Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 17:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Myślę, że... 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 03, 2008 0:23
Posty: 246
Post Myślę, że...
kolejny temat wśród wielu

...Czytelnicy czasopisma "Wiedza i Życie" wypowiadający się na tym forum powinni zadać sobie pytanie, czy aby w świetle ostatnich dokonań świata Nauki, Chrześcijaństwo nie zyska nowych perspektyw. Mówię tu o Generatorze LHC, który miałby doprowadzić do zderzenia się dwóch strumieni cząstek elementarnych z prędkością światła. Według niektórych modeli matematycznych, takie zjawisko wywołałoby powstanie hipotetycznych "czarnych dziurek" lub też niewielkich "tunelików czasoprzestrzennych". Dodatkowo, teoria o supersymetrii stawia pojęcie materii jako takiej w zupełnie nowym świetle. Być może byłby to krok do naukowego zbadania transubstancjacji (może jestem naiwny), wszak przez wieki uważano, że jedynym źródłem antymaterii jest promieniowanie kosmiczne. Tymczasem antymaterię możemy wykryć przez badanie supersymetrii...

Ludzi z fachem zapraszam do dyskusji


Pt maja 09, 2008 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Nie rozumiem jak jedno wiąże się z drugim. Czy możesz to napisać jasniej, oraz powiązać te czarne dziury z transubstancjacją?


Pt maja 09, 2008 22:19
Zobacz profil
Post 
Fajne są takie pseudonaukowe tematy. Da sie zauważyć pewien schemat. Otóż nauka odkrywa coś a następnie kościół (jak mu się uda, bo nie ze wszystkim jest to możliwe, choć wyobraźnia teologów jest bardzo głęboka i szeroka) oświadcza z entuzjazmem : "no przecież my od dawna tak twierdziliśmy, toż to jest w Biblii zapisane" :D Ale wcześniej jakoś pary z ust nie puścili :shock:

Tak więc ewolucja stała się faktem zapisanym w Biblii, bo z siedem dni oczywiście to symboliczny obraz ewolucji, jakże by inaczej! Że też wcześniej na to nie wpadli naukowcy, taka oczywistość.

Tak więc oczywiście że człowiek ma DNA, przecież Ewa powstała z żebra Adama. Adam, jak posiadacz chromosomy X i Y mógł posłużyć jako dawca materiału dla Ewy, odwrotnie nie koniecznie. No przecież to takie proste! Co tam jakiś Crick i Watson, Biblia o tym trąbi od tysięcy lat.

Wielki wybuch? Bardzo proszę, fakt w Biblii udokumentowany aż za dobrze . Toż na początku było słowo, czyli wielkie bum :D Bóg przecież głos ma donośny.

Już nie wspominając o wszelkich zarazach, plagach, powodziach i innych
nieszczęściach spotykających ludzi. Przecież to wszystko znajduje się w Biblii.

Dlatego uważam, że fakt odkrycia superantyczegośtam to już tylko formalność :D


So maja 10, 2008 8:04

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Majkel ze Stalowej napisał(a):
...Czytelnicy czasopisma "Wiedza i Życie" wypowiadający się na tym forum powinni zadać sobie pytanie, czy aby w świetle ostatnich dokonań świata Nauki, Chrześcijaństwo nie zyska nowych perspektyw. Mówię tu o Generatorze LHC, który miałby doprowadzić do zderzenia się dwóch strumieni cząstek elementarnych z prędkością światła. Według niektórych modeli matematycznych, takie zjawisko wywołałoby powstanie hipotetycznych "czarnych dziurek" lub też niewielkich "tunelików czasoprzestrzennych".
:) Co tam Majkel czarne dziurki ,dzisiaj na świecie dużo jest już czarnych dziurek ,to nic takiego ,za to będzie można przy urzyciu innego generatora CHL zobaczyć samego Boga ,to dopiero wynalazek ,możesz mi wierzyć ,przecież nauka przed tobą nie ma żadnych tajemnic.


So maja 10, 2008 21:48
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 03, 2008 0:23
Posty: 246
Post 
Cytuj:
będzie można przy urzyciu innego generatora CHL zobaczyć samego Boga ,to dopiero wynalazek ,możesz mi wierzyć ,przecież nauka przed tobą nie ma żadnych tajemnic.


Odpowiedź: Filipie, tak długo jestem z Wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto mnie widzi, widzi także i Ojca...

Od jakiegoś czasu próbuję nieudolnie "podciągnąć" naukę do wiary chrześcijańskiej. Próby te są narazie beznadziejne... Może wszystko się zmieni, jeżeli inaczej nazwę mój "psychologiczny przypadek". Otóż zdaję sobie sprawę, że moje ostatnie posty to jedna wielka ściema. Nie mam pojęcia, czy to wynik kompleksów, czy po prostu szpanerstwo. Ale w moim życiu intelektualnym mam jeden wielki, ooogrooomny problem. Nie potrafię z pasją zająć się żadną nauką ścisłą w równej mierze co teologiczną. Ponieważ od czasu do czasu rodzą się w Polsce (i na świecie) tzw. Syntetycy, albo Koherentyści, stwierdzam, że jestem jednym z nich. Mój problem to brak namiętności intelektualnej. Kluczem do rozwiązania tego problemu jest znalezienie odpowiedzi na następujące pytanie:

Czy Jezus Chrystus może być najgłębszą i ostateczną racją materialnego wymiaru Wszechświata (Kosmosu) i gdzie należy szukać tej racji, albo jaka powinna być metodologia tego typu poszukiwań?

To chyba najmądrzejsze, co mogę napisać... po prostu postawić mądre pytanie. Myślę, że intuicja podpowiada mi fakt, że nawet gdy mamy do czynienia z Jezusem Chrystusem, to cały czas powinniśmy rozpatrywać Jego dwie natury: naturę historyczną (Jeszua z Nazaretu) i naturę kosmiczną (Logos). Te dwie natury muszą być ze sobą zespolone, nie ważne w jakim momencie są rozpatrywane.

Pytanie zostało postawione... aleia acta est!


N maja 11, 2008 12:40
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 03, 2008 0:23
Posty: 246
Post 
A oto moja inspiracja:

http://www.polonica.net/imag/Jezus_Chrystus_Krol.jpg


N maja 11, 2008 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Majkel ze Stalowej napisał(a):
Mój problem to brak namiętności intelektualnej.
Wydaje mi się ,że twój problem to przesyt namiętności intelektualnej ,że popadasz w paranoje .Obyś za jakiś czas nie oszalał. Dobra rada - zajmij się czymś innym np. SPORT !!! Wysiłek fizyczny uwolni twój umysł od marazmu psychicznego i poczujesz się wolny. Powodzenia Majkelu ze Stalowej.


N maja 11, 2008 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
mi to wygląda na kopiujwklejke z portalu o2...


N maja 11, 2008 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Jak na wklejke z o2 , to za mądre , za kulturalne , itd .

Niemniej jednak też odnoszę wrażenie , że ktoś tu za mną z tamtąd przyszedł [ a może nie za mną ? ].
Na szczęście tutaj są moderatorzy , wymuszający wzgledna kulture wypowiedzi [ nawet mnie tolerują , choć czasem "jadę po bandzie " ] i rozmówcy na tyle uczciwi , by krytykować dany post niezależnie czy jest proteistyczyczny , czy proateistyczny .
Jeśli tak jest , to witam znajomych z o2 .
:-)

Pobyt na tym forum może nieco ucywilizuje bywalców o2.

Pozdrawiam .

_________________
-p => [ p => q ]


Pn maja 12, 2008 18:48
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 03, 2008 0:23
Posty: 246
Post 
Mogę się dowiedzieć, na czym zależy ludziom omijającym moje pytanie i wspominającym o jakimś "kopiujwklej"?


Wt maja 13, 2008 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Majkel ze Stalowej napisał(a):
Od jakiegoś czasu próbuję nieudolnie "podciągnąć" naukę do wiary chrześcijańskiej. Próby te są narazie beznadziejne...


A po grzyba? To całkowicie bezsensowna działalność. To zupełnie rozdzielne pola myśli i działalności ludzkiej. Nota bene łatwiej chyba podciągać wiarę do nauki, choć również odradzam jako bezsensowne.


Wt maja 13, 2008 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Majkel ze Stalowej napisał(a):
Mogę się dowiedzieć, na czym zależy ludziom omijającym moje pytanie i wspominającym o jakimś "kopiujwklej"?


Nie martw się, ja też nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie :)


Śr maja 14, 2008 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL