Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 8:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Rita napisał(a):
Sererynie, ty się o to samo pytasz w każdym temacie, chociaż odpowiedź została już dawno udzielona. A ja nie jestem encyklopedią na twój własny użytek! Ani wyszukiwarką.

Cytuj:
Jak na razie to widzę, że wierzący tłumaczą Ateistom zasady ewolucji.

:rotfl2: mam nadzieję że nie mówisz o sobie, bo twoja wiedza sprowadza się do tego, co znajdziesz w internecie...


Rito moimi pytaniami chciałem ci uwidocznić , że zaraz przed tym twoim wspólnym przodkiem ,znajduje się jedna z wielu dziur ewolucyjnych ,w które Ateiści wpychają co mogą : króliki , zające, lisy, itd . ;)

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt lis 09, 2007 13:14
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Rito nie wiem jakie książki czytasz , jednak sama udowadniasz jak mało wiemy..., przepraszam , wiesz o ewolucji. Myślę , że powinnaś zmienić literaturę na bardziej poważną i wiarygodną , hmm , może Biblia?


Po pierwsze Biblia jest tutaj mało wiarygodna, ponieważ sam KrK mówi, żeby obraz stworzenia świata traktować jako przenośnię.

Cytuj:
Rito moimi pytaniami chciałem ci uwidocznić , że zaraz przed tym twoim wspólnym przodkiem ,znajduje się jedna z wielu dziur ewolucyjnych ,w które Ateiści wpychają co mogą : króliki , zające, lisy, itd


Mój drogi Sewerynie, po pierwsze popełniasz błąd logiczny: teoria ewolucji nie jest i nie będzie wyłącznie domeną ateistów.

Po drugie: "nie wpychają". Ewolucja jako teoria jest łancuchem, w którym wszystko ma swój skutek i przyczynę. Założeniem tej teorii jest przystosowywanie się organizmów do środowiska tak, aby mogły w nim lepiej funkcjonować.

I nie jest to bzdurą. Widzimy to na każdym kroku. Oczywiście, widzimy tylko fragmenty procesu, bo ludzie życie jest zbyt krótkie, aby zobaczyć całość.

O tym, że ewolucja nie jest domeną tylko ateistów może świadczyć ten artykuł.

Idąc dalej, polecam lekturę:
Ponad dziesięć tysięcy chrześcijańskich duchownych podpisało otwarty list, który stwierdza, że ewolucja i dzieło boskiego stworzenia nie muszą się wzajemnie wykluczać.

O samej teorii, jej zasadach i dowodach jakie znaleziono na jej potwierdzenie poczytaj sam. Google nie gryzie.



Crosis


Pt lis 09, 2007 13:26

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Oczywiście Crosisie zgadzam sie z tobą , sam jestem zwolennikiem teorii
Jednak znam ją na tyle , iż wiem jak wiele pytań niesie z sobą teoria. Póki co jest dość dobrze udowodniona jako przystosowująca do zmiennych warunków środowiskowych ,jednak bardzo słabo udowodniona jako przyczyna postania człowieka.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt lis 09, 2007 16:28
Zobacz profil
Post 
Więc jej nie znasz.


Crosis


Pt lis 09, 2007 17:13

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Crosis napisał(a):
Więc jej nie znasz.


Crosis


Więc jeśli myślisz, że ją znasz lepiej odemnie to spadłeś mi z nieba . Od dłuższego czasu nie mogę się dporosić ,aby ktoś powiedział co było przodkiem naszego wspólnego przodka od którego wywodzi się żekomo małpa i człowiek. I zaznaczam , że przodek ten nie może być z rodziny małp , gdyż to właśnie rodzina małp też się od niego żekomo wywodzi?

Tak jak pisali inni Ateiści.
Rita napisał(a):
człowiek nie pochodzi od małpy". Mamy wspólnego przodka.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt lis 09, 2007 22:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 19:10
Posty: 463
Post 
Seweryn napisał(a):
Rita napisał(a):
Sewciu, człowiek nie pochodzi od innych małp żyjących obecnie i taki był sens wypowiedzi "człowiek nie pochodzi od małpy". Mamy wspólnego przodka. To było wyjaśnione w tamtym temacie dokładnie. Przeczytaj dokładnie, a nie wyrywaj zdań z kontekstu.


Tak ale przodek musiał też mieć przodka , więc co nim było jeśli nie małpa?
To akurat wiadomo, choć niedokładnie.Była to małpa z rodziny człekokształtnych - keniapitek,ardipitek,siwapitek lub inna żyjąca ok. 7-13 milionów lat temu.Wspólnym przodkiem tych gatunkaów były ssaki naczelne - sprzed 60 milionów lat ( gdy wyginęły dinozaury). Najstarszy z nich to Purgatorius- odkryty w Ameryce Północnej – zwierzę wielkości szczura, żyjące na drzewach. W okresie ok. 4,5 miliona lat temu powstaja dwie linie - jedna wiedzie do małp współczesnych (gibbony, goryle, szympansy) a druga do ludzi (austrolopitek, hominidy homo erectus i sapiens). Jak widać nauka wie sporo i potrafi to nieźle udowodnić. Jeśli chcesz się dalej zagłębiać się w przeszłość to dojdziesz do przestrzeni kosmicznej - nasz, ( a właściwie życia) wspólny "przodek" to pył międzygwiezdny a mechanizm ewolucyjny to procesy chemiczne, fizyczne, biologiczne i samoorganizacja.

_________________
"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - Carl Sagan,astronom


So lis 10, 2007 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
joten napisał(a):
Seweryn napisał(a):

Tak ale przodek musiał też mieć przodka , więc co nim było jeśli nie małpa?
To akurat wiadomo, choć niedokładnie.Była to małpa z rodziny człekokształtnych - keniapitek,ardipitek,siwapitek lub inna żyjąca ok. 7-13 milionów lat temu.Wspólnym przodkiem tych gatunkaów były ssaki naczelne - sprzed 60 milionów lat ( gdy wyginęły dinozaury). Najstarszy z nich to Purgatorius- odkryty w Ameryce Północnej – zwierzę wielkości szczura, żyjące na drzewach. W okresie ok. 4,5 miliona lat temu powstaja dwie linie - jedna wiedzie do małp współczesnych (gibbony, goryle, szympansy) a druga do ludzi (austrolopitek, hominidy homo erectus i sapiens). Jak widać nauka wie sporo i potrafi to nieźle udowodnić.

2.Jeśli chcesz się dalej zagłębiać się w przeszłość to dojdziesz do przestrzeni kosmicznej - nasz, ( a właściwie życia) wspólny "przodek" to pył międzygwiezdny a mechanizm ewolucyjny to procesy chemiczne, fizyczne, biologiczne i samoorganizacja.


1.Czyli według twojej ewolucji Jotenie najstarszy przodek człowieka to zwierzę wielkości szczura ? :) . Tommy twierdzi inaczej, przyznał że to może być żaba. No ale jeśli twierdzisz, że wywodzisz się od zwierzęcia wielkości szczura to czy to znaczy ,że z dzisiejszych zwierząt wielkości szczura mogą za jakiś czas powstać ludzie ? . A jeśli nie to dlaczego? , przecież zwierząt wielkości szczura jest wiele .Ot chociażby szczur jest tej wielkości.

2. W takim razie co jest przodkiem pyłu gwiezdego procesów chemicznych, fizycznych, biologicznych i samoorganizacji ?( swoją drogą dość sporo tego )

Cieszę się że odpowiesz na moje pytania , bo przecież twierdzisz ,że "nauka wie sporo i potrafi to nieźle udowodnić."

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lis 10, 2007 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2318
Post 
Jeżeli, Seweryn, chcesz dotrzeć do najodleglejszej czasowo znanej chwili, otrzymasz, że cała obecna materia (oprócz, być może ciemnej, o której niewiele wiemy) powstała z tzw. plazmy gluonowo-kwarkowej wymieszanej z elektronami, istniejącej we wszechświecie krótko po WW. Ta plazma podzieliła sie następnie na protony, neutrony i elektrony. Te połączyły się w lekkie atomy, głównie wodór i hel. Te natomiast, grawitacja zebrała w pierwsze gwiazdy (tzw. gwiazdy I generacji). Przekształciły one lekkie pierwiastki w cięższe (do żelaza włącznie), a wybuchając jako supernowe spowodowały powstanie cięższych (aż do uranu). Rozproszona w wybuchach materia powtórnie została zebrana przez grawitację, tym razem w galaktyki, w których powstawały gwiazdy następnych generacji. Jedną z takich gwiazd było Słońce. W otaczającym Słońce pyłowym dysku uformowały się planety (i inne ciała, m.in. księżyce i planetoidy). Na niektórych planetach panowała odpowiednia temperatura, aby pierwiastki zaczęły tworzyć związki chemiczne (co, w odpowiednich warunkach, zdarza się też w kosmosie). Na trzeciej planecie od Słońca, w oceanach, w procesie samoorganizacji proste związki stworzyły skomplikowane układy i zapoczątkowały procesy, nazywane życiem. Od momentu powstania życie podlegało ewolucji. Pierwotne organizmy jednokomórkowe w procesie ewolucji rozróżniły się w m.in. rośliny i zwierzęta. Pierwsze zwierzęta przypominały dzisiejsze pierwotniaki. Gatunki ewoluowały doprowadzając do powstania ryb poprzez wielokomórkowce, organizmy przypominające robaki i pierwotne strunowce. Późniejsza ewolucja jest dobrze udokumentowana skamieniałościami: niektóre ryby wyszły na ląd, przekształcając się w płazy, niektóre płazy przekształciły się w gady. Z gadów wyewoluowały ptaki i ssaki. Pierwsze ssaki były rozmiarów szczura i żyły w mezozoiku. Wymarcie dinozaurów umożliwiło im rozwój i doprowadziło do powstania naczelnych. Rozwój naczelnych w takim a nie innym środowisku doprowadził do powstania gatunku Homo sapiens.

Zadowolony?

A i jeszcze jedno:
Ewolucja gatunków zależy od ich obecnego zestawu genów i warunków środowiska, jakie napotkają. Szczur ma zarówno inne geny jak i otoczenie w stosunku do tamtego "szczuropodobnego", jego ewolucja potoczy się więc inaczej. W odpowiednich warunkach może doprowadzić do powstania istot wysoce inteligentnych i kulturotwórczych. Nie byłby to jednak Homo sapiens, gdyż wywodząc się z innych przodków miałby inny zestaw genów. A czy byłby to człowiek? Tak jak to definiujemy obecnie, także nie, gdyż na razie mianem człowieka określamy tylko niektóre, blisko spokrewnione z nami gatunki. Nie znamy jednak innych gatunków na podobnym do nas stopniu rozwoju inteligencji i kultury, a taka znajomość mogłaby spowodować rewizję pojęcia "człowiek".

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So lis 10, 2007 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Wieczny studencie reasumując ,czyli wszystko począwszy od plazmy, protonów ,atomów itd ,w tym Ewolucja i człowiek jest konsekwencją WW ?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lis 10, 2007 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2318
Post 
Nie. Gdyby prawa fizyki były inne, lub xtan początkowy wszechświata wyglądałby inaczej, historia wyglądałaby zupełnie inaczej. Jeżeli jednak już mamy prawa fizyki i pierwotną plazmę, to powstanie atomów, gwiazd, supernowych, galaktyk, planet itp. jest nieuniknione - choć mogłyby one być w zupełnie innych miejscach niż są. Powstanie układu planetarnego w którym rozwinie się życie i życie inteligentne jest jedynie wysoce prawdopodobne, acz nie konieczne.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So lis 10, 2007 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 22, 2007 0:08
Posty: 25
Post 
Rita napisał(a):
Cytuj:

Milion razy tłumaczyłam, że ewolucja nie działa na zasadzie przypadku.


A ja spotkałam się z twierdzeniem, że właśnie może być losowa;-)


So lis 10, 2007 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2318
Post 
Dodam jeszcze, że nawet przy identycznym stanie początkowym i prawach fizyki stan końcowy może być różny, a to z tego powodu, że prawa fizyki nie są deterministyczne (określają jedynie co może się stać i z jakim prawdopodobieństwem) - przynajmniej obecnie obowiązujące teorie takie są.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So lis 10, 2007 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Czarni, żółci i biali= Cham, Jafet i Sem ! :D
"Ja czytałem gdzieś że czarni są najmłodszą rasą ludzi, a i co wg. ewolucji też jest logiczne, bo skóra pod włosami np. psów jest biała, a jak człowiek zgubił włosy to wtedy też musiałby być biały.
Ale ja nie wierzę w teorię ewolucji, za to, to ja wierzę bardziej w Pisma Święte. A tu Pisma co dużo powinien wytłumaczyć=

18 Synami Noego, którzy wyszli z arki, byli Sem (= chyba biali (: i Arabowie, Izraelici, Persowie i podobni)), Cham (= chyba czarni i czarno podobni w Azji i Australii) i Jafet (= chyba azjatyccy i Indianie Amerykańscy). Cham był ojcem Kanaana. 19 Ci trzej byli synami Noego i od nich to zaludniła się cała ziemia.
20 Noe był rolnikiem
(= nie myśliwym; jak czasami się mówi o pierwszych ludziach) i on to pierwszy zasadził winnicę. 21 Gdy potem napił się wina, odurzył się [nim] i leżał nagi w swym namiocie. 22 Cham, ojciec Kanaana, ujrzawszy nagość swego ojca, powiedział o tym dwu swym braciom, którzy byli poza namiotem. 23 Wtedy Sem i Jafet wzięli płaszcz i trzymając go na ramionach weszli tyłem do namiotu i przykryli nagość swego ojca; twarzy zaś swych nie odwracali, aby nie widzieć nagości swego ojca.
24 Kiedy Noe obudził się po odurzeniu winem i dowiedział się, co uczynił mu jego młodszy syn, 25 rzekł: Niech będzie przeklęty Kanaan! Niech będzie najniższym sługą swych braci! 26 A potem dodał: Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg Sema! Niech Kanaan będzie sługą Sema
(= Czarni jako niewolnicy Europejczyków i jeszcze wcześniej Arabów.)! 27 Niech Bóg da i Jafetowi dużą przestrzeń (= chyba Azję i oba Ameryki) i niech on zamieszka w namiotach Sema (= Azjatyccy często (prawie zawsze) zostawali pokonywani przez Europejczyków, granica między nimi (Sem) idzie chyba między Indiami i Persją), a Kanaan niech będzie mu sługą."

Mój cytat stąd :-D : viewtopic.php?t=14198&start=0 .

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


So lis 10, 2007 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
wieczny_student napisał(a):
Nie. Gdyby prawa fizyki były inne, lub xtan początkowy wszechświata wyglądałby inaczej, historia wyglądałaby zupełnie inaczej. Jeżeli jednak już mamy prawa fizyki i pierwotną plazmę, to powstanie atomów, gwiazd, supernowych, galaktyk, planet itp. jest nieuniknione - choć mogłyby one być w zupełnie innych miejscach niż są. Powstanie układu planetarnego w którym rozwinie się życie i życie inteligentne jest jedynie wysoce prawdopodobne, acz nie konieczne.


Jesli nie jest konsekwencją WW to czego ? Odpowiedziałeś tylko że nie,a potem pisałes cos o prawach fizyki . Nikt nie kwestionuje praw fizyki ,no może prawie nikt . Więc zadam ci prostrze pytanie czy człowiek jest konsekwencją Ewolucji?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So lis 10, 2007 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2318
Post 
Człowiek powstał dzięki ewolucji - tak. Istnienie ewolucji nie jest jednak warunkiem wystarczającym do powstania człowieka.

Podobnie: jestem na tym forum, dzięki temu, że mam komputer. Ale posiadanie komputera nie jest warunkiem wystarczającym, by być na tym forum.

Wracając: WW nie gwarantuje powstania człowieka. Umożliwia je jednak.

Inaczej mówiąc: Powstanie człowieka nie jest konsekwencją jedynie WW, gdyż moment WW nie zdeterminował przyszłej historii wszechświata.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So lis 10, 2007 17:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL