Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Nauka potwierdza Biblię. 
Autor Wiadomość
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
To wspaniale ,że rozmawiam z tak wyuczona osobą jak ty która nie popełnia błędów ortograficznych i zna się na przeglądarkach. Zauwazyłem też ,że co niektórym erudytom i to nie tylko na tym forum ,ale w ogóle brakuje zwyczajnej wyobrazni.Dochodze do wniosku ,że wyobrażnia nie idzie w parze z wyktałceniem i tłumacze to sobie w ten sposób ,że kiedy student musi się uczyć to nie ma po prostu czasu na myślenie.Inaczej nie potrafie tego zrozumieć .Racz zauważyć ,że ja nie tylko popełniam błędy ortograficzne ,których jestem świadomy i za które mi wstyd ,lecz nie potrafie też posługiwać sie przegladarkami które być może wymieniłeś .To chyba logiczne ,że gdybym wiedział jak można szybko i skutecznie korygować ortografie to pewnie bym to robił .Można też założyć ,że jestem dysgrafem i to tez jest do zaakceptowania ,naprawde jest tyle mo żliwości żeby zrozumieć człowieka ,brakuje tylko wyobrazni.
Jestem podłym człowiekiem i nie mam żadnego usprawiedliwienia. Proszę Cię o miłosierdzie.

A teraz wróćmy do tematu.


Pt maja 30, 2008 22:47

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Czy ten temat zupełnie zatracił sens? ;)

Nauka POTWIERDZA BIBLIĘ!

- żebro Adama - jak się okazuje, jest to jedyna kość,l która odrasta sama!

- znaleźliśmy niedawno Arkę Noego!
http://wyattmuseum.com/noahs-ark-07.htm

Osiadła tam, gdzie mówi Biblia - góry Ararat.


So maja 31, 2008 14:39
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
TutajDaniel napisał(a):

- żebro Adama - jak się okazuje, jest to jedyna kość,l która odrasta sama!



Co robi? Odrasta,znaczy,jak się ją usunie czy jak?

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


So maja 31, 2008 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
http://www.answersingenesis.org/creatio ... 4/ribs.asp
http://s8int.com/adamsrib.html

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


So maja 31, 2008 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Oba linki prowadzą do tego samego tekstu. Mógłbyś zaczerpnąć świeżego powietrza i na chwilę zejść z takich stron oszołomów. Myślę, że dobrze by Ci to zrobiło. Pozdrawiam.


N cze 01, 2008 0:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Dobra, moze tego nie zanegujecie:

"Ribs, all ribs, can regrow if shortened properly...actually for the rib to regrow, the periosteum (the membrane that covers the bone) must be left intact. Ribs are often shortened in the treatment of scoliosis. It takes two to three months for the rib to regrow."
http://answers.yahoo.com/question/index ... 941AAlLVju

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


N cze 01, 2008 2:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Prawdę mówiąc zupełnie tu nie mam się za eksperta. Może jednak jakoś (?) starożytni Izraelici wiedzieli o "odrastaniu żeber" i historia o uczynieniu Ewy z żebra jest wtórna w stosunku do tej wiedzy? Ale nie będę tu się bił w obronie takiej hipotezy...


N cze 01, 2008 5:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
TutajDaniel napisał(a):
Czy ten temat zupełnie zatracił sens?

Nauka POTWIERDZA BIBLIĘ!

- żebro Adama - jak się okazuje, jest to jedyna kość,l która odrasta sama!

- znaleźliśmy niedawno Arkę Noego!
http://wyattmuseum.com/noahs-ark-07.htm

Osiadła tam, gdzie mówi Biblia - góry Ararat.
Jeśli chodzi o arkę Noego ,lub o Arkę przymierza ,lub oświętego Grala ,lub inne rzeczy które można obejżeć w serii Indiana Joanes .To zgodze się sa to ciekawe rzeczy.Nauka nie potwierdza Biblii w całości ,mówi jedynie o pewnych rzeczach ,które są nam wszystkim bardzo znane i popularne.Np.Potop, może wyjaśnić to zjawisko ,które prawdopodobnie miało miejsce 5000 lat temu .To zdażenie odnotowują również zapisy Mezopotamii .Historię o Arce Noego można usłuszeć i z innych żródeł niż Biblia .Lecz nauka mówi ,że Potop nie miał takiego harakteru jaki czytamy w Biblii ,nie był to potop który pochłonął całą ziemię .Nauka nie wierzy starożytnym rekopisarzom i sama wyjaśnia iż ten potop był jedynie regionalnym wydażeniem ,a starożytni spekulanci zrobili z tego wydażenie rangi światowej .Podobie może być z innymi Biblijnymi historiami.


N cze 01, 2008 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Niedawno oglądałem na kanale Planete film dokumentalny potwierdzający odktycie starożytnych hieroglifów przedstawiających 10 kwadratów ułożonych w kształcie tablic zawierających dekalog .Miejsce ich odkrycia pasuje do opisów Biblijnych . Hieroglify datowane są na lata w czasie których żył Mojżesz.

Odkopano też stajnię na kilkaset koni . Do tej pory sądzono że kilkset rydwanów , które faraon wysłał za Izraelitami to liczba przesadzona .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N cze 01, 2008 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Ja traktuję Biblię, jako bardzo rzetelne źródło. Może nie wszystkie księgi były pisane "pod natchnieniem", ale Biblii nie neguję. Nie widzę w niej niczego sprzecznego z nauką.

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


N cze 01, 2008 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
TutajDaniel napisał(a):
Ja traktuję Biblię, jako bardzo rzetelne źródło. Może nie wszystkie księgi były pisane "pod natchnieniem", ale Biblii nie neguję. Nie widzę w niej niczego sprzecznego z nauką
nie wiesz nic o Biblii i nic o nauce ,jakże więc możesz widzieć sprzeczności ? :)


N cze 01, 2008 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
TutajDaniel napisał(a):
Ja traktuję Biblię, jako bardzo rzetelne źródło. Może nie wszystkie księgi były pisane "pod natchnieniem", ale Biblii nie neguję. Nie widzę w niej niczego sprzecznego z nauką
nie wiesz nic o Biblii i nic o nauce ,jakże więc możesz widzieć sprzeczności ? :)


Sądze że wierzący wiedzą o nauce więcej niż Ateiści , a to z tego powodu ,że Ateiści często budują swój światopogląd na tezach sprzecznych z nauką i rozumem i historią , nie mogą zatem wiedzieć o niej zbyt wiele.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn cze 02, 2008 8:11
Zobacz profil
Post 
TutajDaniel napisał(a):
Ja traktuję Biblię, jako bardzo rzetelne źródło. Może nie wszystkie księgi były pisane "pod natchnieniem", ale Biblii nie neguję. Nie widzę w niej niczego sprzecznego z nauką.
To, że księgi biblijne zostały napisane pod natchnieniem bożym nie zmienia tego, że z naukowego punktu widzenia mogą zawierać banialuki. Rzecz w tym, że naukowy punkt widzenia ulega ciągłym zmianom.


Pn cze 02, 2008 8:19

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
To, że księgi biblijne zostały napisane pod natchnieniem bożym nie zmienia tego, że z naukowego punktu widzenia mogą zawierać banialuki. Rzecz w tym, że naukowy punkt widzenia ulega ciągłym zmianom.


Mogą? Od lat ateiści starają się podać przykład nieścisłości Biblii z historią - jeszcze nie widziałem żadnego trafnego argumentu.

Ulega zmianom, ulega. Teraz na zmianę czeka opis tworzenia się planet, który zakłada przynajmniej 10 mln lat do utworzenia planety, a znaleźliśmy planetę, która ma 1 milion lat. Podobnie z rotacją planet i księżyców - niektóre kręcą się w przeciwnym kierunku, co nie pasuje do teorii mgławic.

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


Pn cze 02, 2008 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Michał Sobczyński napisał(a):
Rzecz w tym, że naukowy punkt widzenia ulega ciągłym zmianom.
I to jest właśnie prawidłowe.W miarę postepu nauki zmieniają się poglądy .Kto nie zmienia poglądów dotyczących świata, nie czerpie z wiedzy naukowej ,lecz trwa w swoim przekonaniu ,którym się nigdy nie podzieli.


Pn cze 02, 2008 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL