Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Jak pogodzić grzech pierworodny i ewolucję 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
To znaczyło tyle, co "Wiemy, że te brakujące ogniwa, które przedstawiłeś to jedno wielkie oszustwo, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nigdy nie damy rady tego udowodnić". Nie pozostaje wam chyba nic innego, jak zasłaniać się "stanowiskiem nauki", jak w przypadku skończonej, płaskiej Ziemi, czy szybkości spadania ciał, albo szybkości powstawania stalaktytów. Stanowisko nauki interesuje mnie tak samo, jak jej stanowisko wobec teorii wielkiego wybuchu. Dla mnie mogą nawet twierdzić, że gryfy i pegazy to brakujące ogniwa ;) Nie interesują mnie niczyje stanowiska.

Grzech pierworodny? Jeśli uznawać ten fragment Biblii za prawdziwy, to jak najbardziej stoi on w sprzeczności z TE, a raczej TE stoi w sprzeczności z jego ideą - wcześniej miało nie być śmierci.

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


N cze 29, 2008 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Oczywiście każdy ma prawo z nauką się niezgadzać .
Nawet istnieją różne stowarzyszenia; zwolenników płaskości Ziemi , miłośników UFO , albo ewolucjonistów .
Macie prawo wykazywać się dowolnym idiotyzmem .

Przykro i żenująco robi się dopiero wtedy , gdy zaczynacie przytaczać "argumenty" stylizowane na naukowe , chcąc oszukać niezorientowanych .
Rozumiem , że w waszym rozumieniu nie jest to świadectwo przeciwko bliźniemu - tylko kłamstwo usprawiedliwione próbą udowodnienia teorii ewolucji [ choćby podstępem, podkładając szczęki orangutanów, zęby świni, czy kości małp] .
Niestety rzeczywistość jest inna .
Czynicie szkody społeczności ludzkiej ogłupiając ją i prowokując do nieuzasadnionych działań , w imię swoich urojeń .

Te same słowa chciałbym skierować do ewolucjonistów.

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


N cze 29, 2008 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
TutajDaniel !

Cytuj:
Te same słowa chciałbym skierować do ewolucjonistów.


Fakty są takie , że każdy naukowiec jest ewolucjonistą .
Kto odrzuca ewolucjonizm staje się zwykłym sekciarzem .
Nie istnieją żade naukowe argumentu przeczące ewolucjonizmowi , ani niema żadej naukowej teorii konkurencyjnej dla ewolucjonizmu .
Ewolucja nie jest teorią naukową , tylko prawem przyrody wyjaśniającym powstanie iróżnorodnosć życia .

Ty zaś TutajDaniel'u jesteś zwykłum oszustem , próbującym ogłupic innych ludzi , zapewne w celu okradzenia .

_________________
-p => [ p => q ]


N cze 29, 2008 23:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Fakty są takie , że każdy naukowiec jest ewolucjonistą .

Płaczę ze śmiechu - zlituj się, proszę...

Cytuj:
Kto odrzuca ewolucjonizm staje się zwykłym sekciarzem .

Przypomina mi to czasy socjalizmu... "Kto odrzuca dyktaturę, jest wrogiem politycznym".

Cytuj:
Nie istnieją żade naukowe argumentu przeczące ewolucjonizmowi

Mogę o nich mówić, jak katarynka.

Cytuj:
Ty zaś TutajDaniel'u jesteś zwykłum oszustem , próbującym ogłupic innych ludzi , zapewne w celu okradzenia .

Takimi ludźmi są ewolucjoniści. Zapewne w celu otumanienia ;)

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


Pn cze 30, 2008 0:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Wracając do tematu:

„Odtwarzanie tkanki miękkiej jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Budowa ust, oczu, ucha czy nosa nie wynika w żaden sposób z budowy kości, na której są osadzone. Na przykład, na czaszkę neandertalczyka można z powodzeniem nanieść kontury i małpy, i filozofa. Rekonstrukcje wykonane w oparciu o szczątki ludzkie nie mają prawie żadnej wartości naukowej i służą jedynie ukierunkowaniu społeczeństwa. Dlatego też nie należy w nie szczególnie wierzyć."
Earnest A. Hooton, Up From The Ape, New York: McMillan, 1931, p. 332
Nadmienię, że to profesor z Uniwersytetu w Harvardzie.

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


Pn cze 30, 2008 0:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
TutajDaniel !

Cytuj:
Płaczę ze śmiechu - zlituj się, proszę..


Takie są FAKTY !!!


Cytuj:
Przypomina mi to czasy socjalizmu... "Kto odrzuca dyktaturę, jest wrogiem politycznym".


Tak sie składa , że logiki i faktów nie można ignorować , pozostając równocześnie naukowcem .
Z tąd takie a nie inne stanowiskop nauki .

Cytuj:
Mogę o nich mówić, jak katarynka.


To jest bełkot , przeanalizowany i wyśmiany przez naukowców .
Ilość zaś , nie zawsze przechodzi w jakosć .

Cytuj:
Takimi ludźmi są ewolucjoniści. Zapewne w celu otumanienia


Taaaaak !!!
Naukowcy to znani oszuści , w przeciwieństwie do religijnych bajkopisarzy :-)

_________________
-p => [ p => q ]


Pn cze 30, 2008 0:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Cytuj:
Nie interesują mnie niczyje stanowiska
TutajDaniel napisał wreszcie poco jest na forum. Będzie nam wmawiał, byle wyszło na jego.

kto tępił i palił na stosie za poglądy że Ziemia jest kulą? Naukowcy? Ewolucjoniści?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pn cze 30, 2008 7:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Danbog
Cytuj:
Fakty są takie , że każdy naukowiec jest ewolucjonistą .

Bzdura. Robiłes jakies badania wśród naukowców na całym świecie że twierdzisz że każdy jest ewolucjonistom? Czy przyjmujesz że tylko ci którzy wierzą w ewolucje to można ich nazwać naukowcami?

A co do palenia na stosie za pogląd że Ziemia jest kulą robił to Kościół który przyjął Arystotelesowską (czyt. pogańską) wizję świata. Bo choć boski Aristo był geniuszem w sprawach społecznych to na wrzechświecie się nie znał. A co do koncepcji Ziemi w Biblii:
- Izajasza 40:22 "Ten co mieszka nad kręgiem ziemi.."
- Hioba 26:7 "ziemi zawiesza nad nicością"(BW)" - żadnych słoni, złówi etc.


Pn cze 30, 2008 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Sareneth
Cytuj:
TutajDaniel napisał wreszcie poco jest na forum. Będzie nam wmawiał, byle wyszło na jego.

Mam tutaj na myśli "Nie zmienię swojego zdania TYLKO DLATEGO, że ktoś ma inne". Jeśli mnie ktoś przekona w sposób naukowy o swojej racji, to jestem w stanie ulec.

Cytuj:
kto tępił i palił na stosie za poglądy że Ziemia jest kulą? Naukowcy? Ewolucjoniści?

Może Biblia? Polecam kiedyś przeczytać ;) Bóg nie jest tym samym, co zdanie księży.

arcana85
Cytuj:
Bzdura. Robiłes jakies badania wśród naukowców na całym świecie że twierdzisz że każdy jest ewolucjonistom? Czy przyjmujesz że tylko ci którzy wierzą w ewolucje to można ich nazwać naukowcami?

Mądre słowa - dzisiaj naukowiec, który nie wierzy w bajkę o ewolucji jest skazany na naukową Syberię. Jest oczywiście nadal wielu naukowców, którzy aktywnie przeciwdziałają propagowaniu tej opowiastki, jednak ich prace nie są publikowane na łamach czasopism naukowych. Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego ;)

Cieszę się, że przytoczyłeś za mnie fragmenty o okrągłej Ziemi.

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


Pn cze 30, 2008 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Arcana85 !

Cytuj:
Bzdura. Robiłes jakies badania wśród naukowców na całym świecie że twierdzisz że każdy jest ewolucjonistom? Czy przyjmujesz że tylko ci którzy wierzą w ewolucje to można ich nazwać naukowcami?


Chyba nie podejrzewasz mnie o opowiadanie bzdur bez pokrycia .
Bzdurny jest twój pogląd.

Opieram się na stanowisku :
- Wydziału Nauk Biologicznych Polskiej Akademii Nauk
- Polskiego Towarzystwa Genetycznego
- Opini 67 Akademii Nauk z całego Świata .

Biorąc pod uwagę dane faktograficzne rozpowszechniane przez samych kreacjonistów [ czy zwolenników ID ] , konkluzja może być tylko jedna .

NAUKA JEST ZGODNA CO DO ANTYNAUKOWOŚCI KONCEPCJI KREACJONISTYCZNYCH .

Zresztą własny rozum podpowiada mi to samo .

Obcowanie z kreacjonistami w sieci , daje mi prawo stwierdzenia , że to cyniczni kłamcy usiłujący manipulować częścią słabiej wykształconej opinii publicznej , w celu realizacji celów religijno-polityczno-ekonomicznych .

_________________
-p => [ p => q ]


Pn cze 30, 2008 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
TutajDaniel !

Cytuj:
Jest oczywiście nadal wielu naukowców, którzy aktywnie przeciwdziałają propagowaniu tej opowiastki, jednak ich prace nie są publikowane na łamach czasopism naukowych. Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego


Tacy z nich naukopwcy jak "z koziek d...py trąba" .

Każdy ma prawo porzucić naukę i zostać kaznodzieja, księdzem ,mułlą , czy jak ich tam zwą . Niema jednak prawa nazywać się naukowcem głosząc poglądy nie spełniające kryteriów naukowości .

Jakie prace ? Teologiczne chyba :-) .

Oczywiście ,że nie trzeba tłumaczyć dla czego .
To zupełnie zrozumiałe .

Kazdy naukowiec o religijnym wychowaniu miota się chizofrenicznie między nauką a religią . W pewnym momecie niektórzy z nich [ naukowców ] postanawiają uspójnoić swój swiatopogląd , stając albo po stronie religii , albo nauki .

Na szczęście liczba osób pożucających nauke na rzecz kreacjonizmu nie odbiega od liczebności innych schorzeń psychicznych , nie stanowi więc dla nauki problemu .
Problemem moze być dopiero wpływ tych szaleńców na społeczeństwo - dlatego tak ważne jest prostowanie ich kłamstw .

_________________
-p => [ p => q ]


Pn cze 30, 2008 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 18:09
Posty: 1227
Post 
Biorąc pod uwagę to, że ostatnie wypowiedzi nie mają już zupełnie nic wspólnego z tematem grzechu pierworodnego uznaję, że temat się wyczerpał i jego miejsce zajęły przepychanki odnośnie samej istoty ewolucji.

Tym samym go zamykam.

_________________
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)


Pn cze 30, 2008 12:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL