Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2024 4:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
 Czy Ateiści są zmuszeni wierzyć w zabobon abiogenezy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
W sensie - to co podziwia podziwiane?


Cz gru 04, 2008 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 04, 2008 17:52
Posty: 140
Post 
Umysł w sferze badań, dusza kwestia wiary..


Cz gru 04, 2008 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
To nie to samo?
Jednego i drugiego nie da się bezpośrednio badać (oczywiście duszą nazwałem doświadczający podmiot)


Pt gru 05, 2008 7:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 04, 2008 17:52
Posty: 140
Post 
Jeśli to samo to w co tu wierzyć? W to, że nigdy nie pozna się istoty umysłu?


Pt gru 05, 2008 9:02
Zobacz profil
Post 
Dobrze. Wiecie doskonale jakie jest prawdopodobieństwo abiogenezy, i wiecie że samowolnie jest to niemożliwe.
Sugerowaliście że aminokwasy nie dobierają się chaotycznie ze sobą, tolko "Umyślnie".

To wasza jedyna broń przeed argumentem że ktoś musiał stworzyć żyjące stworzenia.

Proszę wskażcie mi więc "system", "mechanizm" nieprzypadkowego dobierania się aminokwasów.


Cz sty 29, 2009 23:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2315
Post 
Znaczy do kogo właściwie się zwracasz Sebastian? Kto tu, ze zwolenników abiogenezy twierdził, że za powstanie życia odpowiada coś więcej niż chemia i przypadek? No chyba że chciałeś odpowiedzi, że ten mechanizm to chemia właśnie.

A jeżeli chcesz przykłąd działania tego mechanizmu, to masz:

wieczny_student napisał(a):
Coś "na kształt ewolucji" jednak zachodzi. Weźmy bowiem sytuację, w której związek (lub grupa związków) A ulega reakcjom (różnym) przekształcając się w związki B1, B2, ... BN, w każdy z równym prawdopodobieństwem (uproszczony model). Związki te jednak są nietrwałe i po pewnym czasie ulegają reakcji odwrotnej, przekształcając się do związku A. Różnią się jednak trwałością (która może także zależeć od środowiska). W takiej sytuacji, w stanie równowagi, wśród związków B najwięcej będzie związku najtrwalszego (powstają w równych ilościach, ale najtrwalszego ubywa najwolniej - aby zrównoważyć niskie tempo rozpadu potrzeba dużej ilości najtrwalszego związku). Dla przykłądu, gdy mamy 3 związki, B1, B2, B3, przy czym związek B1 jest 10 razy trwalszy od związków B2 i B3, to w stanie równowagi stanowić będzie 86,(6)% wszystkich związków grupy B (mimo że ze związku A powstaje w takich samych ilościach co inne!). W ten sposób skład środowiska jest determinowany przez jego warunki (określające trwałość określonych związków) i obserwujemy nawet "przystosowywanie się".

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Pt sty 30, 2009 0:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Sebastian88 raczy sobie żartować . Wielokrotnie wszystko mu tłumaczono - a on wciąż w świecie swoich urojeń .

Abiogeneza [ w skali wszechświata ] to zdarzenie pewne .
Prawa przyrody wymuszają samoorganizacje materii , a ewolucja doskonali ją [ pod względem danego kryterium dostosowawczego ] .

Aminokwasy dobierają się tak jak wymuszają to prawa przyrody .

"Ktoś" to istota żywa .
Zatem albo musiał istnieć od zawsze , albo powstać abiogenetycznie .

Interesuje Cię mechanizm dobierania się aminokwasów ?
Proponuje studiować chemie organiczną .
O powstawaniu życia zaś możesz sobie poczytać tutaj :
http://wiedzomania.pl/index.php/2009/01 ... eplikowac/
http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,192 ... anie.zycia

_________________
-p => [ p => q ]


Pt sty 30, 2009 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
danbog napisał(a):


1)Prawa przyrody wymuszają samoorganizacje materii ,

2)a ewolucja doskonali ją [ pod względem danego kryterium dostosowawczego ] .


1) Dlaczego istnieją takie prawa przyrody, które wymuszają samoorganizacje materii ? przeciez równie dobrze mogłyby istnieć takie prawa przyrody, które za nic nie dopuszczałyby do samoorganizacji materii .

2)Dlaczego ewolucja coś doskonali przecież ewolucja mogłaby równie dobrze uniemożliwiać doskonalenie czegokolwiek.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sty 31, 2009 17:39
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
1) Dlaczego istnieją takie prawa przyrody, które wymuszają samoorganizacje materii ? przeciez równie dobrze mogłyby istnieć takie prawa przyrody, które za nic nie dopuszczałyby do samoorganizacji materii .


Powiedzmy, że tak. I co z tego?

Cytuj:
2)Dlaczego ewolucja coś doskonali przecież ewolucja mogłaby równie dobrze uniemożliwiać doskonalenie czegokolwiek.


Sewek zajrzyj do jakiegoś podręcznika od biologii to zrozumiesz, że nie mogłaby...


So sty 31, 2009 17:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2315
Post 
Seweryn napisał(a):
1) Dlaczego istnieją takie prawa przyrody, które wymuszają samoorganizacje materii ? przeciez równie dobrze mogłyby istnieć takie prawa przyrody, które za nic nie dopuszczałyby do samoorganizacji materii .

Wtedy nie byłoby nikogo, kto zadawałby takie pytania. Zasada antropiczna. Życie i inteligencja mogą rozwinąć się tylko w świecie umożliwiającym to, więc jakiekolwiek prawa przyrody by nie były obserwowane przez wewnętrznego obserwatora, muszą one dopuszczać jego powstanie.

Seweryn napisał(a):
2)Dlaczego ewolucja coś doskonali przecież ewolucja mogłaby równie dobrze uniemożliwiać doskonalenie czegokolwiek.
Tyle że ewolucja polega właśnie na doskonaleniu się (coraz lepszym przystosowaniu) do warunków środowiska (które wciąż się zmieniają, dlatego proces ten jest niekończący się, a ponadto kiedyś dobre rozwiązania mogą potem okazać się ciężarem). Żądasz więc niemożliwego.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So sty 31, 2009 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
nhyujm napisał(a):
Cytuj:
1) Dlaczego istnieją takie prawa przyrody, które wymuszają samoorganizacje materii ? przeciez równie dobrze mogłyby istnieć takie prawa przyrody, które za nic nie dopuszczałyby do samoorganizacji materii .


Powiedzmy, że tak. I co z tego?

Cytuj:
2)Dlaczego ewolucja coś doskonali przecież ewolucja mogłaby równie dobrze uniemożliwiać doskonalenie czegokolwiek.


Sewek zajrzyj do jakiegoś podręcznika od biologii to zrozumiesz, że nie mogłaby...


1)To z tego, że istnieją właśnie takie prawa które wymusiły Twoje powstanie, choć mogłoby prawa które uniemożliwiałyby Twoje powstanie. Ale to nic tak widocznie natura chciała.

2) Ewolucja to oczywiście konkretny proces, ale dlaczego istnieje proces doskonalienia się, przecież równie dobrze mógłby istnieć proces uniemożliwiajacy powstanie życia ,nie mówiąc już o doskonaleniu .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sty 31, 2009 23:11
Zobacz profil
Post 
Seweryn pytasz dlaczego. Takie prawa przyrody nie istnieją po coś. Po prostu takie są. Może jest wiele wszechswiatów, gdzie są inne? Nieważne. Są i po co myśleć, że mają w tym jakiś cel? Prawdopodobnie jesteśmy tylko procesem ubocznym.

Dalej, ewolucja ma to do siebie, że udoskonala. Nie rozumiem pytania, tak jakbyś się pytał dlaczego kwadrat ma akurat cztery boki


N lut 01, 2009 0:05

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
nhyujm napisał(a):
Seweryn pytasz dlaczego. Takie prawa przyrody nie istnieją po coś. Po prostu takie są. Może jest wiele wszechswiatów, gdzie są inne? Nieważne. Są i po co myśleć, że mają w tym jakiś cel? Prawdopodobnie jesteśmy tylko procesem ubocznym.

Dalej, ewolucja ma to do siebie, że udoskonala. Nie rozumiem pytania, tak jakbyś się pytał dlaczego kwadrat ma akurat cztery boki


Może dlatego, że tak podają przekazy historyczne. Po co myśleć, że przekazy historyczne mówiące o zmartwychwstaniu są fałszywe .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N lut 01, 2009 0:11
Zobacz profil
Post 
Seweryn napisał(a):
nhyujm napisał(a):
Seweryn pytasz dlaczego. Takie prawa przyrody nie istnieją po coś. Po prostu takie są. Może jest wiele wszechswiatów, gdzie są inne? Nieważne. Są i po co myśleć, że mają w tym jakiś cel? Prawdopodobnie jesteśmy tylko procesem ubocznym.

Dalej, ewolucja ma to do siebie, że udoskonala. Nie rozumiem pytania, tak jakbyś się pytał dlaczego kwadrat ma akurat cztery boki


Może dlatego, że tak podają przekazy historyczne. Po co myśleć, że przekazy historyczne mówiące o zmartwychwstaniu są fałszywe .


Przekazy historyczne - ok Sewerynie nie mam sił się więcej produkować w wyjaśnieniach owych przekazów i ich znaczenia historycznego.

Jednak ja nic nie sądze, ja mniemam, że nie można być tego pewnym. Skoro nie można być pewnym więc, lepiej nie ferować wyroków


N lut 01, 2009 0:15

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
nhyujm napisał(a):
Skoro nie można być pewnym więc, lepiej nie ferować wyroków


Zgadza się, dlatego nie wyrokujmy, że jesteśmy efektem uboczym.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N lut 01, 2009 0:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL