Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 9:34



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 KATOLICY-NAUKI ŚCISŁE 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Wiesz dobrze o którą, no ale dla jasności-o chrześcijaństwo. Czekam na odpowiedź na moje pytanie.

Cytuj:
Ale mi chodzi mi o pogan żyjących przed Abrahamem

To sie zdecyduj chopie :-D :rotfl2: :lol2: Chyba sam żeś sie pogubił w swoich wywodach :D


Pt cze 02, 2006 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Atiath
Cytuj:
Aha i z tym podrzuceniem tego na racjonalitę nie mam nic przeciwko. Ludzie myślący racjonalnie dzięki temu zdobędą nowe materiały na teistów


wiesz atiath ale przeczytałem kiedyś u nich co to znaczy być "racjonalnym masonem "
i tak:

cytuje:
"Jak głosi konstytucja Andersona, musi to być człowiek wolny, a więc niezależny, mający własne zdanie, unikający dogmatyzmu w sądach, w żadnym przypadku fundamentalista religijny bądź polityczny czy osoba zaangażowana w organizacji nietolerancyjnej, dążącej do totalitaryzmu. Nie mieliby więc czego szukać w masonerii zarówno Tadeusz Rydzyk, jak i Jerzy Urban. Na tej zasadzie np. w okresie międzywojennym nie przyjęto do loży znanego pisarza, publicysty i tłumacza Tadeusza Żeleńskiego-Boya (choć bardzo chciał należeć) - z powodu jego nazbyt żywiołowego antyklerykalizmu [_1_]. W przypadku drobnych przewinień (a kto ich nie ma?) wcześniej należy sprawy te rozliczyć, ale wpis do rejestru skazanych przekreśla wszelkie szanse. Niedopuszczalne są rasizm, nietolerancja, nacjonalizm czy ksenofobia. Pochodzenie społeczne, rasa, zawód czy wykształcenie nie mają żadnego znaczenia, wszyscy wolnomularze niezależnie od wieku są sobie braćmi i tak się między sobą tytułują, a dobór intelektualny i poziomu ogólnego sprawia, że szybko umieją się porozumieć między sobą"



wydaje mi się więc, że ty także nie masz co na racjonaliście szukać ;)
no chyba, że to co napisali to pic na wode [czytaj bujda]
i głoszą nienawiść wobec katolików i KK wszelkimi dostępnymi sposobami i niszczą KK i katolików wszelkimi dostępnymi środkami
np tymi które im zamierzasz z racji racjonalnej swej wiedzy :P im dostarczyc
[możecie mnie torturować ale z ostatnim zdaniem miałem kłopot -nie wiem doprawdy jakie to srodki, musze polegać na autorze tekstu
nie wydaje mi sięby były to nasze teksty choć to tak ujął
z drugiej strony logicznie wynikałoby z tego to w jaki sposób nas niszczą... ;)
osobiście jednak stawiam na inne złote środki które z pewnością posiadają]

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt cze 02, 2006 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
Chodzi mi o chrześcijan. Ci poganie byli do innego pytania :P

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 15:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 26, 2005 15:52
Posty: 7
Post 
Atiath rzadasz ode mnie przejrzenia planu Boga, a to troche nie na moje sily (twoje zreszta tez...)

dlaczego nie przed Abrahamem? dlaczego nie Abrahamowi? dlaczego...? dlaczego...? dlaczego??

pozwole sobie powolac na odpowiedz ks. de Edwarda Zawiszewskiego ("Historia Zbawienia"):
"Na Synaju narod wybrany otrzymal Dziesiecioro Przykazan i tam nastapilo uroczyste zawarcie Przymierza (berit) miedzy Bogiem i Izraelem. Obydwa fakty maja nieslychanie wazne znaczenie dla samego narodu wybranego i dla calej ludzkosci. Waznosc tych wydarzen podreslaja zwiazane z nimi okolicznosci zewnetrzne. Zostaja one bowiem uprzednio zapowiedziane i lud przygotowuje sie do nich poprzez oczyszczenia."

zadowalajaca odpowiedz?


Pt cze 02, 2006 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Atiath

Cytuj:
I czekam na czyjąś odpowiedź w sprawie tego, że neurobiologia udowodniła, że dusza poza ciałem nie może istnieć. To jedno z moich kluczowych pytań, więc proszę o odpowiedź.


mam więc pytanie do ciebie atiath
czy to co wylewasz na paiper to twoja dusza czy rozum?
czy piszesz duchowo?
bo jesli sam rozum to ci szwankuje jak to ci już udowodniono
jesli natomiast duch
to dobrze to jestesmy "w domu"
to tylko twoja wola wbrew nauce ;)

zresztą pomyśl
co by się stało gdyby spopielili twoje ciało a twoje teksty przetrwały?
czyz nie można by powiedziec tak jak o Kołłątaju pisał Koneczny wręcz wprost iż jego duch nadal jest żywy
tak samo piszemy dziś o papieżu JPII iż jego duch nadal z nami kroczy i działa bo jego prace sa tutaj ciągle widoczne w naszym zyciu
czy nie napisał by kto o tobie [hehe nikt nie napisze,no dobra nie ma kto napisac :P ;) ]duch Atiath wiecznie żywy

tutaj dam ci trochę do czytania
http://www.bezuprzedzen.pl/czytelnia/koneczny_n20.shtml

poczytaj sobie o tym dlaczego uwazamy że duch istnieje poza ciałem

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt cze 02, 2006 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
Mieszek napisał(a):
Atiath
Cytuj:
Aha i z tym podrzuceniem tego na racjonalitę nie mam nic przeciwko. Ludzie myślący racjonalnie dzięki temu zdobędą nowe materiały na teistów


wiesz atiath ale przeczytałem kiedyś u nich co to znaczy być "racjonalnym masonem "
i tak:

cytuje:
"Jak głosi konstytucja Andersona, musi to być człowiek wolny, a więc niezależny, mający własne zdanie, unikający dogmatyzmu w sądach, w żadnym przypadku fundamentalista religijny bądź polityczny czy osoba zaangażowana w organizacji nietolerancyjnej, dążącej do totalitaryzmu. Nie mieliby więc czego szukać w masonerii zarówno Tadeusz Rydzyk, jak i Jerzy Urban. Na tej zasadzie np. w okresie międzywojennym nie przyjęto do loży znanego pisarza, publicysty i tłumacza Tadeusza Żeleńskiego-Boya (choć bardzo chciał należeć) - z powodu jego nazbyt żywiołowego antyklerykalizmu [_1_]. W przypadku drobnych przewinień (a kto ich nie ma?) wcześniej należy sprawy te rozliczyć, ale wpis do rejestru skazanych przekreśla wszelkie szanse. Niedopuszczalne są rasizm, nietolerancja, nacjonalizm czy ksenofobia. Pochodzenie społeczne, rasa, zawód czy wykształcenie nie mają żadnego znaczenia, wszyscy wolnomularze niezależnie od wieku są sobie braćmi i tak się między sobą tytułują, a dobór intelektualny i poziomu ogólnego sprawia, że szybko umieją się porozumieć między sobą"



wydaje mi się więc, że ty także nie masz co na racjonaliście szukać ;)
no chyba, że to co napisali to pic na wode [czytaj bujda]
i głoszą nienawiść wobec katolików i KK wszelkimi dostępnymi sposobami i niszczą KK i katolików wszelkimi dostępnymi środkami
np tymi które im zamierzasz z racji racjonalnej swej wiedzy :P im dostarczyc
[możecie mnie torturować ale z ostatnim zdaniem miałem kłopot -nie wiem doprawdy jakie to srodki, musze polegać na autorze tekstu
nie wydaje mi sięby były to nasze teksty choć to tak ujął
z drugiej strony logicznie wynikałoby z tego to w jaki sposób nas niszczą... ;)
osobiście jednak stawiam na inne złote środki które z pewnością posiadają]


Zaraz zaraz. To nuby ludzie na stronie www.racjonalista.pl mają być tolerancyjni? Oj chyba nie-napewno NIE i bardzo dobrze, bo nie można tolerować prania muzgów religią. I z tego co wiem o masonach to oni są trochę dziwnymi ludźmi nawet dla was teistów. I raczej nie za bardzo zgodnymi z twoim cytatem. Ale i tak nie znam odpowiedzi na twoje pytanie-czemu ateiści w krajach niechrześcijańskich są "skracani o głowę"? Być może już podałeś mi odpowiedź, ale nie rozumiem-nawet jeśli masonerja jest taka jak to opisałeś, to ona przecież nie ma wpływu na całe społeczeństwo. PRzecież w tych krajach nie ma problemu np z "Kodem da Vinci", choć głosi on tekst obraźliwy dla chrześcijan. Sprecyzuj więc to lepiej... Czekam z niecierpliwością na to.

A z tego tekstu o masonach wynika, że chyba ty też nim jesteś, lub masz tego typu poglądy, bo mimo, że ja jestem racjonalistą, to wstydze się masoneri. Tylko racjonalista nie należący do żadnych związków może uczciwie i pożądnie zwalczać religię. Więc czyżby Pan obracał się w kręgach wolnomularstwa, czy racjonalizmu (co jest chyba mało prawdopodobne, bo misją racjonalisty jest UWOLNIENIE świat od zabobonów)... Więc jak to jest?

I w komentowanym przez pana właśnie poście zamieściłem jeszcze jedno pytanie (apropo czemu chrześcijaństwo jest religiąrozumu, a np. Buddyzm nie, chociaż wiadomo, że jeśli nie ma duszy oddzielnej od ciała, to nie ma i życia po śmierci).

Czekam na odpowiedź na wszystke pytania w tym poście i w poprzednim, bo niektóre sprytnie pan ominął :).

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
mala_wredna napisał(a):
Atiath rzadasz ode mnie przejrzenia planu Boga, a to troche nie na moje sily (twoje zreszta tez...)

dlaczego nie przed Abrahamem? dlaczego nie Abrahamowi? dlaczego...? dlaczego...? dlaczego??

pozwole sobie powolac na odpowiedz ks. de Edwarda Zawiszewskiego ("Historia Zbawienia"):
"Na Synaju narod wybrany otrzymal Dziesiecioro Przykazan i tam nastapilo uroczyste zawarcie Przymierza (berit) miedzy Bogiem i Izraelem. Obydwa fakty maja nieslychanie wazne znaczenie dla samego narodu wybranego i dla calej ludzkosci. Waznosc tych wydarzen podreslaja zwiazane z nimi okolicznosci zewnetrzne. Zostaja one bowiem uprzednio zapowiedziane i lud przygotowuje sie do nich poprzez oczyszczenia."

zadowalajaca odpowiedz?


A czemu akurat żydzi zostali narodem wybranym?

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
Mieszek napisał(a):
Atiath

Cytuj:
I czekam na czyjąś odpowiedź w sprawie tego, że neurobiologia udowodniła, że dusza poza ciałem nie może istnieć. To jedno z moich kluczowych pytań, więc proszę o odpowiedź.


mam więc pytanie do ciebie atiath
czy to co wylewasz na paiper to twoja dusza czy rozum?
czy piszesz duchowo?
bo jesli sam rozum to ci szwankuje jak to ci już udowodniono
jesli natomiast duch
to dobrze to jestesmy "w domu"
to tylko twoja wola wbrew nauce ;)

zresztą pomyśl
co by się stało gdyby spopielili twoje ciało a twoje teksty przetrwały?
czyz nie można by powiedziec tak jak o Kołłątaju pisał Koneczny wręcz wprost iż jego duch nadal jest żywy
tak samo piszemy dziś o papieżu JPII iż jego duch nadal z nami kroczy i działa bo jego prace sa tutaj ciągle widoczne w naszym zyciu
czy nie napisał by kto o tobie [hehe nikt nie napisze,no dobra nie ma kto napisac :P ;) ]duch Atiath wiecznie żywy

tutaj dam ci trochę do czytania
http://www.bezuprzedzen.pl/czytelnia/koneczny_n20.shtml

poczytaj sobie o tym dlaczego uwazamy że duch istnieje poza ciałem


Oczywiście, że wspomnienia pozostają i tylko to pozostaje, oraz kupa mięsa rozkładająća się w grobie.
Ale chrześcijanie uważają, że ŚWIADOMOŚĆ (tak nie przesłyszeliście się!) przeżywa śmierć i żyje wiecznie (świadomość, czyli moje JA, moje myśli). Więc pan chyba nie sądzi, że także świadomość człowieka przeżywa śmierć?????

I tak jeszcze zostało pare pytań, na które nie udzielił npan odpowiedzi, więc czekam.

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Wiesz co? Poczytaj sobie czwarty rozdział Listu świętego Pawła do Rzymian. I przemyśl takie zdania jak to: Gdzie zaś nie ma Prawa, tam nie ma i przestępstwa. A później pisz o "skazywaniu na potępienie". Kogokolwiek. I to niezależnie od Prawa - tak na marginesie. Trzeba najpierw mieć podstawową wiedzę w temacie, a dopiero potem brać się za artykułowanie zarzutów... Tyle z mojej strony w tej kwestii.

A na Racjonaliście równie dobrze możesz pochwalić się sam :-D
Na pewno będą dumni z tego, że mają takiego "kolegę", jak to określiłeś :-D

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt cze 02, 2006 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
Aha i to nie była odpowiedź na cytowane pytanie. JE się pytam, co sądzisz o przetrwaniu ŚWIADOMOŚCI po śmierci, a nie ducha w sensie wyrażanych poglądów, wspomnień.

Więc nadal czekam na odpowiedź na to i inne zadawane do pana pytania.

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
angua napisał(a):
Wiesz co? Poczytaj sobie czwarty rozdział Listu świętego Pawła do Rzymian. I przemyśl takie zdania jak to: Gdzie zaś nie ma Prawa, tam nie ma i przestępstwa. A później pisz o "skazywaniu na potępienie". Kogokolwiek. I to niezależnie od Prawa - tak na marginesie. Trzeba najpierw mieć podstawową wiedzę w temacie, a dopiero potem brać się za artykułowanie zarzutów... Tyle z mojej strony w tej kwestii.

A na Racjonaliście równie dobrze możesz pochwalić się sam :-D
Na pewno będą dumni z tego, że mają takiego "kolegę", jak to określiłeś :-D


Ale boze, ile razy mam powtarzać pytanie do ciebie. Przewińpare postów wcześniej zadawałem do ciebie pytanie w sprawie tego, ze wypowiadanie się na racjonaliście jest utratą honoru przez pana. A ja się pytam czemu!?

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Nigdzie nie pisałam o honorze, a o szacunku do siebie. Tak jak nie wchodzę do niektórych lokali, unikam pewnego towarzystwa, tak z Racjonalistą nic wspólnego mieć nie zamierzam. I tyle.

Tobie zaś przypominam: 998.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt cze 02, 2006 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 26, 2005 15:52
Posty: 7
Post 
przejrzyj Pismo Sw to sie dowiesz...

Izrael = potomkowie Abrahama...

dlaczego Abraham? poniewaz on uwierzyl Bogu...

nie bez powodu jest tutaj osoba Jakuba (zwanego pozniej Izraelem).
pozwole sobie przytoczyc ponownie podana przeze mnie ksiazke:
"Przed spotkaniem z Ezawem przezyl Jakub nad graniczna rzeka Jabok calonocna "walke duchowa z Bogiem" (chodzi zapewne o goraca modlitwe), w ktorej Pan Bog zmienil mu imie na Izrael. Zdaniem A.Lapple walka ta "odslania nowy rys religijny", gdyz Jakub ujal inicjatywe w rece; nie odstepuje od Boga, dopoki nie uzyska blogoslawienstwa (Rdz 32,27). W ten sposob siebie i "Izraela", czyli narod nazwany jego imieniem, zwiazal na zawsze z Bogiem."


Pt cze 02, 2006 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
angua napisał(a):
Nigdzie nie pisałam o honorze, a o szacunku do siebie. Tak jak nie wchodzę do niektórych lokali, unikam pewnego towarzystwa, tak z Racjonalistą nic wspólnego mieć nie zamierzam. I tyle.

Tobie zaś przypominam: 998.


Więc tu cię mam!!! Patrzcie-on nie chce chyba po prostu starcić wiary...

A co się tak uparłeś z tym 998???

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 13:37
Posty: 74
Post 
mala_wredna napisał(a):
przejrzyj Pismo Sw to sie dowiesz...

Izrael = potomkowie Abrahama...

dlaczego Abraham? poniewaz on uwierzyl Bogu...

nie bez powodu jest tutaj osoba Jakuba (zwanego pozniej Izraelem).
pozwole sobie przytoczyc ponownie podana przeze mnie ksiazke:
"Przed spotkaniem z Ezawem przezyl Jakub nad graniczna rzeka Jabok calonocna "walke duchowa z Bogiem" (chodzi zapewne o goraca modlitwe), w ktorej Pan Bog zmienil mu imie na Izrael. Zdaniem A.Lapple walka ta "odslania nowy rys religijny", gdyz Jakub ujal inicjatywe w rece; nie odstepuje od Boga, dopoki nie uzyska blogoslawienstwa (Rdz 32,27). W ten sposob siebie i "Izraela", czyli narod nazwany jego imieniem, zwiazal na zawsze z Bogiem."


Nic nie rozumiem z tych słów ;(. Bełkot i tyle. JAka to książka?

_________________
www.racjonalista.pl


Pt cze 02, 2006 16:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL