Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Człowiek na Ziemi pojawił się nagle 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
0bcy_astronom napisał(a):
Więc nie mów że czas płynie jednakowo bo ewolucja nie zależy od szybkości płynięcia czasu tylko od szybkości zmieniającego się otoczenia.


Zgadza się. A że od pewnego czasu ludzie zaczęli stanowić dla siebie nawzajem niezwykle istotny element otoczenia, więc jego ewolucja kulturowa znacznie przyspieszyła, gdyż sama się napędzała.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Wt maja 20, 2008 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Obcy astronom napisał:
Cytuj:
Po pierwsze to nie jesteśmy ani y ani żaden inny gatunek efektem końcowym.


To zależy jaką definicję końca tu przyjmiemy. Mozna tak powiedzieć, jeśli za koniec ewolucji przyjmiemy "chwilę pomiarową", czyli powiedzmy obecną. I taki był zapewne kontekst wypowiedzi.


Wt maja 20, 2008 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
No napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Pisałeś ,że znaleziono jakieś ogryzione kości.

Znajdywano też ludzkie kości w pobliżu narzędzi i śladów po ogniskach.


Wiesz , głodne lwy nie wybrzydzają .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Wt maja 20, 2008 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Nie bardzo rozumiem? Sugerujesz, że głodne lwy rozpaliły ognisko? Już niczemu w Twoich wywodach się dziwię.


Wt maja 20, 2008 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
no dobrze, ewolucja istniała i istnieje, bo to normalne że się zmieniają istoty pod wpływem czasu.
ale czy aż na tyle, żeby posiąść coś takiego jak człwoiek ? świadomośc nieco wyższą niż małpy, mowę taką a nie inną, myślenie bardziej zaawansowane od wszystkich stworzeń... ?


Wt maja 20, 2008 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
A dlaczego nie? Znane fakty za tym przemawiają. Jeśli Ty czy ja czegoś nie rozumiemy, to nie znaczy, że to niemożliwe. Rozumiesz intuicyjnie efekty wynikające z ogólnej teorii względności w pobliżu czarnej dziury?


Wt maja 20, 2008 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
niktszczególny napisał(a):
Nie bardzo rozumiem? Sugerujesz, że głodne lwy rozpaliły ognisko? Już niczemu w Twoich wywodach się dziwię.


Jeśli ktoś siedzi przy ognisku ,a potem znaleziono tam szczątki ludzkie , to ty wyciągasz wniosek , że przyszły lwy i rozpaliły ognisko? :-D

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Wt maja 20, 2008 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Co jest z Tobą?


Wt maja 20, 2008 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
No napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Pisałeś ,że znaleziono jakieś ogryzione kości.

Znajdywano też ludzkie kości w pobliżu narzędzi i śladów po ogniskach.


niktszczególny napisał(a):
Nie bardzo rozumiem? Sugerujesz, że głodne lwy rozpaliły ognisko? Już niczemu w Twoich wywodach się dziwię.


Tak wynika z twoich wywodów

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Wt maja 20, 2008 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Niekoniecznie to musi wynikać ;)

Oboje wiecie o co chodzi - proponuję potoczenie dyskusji w inną stronę :)

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt maja 20, 2008 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Jasne wróćmy po prostu do tematu. Co to znaczy, że człowiek pojawił się nagle? Aby to wiedzieć musimy sobie zdefiniować to "nagle" i to "człowiek się pojawił".
1. Nagle - w zasadzie panuje co do tego zgodność. Tak, to było nagle. Nawet te kilka milionów lat w wypadku ewolucji hominidów, nie mówiąc o kilkuset tysiącach w wypadku człowieka rozumnego to tempo bardzo duże jak na tak duże ssaki
2. Człowiek - o kim mówimy? O rodzaju Homo, czy o człowieku rozumnym współczesnym? O jakich przejawach człowieczeństwa? Używanie i przygotowywanie narzędzi oraz posługiwanie się ogniem to wystarczające kryteria?


Wt maja 20, 2008 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
IPW napisał(a):
Spotkałem sie na tym forum ze stwierdzeniem , że ewolucja czasami przyspiesza ,a czasami zwalnia ,to oczywiście bzdura ,bo czas dla wszystkich płynie jednakowo .To nie postać gatunków decyduje o ewolucji ,ani nie decyduje o niej człowiek ,a tylko czas.


niktszczególny napisał(a):
Nie. Ewolucja to zmiany. Zmiany mogą być szybsze lub wolniejsze. Większa zmiana w tym samym czasie oznacza szybszą ewolucję. Wielkość zmiany można (choć może nie jest to jednoznaczne i łatwe) jakoś zmierzyć, chociażby mierząc określoną cechę podlegającą doborowi naturalnemu, wyliczając ilość nowych gatunków powstałych w określonym czasie itp.
Chyba tak , ja nie mówie tylko o ewolucji biologicznej ,chodzi mi chyba o coś wiecej .Jeżeli będziemy mieć na uwadze tylko przebrażanie się gatunków lub osobników to rzeczywiście zmiany tutaj uzależnione są od otoczenia od środowiska i możemy mówić o nasileniu lub spowolnieniu ewolucji ,ale ewolucji bilogicznej .A ja mówie o ewolucji w ogóle .


Śr maja 21, 2008 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Wracając do tematu ,to człowiek na ziemi nie pojawił sie nagle Żył i ewoluował ze wszystkimi innymi istotami które go otaczały ,a jeżeli uważamy ,że nasz rozwój cywilizacyjny jest czymś szczególnym to trzeba tez zauważyc ,że nie jest to obiktywny punkt widzenia ,że jest to tylko nasz ludzki pogląd o nas .Zwierzeta niestety mają inny pogląd o nas i nie widzą w nas nic szczególnego .A co dzikie (wolne i nieudomowione)zwirzęta o nas mysla to można bardzo łatwo zaobserwować ,wystarczy pójść do lasu a zobaczycie jak sarny ,lisy i dziki uciekać bedą od nas w popłochu. Można przez to wywnioskować kim tak naprawdę jesteśmy i ten punkt widzenia będzie juz bardziej obiektywny .ZWIERZĘTA UCIEKAJĄ TYLKO W OBLICZU ZAGROŻENIA ,KTÓRYM JEST RÓWNIEŻ CZŁOWIEK MYŚLĄCY ,BYLIŚMY DRAPIEZNIKAMI ,JESTEŚMY I CHYBA DŁUGO JESZCZE BĘDZIEMY .Nie trzeba iść do lasu można też przejść sie na dyskotekę ,a juwenalia studentów wrocławskich aż nadzbyt mnie o tym przekonują .


Śr maja 21, 2008 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
ale mnie to zastanawia w jaki sposob albo jak to sie stalo ze w nagle (badz w przeciagu ilus tam lat) czlowiek tak ewoluował ze posiadł różne zdolnosci, wykorzystywal bardziej swoj mozg i swiadomosc. troche to nie jest pojete dla mnie, jak z malpy nierozumnej, lub bardzo malo kumatej powstal czlowiek ktory by byl w pelni kumaty.
bo jednak ten rodzaj ewolucji rozni sie od tego czy jakis gad wykształcil sobie pletwy czy skrzydla.


Cz maja 22, 2008 7:31
Zobacz profil
Post 
kristinmanu!

czy uważasz siebie za "w pełni kumatego"???
to może tak wytłumacz nam w kilku zdaniach co to są zbiory pozaskończone albo aksjomat wyboru...

a czemu nagle???

a widział ty kiedy trzęsienie ziemi?

się tak zbiera i zbiera latami a jak pieprznie to laboga!!!!

pomyśl sobie o tym jako o PROGU który trzeba przekroczyć by dalej szło jak z płatka...


Cz maja 22, 2008 11:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL