Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Wymyślałem wiarę w 100% zgodną z nauką 
Autor Wiadomość
Post 
ciekawy tekst napisałeś Sewerynie...

szkoda że bezsensowny.


Pt kwi 11, 2008 23:06

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Seweryn !

Cytuj:
......... a które to atomy istnieją miliardy lat ,a materiał z którego są zbudowane powstał według ciebie z niczego bez przyczyny.


Przyczyną [ pierwszą ] zaistnienia atomów jest to co nazywamy w skrócie "wielkim wybuchem" , czyli zaistnienie czasoprzestrzeni .
Jest to zdarzenie pierwsze , czyli bezprzyczynowe .

Cytuj:
1 i 2 ) Najpierw musisz pojąć skąd ty pochodzisz jako materia. Jeśli nie jesteś w stanie tego pojąć to żeczy wyższych tym bardziej nie zrozumiesz


Ja wszystko co jest do pojęcia pojmuje .
Pojmuje nawet pomysł , z abstrakcyjnym bytem "wciskanym" przed wielki wybuch niewiadomo poco [ a raczej wiadomo , ale nie o tym mowa ] .

Ja wiem , że pochodzę od pierwszej przyczyny , która nie miała poprzedniczki [ czyli była bezprzyczynowa ] .
Pytanie brzmi jednak : czy Ty jesteś w stanie to zrozumieć ?

Myśle , że pytania :
1. Jaka jest przyczyna boga ?
2. Z czego powstał bóg ?
........ mogą Ci w tym pomóc .

Jak na razie uznaje , że odpowiedzi udzielić nie potrafisz , więc przyznajesz że :
Stwórca [ Twoim zdaniem ] materioenergii nie posiada przyczyny i powstał "z niczego" .

Pozdrawiam .

_________________
-p => [ p => q ]


So kwi 12, 2008 7:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 18:09
Posty: 1227
Post 
A ja tylko zwrócę uwagę, że dyskusja odchodzi od tematu wątku.

_________________
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)


So kwi 12, 2008 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
A szkoda bo to ciekawy temat w stosunkowo niezbyt odległej przeszłości religia w dotychczasowym rozumieniu może niemal zupełnie zniknąć, wirtualne niebo okaże się bardziej atrakcyjne niż mgliste wizje nagrody po śmierci a nad wszystkim czuwa stworzony przez człowieka krzemowy Bóg...


So kwi 12, 2008 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
danbog napisał(a):
Seweryn !

Cytuj:
......... a które to atomy istnieją miliardy lat ,a materiał z którego są zbudowane powstał według ciebie z niczego bez przyczyny.


Przyczyną [ pierwszą ] zaistnienia atomów jest to co nazywamy w skrócie "wielkim wybuchem" , czyli zaistnienie czasoprzestrzeni .
Jest to zdarzenie pierwsze , czyli bezprzyczynowe .

Cytuj:
1 i 2 ) Najpierw musisz pojąć skąd ty pochodzisz jako materia. Jeśli nie jesteś w stanie tego pojąć to żeczy wyższych tym bardziej nie zrozumiesz


Ja wszystko co jest do pojęcia pojmuje .
Pojmuje nawet pomysł , z abstrakcyjnym bytem "wciskanym" przed wielki wybuch niewiadomo poco [ a raczej wiadomo , ale nie o tym mowa ] .

Ja wiem , że pochodzę od pierwszej przyczyny , która nie miała poprzedniczki [ czyli była bezprzyczynowa ] .
Pytanie brzmi jednak : czy Ty jesteś w stanie to zrozumieć ?

Myśle , że pytania :
1. Jaka jest przyczyna boga ?
2. Z czego powstał bóg ?
........ mogą Ci w tym pomóc .

Jak na razie uznaje , że odpowiedzi udzielić nie potrafisz , więc przyznajesz że :
Stwórca [ Twoim zdaniem ] materioenergii nie posiada przyczyny i powstał "z niczego" .

Pozdrawiam .


Odnośnie powyższego przeniosłem dyskusję do nowego tematu:
viewtopic.php?p=336702#336702

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So kwi 12, 2008 15:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL