Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Kim wg. was jest człowiek - problem katolików i nie tylko... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Seweryn napisał(a):
Dlaczego miałbym się obrazić?

Nie wiem, takie sprawiasz wrażenie
Seweryn napisał(a):
Należenie do rodziny małp nie oznacza jeszcze, że jesteś małpą

Wydaje mi się że w postach wyżej jasno wyraziłem stanowisko nauki w tej materii.


Pn sie 18, 2008 10:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
I to jest właśnie przykład, dla którego założyłem ten temat. Może wypowie sięktoś jeszcze, komu przeszkadza bycie zwierzęciem?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pn sie 18, 2008 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
movsd napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Dlaczego miałbym się obrazić?

Nie wiem, takie sprawiasz wrażenie
Seweryn napisał(a):
Należenie do rodziny małp nie oznacza jeszcze, że jesteś małpą

Wydaje mi się że w postach wyżej jasno wyraziłem stanowisko nauki w tej materii.


Stanowiska nauki niestety nie rozumiesz zarówno w tym jak i w innym temacie mówiąc, że światło nie ma masy.

Należysz do istot żyjacych na Ziemi .Do tych samych istot należą ślimaki, więc według twojej logiki jesteś ślimakiem . Należenie do królestwa zwierząt nie oznacza bycie zwierzeciem, tak jak należenie do istot żyjących na Ziemi nie oznacza że bycie ślimakiem.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn sie 18, 2008 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Seweryn napisał(a):
Stanowiska nauki niestety nie rozumiesz zarówno w tym jak i w innym temacie mówiąc, że światło nie ma masy.

Ty go nie rozumiesz na co dowodów dajesz wciąż całą masę.
Proszę:
wykład prof. Gluzy z mechaniki kwantowej (patrz strona 10)
http://prac.us.edu.pl/~gluza/czIII/wyklad9.pdf
prof. Bryza napisał(a):
-Zarówno fotony jak i gluony są bozonami, które
są bezmasowe
- A co z masywnymi bozonami oddziaływań
słabych?


Ciekawy artykuł z Urani:
http://urania.pta.edu.pl/jks-era_hadr.html

Urania napisał(a):
W tej fazie miała miejsce pełna unifikacja oddziaływań elektro-magnetycznych, słabych i supersilnych — kolorowych. Istnieją rożne warianty teorii Wielkiej Unifikacji (tzw. GUT). Jej najprostsza wersja oparta na grupie symetrii SU(5), przewiduje istnienie 24 nośników oddziaływań. Dwanaście z nich to:

1 foton
(bezmasowy) nośnik oddziaływań elektromagnetycznych,
3 bozony
W+, W-, Z0 — nośniki oddziaływań słabych (o masach ∼80 GeV)
8 gluonów
bezmasowych nośników oddziaływań supersilnych („kolorowych”) zachodzących pomiędzy kwarkami.



Seweryn napisał(a):
Należysz do istot żyjacych na Ziemi .Do tych samych istot należą ślimaki, więc według twojej logiki jesteś ślimakiem ..

Nie Sewerynie. Ja i ślimak jesteśmy należymy do Domeny eukarioty, do Królestwa zwierząt potem następuję uszczegółowienie do jakiego rzędu, gromady etc każdy z nas należy.


Pn sie 18, 2008 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Dla ścisłości Seweryn, dałem ci linki z których możesz się dowiedzieć że fotony są bezmasowe dlatego, że światło jest strumieniem fotonów


Pn sie 18, 2008 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Sewerynie dlaczego twierdzisz, że nie jesteś zwierzęciem? Proszę o odpowiedź w formie zdania twierdzącego...

Co do masy światła: w szkole uczono mnie, że jako strumień fotonów nie ma ono masy. Ciebie natomiast uczono, że człowiek nie jest zwierzęciem...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pn sie 18, 2008 18:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
movsd napisał(a):

Nie Sewerynie. Ja i ślimak jesteśmy należymy do Domeny eukarioty, do Królestwa zwierząt potem następuję uszczegółowienie do jakiego rzędu, gromady etc każdy z nas należy.


Właśnie, potem następuje dalsze uszczegółowienie i jako rodzaj wystepuje tylko człowiek, ty natomiast poprzestałeś na nadrodzinie i uważasz się za małpę wąskonosą (sorry ale to twoje słowa)

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn sie 18, 2008 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Seweryn napisał(a):
movsd napisał(a):

Nie Sewerynie. Ja i ślimak jesteśmy należymy do Domeny eukarioty, do Królestwa zwierząt potem następuję uszczegółowienie do jakiego rzędu, gromady etc każdy z nas należy.


Właśnie, potem następuje dalsze uszczegółowienie i jako rodzaj wystepuje tylko człowiek, ty natomiast poprzestałeś na nadrodzinie i uważasz się za małpę wąskonosą (sorry ale to twoje słowa)

Nie poprzestałem na nadrodzinie, tylko wymieniłem ją. Dałem ci linka z pełną taksonomią człowieka.


Pn sie 18, 2008 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
movsd napisał(a):
Nie poprzestałem na nadrodzinie, tylko wymieniłem ją. Dałem ci linka z pełną taksonomią człowieka.


Więc ją przestudiuj , może zrozumiesz wtedy że człowiek to nie zwierzę ,a małpa to nie hipopotam choć oboje należą do królestwa zwierząt.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn sie 18, 2008 20:01
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
Seweryn napisał(a):
Więc ją przestudiuj , może zrozumiesz wtedy że człowiek to nie zwierzę


Racz zastosować się do własnej rady, a może przy odrobinie łaski Pańskiej zauważysz, że jak do tej pory nikt nie wypisał człowieka z grona ssaków a tych ostatnich z królestwa zwierząt.,.

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


Pn sie 18, 2008 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Seweryn napisał(a):
może zrozumiesz wtedy że człowiek to nie zwierzę ,a małpa to nie hipopotam choć oboje należą do królestwa zwierząt.

Seweryn, mieszają ci się nazwy taksonometryczne z nazwami gatunków.
Małpa (taka jak np szympans czy goryl) to nie hipopotam, następuje podział przy Rzędzie: hipopotam to Rząd parzystokopytne, a szympans to Rząd naczelne, ale oba są ssakami (gromada) i łożyskowanymi (szczep), tj do aż Rzędu nie następuje rozdział.

Przeglądałem inne twoje posty na forum i sporo osób wytyka ci ignorancję. Może warto by się było w końcu dokształcić?


Pn sie 18, 2008 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
WaszJudasz napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Więc ją przestudiuj , może zrozumiesz wtedy że człowiek to nie zwierzę


Racz zastosować się do własnej rady, a może przy odrobinie łaski Pańskiej zauważysz, że jak do tej pory nikt nie wypisał człowieka z grona ssaków a tych ostatnich z królestwa zwierząt.,.


Należenie do królestwa zwierząt nie jest równoznaczne z byciem zwierzęciem .Próbuje wytłumaczyć movsd że nie jest małpą ale on upiera sie przy tym że jest .

Mam jedno proste pytanie . Czy ty również uważasz się za małpę wąskonosą? , bo do tej nadrodziny należy człowiek .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn sie 18, 2008 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Seweryn napisał(a):
Próbuje wytłumaczyć movsd że nie jest małpą ale on upiera sie przy tym że jest .

Takie stwierdzenie:
Seweryn napisał(a):
3) Teoretycznie możliwe jest nawet zwiększenie predkości światła np. jesli usiadłbyś na końcu promienia światła i włączył latarkę .Predkość by sie podwoiła .Zauważuł to Einstein tylko co z tego?
kompromituje cię i odbiera prawo do pouczania kogokolwiek w jakiejkolwiek dziedziny nauki.


Pn sie 18, 2008 20:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
movsd napisał(a):
Seweryn napisał(a):
3) Teoretycznie możliwe jest nawet zwiększenie predkości światła np. jesli usiadłbyś na końcu promienia światła i włączył latarkę .Predkość by sie podwoiła .Zauważuł to Einstein tylko co z tego?
kompromituje cię i odbiera prawo do pouczania kogokolwiek w jakiejkolwiek dziedziny nauki.


Einstein wysnówał wiele teoretycznych rozważań ale co w tym kompromitującego ? .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn sie 18, 2008 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Seweryn napisał(a):
Einstein wysnówał wiele teoretycznych rozważań ale co w tym kompromitującego ? .

Po pierwsze wysnuwał Sewerynie, a nie "wysnówał", a po drugie to co ty napisałeś jest nie tym co Einstein odkrył, tylko tym co obalił.


Pn sie 18, 2008 20:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL