Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Nauka potwierdza Biblię. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Michał Sobczyński napisał(a):
Rzecz w tym, że naukowy punkt widzenia ulega ciągłym zmianom.


Nie, punkt widzenia nie ulega zmianom, a przynajmniej nie w tym sensie, który sugerujesz. Zmianom podlega aktualny opis rzeczywistości, na który składa się aktualna suma obserwacji, doświadczeń, teorii. Naukowy punkt widzenia jako sposób badania i opisu rzeczywistości jest pewnym zbiorem zasad poznawczych.


Pn cze 02, 2008 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Michał Sobczyński napisał(a):
Rzecz w tym, że naukowy punkt widzenia ulega ciągłym zmianom.
I to jest właśnie prawidłowe.W miarę postepu nauki zmieniają się poglądy .Kto nie zmienia poglądów dotyczących świata, nie czerpie z wiedzy naukowej ,lecz trwa w swoim przekonaniu ,którym się nigdy nie podzieli.


Nie wydaje mi się aby to było prawidłowe ,gdyż prawda o świecie jest tylko jedna . Jesli zmienilismy pogląd naukowy to albo było on błędny albo obecny jest błedny.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn cze 02, 2008 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Prawda o swiecie moze jest i jedna, ale mamy problem z jej poznaniem. Dlatego teorie naukowe sie do niej zblizaja, rzadko kiedy jednak osiagaja. I tu nieporozumienie. Teorii naukowych nie zmienia sie z powodu widzimisie naukowcow, tylko dlatego, ze przybywa faktow, ktore nowa teoria potrafi wytlumaczyc a stara juz nie. Zwieksza sie ciagle "dokladnosc" opisania wspomnianej przez Ciebie prawdy. I to jest dobre.


Pn cze 02, 2008 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Też prawda . Jednak można sie zbliżać i nigdy prawdy nie poznać.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn cze 02, 2008 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
O! W wielu dziedzinach zapewne tak właśnie będzie. To jednak nie znaczy, że takie "przybliżone" opisanie świata jest nic nie warte. Weź taką ogólną teorię względności. Niemal na pewno zostanie zamieniona przez jakąś nową, uogólniającą teorię. Ale to nie znaczy, że obecnie nie opisuje nam świata makroskopowego w "prawie doskonały" sposób. Pozwala na przewidywanie mnóstwa obserwacji i budowę urządzeń, które bez jej przewidywań nie mogłyby poprawnie funkcjonować.


Pn cze 02, 2008 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Seweryn napisał(a):
Nie wydaje mi się aby to było prawidłowe ,gdyż prawda o świecie jest tylko jedna ...
"A cóż to jest prawda ?"-I to pytanie pozostało bez odpowiedzi .Nawet nie wiemy dokładnie czym jest prawda o świecie .Nauka poznaje świat ,odkrywa jego tajemnice ,odkrywa tajemnice człowieka .Człowiek i świat skrywa jeszcze wiele tajemnic .Prawidłowym jest odkrywanie tajemnic ,kiedyś nie wiedzielismy ,że ziemia jest okrągła ,że to słońce stoi w miejscu .Kiedyś padaczkę uznawano za opętanie ,"leczono"upuszczając krew .A nawet płomienie palącego stosu były zbawienne dla umęczonej duszy .O jakie szczęście ,że człowiek zmienia swoje poglądy ,że nie trwa w jednym przekonaniu .


Wt cze 03, 2008 13:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL