Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 24, 2017 1:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrzenne 
Autor Wiadomość

Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrze
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytaj książkę.

Przeczytałem.

Cytuj:
Mam ci zdradzać puentę?

Zna ją pilaster. Pilaster się pyta Yarpena, co z tymi wizytami u innych cywilizacji.

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego

Cz sie 10, 2017 11:39
Zobacz profil WWW

Post Re: Podróże z prędkością nadświetlną i tunele czasoprzestrz
Soul33 napisał(a):
Statek nie poruszałby się wcale. To przestrzeń miałaby się zaginać przed statkiem i odginać za nim, w efekcie powodując zmianę jego położenia. Bez ruchu w klasycznym sensie.

No ale jednak się w tej przestrzeni przemieszcza, więc można sobie uznać że bąbel w którym znajduje się ten statek, jest jego częścią.

Soul33 napisał(a):
Gdybyś chciał, mógłbyś skończyć jakieś sensowne studia i mieć niezłą pracę. Ale Ty chyba wolisz żyć jak teraz niż wziąć się za pracę i naukę.

Już chyba bym nie dał rady, wracać do szkoły.

pilaster napisał(a):
A i ten brak zakazu obowiązuje wyłącznie na gruncie ogólnej teorii względności. Tymczasem tego typu fenomeny musiałyby uwzględniać efekty kwantowe. A kwantowej teorii graiwtacji ciągle nie ma, a jakby była, to zapewne by podróży nadświetlnych zakazywała :cry:

Zakrzywianie czy tam ściskanie przestrzeni na tą skale, wymaga przeogromnych ilości energii, i w tym jest właśnie największy problem.
Tutaj najpierw by się przydało dowiedzieć na jakie zasadzie działa grawitacja.

equuleuss napisał(a):
Ileś lat wstecz nikt nawet nie przypuszczał istnienia takich zjawisk jak ciemna materia i ciemna energia. Do tej pory nie mieliśmy okazji zaobserwować materii egzotycznej, ale nikt jak dotąd nie probował pokonać bariery prędkości światła.

Nie jestem do końca pewien czy ta ciemna materia i ciemna energia tak na prawde istnieje :mrgreen: w końcu było tyle badań na ten temat i jakoś nikomu się nie udało udowodnić jej istnienia.
No i prędkość światła to nie prędkość dźwięku, tutaj prawa fizyki nie pozwalają na takie praktyki, w końcu im bliżej prędkości światła tym statek kosmiczny waży coraz więcej, i z tego co mi się zdaje to już przy osiągnięciu dwóch trzecich prędkości światła(a może już nieco wcześniej)statek nie wytrzyma swojego ciężaru, i się zwyczajnie rozleci.

N sie 20, 2017 18:05
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2