Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 19:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Smoki nie mają sensu i już o tym wiemy.

Dlaczego ręczne sterowanie to mój pogląd, skoro to Ty twierdzisz, że stałe fizyczne musiały zostać precyzyjnie i świadomie określone? Dzięki hipotezie wielu wszechświatów unikamy konieczności dodawania świadomego czynnika do natury.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 18, 2023 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
I Ty i ja mamy jakieś wstępne założenia. Np istnienie lub nie świadomego czynnika. Ja go wszędzie widzę w obserwowalnym swiecie.


Pn gru 18, 2023 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Cytuj:
W ten sposob to istnienie smokow rowniez. Nic nie wskazuje na wszechswiaty - ot czysta teoria

dokładnie. To samo z bogiem/bogami. Nic nie wskazuje. Dowodów brak. Na podstawie "dowodów" np. Goedla można udowodnić istnienie smoków. Ja osobiście na podstawie Goedla udowodniłam że mam smoka w łazience.


So gru 30, 2023 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1457
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
pławikonik napisał(a):
Nic nie wskazuje. Dowodów brak.

A gdybyś cierpiała na nieuleczalną chorobę, następnie byś się pomodliła i choroba by ustąpiła?


So gru 30, 2023 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 66
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Bóg istnieje. Pytanie jest takie. Skoro istnieje, to dlaczego od ludzi wymaga rzeczy których i tak nie spełniamy..


So gru 30, 2023 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Guest napisał(a):
Bóg istnieje. Pytanie jest takie. Skoro istnieje, to dlaczego od ludzi wymaga rzeczy których i tak nie spełniamy..

Należy odwrócić pytanie: dlaczego nie spełniamy rzeczy, których wymaga Bóg?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 30, 2023 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
pławikonik napisał(a):
Ja osobiście na podstawie Goedla udowodniłam że mam smoka w łazience.

Chyba nie za bardzo. Przeciez widzialem tego smoka w Twojej lazience a Jozek Krezelewski to nawet ksiazke napisal czym ten smok sie odzywia i co robi.
A o Bogu wszyscy stwierdzaja ze dowodow nie ma. Sa tylko jakies wskazowki.


N gru 31, 2023 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
pławikonik napisał(a):
Na podstawie "dowodów" np. Goedla można udowodnić istnienie smoków. Ja osobiście na podstawie Goedla udowodniłam że mam smoka w łazience.

Jednak nieposadzisz smoka o stworzenie swiata.


Pn sty 01, 2024 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Cytuj:
A gdybyś cierpiała na nieuleczalną chorobę, następnie byś się pomodliła i choroba by ustąpiła?

Napisałam w wątku o nieuleczalnej chorobie jak to wygląda. Ludzkie wymysły, fantazje w które ludzie potem wierzą, a dokumentacja tego nie potwierdza. Ale post został usuniety przez Bramina- właściwie dlaczego? Nie było wulgaryzmów, nikogo personalnie nie atakowałam. Po prostu podważałam obiektywność ludzkich relacji. Ale Bramin tak ma- jak nie umie odpowiedzieć- usuwa.
Na marginesie- gdzie te autorki Biblii? Bardzo ciekawa jestem...
Skuteczność modlitwy została zbadana w wielkim eksperymencie modlitewnym. Można wyguglać. Jak ktoś leniwy- podaje- nie działa. Mało, osoby któe wiedzą zę się za nie ktoś modli mają nawet gorsze wyniki. Chyba wpływ psychiki- modlą się za mnie, wiec jest zle.
Napisałam też jak na koloniach wkręciłyśmy przszło sto osób w historie z duchami- wiele osób je widziało, gotowe były by pod przysięgą zeznawać. Pewnie niektóre nawet dzisiaj by przysięgły że widziały ducha. No i Fatima wyjaśniona. Tudzież inne "cuda".

Cytuj:
Tak, życie - jako zjawisko/proces tak złożony, że w moim pojęciu samo się życie nie pojawiło: za istnieniem życia (w każdej postaci) stoi Ten, który jest Życiem...

Życie to katalizowany proces chemiczny. Nic więcej. Umiesz udowodnić że jest tam coś wiecej?
Dokładnie tak jak z "duszą" - nic nie wskazuje że coś takiego jest, do niczego nie jest potrzebna.
Jeżeli uważasz ze życie było stworzone przez Boga- udowodnij.
Co do "pierwszego poruszyciela" - chyba nikt o tym nie pisał. Po pierwsze- wcale potrzebny nie jest Hawking udowodnił że wszechświat nie musi mieć punktów granicznych - ani przestrzennych ani czasowych. Czyli -żadnego początku nie było. Koniec, kropka.
Po drugie, jeżeli już koniecznie chcecie tą "pierwszą przyzczyne" - Dzienniki Gwiazdowe podróż XXIV (pisze z pamieci) oraz XIV, Kobyszcze i tak dalej. Albo powstanie życia - cytuje znowu z pamięci - dwóch pijanych marynarzy Bann i Pug wylało beczke nieczystości, zamieszało starym porzebaczem w lewo (lewoskrętność!) i teraz biedny Tichy musi się rumienić. Prosze nie banować za kpiny - to nie ja, to Lem. W każdym razie przeciętnie inteligentna osoba obejdzie problem czy "poruszyciela" czy powstania życia w piec minut.


Pn sty 01, 2024 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
pławikonik napisał(a):
Albo powstanie życia ......................dwóch pijanych marynarzy Bann i Pug................ biedny Tichy ...........................przeciętnie inteligentna osoba

Do tej "przecietnie inteligentnej osoby" to mialbym zastrzezena ze wzgledu na opisany ciag nastepstw.


Pn sty 01, 2024 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Lem był Polakiem o najwyższym oficjalnie stwierdzonym stopniu inteligencji. Jako dziecko- wygrał konkurs dla najinteligentniejszego dziecka Polski Południowej.
Następstwa były przykre, ale w ogóle następstwa powstania życia na Ziemi wspaniałe nie są.
"najpierw trzeba by udowodnić, że istnienie, nawet nieszczególne jest lepsze od nieistnienia". Klapaucjusz w Kobyszczęciu. Radze przeczytać, dużo wnosi. Oczywiście cytat z pamięci.

Cytuj:
Jednak nieposadzisz smoka o stworzenie swiata.

Czemu nie?i tak smok jest o wiele bardziej prawdopodobny niż jakikolwiek bóg.
Cytuj:
Zresztą upartemu łatwiej przystać na nieistnienie elektronów aniżeli smoków, ponieważ elektrony, przynajmniej w pojedynkę, nie ligają.


Wt sty 02, 2024 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
pławikonik napisał(a):
Lem był Polakiem o najwyższym oficjalnie stwierdzonym stopniu inteligencji.

Lem to owszem. Gorzej z tymi którzy go czytają. Coś napisałem o ciągu następstw


Wt sty 02, 2024 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Masz na myśli powstanie Ohydka Szaleja?


Wt sty 02, 2024 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
pławikonik napisał(a):
Lem był Polakiem o najwyższym oficjalnie stwierdzonym stopniu inteligencji.

Inteligencja nie ustrzegła go przed ateizmem i drwieniem z wiary (Orybazy)
Podczas gdy osoby z zespołem Downa często mają większe pojęcie o wierze.
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 02, 2024 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2762
Post Re: Pytanie do osób wierzących: czy Bóg istnieje?
Andy72 napisał(a):
Inteligencja nie ustrzegła go przed ateizmem

Chociaz Lem jest uznawany za jednego z nielicznych ktorego mozna zaliczyc do wyznawcow ateizmu filozoficznego w odroznieniu od mnostwa wyznawcow ateizmu idiotycznego. Nie ustrzeglo go to jednak od szkolnych bledow jak uzycie slowa - racjonalnych - w:
"Nie umiałbym uwierzyć w dogmaty, które opierają się na cudzie i zaprzeczeniu wszelkich racjonalnych reguł".
Zawsze sie zastanawiam co za debil wymyslil ze slowa "nauka" lub "racjonalizm" sa zawlaszczane przez wyznawcow ateizmu idiotycznego.


Wt sty 02, 2024 15:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL