Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wypełnianie się Apokalipsy. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Wypełnianie się Apokalipsy.
Dopiero dzisiaj uświadomiłem sobie, że niemiecka klęska pod Stalingradem dokonała się w św. Ofiarowania Pańskiego.
Data 2 luty 1943 rok jest ważna w odniesieniu do 13 rozdz. Apokalipsy św. Jana , ponieważ do tego czasu zwierzę posiadało moc działania, czyli zwyciężania.
Okres ten miał trwać przez 42 miesiące.
Rozpoczął się 1 września 1939 roku.
Pan Bóg przewidział to wydarzenie na ponad 18 wieków wcześniej.
Dla osób wątpiących w istnienie Pana Boga proponuję obliczyć prawdopodobieństwo przewidzenia takiego faktu na tyle wieków przed jego zaistnieniem.
Wypełnienie się go w dniu katolickiego święta kościelnego jest dodatkowym akcentem potwierdzającym doniosłość i wiarygodność Apokalipsy.
Na tym świecie nie istnieją przypadki.


So lut 04, 2023 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Intryguje mnie taki temat, więc zabiorę głos...
Zapytam: A skąd masz pewność, że "zwierzę z morza" (Apokalipsa rozdz.13) to właśnie to, co podajesz - rozumiem, że chodzi o hitlerowskie Niemcy...?
Poniżej wyróżniłem kilka myśli z opisu tejże bestii/tegoż zwierzęcia (albo jest mowa w przekładach o zwierzęciu, albo o bestii) - czy ta charakterystyka pasuje "jak ulał" do Niemiec pod rządami Hitlera?!...

Ap 13,1nn DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(1) I zobaczyłem wychodzące z morza zwierzę, mające dziesięć rogów i siedem głów, a na jego rogach dziesięć diademów i na jego głowach bluźniercze imię.
(2) Zwierzę, które zobaczyłem, było podobne do pantery, jego nogi [były] jak u niedźwiedzia, a jego paszcza jak paszcza lwa. I dał mu smok swoją moc, swój tron i wielką władzę.
(3) A jedna z jego głów była jakby śmiertelnie ranna, lecz ta jego śmiertelna rana została uzdrowiona. I cała ziemia poszła w podziwie za tym zwierzęciem.
(4) I pokłonili się smokowi za to, że dał władzę zwierzęciu, pokłonili się też zwierzęciu, mówiąc: Kto jest podobny do zwierzęcia i kto jest w stanie podjąć przeciw niemu walkę?
(5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wielkie i bluźnierstwa oraz dano mu władzę działać przez czterdzieści i dwa miesiące.
(6) I otworzyło swoją paszczę, aby bluźnić przeciwko Bogu, Jego imieniu jego i Jego Namiotowi oraz tym, którzy mieszkają w niebie.
(7) I dano mu podjąć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami, ludami, językami i narodami.
(8) I pokłonią się mu wszyscy, którzy mieszkają na ziemi, każdy, którego imię nie jest wpisane w Zwój życia Baranka zabitego od założenia świata.
(9) Jeśli kto ma uszy niech [uważnie] słucha.
(10) Jeśli ktoś [ma iść] do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli ktoś [ma] zostać zabity mieczem, ten zostanie zabity mieczem. Tu jest wytrwałość i wiara świętych.

(11) I zobaczyłem inne zwierzę, wychodzące z ziemi; miało ono dwa rogi podobne do Barankowych i mówiło jak smok.
(12) Sprawuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia wobec niego. Ono też sprawia, że ziemia i ci, którzy ją zamieszkują, kłaniają się pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana została uzdrowiona.
(13) I czyni wielkie znaki, tak że na oczach ludzi zrzuca ogień z nieba na ziemię.
(14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez znaki, które dano mu czynić wobec zwierzęcia, mówiąc mieszkańców ziemi, by zrobili podobiznę zwierzęcia, które ma ranę od miecza, a zostało przy życiu.
(15) I dano mu obdarzyć duchem podobiznę zwierzęcia, tak by podobizna zwierzęcia przemówiła i sprawiła, że wszyscy, którzy nie pokłonią się podobiźnie zwierzęcia, zostali zabici.
(16) Ono też sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy, otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
(17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
(18) Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia, gdyż jest to liczba człowiecza - jego liczba jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

------------
A co w takim razie reprezentuje drugie zwierzę: z ziemi? [zauważ, że proroctwo ściśle łączy działalność obu bestii]
Od dawna zgłębiasz biblijne proroctwa?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Liczba 666 również dotyczy tego okresu.
Ostatnimi laty zajmuję się już tylko nauką, głównie astronomią.
Z apokaliptycznych tajemnic to pozostał jeszcze do wypełnienia Wielki Babilon oraz dwa miriady miriad.


So lut 04, 2023 13:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie: kim/czym jest druga bestia - ta z ziemi się wyłaniająca i będąca na usługach bestii pierwszej?...

Podałeś 2 graniczne daty: 1.09.1939 oraz 2.02.1943 - twierdząc, że między nimi upłynęły 42 miesiące...
Lubię sprawdzać, co ktoś podaje, więc przy pomocy tej stronki: https://kalendarz.livecity.pl/kalkulator-dni/01-09-1939_02-02-1943
obliczyłem, że nie 42, ale tylko 41 miesięcy upłynęło :!: :!:
Dopiero 1 marca 1943 byłyby 42 miesiące! Co Ty na to?!

HenrykK napisał(a):
Data 2 luty 1943 rok jest ważna w odniesieniu do 13 rozdz. Apokalipsy św. Jana , ponieważ do tego czasu zwierzę posiadało moc działania, czyli zwyciężania.
Czy już po tej dacie Hitler nie odniósł żadnego zwycięstwa? A co np. z wygraną nad powstańcami warszawskimi w 1944?
Od lutego 43 do maja 45 upłynęło jeszcze 27 miesięcy, gdzie na pewno niejeden sukces był po stronie Niemców (nie znam dokładnie przebiegu wojny, więc może się mylę, ale czy możesz dowieść, że już żadnego zwycięstwa nie odnieśli hitlerowcy?), więc pisząc tak, że tylko: "do tego czasu zwierzę posiadało moc działania, czyli zwyciężania" nie wydaje mi się, żeby to była prawda! Niemcy działali jeszcze 27 miesięcy!!, a Ty piszesz, że po 2.02.43 już nie mieli mocy działać... Serio?! :roll:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 14:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Upłynęło 41 miesięcy oraz dwa dni z 42 miesiąca.
Od tego czasu zaczął się już upadek Trzeciej Rzeszy. Drobne zwycięstwa nie miały już żadnego wpływu na przebieg wojny. Wiele z nich wynikało z działania Aliantów, którzy dążyli do przedłużenia wojny.
Jak to mawiał Rockefeller , strumień pieniądza najlepiej płynie ze strumieniem krwi.


So lut 04, 2023 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
HenrykK napisał(a):
Upłynęło 41 miesięcy oraz dwa dni z 42 miesiąca.
Wybacz, ale proroctwo mówi wyraźnie nie o 41, ale o 42 miesiącach! Dwa dni z 42-giego miesiąca mają się nijak to całego miesiąca...
Niestety, ale brakuje Ci miesiąca i weź to pod uwagę! (bo porwałeś się na interpretowanie Słowa Bożego, więc nie naciągaj tych dwóch dni, a nawet jednego: 1 lutego na cały miesiąc, bo proroctwo to nie guma w majtkach... nie można proroctwa Bożego tak NACIĄGAĆ!).
Ponadto zapytałem, czy do Niemiec pasują inne określenia, jakie są w Ap 13 - bo się uchwyciłeś liczby miesięcy (do tego myląc się o jeden miesiąc), ale co z resztą proroczego opisu tej bestii - czy on też pasuje do Niemiec za dni Hitlera?! Podaj jakieś ku temu dowody, proszę... :?

Czemu - mimo że pytam wciąż - nie piszesz kim/czym jest/była druga bestia z ziemi wychodząca?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Gdyby napisano 41 miesięcy, to pojawiłby się głosy, że to niepoprawnie, ponieważ rzecz dokonała się w 42 miesiącu.
Mogłoby to zostać ujęte tak ,, zwyciężał przez czterdzieści jeden miesięcy oraz 2 dni."
Słudzy ciemności mogłyby się domyślić i przesunąć ten termin, tak iżby proroctwo się nie spełniło.
Wyjaśnienie liczby 666 podam w dniu, w którym się ona wypełniła. O ile nie zapomnę.


So lut 04, 2023 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Przepraszam, ale jesteś lekko jakby... niepoważny :o
Myślałem, że można z Tobą rozmawiać, ale gdy "x" razy pytam o drugą bestię, a ty milczysz, to... po co z Tobą pisać? (czy to nie strata czasu? Nie dowodzisz też, że inne cechy bestii z morza się na hitlerowcach wypełniły).
Może znajdziesz innych, co Cię poprą, ale ja na pewno nie!
Szukasz sensacji?! Wyhamuj, bo posiłkujesz się Bożym Słowem, a to nie zabawka, aby się nim bawić, jak to robisz, bo naciągasz 41 miesięcy na 42, bo Ci się tak podoba... Uważaj, bo Panu Bogu to się może nie podobać! :!:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Czyż stoi coś na przeszkodzie, żeby Pan przedstawił Swoją wersję tamtych wydarzeń?
Niech tym się Pan tym nie frasuje. Zgodnie z Apokalipsą , jeszcze ma dojść do powtórnego porozumienia bestii z Wielką Nierządnicą. W zasadzie już obecnie można się tego dopatrzyć.


So lut 04, 2023 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Proponuję być "na Ty"; niech "Pan" się do Boga odnosi na tym forum [to chyba przyjęte jest, że w takim miejscu każdy jest z innymi "na Ty", prawda? :-)
HenrykK napisał(a):
Zgodnie z Apokalipsą , jeszcze ma dojść do powtórnego porozumienia bestii z Wielką Nierządnicą. W zasadzie już obecnie można się tego dopatrzyć.
No jak to?! Skoro bestią były Niemcy hitlerowskie, to jak może dojść do jakiegoś porozumienia tak rozumianej bestii z kimkolwiek/czymkolwiek, skoro nie ma już takich Niemiec?! Ech... dziwne masz poglądy; ja wysiadam - niech ktoś inny Cię może oświeci, bo chyba nie mam siły przebicia... :-(

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Cenię sobie kulturę polską, a nie anglosaską.
Już raz bestia porozumiała się z Wielką Nierządnicą. Dzięki niej bestia zdobyła władzę w Niemczech.
A to że to w jakiejś formie może się powtórzyć, to nie jest niemożliwe.
Wojna na Ukrainie obnaża wiele sympatii i interesów w Europie.
Do obliczenia liczby 666 potrzeba mądrości i nie tylko. Z Apokalipsy św. Jana trudno cokolwiek zrozumieć, póki się nie wypełni. Szkoda , że ludzkie umysły są tak mizerne.
Ileż to tragedii ludzkość by uniknęła w swojej historii.


So lut 04, 2023 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
HenrykK napisał(a):
Z Apokalipsy św. Jana trudno cokolwiek zrozumieć, póki się nie wypełni. Szkoda , że ludzkie umysły są tak mizerne.
No widzisz... Tak piszesz, ale jednocześnie naciągając 41 miesięcy do miesięcy 42 usiłujesz kogoś przekonać, że rozumiesz, co w tej Księdze jest napisane...
Mnie nie przekonałeś nawet na milimetr!
Czy ktoś z Forumowiczów dał się przekonać choćby na jeden cal?!... :shock:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Kiedy sprawa będzie dotyczyła królów, to będzie prościej.
Nie można o nich mówić w części, a tylko w całości. Pomimo tego, że mógł wcześniej przejść operację i utracić jakiś narząd lub część ciała. Jest to również sposób liczenia czasu.


So lut 04, 2023 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Henryku, ja bym miał dla Ciebie życzliwą radę (jeśli jej nie posłuchasz od razu, to przynajmniej się zastanów, czy nie jest jednak warta, by z niej skorzystać w przyszłości; byle nie za 50 lat).
Oto moja rada: Skup się na tej części Biblii, gdzie jest treść wolna od bardzo zagadkowych proroczych obrazów - np. czytaj/studiuj Ewangelie, Listy, Dzieje... (wiem, że są tam też pewne proroctwa, ale są podane w sposób nie tak zagadkowy, jak w Apokalipsie, więc jest łatwiej je zrozumieć; a przede wszystkim przybliży Cię do zbawienia, bo to jest przewodnia treść wskazanych Ksiąg...).

Wiesz, jak być zbawionym?
(bo co z tego, że odszyfrujesz symbole apokaliptyczne, jeśli może nie jesteś pewien, jak to jest ze zbawieniem Twoim).
Powodzenia! (mogę służyć pomocą, np. założyłem temat o zbawieniu: https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=1&t=43347 )

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 04, 2023 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Wypełnianie się Apokalipsy.
Nad tymi sprawami to zastanawiałem się ponad trzydzieści lat temu.
Dobrze jest jednak czasem powrócić w czasie, ponieważ pojawia się jakaś nowa refleksja. W tym przypadku tak też się stało. Muszę jednak potwierdzić kilka kwestii. Niestety nam nie przekazano żadnych objawień, więc jesteśmy zmuszeni ciężką pracą dochodzić do prawdy.
Wielka Nierządnica wypełniła się w grudniu.
W połowie czasu pomiędzy wypełnieniem się 42 miesięcy a spełnieniem liczby 666 opublikuję opracowanie o Wielkiej Nierządnicy.


So lut 04, 2023 19:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL