Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 08, 2024 22:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Człowiek na Ziemi pojawił się nagle 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
zszywacz napisał(a):
Sewerynie, mógłbyś wymienic 10 książek (związanych z poruszanymi przez Ciebie zagadnieniami, np. ewolucją biologiczną człowieka, rozwojem cywilizacji itp.), które ostatnio przeczytałeś?


Czy sądzisz , że przed założeniem każdego tematu czytam 10 książek? :)
:gazeta:

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn maja 19, 2008 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
A, czyli widzę, że piszesz o rzeczach, na których się nie znasz, i podajesz w wątpliwośc dorobek naukowców na podstawie... no w sumie nawet nie wiem czego?

Tak mi się właśnie wydawało :(

_________________
I recognise...
Myself in every stranger's eyes


Pn maja 19, 2008 15:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
A, no i nie chodzi mi tu o przeczytanie ich tuż przed założeniem tematu, ale np. w ciągu ostatniego roku, dwóch lat, pięciu... Czytałeś coś w ogóle na te tematy?

_________________
I recognise...
Myself in every stranger's eyes


Pn maja 19, 2008 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
zszywacz napisał(a):
A, czyli widzę, że piszesz o rzeczach, na których się nie znasz, i podajesz w wątpliwośc dorobek naukowców na podstawie... no w sumie nawet nie wiem czego?

Tak mi się właśnie wydawało :(


Sądzisz , że się nie znam , bo nie przeczytałem 10 książek?
Znam takich co przeczytali więcej niż 10 książek i nie wiedzą nic.

Poza tym nie trzeba czytać 10 książek by wiedzieć , że człowiek rozumny istnieje około 150 -200 tyś lat i przez 90% tego czasu zachowywał się tak jakby go nie było.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn maja 19, 2008 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Seweryn napisał(a):
Co widzisz niespójnego w tym , że staram się dociec dlaczego człowiek rozumny przez 150000 lat gania z kijem , a po nastepnych kilku tysiącach lat leci w kosmos ?

Właśnie za słabo sie starasz... W pewnym stopniu rozumiem twoje wątpliwości bo też mnie to nie rzadko zastanawiało a wiedza szkolna tu nie wystarczy bo problem jest zbyt skomplikowany przede wszystkim musisz zdać sobie sprawe z tego, że jesteś produktem swoich czasów które pod wieloma względami nie mają swojego odpowiednika w dziejach świat w którym żyjemy zmienia się cały czas jeszcze 30 lat temu nikt nie marzył o forach dyskusyjnych a telefony komórkowe pojawiały sie w filmach s-f widząc to wszystko łatwo zapomnieć, że ten postęp dokonał się w ciągu zaledwie kilkuset lat jeszcze 400 lat temu ludzie nie mieli wątpliwości, że ich dzieci będą żyć w z grubsza takim samym świecie bo nowinki techniczne upowszechniały sie bardzo powoli(jeśli w ogóle) przeważnie wolniej niż religie czy filozofie tacy Rzymianie np. budowali świetne drogi ale czemu nie skonstruowali sobie samochodów?Mieli niewolników, mogli ich zatródnic w fabrykach a może Rzymianie też nie istnieli ?Tylko kto w takim wypadku ukrzyżował Jezusa więc masz problem Sewerynie...


Pn maja 19, 2008 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Nieprawda. Bardzo prawdopodobne, że w ciągu ostatnich 30 tyś a może i wcześniej pracował ciężko nad usunięciem wielkich gatunków ssaków z tego padołu łez. Już ok. 10000 lat temu dzielo było skończone. Większość specjalistów zgadza się obecnie co do tego, że zagłada megafauny to zasługa człowieka. "Kijaszek" okazał się bardzo skuteczny...


Pn maja 19, 2008 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Poza tym nie trzeba czytać 10 książek by wiedzieć , że człowiek rozumny istnieje około 150 -200 tyś lat i przez 90% tego czasu zachowywał się tak jakby go nie było.

Polował, jadł i rozmnażał się podobnie jak inne zwierzęta


Pn maja 19, 2008 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post 
Seweryn napisał(a):
Poza tym nie trzeba czytać 10 książek by wiedzieć , że człowiek rozumny istnieje około 150 -200 tyś lat i przez 90% tego czasu zachowywał się tak jakby go nie było.
I nie trzeba też geniusza aby od razu domyśleć się co ci chodzi po głowie .Zakładając ten temat chcesz powiedzieć ,że człowieka stworzył Bóg około 5000 lat temu ,więc dziwie się dlaczego jeszcze tego nie powiedziałeś ,tylko przeciągasz naszą dyskusję ,która jest bezcelowa ,bo ty i tak uważasz ,że człowiek pojawił się na ziemi 5000 lat temu i mam wrażenie ,że rozmawiam ze świadkiem jehowy .Jeżeli naprawdę uważasz ,że człowiek żyje na ziemi dopiero 5000 lat to powiedz to wreście i nie ciągnij nas więcej za język .Szkoda nam ciebie i jak dziecku staramy się coś ci wytłumaczyć ,lecz chcemy wiedzieć czy nie tracimy czasu ?


Pn maja 19, 2008 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Pamiętacie "Odyseję kosmiczną 2001"? Czarny prostopadłościan...

Ale tak naprawdę to są rzeczy nieweryfikowalne. Nic nie przeszkadza wierzyć w taką iskrę, ale trzeba sobie zdawać sprawę z ograniczeń i być otwartym na wyniki nowych odkryć.


Pn maja 19, 2008 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post 
niktszczególny napisał(a):
Pamiętacie "Odyseję kosmiczną 2001"? Czarny prostopadłościan...
Ale tak naprawdę to są rzeczy nieweryfikowalne. Nic nie przeszkadza wierzyć w taką iskrę, ale trzeba sobie zdawać sprawę z ograniczeń i być otwartym na wyniki nowych odkryć.
Ten czarny prostopadłościan to był Monolit i miał strukturę doskonałą .To fajnie ,że wspomniałeś ten film ,bardzo mi sie podobał .W tym filmie reżyser chciał właśnie nam pokazać jak nie wielki postęp uczynił człowiek od prechistorycznych czasów do współczesności ,ten monolit wzbudzał takie samo zainteresowanie i zdziwienie małp człekokształtnych jak i ludzi współczesnych .Jednak to co mnie w tym filmie zatrzymało i dało wiele do myślenia to wszechogarniająca cisza ,jaka jest w kosmosie, wobec której wszystko co znamy przestaje być znaczące .


Pn maja 19, 2008 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Sewerynie tak krótko - zero z Twojej strony reakcji na arguemnty które wskazują że sama inteligencja człowieka nie powoduje jego wzmorzonej pracy intelektualnej. Tak zatem człowiek może wiele osiągnąć przez lat 300, a stosunkowo niewiele przez pozostąłe 2.000 i dłużej.

Pozatym postęp musi być w miarę równomierny, czyli co z tego że Leonardo rysował śmiegłowce, skoro na rysunku do napędu wirnika jest korbka, bo nie było wtedy silników i aż do końca XIX wieku nie powstaną takie które byłyby w stanie dać odpowiednią moc.


Pn maja 19, 2008 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
I nie trzeba też geniusza aby od razu domyśleć się co ci chodzi po głowie .Zakładając ten temat chcesz powiedzieć ,że człowieka stworzył Bóg około 5000 lat temu ,więc dziwie się dlaczego jeszcze tego nie powiedziałeś ,tylko przeciągasz naszą dyskusję ,która jest bezcelowa ,bo ty i tak uważasz ,że człowiek pojawił się na ziemi 5000 lat temu i mam wrażenie ,że rozmawiam ze świadkiem jehowy .Jeżeli naprawdę uważasz ,że człowiek żyje na ziemi dopiero 5000 lat to powiedz to wreście i nie ciągnij nas więcej za język .Szkoda nam ciebie i jak dziecku staramy się coś ci wytłumaczyć ,lecz chcemy wiedzieć czy nie tracimy czasu ?


Nie wiem kiedy dokładnie Bóg stworzył człowieka , wiem natomiast, że cżłowiek sprzed 10000 laty nie zostawił nam zbyt wiele śladów tego , że istniał , a tym bardziej tego , że był rozumny. No chyba , że ganianie z kijem po lesie jest przejawem rozumu , ale to samo potrafi mój pies.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn maja 19, 2008 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Seweryn napisał(a):
Nie wiem kiedy dokładnie Bóg stworzył człowieka , wiem natomiast, że cżłowiek sprzed 10000 laty nie zostawił nam zbyt wiele śladów tego , że istniał , a tym bardziej tego , że był rozumny. No chyba , że ganianie z kijem po lesie jest przejawem rozumu , ale to samo potrafi mój pies.

Parę postów wyżej napisałem Ci jaki ślad człowiek zostawił. Ogryzione kości mamutów, nosorożców włochatych, niedźwiedzia jaskiniowego...


Pn maja 19, 2008 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
niktszczególny napisał(a):
Parę postów wyżej napisałem Ci jaki ślad człowiek zostawił. Ogryzione kości mamutów, nosorożców włochatych, niedźwiedzia jaskiniowego...



Ogryzione kości zostawia wiele zwierząt np. lew , niedźwiedż ,mój pies ,więc ogryzine kości to żaden dowód .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn maja 19, 2008 22:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post 
Sewerynie są dowody na to ,że 100 000 lat temu człowiek potrafił tworzyć sztukę ,w pewnej jaskini skalnej na tarożytnym klepisku znaleziono mocherowy kamień ,a na nim upżądkowane w ślaczek rysy.Ten kamień liczył sobie 100 000 lat .Ale też przeciez wiesz o malowidłach skalnych wykonanych ręką ludzką w grotach Lascaux i Lasko we Francji .Te malowidła mają około 40 000 lat ,czy potrafisz sobie wyobrazic ja dawno to było ? A założe się ,że ty dzisiaj nie namalował byś tak ładnie tych zwierząt - Jaki wniosek ? No według ciebie chyba taki ,że ci jaskiniowcy byli bardziej od ciebie ludzcy.


Pn maja 19, 2008 22:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL