktore rzeczy nie mowil do tlumow i jak je zaznaczyl, ze nie mowi do tlumow a tylko do wybranych ?

Cytuj:
Ich następcy. Rozumieli to Apostołowie, którzy w myśl sukcesji zastąpili Judasza jego następcą.


Jacy nastepcy i kto zostal ich nastepca ?
Czyli tlumy podazajace za Jezusem byly nikomu nie potrzebne?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Pt kwi 13, 2018 8:59
Zobacz profil
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
amadeus35 napisał(a):
Jacy nastepcy i kto zostal ich nastepca ?
Nie czytałeś Dziejów?
Cytuj:
Czyli tlumy podazajace za Jezusem byly nikomu nie potrzebne?
A kto mówi, że nie były nikomu potrzebne. Jezus jednak wybrał tylko niektórych na Apostołów.


Pt kwi 13, 2018 9:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
amadeus35 napisał(a):
Wymien prosze ktore rzeczy tzw. ``pewne`` mowil do tlumow a ktore rzeczy nie mowil do tlumow i jak je zaznaczyl, ze nie mowi do tlumow a tylko do wybranych ?
Po co mam wymieniać jeszcze raz? viewtopic.php?p=999770#p999770

Cytuj:
Jacy nastepcy

Tacy, którzy posiadali cechy podobne do cech ich poprzedników, Apostołów, wybranych przez Jezusa.

Cytuj:
i kto zostal ich nastepca ?

Ich następcami zostali z kolei ich następcy, którzy posiadali cechy podobne do cech swoich poprzedników, wybranych przez Jezusa.

Cytuj:
Czyli tlumy podazajace za Jezusem byly nikomu nie potrzebne?

Zbiorowość ludzka nie jest masą własnych sobowtórów, stad różne funkcje pełnione przez różne osoby. Są owce i pasterz. Jest oko, ręka i głowa, ręka nie jest okiem a oko nie jest ręką, istnieją rozmaite charyzmaty. Jezus mówił do tłumów, Jezus ustanowił Apostołów, Jezus ustanowił wsród nich także pasterza, który pasie Jego owce.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt kwi 13, 2018 9:35
Zobacz profil
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
amadeus35 napisał(a):
Chwat@
Cytuj:
Pewne rzeczy Jezus mówił do wszystkich, a pewne tylko do wybranych. Np. słów komu odpuścicie... nie skierował do tłumów.


Wymien prosze ktore rzeczy tzw. ``pewne`` mowil do tlumow a ktore rzeczy nie mowil do tlumow i jak je zaznaczyl, ze nie mowi do tlumow a tylko do wybranych ?

Jezus ustanowił sakrament pokuty w Wieczerniku pośród zebranych Apostołów (J 20, 22-23), nie upoważnił tłumów - przeczytaj wskazane wersy.

Cytuj:
Jacy nastepcy i kto zostal ich nastepca ?
Czyli tlumy podazajace za Jezusem byly nikomu nie potrzebne?

Część tych tłumów krzyczało ukrzyżuj go!.


Pt kwi 13, 2018 10:54
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
amadeus35 napisał(a):
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?
Odwołuje się. Podobnie jak odwołuje się Małgosia. Nie rozumiem argumentu.


Pt kwi 13, 2018 11:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
amadeus35 napisał(a):
A jakich praktych naucza Pismo Swiete, Malgosiaa ?
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Za trudne było?
Odpowiesz, czy praktykujesz tak jak jest w Didache? Czy nadal będziesz się migał zadając pytania z czapy, czyli nie mające nic wspólnego z zadanym przeze mnie pytaniem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 13, 2018 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
Małgosiaa napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
A jakich praktych naucza Pismo Swiete, Malgosiaa ?
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Za trudne było?
Odpowiesz, czy praktykujesz tak jak jest w Didache? Czy nadal będziesz się migał zadając pytania z czapy, czyli nie mające nic wspólnego z zadanym przeze mnie pytaniem?


Widocznie moja odpowiedz jest zbyt trudna zeby ja zrozumiec, i czekam rowniez na odpowiedz.
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


So kwi 14, 2018 9:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
zefciu napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?
Odwołuje się. Podobnie jak odwołuje się Małgosia. Nie rozumiem argumentu.


Jest odpowiedzia na pytanie czym jest Didache. W tym rowniez odpowiedz na pani Moderator pytanie.

_________________
Bog jest Miloscia :)


So kwi 14, 2018 9:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
zefciu napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Niekoniecznie, znam inne terminologie chrzescijanskie, chociazby taka jak: ``wyznanie grzechow`` ale to jak wspomnialem jest czy bedzie wlasna interpretacja, kto i jak nazwie wyznanie grzechow przed Bogiem.
No tak. Ale nie rozumiem, czemu nazywasz to „grą słów”. Ja tutaj nie dostrzegam gry słów.
Cytuj:
Przyznam ze slowo ``olales`` nie pasuje do chrzescijanina tak raczej rozmawia ``ulica`` prosze zebys wzial to pod uwage.
Zatem zignorowałeś moje pytanie. Może być?
Cytuj:
I bede sie staral odpowiadac na twoje pytania.
Nie chcę, żebyś się starał odpowiadać. Chcę, żebyś odpowiadał.
Cytuj:
I skad taka osoba ktora sklania glowe wie czy jej grzechy wybaczono ?
Wybaczenie grzechów tej osoby nie jest przecież uzależnione od widzimisię jakiejś sąsiadki, która nie umie odpuścić. To raczej ta sąsiadka ma zgodnie ze słowami Modlitwy Pańskiej problem z odpuszczeniem swoich grzechów (była taka praktyka w starożytnych monasterach, że osoby, które nie umiały wybaczyć innym otrzymywały czasowy zakaz odmawiania tej modlitwy).
Cytuj:
Na jakiej podstawie twierdzisz ze twoja interpretacja jest prawidlowa ?
Podstawy już wymieniono: Chrystus wskazuje Apostołom na możliwość zatrzymania (a nie daje takiej możliwości osobie, przeciwko której zawiniono). Chrystus kieruje te słowa do określonej grupy ludzi. Chrystus wiąże wyraźnie to nadane prawo z otrzymaniem Ducha Świętego.
Cytuj:
Ponowie moje pytanie Alus na czym polega roznica miedzy ``wina`` a ```grzechem `` ?
Przecież odpowiedziałem na to pytanie. Wina to aspekt międzyludzki, a grzech to aspek osobistej krzywdy, jaką sobie grzeszący wyrządza.
Cytuj:
Apostolowie umarli i kto ma glosic dalej ewangelie ?
Ci, na których Apostołowie włożyli ręce.
Cytuj:
Czyli twoim zdaniem Jezus pomimo ze zbieral sie tlum ludzi, przemawial tylko do Apostolow ?
Przecież te słowa nie są wypowiedziane wobec zebranego tłumu. Są w Ewangelii słowa skierowane do tłumu. Są i takie skierowane tylko do małego grona, lub nawet do pojedynczych osób.


Problem polega na tym ze, pytanie zadalem chwatowi, ty weszles w dyskusje rozbijajac ja na fragmenty nie nawiazujac do wczesniejszej dyskusji i prawopodobnie czakasz na odpowiedz, chetnie bym ci jej udzielil tylko w takim przypadku powstanie chaos w wypowiedziach. Skup sie prosze na tym o czym rozmawialem z chwatem i sprobuj odpowiedziec w dwoch trzech zdaniach.

_________________
Bog jest Miloscia :)


So kwi 14, 2018 9:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
@amadeus35
Unikasz odpowiedzi jak diabeł święconej wody. Zadałam proste pytanie, czy spowiadasz się tak jak zaleca Didache. Odpowiedź mogła byc tylko "tak" lub "nie". Ty odpowiedziałes pytaniem:
amadeus35 napisał(a):
A jakich praktych naucza Pismo Swiete, Malgosiaa ?
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

Didache w IV/14 mówi: "14. W Kościele będziesz się spowiadał
z grzechów twoich i nie przystąpisz do
modlitwy swej z sumieniem złem. Ta jest
droga życia."

Będziesz się "spowiadał z grzechów", a nie wypowiesz formułkę z użyciem słów "zgrzeszyłem myślą, mową" itp. Będziesz się spowiadał w Kosciele, a nie bratu swojemu na osobnosci. Pierwsi chrześcijanie stawali na środku Kościoła i wypowiali konkretne grzechy popełnione przeciwko konkretnym ludziom. Tak praktykujesz? A może nie uznajesz Didache (Nauki Apostołów)?
amadeus35 napisał(a):
Jacy nastepcy i kto zostal ich nastepca ?
Czyli tlumy podazajace za Jezusem byly nikomu nie potrzebne?

Tłumy nie nauczały. Nauczali Apostołowie, potem ich uczniowie i znów nie tłumy, tylko konkretni wybrani ludzie. Takiego amadeusa35 idącego w tłumie za Jezusem nikt by nie słuchał. Apostołów i ich uczniów (następców) słuchano, bo oni znali lepiej Jezusa i Jego nauczanie. To się nazywa sukcesja apostolska, która trwa do dzisiaj - biskupi.
amadeus35 napisał(a):
Widocznie moja odpowiedz jest zbyt trudna zeby ja zrozumiec, i czekam rowniez na odpowiedz.
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

Twoja odpowiedź jest spamem, a nie odpowiedzia. Odpowiedz konkretnie: "tak" lub "nie". i dlaczego "tak" lub dlaczego "nie".
amadeus35 napisał(a):
Jest odpowiedzia na pytanie czym jest Didache. W tym rowniez odpowiedz na pani Moderator pytanie.

Nikt Ciebie nie pytał czym jest Didache, bo doskonale o tym każde z nas wie.
Dalej spamujesz.
amadeus35 napisał(a):
Problem polega na tym ze, pytanie zadalem chwatowi, ty weszles w dyskusje rozbijajac ja na fragmenty

Regulamin wyraźnie mówi, że każdy ma prawo wejść w dowolnej chwili w dyskusję. zefciu, rozbijając Twoją wypowiedź na fragmenty, dopytuje szczegółów i próbuje wydobyć z niej coś konkretnego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 14, 2018 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
Alus napisał(a):
Część tych tłumów krzyczało ukrzyżuj go!.

No właśnie, z tłumami to różnie bywa. Najpierw jedzą cudownie rozmnożony chleb, potem witają gałązkami oliwnymi, a za tydzień krzyczą ukrzyżuj.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So kwi 14, 2018 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Odpuszczenie grzechów, a ich zatrzymanie.
Małgosiaa napisał(a):
@amadeus35
Unikasz odpowiedzi jak diabeł święconej wody. Zadałam proste pytanie, czy spowiadasz się tak jak zaleca Didache. Odpowiedź mogła byc tylko "tak" lub "nie". Ty odpowiedziałes pytaniem:
amadeus35 napisał(a):
A jakich praktych naucza Pismo Swiete, Malgosiaa ?
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

Didache w IV/14 mówi: "14. W Kościele będziesz się spowiadał
z grzechów twoich i nie przystąpisz do
modlitwy swej z sumieniem złem. Ta jest
droga życia."

Będziesz się "spowiadał z grzechów", a nie wypowiesz formułkę z użyciem słów "zgrzeszyłem myślą, mową" itp. Będziesz się spowiadał w Kosciele, a nie bratu swojemu na osobnosci. Pierwsi chrześcijanie stawali na środku Kościoła i wypowiali konkretne grzechy popełnione przeciwko konkretnym ludziom. Tak praktykujesz? A może nie uznajesz Didache (Nauki Apostołów)?
amadeus35 napisał(a):
Jacy nastepcy i kto zostal ich nastepca ?
Czyli tlumy podazajace za Jezusem byly nikomu nie potrzebne?

Tłumy nie nauczały. Nauczali Apostołowie, potem ich uczniowie i znów nie tłumy, tylko konkretni wybrani ludzie. Takiego amadeusa35 idącego w tłumie za Jezusem nikt by nie słuchał. Apostołów i ich uczniów (następców) słuchano, bo oni znali lepiej Jezusa i Jego nauczanie. To się nazywa sukcesja apostolska, która trwa do dzisiaj - biskupi.
amadeus35 napisał(a):
Widocznie moja odpowiedz jest zbyt trudna zeby ja zrozumiec, i czekam rowniez na odpowiedz.
Czy Didache nie odwoluje sie do Pisma Swietego ?

Twoja odpowiedź jest spamem, a nie odpowiedzia. Odpowiedz konkretnie: "tak" lub "nie". i dlaczego "tak" lub dlaczego "nie".
amadeus35 napisał(a):
Jest odpowiedzia na pytanie czym jest Didache. W tym rowniez odpowiedz na pani Moderator pytanie.

Nikt Ciebie nie pytał czym jest Didache, bo doskonale o tym każde z nas wie.
Dalej spamujesz.
amadeus35 napisał(a):
Problem polega na tym ze, pytanie zadalem chwatowi, ty weszles w dyskusje rozbijajac ja na fragmenty

Regulamin wyraźnie mówi, że każdy ma prawo wejść w dowolnej chwili w dyskusję. zefciu, rozbijając Twoją wypowiedź na fragmenty, dopytuje szczegółów i próbuje wydobyć z niej coś konkretnego.


Mnie nie chodzi w tym momencie czy cos zrobil wbrew regulaminowi, rzecz jest w tym ze w ten sposob niechcacy jak sie domyslam, utrudniamy sobie dyskusje, to mialem na mysli.

_________________
Bog jest Miloscia :)


N kwi 15, 2018 14:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL