Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Nauka potwierdza Biblię. 
Autor Wiadomość
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A jaką mi dasz gwarancję na to ,że to Kościół ,lub raczej jego hierarchia nie nagina Pisma Świetego do swoich potrzeb ?
To jest mój Kościół, jestem jemu posłuszny i nie będę o tym z kimkolwiek dyskutował.


So maja 24, 2008 20:32
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
No widzisz, a niektórzy ujmują swoje stanowisko w podobne zdanie,tyle,że zamiast 'Kościól' wstawiają 'rozum' .

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


So maja 24, 2008 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Nie da się ukryć, że nie każdy świeci podołał wyzwaniu, jakim stawia przed nim wiara - np. krucjaty, odpłatne spowiedzi.

Pewnie nie macie o tym pojęcia, ale zarówno miejsce, jak i data zgodnie z Nową Chronologią Biblijną idealnie pasuje do daty powstania pierwszej ludzkiej cywilizacji.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Chron ... vida_Rohla)

Umiejscowienie Edenu:
http://ldolphin.org/eden/


N maja 25, 2008 1:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post 
IPW napisał(a):
Michale ,a oto co znajdujemy w samej Biblii: Rdz 4,12-16. Ten fragment jest dowodem na to ,że Adam, Ewa i Kain nie byli jedynymi ludżmi ,którzy wówczas żyli na ziemi
I tak jakbyś nie umiał czytać i myśleć ,bagatelizujesz słowa Pisma Świętego i przeciwstawiasz Mu jakąś tradycję ,a raczej post ,lub wyciąg z jakiegoś prawa kanonicznego ustanowionego Bóg wie kiedy ,który wcale nie tłumaczy Rdz 4,12-16 .:
Michał Sobczyński napisał(a):
A oto, co znajdujemy w Tradycji:
Ponadto, dla powściągnięcia [niektórych] zuchwałych umysłów [Sobór] oświadcza, by nikt, kto polega na własnej roztropności w rzeczach dotyczących wiary i moralności, a wchodzących w skład nauki chrześcijańskiej, i kto nagina Pismo św. do swoich poglądów - nie ośmielił się dawać objaśnień Pisma św. wbrew sensowi, który utrzymywała i utrzymuje święta Matka Kościół. Rzeczą bowiem Kościoła jest sądzić o prawdziwym sensie i tłumaczeniu Pisma św.
[XIX Sobór Powszechny, Trydencki, IV Sesja (1546), Dekret II: Przyjęcie Wugaty i zasad interpretacji Pisma św. 786.]
Potwierdzone przez XX Sobór Powszechny, I Watykański, III Sesja (1870), Konstytucja Dei Filius, Rozdział II "Objawienie" 1788.

Potwierdzone przez papieża Leona XIII w encyklice Providentissimus Deus, Część II "Interpretacja Pisma św.", Zasady ogólne 1943.

Potwierdzone przez Św. Officium, Dekret Lamentabili 2001-2004, 2009-2012,
oraz przez wiele innych dokumentów, których wymienianie zabrałoby zbyt dużo czasu.

Liczby podane wytłuszczonym drukiem to odwołania do łacińskiego zbioru orzeczeń kościelnych H. Denzinger, Enchiridion symbolorum, Freiburg 1960 (wyd.31), gdzie każdy może sobie to potwierdzić - jeśli ma ochotę.
Dajesz mi tylko do zrozumienia ,że jestem jakimś zuchwałym umysłem i,że naginam Pismo Święte ,lecz kiedy mówię ,że to autorzy doktryny mogą ją naginać: :
IPW napisał(a):
A jaką mi dasz gwarancję na to ,że to Kościół ,lub raczej jego hierarchia nie nagina Pisma Świetego do swoich potrzeb ?
odowiadasz znowu wykrętnie ,że nic cie to nie obchodzi :
Michał Sobczyński napisał(a):
To jest mój Kościół, jestem jemu posłuszny i nie będę o tym z kimkolwiek dyskutował.
Rzeczywiście mam wrażenie ,że to jest twój Kościół i możesz robić z nim co chcesz ,jak zechcesz to będzie on taki ,a jak zechcesz to będzie inny.Co tam Pismo Święte najważniejsza jest modna interpretacja teologiczna .Albo interpretacja trędy ,na czasie ,zgodna z dzisiejszymi potrzebami.


N maja 25, 2008 17:43
Zobacz profil
Post 
WaszJudasz napisał(a):
No widzisz, a niektórzy ujmują swoje stanowisko w podobne zdanie,tyle,że zamiast 'Kościól' wstawiają 'rozum' .
Też kiedyś tak chciałem. Ale jak przeczytałem "Historię filozofii" Tatarkiewicza, to mnie na tyle oświeciło, że postanowiłem się nie wygłupiać.


N maja 25, 2008 21:30
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Rzeczywiście mam wrażenie ,że to jest twój Kościół i możesz robić z nim co chcesz ,jak zechcesz to będzie on taki ,a jak zechcesz to będzie inny.Co tam Pismo Święte najważniejsza jest modna interpretacja teologiczna .Albo interpretacja trędy ,na czasie ,zgodna z dzisiejszymi potrzebami.
Każdy człowiek ma pewien określony horyzont myślowy. Kiedy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, zamienia się w punkt. Wtedy człowiek mówi: "To jest mój punkt widzenia"


N maja 25, 2008 21:33

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post 
IPW napisał(a):
Rzeczywiście mam wrażenie ,że to jest twój Kościół i możesz robić z nim co chcesz ,jak zechcesz to będzie on taki ,a jak zechcesz to będzie inny.Co tam Pismo Święte najważniejsza jest modna interpretacja teologiczna .Albo interpretacja trędy ,na czasie ,zgodna z dzisiejszymi potrzebami.
Czyli zgadzasz się z tym ,bo ja to mówiłem o tobie ?


Pn maja 26, 2008 9:32
Zobacz profil
Post 
David Hilbert napisał(a):
Każdy człowiek ma pewien określony horyzont myślowy. Kiedy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, zamienia się w punkt. Wtedy człowiek mówi: "To jest mój punkt widzenia"
Czy zgadzasz się z tym?


Pn maja 26, 2008 13:09

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post 
Cytuj:
Każdy człowiek ma pewien określony horyzont myślowy. Kiedy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, zamienia się w punkt. Wtedy człowiek mówi: "To jest mój punkt widzenia"

Michał Sobczyński napisał(a):
Czy zgadzasz się z tym?
Skoro już na pytanie odpowiadasz pytaniem ,to trudno ,odpowiem.Nie ,nie zgadzam sie z tym ,bo :Punkt widzenia to nie jest matematyczny punkt ,tylko miejsce widzenia i kto z wyższa spogląda ten ma lepszy punkt widzenia .I jedno jest pewne ,ŻE KAŻDY MA INNY PUNKT WIDZENIA .Nikt nikomu nie spojżał jeszcze przez oczy i dlatego każdy ma swój punkt widzenia .


Wt maja 27, 2008 13:44
Zobacz profil
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Skoro już na pytanie odpowiadasz pytaniem ,to trudno ,odpowiem.Nie ,nie zgadzam sie z tym ,bo :Punkt widzenia to nie jest matematyczny punkt ,tylko miejsce widzenia i kto z wyższa spogląda ten ma lepszy punkt widzenia .I jedno jest pewne ,ŻE KAŻDY MA INNY PUNKT WIDZENIA .Nikt nikomu nie spojżał jeszcze przez oczy i dlatego każdy ma swój punkt widzenia .
Aby cokolwiek zrozumieć należy odbierane wrażenia umieścić w istniejącym systemie. Mózg każdej żyjącej istoty zajmuje się selekcją nadchodzących bodźców i umieszczaniem ich w odpowiednich strukturach. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć świata innych zwierząt. Nawet ludzie różnią się w tym co jest dla nich aktualnie najważniejsze. Nawet pojedynczy osobnik będzie w różnym czasie różnie odbierał to samo wrażenie. Nawet jeżeli jego ogólny stan się nie zmieni, to może być po prostu znudzony. Mnie na przykład nudzi nieskończenie apelowanie do wielu osób, aby stały się bardziej świadome.


Śr maja 28, 2008 10:03
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Rzeczywiście mam wrażenie ,że to jest twój Kościół i możesz robić z nim co chcesz ,jak zechcesz to będzie on taki ,a jak zechcesz to będzie inny.Co tam Pismo Święte najważniejsza jest modna interpretacja teologiczna .Albo interpretacja trędy ,na czasie ,zgodna z dzisiejszymi potrzebami.
Gdybyś się nie nauczył, co znaczą poszczególne litery w tekście, który właśnie czytasz, to ich oglądanie dostarczyłoby Ci zapewne wielu przeżyć estetycznych. A tak, cóż, co tam przeżycia estetyczne, najważniejsza jest modna interpretacja...
To jak Ci się wydaje, może lepiej zrezygnować z interpretowania liter jako części składowych wyrazów, może lepiej zrezygnować z wypowiadania się, a pozostać w bezmyślnym zachwycie nad kształtami liter? Najlepiej może rzeczywiście powrócić do źródeł, a w tym wypadku do palucha w ustach rocznego smarka, który właśnie zachwycił się kształtem napisu na kartonowym opakowaniu.
Myślisz, że będę się cofał w rozwoju, rezygnował z dorobku poznawczego i filozoficznego, bo jakiś dzieciak chce mnie uczyć od nowa tego, co już dawno temu pojąłem? Wydaje Ci się, że odkrywasz świat jako pierwszy na tym świecie. Trochę pokory.


Śr maja 28, 2008 10:16

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post 
Cytuj:
Każdy człowiek ma pewien określony horyzont myślowy. Kiedy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, zamienia się w punkt. Wtedy człowiek mówi: "To jest mój punkt widzenia"
Ależ ja doskonale rozumiem co niesie ten tekst ,chcesz mi dać do zrozumienia ,że mój choryzont myślowy jest wąski ,chcesz mi ubliżyć wykożystując do tego jeszcze mój nick .Tylko ,że ja nie przejmuje sie takimi "mądrosciami "bo to slogany ,wyuczone slogany ,które nic do rozmowy nie wnoszą .Dlatego nie tracę czasu ,nie zatrzymuje sie nad tym i nie komentuje .To fajnie ,że wynajdziesz coś "mądrego " TYLKO ,ŻE TO NIE NA TEMAT !!!


Cz maja 29, 2008 14:04
Zobacz profil
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ależ ja doskonale rozumiem co niesie ten tekst ,chcesz mi dać do zrozumienia ,że mój choryzont myślowy jest wąski ,chcesz mi ubliżyć wykożystując do tego jeszcze mój nick .
O, jakże jesteś bystry. Szybkość Twojego myślenia dorównuje Twojej ortografii.
Cytuj:
Tylko ,że ja nie przejmuje sie takimi "mądrosciami "bo to slogany ,wyuczone slogany ,które nic do rozmowy nie wnoszą .
Tak, dostrzegam, że cenisz świeżość i oryginalność
Cytuj:
Dlatego nie tracę czasu ,nie zatrzymuje sie nad tym i nie komentuje .
Co właśnie widać...

Jeszcze raz ośmielę się nadużyć Twojej cierpliwości i poradzę Ci użytkowanie przeglądarki Flock albo Firefox - zawierają automatyczne sprawdzanie pisowni. Nawet w Operze można zainstalować taką wtyczkę... Chcesz być traktowany poważnie, udowodnij, że stać Cię na profesjonalizm.


Cz maja 29, 2008 17:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Ufff, drodzy dyskutanci, czy nie za daleko już od tematu? "Profesjonalizm" to chyba za mocne słowo na określenie tego co tu robimy ;)

Temat jest "nauka potwierdza Biblię". Dziwne, że pewne osoby zdają się widzieć tylko to, co nauka w Biblii potwierdza a zamykać oczy na to, czego nie potwierdza ;)


Cz maja 29, 2008 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post 
Michał Sobczyński napisał(a):
Jeszcze raz ośmielę się nadużyć Twojej cierpliwości i poradzę Ci użytkowanie przeglądarki Flock albo Firefox - zawierają automatyczne sprawdzanie pisowni. Nawet w Operze można zainstalować taką wtyczkę... Chcesz być traktowany poważnie, udowodnij, że stać Cię na profesjonalizm.
To wspaniale ,że rozmawiam z tak wyuczona osobą jak ty która nie popełnia błędów ortograficznych i zna się na przeglądarkach. Zauwazyłem też ,że co niektórym erudytom i to nie tylko na tym forum ,ale w ogóle brakuje zwyczajnej wyobrazni.Dochodze do wniosku ,że wyobrażnia nie idzie w parze z wyktałceniem i tłumacze to sobie w ten sposób ,że kiedy student musi się uczyć to nie ma po prostu czasu na myślenie.Inaczej nie potrafie tego zrozumieć .Racz zauważyć ,że ja nie tylko popełniam błędy ortograficzne ,których jestem świadomy i za które mi wstyd ,lecz nie potrafie też posługiwać sie przegladarkami które być może wymieniłeś .To chyba logiczne ,że gdybym wiedział jak można szybko i skutecznie korygować ortografie to pewnie bym to robił .Można też założyć ,że jestem dysgrafem i to tez jest do zaakceptowania ,naprawde jest tyle mo żliwości żeby zrozumieć człowieka ,brakuje tylko wyobrazni.


Pt maja 30, 2008 14:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL