Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Arka Noego odnaleziona? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
TutajDaniel

To Twoja wypowiedz: "Dr Wood wspomina o metrowej warstwie popiołu zawierającej mnóstwo skorup glinianych, odłamków cegieł ze zrujnowanych murów oraz kawałków drewna — wszystko osmalone jak po pożarze całego miasta. Szczątki ceramiki datuje się (za pomocą dostępnych metod, uznanych za niezbyt precyzyjne) na rok 1410 p.n.e., z dokładnością do 40 lat. Niewiele więc brakuje do roku 1473 p.n.e., w którym według Biblii rozegrała się bitwa o Jerycho."

Odniosłem się do niej. Wydaje się że wszystko pasuje, lecz ja zwracam uwagę tylko na to że ta niedokładność nie pozwala nam ani jednoznacznie ocenić że faktycznie wyniki badań i nasza wiedza są zbieźne, jak i że nie są. Czyli może daty się pokrywają, a może wogóle się nie pokrywają. Ani Ty ani ja na tej podstawie nie możemy mieć pewności.

Jeśli uważasz że Biblia i jej treść rozumiana dosłownie, w każdej, nie tylko ścisle religijnej kwestii, jest prawdziwa, to winieneś chyba napisac nie "wiele fragmentów" lecz "wszystkie fragmenty" inaczej ze zrozumiałych powodów Twoje przekonanie jest nieuzasadnione.

KośCiół to nie tylko jakĄś instytucja. Natomiast co do głównej Twojej myśli, mnustwo rzeczy się nie zgadza, bo jak już nieraz było mówione, Biblia nie jest podręcznikiem naukowym. Świat który znamy nie powstał w 6 dni. To jeśli chodzi o przykład dla ST, a dla NT sam fakt że autorzy Ewangelii nieraz piszą co innego (kazanie na górze u Mateusza, lub na równinie u Łukasza) co jest jasnym przykładem że jeśli chcesz traktować to dosłownie to musisz wierzyć w sprzeczność. My dziś wiemy że to są nieraz pewne zabiegi redakcyjne i należy to traktować z godnie z myślą autora, nie dosłownie tak jak my dziś rozumiemy. Wszystko co jest napisane w Biblii ma swój cel, nawet to gdzie miało mijesce kazanie, choć nam to obojetne czy na górze, równinie, czy nawet w łodzi.


Ostatnio edytowano Śr cze 04, 2008 0:26 przez WIST, łącznie edytowano 1 raz



Wt cze 03, 2008 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Aha, więc według Ciebie w tym miejscu nauka nie potwierdza Biblii...

Nauka nie ma z tym niczego wspólnego - tak samo, jak z cudownymi uzdrowieniami.

Cytuj:
Podaj mi jakąś kulturę, w której ten mit występuje w niemal identycznej formie. Bo wśród kultur Bliskiego Wschodu różnice w opisie są drobne.

Chiny.

Cytuj:
A skąd wiesz, że arka Noego istniała? Byłeś tam? Czy powiedzieli Ci o tym naoczni świadkowie? A może najzwyczajniej snujesz domysły?

Pisze o tym źródło historyczne, które jest zgodne z całą masą faktów.

Cytuj:
Przepraszam za wyrażenie, ale jaja sobie robisz?

3500 lat p.n.e miałem na myśli - Mezopotamia.

Cytuj:
A kto napisał Biblię? Ludzie. Skąd wiesz, że się nie mylili?

Po potwierdzają ją odkrycia historyczne, archeologiczne i relacje ówczesnych historyków.

Cytuj:
Kiedyś gdzieś czytałem o jakichś wiatrach i pływach, które w sprzyjających okolicznościach mogły odsłonić przejście. Gwałtowna zmiana wiatru miałaby zaś stać się przyczyną powrotu morza i zalania ludzi faraona.

Możliwe, ale wyjaśnienie naukowe nie jest potrzebne w tym przypadku - właściwie to bym się zdziwił, gdyby jakiekolwiek istniało, bo to nie byłoby zgodne z Biblią.

Cytuj:
mnustwo rzeczy się nie zgadza, bo jak już nieraz było mówione, Biblia nie jest podręcznikiem naukowym.

Znaczy co konkretnie?

Cytuj:
Świat który znamy nie powstał w 6 dni. tO JEŚLI CHODZI O PRZYKŁAD DLA ST,

Skąd wiesz? Wiem, że to głupie pytanie, ale jakie masz na to dowody?

Cytuj:
dla NT sam fakt że autorzy Ewangelii nieraz piszą co innego (kazanie na górze u Mateusza, lub na równinie u Łukasza)

Ewangelie były pisane przez różne osoby, to fakt. Mógłbyś podać "adres" tych rozbieżności?


Wt cze 03, 2008 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
TutajDaniel !

Cytuj:
Nauka nie ma z tym niczego wspólnego - tak samo, jak z cudownymi uzdrowieniami


Zgadzam się - cudowne ozdrowienia nie mają nic wspólnego z nauką , bo nie istnieją .

Cytuj:
Po potwierdzają ją odkrycia historyczne, archeologiczne i relacje ówczesnych historyków.


Właśnie z tego co słyszałem [ ale to nie moje hobby , więc nie jestem pewien ] , to właśnie pozazydowskie zródła milczą co do bardzo spektakularnych wydarzeń opisywanych przez biblie .

Ja jednak nie neguje rzeczywistego "podłoża " pewnych wydarzeń opisywanych w biblii .
Byćmoże kiedyś dotknoł żydów potop [ powódź ] .
Byćmoże zdarzenie zostało przewidziane [przepowiedziane ] przez niejakiego Noego .
Byćmoże zapobiegliwość Noego pozwoliła przeżyć jego najbliższym i inewntarzowi .
Byćmoże mury Jerycha rosypały sie gdy akurat dęto w trąby [ rogi , czy co to tam było ] .

Fakty natomiast są takie ,że :
1. Biblia zwaiera mase sprzecznosći [ opisując dane wydarzenie w różny sposób przez róznych autorów ] .
2. Biblijna [ mistyczna ] interpretacja wydarzeń [ nawet załóżywszy , ze naprawdę zaszły ] nie znajduje potwierdzenia w naszych [ współczesnych ] doznaniach rzeczywistości . Najprostsze wyjąśnienie biblijnej interpretacji wydarzeń to głupota [ niski stopień wiedzy o otaczającym świecie ] jej autorów .

Pozdrawiam .

_________________
-p => [ p => q ]


Wt cze 03, 2008 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
danbog napisał(a):
Zgadzam się - cudowne ozdrowienia nie mają nic wspólnego z nauką , bo nie istnieją .

Takie twierdzenie nie jest naukowe. Wierzysz, że nie istnieją i tyle. Dodawaj zawsze "moim zdaniem".
Dodam jeszcze, że ja też nie bardzo w nie wierzę, ale to już zupełnie inna historia.


Wt cze 03, 2008 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Niktszczególny !

Cytuj:
Takie twierdzenie nie jest naukowe. Wierzysz, że nie istnieją i tyle.


Nie zgadzam sie .
Niema żadnego zweryfikowanego naukowo doniesienia o cudzie - zatem zasada brzytwy tworząca nauke nakazuje nie uznanc istnienia cudu .

Zasada nieistnienia cudu jest paradygmatem leżącym u podstaw nauki i warunkujacym jej istnienie . Istnienie i działanie nauki [ prawdziwość ] wskazuje zaś na słuszność załóżeń [ stanowi empiryczne potwierdzenie słuszności ] .

Cytuj:
Dodawaj zawsze "moim zdaniem".


OK.
Moim zdaniem , cud nie istnieje w naszej rzeczywistości i istnieć nie może [ może poza samym bezprzyczynowym zaistnieniem rzeczywistości jako takiej ] , ponieważ uniemożliwiało by to [ logicznie rzecz biorąc ] poznawanie rzeczywistości , nasze myślenie , a więc także istnienie w obeznej niesolipsystycznej formie .

Pozdrawiam .

_________________
-p => [ p => q ]


Wt cze 03, 2008 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 26, 2007 12:59
Posty: 197
Post 
TutajDaniel napisał(a):
3500 lat p.n.e miałem na myśli - Mezopotamia.

Wcześniej napisałeś, że 3500 lat temu ;)
TutajDaniel napisał(a):
Znaczy co konkretnie?

Wystarczy rozstąpienie się Morza Czerwonego, ażeby naród wybrany mógł przez nie przejść?
TutajDaniel napisał(a):
Skąd wiesz? Wiem, że to głupie pytanie, ale jakie masz na to dowody?

Uwzględniając to, że możesz napisać, iż dowody jakiejkolwiek ewolucji podłożył bóg - ma na to dokładnie takie same dowody, jak Ty na to, że świat powstał w 6 dni.
niktszczególny napisał(a):
danbog napisał(a):
Zgadzam się - cudowne ozdrowienia nie mają nic wspólnego z nauką , bo nie istnieją .

Takie twierdzenie nie jest naukowe. Wierzysz, że nie istnieją i tyle. Dodawaj zawsze "moim zdaniem".
Dodam jeszcze, że ja też nie bardzo w nie wierzę, ale to już zupełnie inna historia.

Mnie się wydaje że istnieją, ale nie są one niczym nadzwyczajnym. Siła autosugestii. Gdzieś czytałem o przypadku chłopczyka chorego na raka, który codziennie wyobrażał sobie kosmitów, którzy walczą z chorobą - 'cudownie' wyzdrowiał.

_________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić." - Albert Einstein


Wt cze 03, 2008 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Zgadzam się - cudowne ozdrowienia nie mają nic wspólnego z nauką , bo nie istnieją .

Cytuj:
Takie twierdzenie nie jest naukowe. Wierzysz, że nie istnieją i tyle. Dodawaj zawsze "moim zdaniem".
Dodam jeszcze, że ja też nie bardzo w nie wierzę, ale to już zupełnie inna historia.

Powiedz to komisjom lekarskim i ludziom, którzy mają dokumenty na zdiagnozowane choroby, typu ślepota, głuchota itp, itd. Takie choroby nie są diagnozowane jednokrotnie, ani na opak ani też nie można powiedzieć, że są wynikiem złej diagnozy lekarskiej, a przykłady można mnożyć.

Cytuj:
Właśnie z tego co słyszałem [ ale to nie moje hobby , więc nie jestem pewien ] , to właśnie pozazydowskie zródła milczą co do bardzo spektakularnych wydarzeń opisywanych przez biblie .

Jesteś w okrutnym błędzie, ale to normalne - łatwo zostać zaślepionym przez ateistyczną propagandę...
http://www.kosciol.pl/article.php/20060 ... 1207/print

Cytuj:
1. Biblia zwaiera mase sprzecznosći [ opisując dane wydarzenie w różny sposób przez róznych autorów ] .

Czy wskażesz choć jedno nie będące wynikiem różnych relacji w 4 księgach NT?

Cytuj:
2. Biblijna [ mistyczna ] interpretacja wydarzeń [ nawet załóżywszy , ze naprawdę zaszły ] nie znajduje potwierdzenia w naszych [ współczesnych ] doznaniach rzeczywistości .

Nie? Prawa fizyki/chemii, materia, itp itd? Powstały same ;) Przypadkowo - no tak. "Dawno, dawno temu..." z nicości powstało wszystko. Potrzebowało na to dużo, dużo lat i wiele wiele prób, ale dało radę ;)


Wt cze 03, 2008 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Uwzględniając to, że możesz napisać, iż dowody jakiejkolwiek ewolucji podłożył bóg - ma na to dokładnie takie same dowody, jak Ty na to, że świat powstał w 6 dni.

DOWODY EWOLUCJI? :D DOBRE!!! Cała ewolucja to po prostu ogrom przypuszczeń, założeń i wierzeń. Dlaczego dzisiaj nie widzimy człowieka produkującego nie-człowieka? Małpę produkującą nie-małpę? Wszystko, co widzimy, to wariacje - powstawanie nowych gatunków w obrębie już dawno określonych typów. Dowody ewolucji, ehh :D

A skąd wiesz, kiedy powstał świat, jeśli mogę spytać? Czy jest to tylko wynik przypuszczeń? Czy może dodawanie Ziemi i Wszechświatowi milionów lat z roku, na rok? By usprawiedliwić jego samorzutne powstanie z nicości?...Dano, dawno temu :D


Wt cze 03, 2008 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 26, 2007 12:59
Posty: 197
Post 
TutajDaniel napisał(a):
Cała ewolucja to po prostu ogrom przypuszczeń, założeń i wierzeń.

Z tym, że jest bardziej prawdopodobna niż kreacjonizm ;]
TutajDaniel napisał(a):
A skąd wiesz, kiedy powstał świat, jeśli mogę spytać?

Czepiasz się Skarbie. Nigdzie nie napisałem, że wiem :*

_________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić." - Albert Einstein


Wt cze 03, 2008 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
TutajDaniel !

Cytuj:
Powiedz to komisjom lekarskim i ludziom, którzy mają dokumenty na zdiagnozowane choroby, typu ślepota, głuchota itp, itd. Takie choroby nie są diagnozowane jednokrotnie, ani na opak ani też nie można powiedzieć, że są wynikiem złej diagnozy lekarskiej, a przykłady można mnożyć.


No właśnie , że nie można niczego mnożyć , ani niema dowiedzionego przypadku cudu .

Zazwyczaj "cudy" wyglądają tak :
Ktoś jest chory , lekaże go leczą a on sie modli .
Jak wyzdrowieje , to zamiast podziękować lekarzom , to dziękuje urojonemu bóstwu .

Zresztą medycyna notuje przypadki wielu oszustów wprowadzających w błąd lekarzy z powodów religijnego fanatyzmu [ różni ozdrowieńcy , stygmatycy , itp ] .

Cytuj:
Jesteś w okrutnym błędzie, ale to normalne - łatwo zostać zaślepionym przez ateistyczną propagandę...


Nie neguje istnienia Jezusa .
Biblia jednak to nie tylko nowy testament .

Ponadto zauważ , że są to źródła osób nie bdących chrześcijanami , czyli nie uznających interpretacji wydarzeń stanowiących Chrześcijaństwo .

Cytuj:
Czy wskażesz choć jedno nie będące wynikiem różnych relacji w 4 księgach NT?


Nie znam sie na tym i prawdę mowiąc nie chce mi się prowadzić analizy pod tym kątem .
Widze jednak , że masz swiadomość , że różni autorzy biblii różnie przedstawiają wydarzenia . A przecież wszyscy naraz nie mogą mieć racji - muszą sie więc mylić , co do przebiegu wydarzeń .
Zatem biblia jako całość nie jest nieomylną wyrocznią - a jedynie zapisem opini pierwszych chrześcijan co do Jezusowej interpretacji judaizmu .

Jeśli zaś interesują cię sprzeczności nie dotyczące NT , to weśmy pierwszą z brzegu [ księga rodzaju ] :

CO BYLO STWORZONE PIERWSZE ?

Zwierzeta przed czlowiekiem (Rdz 1:25-26)
Czlowiek przed zwierzetami (Rdz 2:18-19)

Czlowiek po roslinach (Rdz 1:11, 26)
Rosliny po czlowieku (Rdz 2: 4-8)

Takich "kwiatków" jest wiele .

Cytuj:
Nie? Prawa fizyki/chemii, materia, itp itd? Powstały same Przypadkowo - no tak. "Dawno, dawno temu..." z nicości powstało wszystko. Potrzebowało na to dużo, dużo lat i wiele wiele prób, ale dało radę


To co nazywamy rzeczywistością musiało [ logicznie rzecz biorąc ] zaistnieć bezprzyczynowo [ niezależnie czy zaliczamy boga do rzeczywistości , czy nie ] .

Parawa przyrody nie wykazują cech swiadomości , pozwalających domniemywać , że są przejawem działania nadrzednej świadomości .
Antropomorfizacja przyrody , to kardynalny błąd uniemozliwiający jej zrozumienie , skuteczne przewidywanie i wykożystywanie , przez miliony lat .
Porzucenie zasady antropomorficznej , to najdonioślejsze wydarzenie w historii ludzkości , leżące u podstaw tego co nazywamy cywilizacją .

Niestety jeszcze czasem niektórzy do tego wracają :-( .

Pozdrawiam .

_________________
-p => [ p => q ]


Wt cze 03, 2008 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Cytuj:
DOWODY EWOLUCJI? DOBRE! Cała ewolucja to po prostu ogrom przypuszczeń, założeń i wierzeń. Dlaczego dzisiaj nie widzimy człowieka produkującego nie-człowieka? Małpę produkującą nie-małpę? Wszystko, co widzimy, to wariacje - powstawanie nowych gatunków w obrębie już dawno określonych typów. Dowody ewolucji, ehh



Ewolucja , to eksperymentalnie dowiedziony fakt .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstawanie_gatunk%C3%B3w

Ewolucja , to wdrożone technologie skutkujące konkretnymi produktami .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Algorytm_genetyczny

Stanowisko nauki jest jednoznaczne i nie budzące wątpliwości :

31 października 2006 Stanowisko Wydziału Nauk Biologicznych Polskiej Akademii Nauk
Wydział Nauk Biologicznych Polskiej Akademii Nauk

"Teoria ewolucji stanowi niekwestionowany naukowo fundament współczesnej wiedzy biologicznej i żaden kompetentny uczony dzisiaj jej nie kwestionuje.....
........................Teoria ewolucji, jak każda teoria naukowa, podlega oczywiście stałej weryfikacji i stanowi ważny obszar badań w naukach biologicznych. Badania nad ewolucją, prowadzone również w Polsce na światowym poziomie, systematycznie dostarczają nowych dowodów na jej poparcie...............
......................................Kwestionowanie teorii ewolucji jest społecznie szkodliwe i na gruncie wiedzy naukowej całkowicie nieuprawnione. "
[ http://www.biotechnologia.com.pl/biotechnologia/12/731 ]


Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Genetycznego
PTG, 03.11.2006

" W międzynarodowej literaturze światowej istnieją obecnie dziesiątki jeśli nie setki tysięcy publikacji, które jednoznacznie wskazują na istnienie procesu ewolucji (oczywiście przedmiotem badań są w dalszym ciągu szczegółowe mechanizmy ewolucji, ale nie sam fakt jej istnienia), zatem negowanie tego faktu świadczy jedynie o ignorancji i rażącym braku kompetencji osób takie poglądy wypowiadających. Uważamy za wysoce szkodliwe to, że takie osoby reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej i mają wpływ na edukację w naszym kraju. "
[ http://www.biotechnolog.pl/news-428.htm ]

Analogiczne oświadcxenia wydają Akademie Nauk na ałym świecie , jak donosi PAP :

"Akademie nauk z 67 krajów wydały wspólne oświadczenie, w którym bronią teorii ewolucji Darwina przed kreacjonizmem - informuje w środę w depeszy z Rzymu niemiecka agencja dpa, odnotowując, że wśród sygnatariuszy jest Związek Niemieckich Akademii Nauk.
W oświadczeniu wezwano ustawodawców, nauczycieli i rodziców, by zatroszczyli się o to, żeby w szkołach przekazywano "sprawdzoną naukowo" wiedzę o rozwoju życia. Tej wiedzy nie wolno zastępować "niemożliwymi do udowodnienia przez naukę" teoriami - podkreślono.
Zdaniem autorów oświadczenia "cechy wspólne w strukturze kodu genetycznego wszystkich żyjących obecnie organizmów, łącznie z człowiekiem, wyraźnie wskazują na wspólne pochodzenie".



Cytuj:
A skąd wiesz, kiedy powstał świat, jeśli mogę spytać? Czy jest to tylko wynik przypuszczeń? Czy może dodawanie Ziemi i Wszechświatowi milionów lat z roku, na rok? By usprawiedliwić jego samorzutne powstanie z nicości?...Dano, dawno temu


http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Ziemi

Pozdrawiam

_________________
-p => [ p => q ]


Wt cze 03, 2008 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Zazwyczaj "cudy" wyglądają tak :

Takich się nie uznaje i nie potwierdza ich żadna komisja.

Cytuj:
Zresztą medycyna notuje przypadki wielu oszustów wprowadzających w błąd lekarzy z powodów religijnego fanatyzmu [ różni ozdrowieńcy , stygmatycy , itp ] .

Jak Ojciec Pio i Teresa Neuman?

Cytuj:
CO BYLO STWORZONE PIERWSZE ?

To częsty argument tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Rodział pierwszy opisuje stworzenie Świata. Rozdział drugi opisuje dzień 6 - stworzenie człowieka, następnie szczegóły stwarzania jego "ogrodu" - Edenu.

Cytuj:
Takich "kwiatków" jest wiele .

Jak na razie nie pokazałeś żadnego.

Cytuj:
To co nazywamy rzeczywistością musiało [ logicznie rzecz biorąc ] zaistnieć bezprzyczynowo [ niezależnie czy zaliczamy boga do rzeczywistości , czy nie ] .

Może dla ciebie, jednak stoi to w sprzeczności z prawami fizyki, które nami rządzą.


Wt cze 03, 2008 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Ewolucja , to eksperymentalnie dowiedziony fakt .

Że niby jaki eksperyment sprawił, że zwierze urodziło coś, co nie należy do jego gatunku? A może cały czas pokazujesz mi przykłady wariacji?

Cytuj:
Teoria ewolucji stanowi niekwestionowany naukowo fundament współczesnej wiedzy biologicznej i żaden kompetentny uczony dzisiaj jej nie kwestionuje.....

To już jest zwyczajnie śmieszne :D Jest ogrom uczonych, którzy ją negują:
http://christiananswers.net/q-aiia/aiia-scientists.html
http://www.icr.org/index.php?module=art ... iew&ID=163

Cytuj:
Kwestionowanie teorii ewolucji jest społecznie szkodliwe i na gruncie wiedzy naukowej całkowicie nieuprawnione.

O tym właśnie mówię - dlatego żaden artykuł przeczący TE nie jest publikowany.

Cytuj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Ziemi

Więc ktoś ci powiedział, że tyle istnieje? Rozumiem... Mocny argument. Ziemia starzeje się z dekady na dekadę prawdę mówiąc ;)


Wt cze 03, 2008 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 18:09
Posty: 1227
Post 
A czy temat przypadkiem nie jest o Arce Noego?

_________________
"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)


Wt cze 03, 2008 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Danbogu! TutajDanielu!
Mamy właściwe tematy tuż obok, proszę, nie śmiećmy bardziej niż trzeba ;)

Idę odpowiedzieć do tych innych wątków


Wt cze 03, 2008 21:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL