Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy istnieją opisy wyglądu świętych? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
equuleuss napisał(a):
Matka Boża ukazuje się jako młoda kobieta.


A powinna przecież się ukazywać, jako stara kobieta, więc tutaj widać, że te wizje to są jakieś religijne urojenia, nie mające związku z prawdziwą Maryją.

Alus napisał(a):
Zasadnicza kwestia - czy dzieci na etapie płodowym, lub noworodki odczuwają moment śmierci i poprzedzający lęk.


Czyli mordowanie ludzi w ten sposób, żeby nie odczuwali wtedy bólu, jest ok? można tak robić?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 26, 2020 11:23
Zobacz profil
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
Robek napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Matka Boża ukazuje się jako młoda kobieta.


A powinna przecież się ukazywać, jako stara kobieta, więc tutaj widać, że te wizje to są jakieś religijne urojenia, nie mające związku z prawdziwą Maryją.


Ciało Matki Bożej jest już ciałem przemienionym, przebóstwionym, zmartwychwstałym, tym samym ciało to zachowuje wieczną młodość. Kościół jest od orzekania prawdziwości objawień.

IrciaLilith napisał(a):
czy posiadanie formy jest tożsame z posiadaniem ciała?


Formy w jakim sensie? Forma tyczy się raczej materii.

Cytuj:
Jeśli wierzysz w objawienia maryjne warto zauważyć jak bardzo różnią się jej opisy, jakby forma była zmienna w zależności od odbiorcy i nie chodzi tylko o ubiór.


Jednak zawsze jest to młoda, piękna kobieta. Nawet jeśli na pewnych cudownych wizerunkach tak jak z Guadalupe ma indiańskie / metyskie rysy twarzy.


Pt cze 26, 2020 13:30
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
Oczywiście wszyscy katolicy wierzący w Obajwienia Maryjne zdają sobie sprawę że Maryja, objawiała się jako Murzynka, Azjatka, Indianka czy Biała. Ale wszyscy którzy ją widzieli mówią jednogłośnie że jest to nieopisanie piękna kobieta


Pt cze 26, 2020 15:41

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
Equuleus- rozumiem, że światło/promieniowanie elektromagnetyczne uznajesz za materię, bo w pewnych warunkach można mówić o formie jaką przybiera.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt cze 26, 2020 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
Quinque napisał(a):
Oczywiście wszyscy katolicy wierzący w Obajwienia Maryjne zdają sobie sprawę że Maryja, objawiała się jako Murzynka, Azjatka, Indianka czy Biała. Ale wszyscy którzy ją widzieli mówią jednogłośnie że jest to nieopisanie piękna kobieta


Matek Boskich jest dość sporo :mrgreen: obrazów Matki Boskiej jest dużo, tak samo objawień Matki Boskiej jest dużo, tak samo Matka Boska w sporej części tych objawień, wyraźnie różni się od siebie, i z tym trzeba się pogodzić.

equuleuss napisał(a):
Ciało Matki Bożej jest już ciałem przemienionym, przebóstwionym, zmartwychwstałym, tym samym ciało to zachowuje wieczną młodość. Kościół jest od orzekania prawdziwości objawień.


To Matka Boska, zmarła i później zmartwychwstała? to co mówisz jest zgodne z nauczaniem Kościoła?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 27, 2020 0:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 943
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
O ho ho, teolog się na forum objawił, szach mat katolicy. Nie musisz mieć czarno na białym zdefiniowanego zmartwychwstania, aby jako katolik mieć pewność przemienienia ciała NMP. Chyba, że nauce Kościoła nie wierzysz, co nie byłoby specjalnym zaskoczeniem, bo jak to mówią, jedna bieda ci nie dokuczy. Forum ma zwykle pecha być doświadczane przez kilku objawicieli naraz.

_________________
Tylko Bogu chwała


So cze 27, 2020 7:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
białogłowa napisał(a):
O ho ho, teolog się na forum objawił, szach mat katolicy. Nie musisz mieć czarno na białym zdefiniowanego zmartwychwstania, aby jako katolik mieć pewność przemienienia ciała NMP. Chyba, że nauce Kościoła nie wierzysz, co nie byłoby specjalnym zaskoczeniem, bo jak to mówią, jedna bieda ci nie dokuczy. Forum ma zwykle pecha być doświadczane przez kilku objawicieli naraz.


To mam rozumieć, że żywili ludzie również mogą zmartwychwstać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 27, 2020 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
Robek- chyba jednak trzeba umrzeć aby zmartwychwstać, choć apokryficzna ewangelia Filipa sugeruje, że Jezus najpierw zmartwychwstał a potem umarł i co dziwne gdy się to przeczyta to przestaje być aż tak skrajnie absurdalne.
Natomiast jednak przy standardowym definiowaniu zmartwychwstania wcześniejsza śmierć jest niezbędna i trzeba dokonać tego samodzielnie inaczej jest to wskrzeszenie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 27, 2020 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
IrciaLilith napisał(a):
i trzeba dokonać tego samodzielnie inaczej jest to wskrzeszenie.


Nie rozumiem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 27, 2020 15:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 943
Post Re: Czy istnieją opisy wyglądu świętych?
Robek napisał(a):
To mam rozumieć, że żywili ludzie również mogą zmartwychwstać?

Nie, nie tak masz to rozumieć. Jeśli już w łaskawości swojej pytasz mnie o opinię, co masz zrobić, to mógłbyś przeczytać konstytucję papieską, która wniebowzięcia Maryi dotyczy. Byłby to dobry punkt wyjścia do pytań, zamiast pisania bez kompletnie żadnego przygotowania do tematu. Czytanie jest to wielce pożyteczna czynność, aczkolwiek nie jest prawdą, że związane z nią myślenie nie boli.

_________________
Tylko Bogu chwała


So cze 27, 2020 17:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL