Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 15:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Ewolucja ,postep a wiara 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Maruda napisał(a):
Heh
ciekawe co też na to Grecy , ojcowie demokracji , którzy ustalili silnie demokratyczne społeczeństwa w czasach wiary w bogów itd..
...
Prawdziwa demokracja jest rozdziałem państwa ze światopoglądem.

Może tyle że w tej demokratycznej Grecji, a dokładnie w kolebce demokracji - Atenach - za obrazę bogów Sokrates zapłacił życiem.
A niejaki Platon udał się na przymusową wycieczke krajoznawczą...


Pn sty 09, 2006 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 21:10
Posty: 44
Post 
Danbogu
Niestety nie wiem z skąd czerpiesz wiedzę ekonomiczną,
tym samym trudniej mi zaufać tym nowinkom.
Na marginesie otrzymanie zasobów nie zawsze prowadzi do sukcesu, trzeba je jeszcze skutecznie wykorzystać , wiedzą o tym niektóre państwa afrykańskie które mimo wielkich dotacji tracą pieniądze w arystokratycznym złodziejstwie i marnotrastwie.
Paradoksalnie darowizna jakiegokolwiek wyrobu powoduje śmierć lokalnych wytwórców , bo ciężko konkurować z produktem darmowym.
To są właśnie paradoksy socjalizmu.

Nie rozumiem też co masz na myśli mówiąc o nieograniczonych zasobach , chyba możemy przyjąć że zasoby na razie się nie skończyły i nie zanosi się na to?

danbog napisał(a):
Jeśli ktoś ma pomysł na lepsze zarządzanie to czemu do kurki jednej nikt tego nie realizuje. [/qupte]
To pytanie retoryczne.
Polityka to bardzo skomplikowana sprawa, wiem że nie muszę Ci tego pisać.
Irlandzki liberalizm radzi sobie świetnie, mają ok 4% bezrobocia i jeszcze znajduje się miejsce na masę "turystów" choćby ostatnio z Polandii.
Można? Można.
Cytuj:
Dlatego spadek bezrobocia w jednym miejscu ( gospodarce ) oznacza zwiększenie w innym ( ~ej )

To było w wielkim uproszczeniu tak?
Danbog napisał(a):
Spojrzenie na Skandynawie , Eur ..... tyczyło się tego co wcześniej.
Są to państwa rozdźielające doczesność istnienia , od metafizycznych koncepcji.( ignorujące boga przynajmniej co do sposobu swojego funkcjonowania ).
W USA wykożystuje się tę idde do wojny propagandowej i szerzenia nazwijmy to patriotyzmu . Co do funkcjonowania państwa to się raczej unika.

Zauważ że w USA mamy silne religijne stronnictwo obywateli a jednak nikomu nie śni się zmieniać faktu rozdziału polityki od państwa.

Zresztą wcześniej to pisałeś coś o kapitalizmie z prosocjalnością ? chciałem zauważyć że USA i Szwecja to jednak przeciwne bieguny takiego podziału.

Oozie napisał(a):
Może tyle że w tej demokratycznej Grecji, a dokładnie w kolebce demokracji - Atenach - za obrazę bogów Sokrates zapłacił życiem.
A niejaki Platon udał się na przymusową wycieczke krajoznawczą...

Wycieczkę.. :D Dobre ,dobre.
Ale Sokrates naraził się nie tyle poprzez krytykę bogów ile krytykę pewnych ludzi.
Zupełnie jak za czasów Moliera we Francji. Były już wtedy sztuki śmiejące się z religii ale to właśnie Świętoszek wywołał skandal.
Śmiał się bowiem z samych kapłanów..


Pn sty 09, 2006 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Maruda !

Nie jestem szkolonym ekonomistą , a te rewelacje ekonomiczne to płód mojego umysłu wynikły z obserwacji świata.
Należy go traktować jako moją opinie , a nie prawde absolutną.

Posiadanie zasobów może prowadzić do akumulacji środków na przedsięwzięcia tworzące miejsca pracy.
Jeśli nie z zasobów to środki muszą pochodzić z innego źródła.
Jakie by to nie było źródło zawsze ma swó początek w jakiś zasobach ( albo własnych albo innych ).

Polityka opiekuńcza nie wiele zmienia w rynku wytwórców bo poprostu skupuje państwo a nie obywatele.
Zresztą poto fenicjanie wymyślili pieniądze żeby nie musieć fantów wymieniać.
Państwo socjalne polega na wspomaganiu ubogich. Te pieniądze trafiają na rynek ( do wytwórców właśnie ).
Mamy do czynienia z redystrybucją środków od osób zamożnych do ubogich.

Co mam na myśli mówiąc o nieograniczonych zasobach ?
Żeby nadążyć z tworzeniem miejsc pracy dla nieokiełznanego rozrodu trzeba coraz szybciej akumulować środki na coraz to nowe inwestycje.
Coraz szybciej się rozwijać.
Żeby szybciej akumulować środki trzeba coraz szybciej pozyskiwać zasoby. Jeśli te zasoby są nieograniczone , jeśli ich pozyskiwanie nie stawia barier wydajności , to można prowadzić eskalacje rozrodu w nieskończoność.
Jeśli zasobów braknie , lub pojawią się ograniczenia w zdolności ich pozyskiwania będzie to czynnik naturalnie ograniczający populacje.

W Irlandie wpompowano troche pieniędzy więc może się rozwijać i utrzymywać obywateli na niezłym poziomie życia. Jeśli rozdysponuje środki tak by utrzymać obecny stan bez żadnych rezerw , to każde zabyrzenie rozwoju odbije się natychmiast na poziomie życia obywateli.
No chyba że przez rezerwy ktoś rozumie możliwość wzięcia kredytu.

Dokładnie tak jak piszesz jest to bardzo uproszczone i ogólne ujęcie zagadnienia.

Dlatego właśnie wymieniłem USA wśród państw o ateistycznych podwalinach państwa mimo że ich prezydent w co 2 zdaniu używa słowa bóg. To tylko opium dla mas.

Masz racje że USA i Skandynawskie państwa to przeciwstawne bieguny wśród demokracji kapitalistycznej. Obydwa jednak odrzucają teokracje.


Pn sty 09, 2006 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 21:10
Posty: 44
Post 
Ok.
Nie mam już nic do dodania za wyjątkiem tej Irlandii.
To nie jest tak że sukces uczyniły wpompowane pieniądze (masz na myśli UE dotacje?) To oni sami stworzyli taki system gospodarczy który w sposób naturalny sprzyja rozwojowi.


Wt sty 10, 2006 0:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL