Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 17:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Nauka potwierdza Biblię. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2315
Post 
Żeby się zbyt wiele nie powtarzać: masz przestarzałe (o ok. 100 lat) wyobrażenie o budowie atomu. Od dawna wiadomo, że model Bohra nie odpowiada rzeczywistości. A poza w tym modelu puste miejsce stanowi ok. 99,9999999999% objętości.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So lut 02, 2008 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
wieczny_student napisał(a):
Żeby się zbyt wiele nie powtarzać: masz przestarzałe (o ok. 100 lat) wyobrażenie o budowie atomu. Od dawna wiadomo, że model Bohra nie odpowiada rzeczywistości. A poza w tym modelu puste miejsce stanowi ok. 99,9999999999% objętości.


Przecież o tym piszę, puste miejsce to 99,99% objetości żeby nie bawić się w tasiemce liczbowe których używają naukowcy .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lut 02, 2008 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2315
Post 
Nie złapałeś chyba sensu. Uwaga o procentach była 'a tak poz tym'. Współcześnie wiadomo, że w atomach nie ma pustego miejsca, gdyż są wypełnione chmura elektronową.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So lut 02, 2008 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
wieczny_student napisał(a):
Nie złapałeś chyba sensu. Uwaga o procentach była 'a tak poz tym'. Współcześnie wiadomo, że w atomach nie ma pustego miejsca, gdyż są wypełnione chmura elektronową.


Czy ta chmura posiada masę porównywalną do masy jadra? i czy ta masa jest istotna w masie całego atomu?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lut 02, 2008 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Ale to o czym mówicie już chyba nie jest istotne dla tematu, zatem polecam powrócić do głównego wątku.


So lut 02, 2008 23:24
Zobacz profil
Post Gwoli rozluźnienia dyskusji...
Cytuj:
...ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami.
(Rdz 1,2)
Przez wiele lat uczeni byli absolutnie pewni, że co jak co, ale ten opis stworzenia świata jest czystą poezją. Było to dla katolików nadzwyczaj przykre, tym bardziej, że Komisja Biblijna dekretem z 1909 r., na pytanie:
Cytuj:
Czy wolno uczyć, że (...) trzy pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju nie zawierają prawdziwych opisów wydarzeń, zgodnie z obiektywną rzeczywistością i historyczną prawdą, ale podają baśnie zapożyczone z mitologii i kosmogonii dawnych ludów (...) albo alegorie, symbole (...) legendy?
- stanowczo odpowiadała - nie wolno.

Niemałym więc zaskoczeniem było stosunkowo niedawne odkrycie naukowców z Brookhaven National Laboratory, którzy w swoim akceleratorze (Relativistic Heavy Ion Collider), otrzymali plazmę kwarkowo-gluonową, czyli stan materii, jaki powstał ułamek sekundy po Wielkim Wybuchu. Zaskoczeniem były własności tego nowo odkrytego stanu materii. Zachowywał się on podczas doświadczeń nie jak gaz, ale jak doskonała ciecz o temperaturze 10 tys. razy wyższej niż wnętrze Słońca. Kwarki poruszały się w sposób uporządkowany, jak ławica ryb. Tak oto po raz kolejny nauka udowodniła, że opisy biblijne są niekiedy bardzo dosłowne...

Linki:
Student News
Gazeta.pl
Wikipedia... oczywiście jest beznadziejnie zapóźniona. Zamieszczona w niej notatka pochodzi z przed 2000 roku...
Wikipedia
...i powołuje się na co? Na teksty dla licealistów z Bryk.pl. Jaki pan taki kram.


N lut 03, 2008 3:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Michał Sobczyński nie uważasz jednak że przytoczone przez Ciebie odkrycie w porównaniu z biblijnym opisem i wskazanie że to jest to samo jest troche naciągane? Żeby uznać to co napisałeś trzeba by już na początku dokonać odpowiedniej interpretacji tekstu, aby uznać że właściwie wody o których mowa parę razy w 1 rozdziale to coś innego niż H2O na planecie Ziemia. De facto musisz zaprzeczyć opisowi z Biblii, w ten sposób można różne współcznesne odkrycia przypisać jako już w Biblii opisane. Do tego fakt że chronologicznie jesteśmy w innym miejscu jeśli chodzi o Biblie i to odkrycie. W Bibli mowa już o stworzeniu Ziemi, a w odkryciu o pierszych sekundach istnienia wszechświata. Jak dla mnie to do siebie nie pasuje. Jak dla mnie zatem Twoja hipoteza może być zwodnicza.


N lut 03, 2008 22:25
Zobacz profil
Post 
WIST napisał(a):
Michał Sobczyński nie uważasz jednak że przytoczone przez Ciebie odkrycie w porównaniu z biblijnym opisem i wskazanie że to jest to samo jest troche naciągane? Żeby uznać to co napisałeś trzeba by już na początku dokonać odpowiedniej interpretacji tekstu, aby uznać że właściwie wody o których mowa parę razy w 1 rozdziale to coś innego niż H2O na planecie Ziemia. De facto musisz zaprzeczyć opisowi z Biblii, w ten sposób można różne współcznesne odkrycia przypisać jako już w Biblii opisane. Do tego fakt że chronologicznie jesteśmy w innym miejscu jeśli chodzi o Biblie i to odkrycie. W Bibli mowa już o stworzeniu Ziemi, a w odkryciu o pierszych sekundach istnienia wszechświata. Jak dla mnie to do siebie nie pasuje. Jak dla mnie zatem Twoja hipoteza może być zwodnicza.
Chyba nie zobaczyłeś jaki był temat mojego postu...


Pn lut 04, 2008 1:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Obawiam się że musze prosić abyś wskazał mi gdzie moja wypowiedz nie trafia w Twoją "ku rozluźnieniu".


Pn lut 04, 2008 3:47
Zobacz profil
Post 
WIST napisał(a):
Obawiam się że musze prosić abyś wskazał mi gdzie moja wypowiedz nie trafia w Twoją "ku rozluźnieniu".
Po prostu wolałem aby nie traktowano mojego wywodu zbyt poważnie.


Pn lut 04, 2008 4:03

Dołączył(a): N lut 03, 2008 21:29
Posty: 28
Post 
Seweryn napisał(a):
Wiście
Po przemyśleniu przyznaję ci rację . Starożytni mogli sami wydedukować, że Bóg człowieka stworzył z ziemi .


W starożytnych czasach ziemia uznawana była za największe bogactwo, bo dawała im nie zbędą w życia żywność, więc ziemia była dla nich cudem.


Pn lut 04, 2008 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Danioł napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Wiście
Po przemyśleniu przyznaję ci rację . Starożytni mogli sami wydedukować, że Bóg człowieka stworzył z ziemi .


W starożytnych czasach ziemia uznawana była za największe bogactwo, bo dawała im nie zbędą w życia żywność, więc ziemia była dla nich cudem.


Dzisiaj również ziemia daje żywność ,a poza tym wszystko co masz w domu jest również wyprodukowane z zasobów Ziemi (pierwiastków) Więc nie tylko w starozytności Ziemia była bogactwem.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn lut 04, 2008 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2008 21:29
Posty: 28
Post 
A widziałeś w dzisiejszych czasach kogoś kto modlił by sie do ziemi??


Pn lut 04, 2008 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Rozumiem Michał Sobczyński. Zatem OK.


Pn lut 04, 2008 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
http://sady.umcs.lublin.pl/sady.geneza.ks.bibl.htm


Wt lut 19, 2008 23:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL