Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czy viona jest szczęśliwa ze swoją gnostycką prawdą? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Czy viona jest szczęśliwa ze swoją gnostycką prawdą?
Zaczynam istotny wątek o tym, czy poglądy viony są prawdziwe - na podstawie wnioskowania o jej stanie duchowym, o tym, czy jest szczęśliwa - czy te poglądy doprowadziły vionę do prawdziwego szczęścia.

Zapytałem bowiem vionę w wątku "Papieska nauka o pustym piekle" - czy jest szczęśliwa. (viona występuje jako swego rodzaju guru).

Odpowiedziała, że tak.

Zapytałem więc:
"A mogłabyś powiedzieć, jak odczuwasz to szczęście? Na czym ono polega? Co to są za uczucia, z czego się cieszysz, z jakich cierpień jesteś uwolniona?"

viona na to, że jest to OT.

A ja na to:
"To jest jednak istotne, bo podobno Twoje poglądy jakie tu prezentujesz, doprowadziły Cię do prawdy i do szczęścia. Więc należy zbadać, czy to szczęście jest prawdziwe, a wtedy będziemy też wiedzieć coś na temat prawdziwości Twoich poglądów."

No i za radą Jerzego_67 otwieram niniejszy wątek :-)


Wt lut 20, 2024 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Czy viona jest szczęśliwa ze swoją gnostycką prawdą?
Swołocz, na twoje pytanie postawione w temacie juz ci odpowiedzialam.

Co do reszty twojej psychologii za dychę to musisz sie zadowolic swoja wlasna blyskotliwa wypowiedzia: "viona jest guru, dlatego lepiej ją o nic nie pytać :-D"

Zagalopowales sie nieco chcac "badac prawdziwosc mojego szczescia"w celu zdobycia wiedzy"na temat prawdziwosci moich pogladow". Obawiam sie , ze nie dysponujesz odpowiednimi kwalifikacjami duchowymi, niezbednymi do badania glebokosci i stanu mojego ducha, z ktorego pochodzi moje szczescie.

Poza tym mam watpliwosci co do charakteru twoich intencji :-D


Cz lut 22, 2024 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy viona jest szczęśliwa ze swoją gnostycką prawdą?
Czy możesz opisać, jak odczuwasz swoje szczęście?

Czy np. jest w nim mało albo w ogóle niema lęku? Czy jest w nim mało albo w ogóle nie ma poczucia winy czy wstydu? Czy w relacjach z ludźmi jesteś zalękniona lub nieśmiała - czy też przeciwnie, jesteś odważna i nie gości u Ciebie nawet kropla lęku? Czy obawiasz się opinii innych lub tego, co o Tobie pomyślą - czy przeciwnie, jesteś mocno osadzona w sobie, silna, i nie miotają Tobą wiatry słów i opinii innych?

Czy jest w Tobie nieprzyjemny i palący ogień - czy też przeciwnie, odczuwasz w sobie błogość, wolność, szczęście?

Do czego dążysz? Co jest Twoim celem w codziennych zmaganiach? Co nadaje Twojemu życiu kierunek?


Cz lut 22, 2024 13:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL