Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Całun Turyński
equuleuss napisał(a):
Ludzie czarni to byli ludzie pochodzący z Egiptu to była tylko pewna ilość, a nie dominująca. Ale ci Egipcjanie nie byli semitami przecież.


W czasach Jezusa, przed podbojem arabskim, Egipt był zamieszkany przez ludność spokrewnioną blisko z Berberami, czyli jak najbardziej byli to biali. Natomiast trafiali się czarni pochodzący z terenów Nubii, czyli dzisiejszego Sudanu. Była nawet dynastia czarnych faraonów

Cytuj:
Murzyn będący Żydem?


He, he, od razu widać, że equuleuss nigdy nie był w Izraelu. Bo każdy kto był, może zaręczyć, że żyje tam wielu żydów czarnych jak smoła. :)

Robek

Cytuj:
Ludność Etiopii to w większości semici, a jak by nie patrzeć to wszystko są murzyni.


Semici, ale nie murzyni. Nie każdy czarny jest automatyczne murzynem. Np Aborygeni z Australii nie są.

Soul33

Cytuj:
Sądzę, że gdyby Jezus wyglądał bardzo niezwykle i zdumiewająco, wtedy ewangeliści zapewne by o tym wspomnieli.


Nie mówiąc już o tym, że Judasz nie musiałby go wtedy wskazywać siepaczom pocałunkiem.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 26, 2015 8:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
pilaster napisał(a):
Cytuj:
Ludność Etiopii to w większości semici, a jak by nie patrzeć to wszystko są murzyni.

Semici, ale nie murzyni. Nie każdy czarny jest automatyczne murzynem. Np Aborygeni z Australii nie są.

Gdzieś tam wyczytałem że na całunie widać kogoś kto jest semitą, no i to by akurat pasowało, semici zamieszkiwali wtedy te okolice.
Co prawda mi ta osoba na całunie wyglądała jak rodowity Europejczyk, a nie wiedzieć czemu spodziewałem sie że na terenach Azji mniejszej, powinna zamieszkiwać ludność, która przypomina Turków, czy tam jakich cyganów.



Idźmy dalej, tutaj mamy rekonstrukcje człowieka z Całunu Turyńskiego.
Obrazek


Dlaczego ta postać, ma tak długie palce u rąk? czy zdarzają sie ludzie, którzy mają tak wyglądające dłonie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sie 28, 2015 20:15
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Mógłbyś zdefiniować "rasę białą"? ;)

Nie żebym się zgadzał, że Jezus był "czarny".



Zdefiniować rasę białą to jest zadanie na osobny wątek, ponieważ rasa biała zawiera wiele podras. Na przykład ja nie pasuję wcale do typu słowiańskiego, i też można by powiedzieć że z tego względu nie jestem Polakiem bo nie wyglądam jak typowy Polak. Jest wiele także ras białych mieszanych podras, to jest ciekawe ale także skomplikowane zadanie. Rasa biała nie oznacza tego że ktoś musi mieć różową skórę lub mlecznobiałą, ale także z różnym odcieniem, od oliwkowego po jasno brązową.

Pilaster

Cytuj:
He, he, od razu widać, że equuleuss nigdy nie był w Izraelu. Bo każdy kto był, może zaręczyć, że żyje tam wielu żydów czarnych jak smoła. :)


Byłem tylko w ambasadzie Izraela. :) Do wyjazdu wtedy nie doszło.

Ale jest jedna sprawa, to że Japończyk obrzezał się i zaczął studiować Torę, to nie oznacza że jest Żydem w sensie rasy.

Cytuj:
Nie mówiąc już o tym, że Judasz nie musiałby go wtedy wskazywać siepaczom pocałunkiem.


Ale siepacze nie musieli wiedzieć jak wygląda Jezus, mogli nie interesować się jego naukami i jego postacią i stąd nie wiedzieli jak dokładnie wygląda. Z Całunu można by wywnioskować że był słusznego wzrostu, tym bardziej jak na ówczesne standardy.

Robek

Cytuj:
Co prawda mi ta osoba na całunie wyglądała jak rodowity Europejczyk, a nie wiedzieć czemu spodziewałem sie że na terenach Azji mniejszej, powinna zamieszkiwać ludność, która przypomina Turków, czy tam jakich cyganów.


Wejdz trochę głębiej w temat antropologii to odkryjesz że to nie jest tak oczywiste.

Turkowie to inna rasa, Cyganie to potomkowie Persów i też inna rasa. Lub raczej podrasa. Poza tym, Turkowie mieszkają w Europie. Twarz z Całunu ma cechy semickie, jest to twarz wydłużona, długi i prosty nos, gdzie widać być może lekki mały garb, oczy, układ twarzy.

Rodowity Europejczyk może wyglądać bardzo różnie, tak jak piegowaty, rudy i z mlecznobiałą skórą czy z jasnymi włosami, wysoki, będzie kontrastwo różnił się od południowca o czarnych falujących włosach, ciemnych oczach, ciemnym odcieniu skóry i średnim - niskim wzroście.


Pt sie 28, 2015 21:28

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Coś podejrzane jest to ciągłe szafowanie pojęciem, którego nie potrafi się zdefiniować. O definicję chodzi, nie wyczerpujący opis.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 28, 2015 21:48
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
To może coś do poczytania. http://www.gutenberg.czyz.org/word,64980


Pt sie 28, 2015 23:40
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Coś podejrzane jest to ciągłe szafowanie pojęciem, którego nie potrafi się zdefiniować. O definicję chodzi, nie wyczerpujący opis.

Na początek potrzebujemy zestandaryzowane kobyszczę kontemplujące walory estetyczne ludzkich fizjonomii.

Nie żartuję, cały ten bałagan oparty jest o urodę. Im człowiek brzydszy, do tym niższej rasy przynależy.


So sie 29, 2015 1:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
ErgoProxy napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Coś podejrzane jest to ciągłe szafowanie pojęciem, którego nie potrafi się zdefiniować. O definicję chodzi, nie wyczerpujący opis.

Na początek potrzebujemy zestandaryzowane kobyszczę kontemplujące walory estetyczne ludzkich fizjonomii.

Nie żartuję, cały ten bałagan oparty jest o urodę. Im człowiek brzydszy, do tym niższej rasy przynależy.

Dajmy spokój z tą dyskusją, kto do jakiej rasy należ.
Zacząłem wcześniej gadać o tych za długich palcach, ktoś by może to skomentował?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 31, 2015 18:55
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
A ma ktos ochote faktycznie podyskutowac naukowo o tym całunie?
Cos z linkami do faktycznych badań - i podyskutowac nad nimi?
Troche tego jest.


Pt mar 23, 2018 18:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
A ma ktos ochote faktycznie podyskutowac naukowo o tym całunie?
Cos z linkami do faktycznych badań - i podyskutowac nad nimi?
Troche tego jest.


No przecież rzuciłem pytanie, dlaczego on ma takie długie palce?
O tym byś może podyskutował :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 23, 2018 19:53
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Cierpliwosci pogadamy teraz jestem w pracy. Zacznijmi od tego ktore badanie wykazuje nieproporcje jego palcow jesli mozliwe poprosze o link .


Pt mar 23, 2018 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
Cierpliwosci pogadamy teraz jestem w pracy. Zacznijmi od tego ktore badanie wykazuje nieproporcje jego palcow jesli mozliwe poprosze o link .


Tutaj jest to wszystko z grubsza opisane.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6027/k,3

A już ci tu dam :mrgreen: kolejny raz to zdjęcie przedstawiające postać z całunu.

Obrazek


Widze tutaj bardzo duże palce u rąk, i chyba można znaleźć ludzi którzy mają tak długie palce względem reszty ciała, ale to jest troche dziwne, bo przecież długie palce to styl sztuki gotyckiej, a przecież według badań naukowych, to jest wiek tego całunu, i to są lata gdzieś w okolicach 1350 roku, a więc styl gotycki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 23, 2018 22:22
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
No dobra.
Zacznijmy zatem niestandartowo od tego "pseudonaukowego" wpisu ze strony racjonalista.pl
Co tam wypisuje pan. Autor tekstu: Aleksander Głowacki (interesujący sie fizyką teoretyczną, kosmologią i ewolucjonizmem - absolwent Politechniki Poznańskiej).
Tytuł jego wywodu "Całun Turyński – fałszerstwo (nie)doskonałe."

Pomine cały bełkot o sztuce gotyckiej - nie ma żadnych źródeł w tekscie do czegokolwiek naukowego aby to wogóle brac pod uwagę.
Zaczne od tego o:

Cytuj:
Oczywiście wszyscy całuniści wiedzą, że datowanie to jest „błędne”. Teorii, które mają podważyć jego wynik jest tak dużo, że można by o tym napisać osobny artykuł (a być może nawet książkę). Za „zły" wynik datowania obwiniany jest pożar w 1523 roku, bakterie, spisek Kościoła, a nawet nieuwaga badaczy zbierający próbki, którzy przez pomyłkę datowali łatę dodaną w średniowieczu. Dokładny opis tych wszystkich zarzutów nie ma sensu, gdyż na każdy argument na rzecz „błędnego" datowania przypadają zwykle kontrargumenty. To „odbijanie piłeczki" może zakończyć jedynie powtórne datowanie, na które z niecierpliwością czekam.


Owszem hipotez naukowych i nienakukowuch na ten temat było i nadal jest wiele - co nie oznacza wcale że pochodzą od "caLunistów" <= cokolwiek to oznacza w języku naukowym.

Kilka cytatów naukowców którzy badali całun osobiście:

Giovanni Riggi, osoba, która faktycznie odcięła próbkę węgla z Całunu, oświadczyła: "Miałem pozwolenie na wycięcie około 8 centymetrów kwadratowych materiału z Całunu ... Zostało to zredukowane do około 7 cm, ponieważ włókna innego pochodzenia zostały pomieszane z oryginalnym materiałem ...

Giorgio Tessiore, który udokumentował próbkowanie, napisał: "... 1 cm nowej próbki musiało zostać odrzucone z powodu obecności różnych kolorów nitek."

Edward (Teddy) Hall, szef laboratorium datowania radioizotopowego w Oksfordzie, zauważył włókna, które wyglądały na nie na miejscu. Laboratorium w Derbyshire doszło do wniosku, że włóknami tymi była bawełna z "cienkiej, ciemnożółtej nici". Jak wiemy całun jest lniany. Peter South z Derbyshire napisał: "W przeszłości mógł być używany do napraw ..

Gilbert Raes, gdy później zbadał niektóre z próbek węgla 14, zauważył, że włókna bawełniane są zawarte wewnątrz nici, co może pomóc wyjaśnić różnice w średnicy włókien. Może to również tłumaczyć, dlaczego próbki węgla 14 najwidoczniej ważyły ​​znacznie więcej niż oczekiwano.

Alan Adler z Western Connecticut State University odkrył dużą ilość aluminium w segmentach przędzy z próbki radiowęgla, do 2%, za pomocą rentgenowskiej analizy dyspersji energii. Dlaczego aluminium? To było ważne pytanie, ponieważ nie ma go w innym miejscu na Całunie.

Laboratorium radiowęgla na Uniwersytecie Arizony przeprowadziło osiem testów. W obliczonych datach wystąpiła duża rozbieżność, więc zespół w Arizonie połączył wyniki, aby uzyskać cztery wyniki, eliminując tym samym bardziej odległe daty (podobno to zrobili na prośbę British Museum, które nadzorowało testy). Nawet wtedy, według Remi Van Haelst, emerytowanego chemika przemysłowego w Belgii, wyniki nie spełniły minimalnych standardów statystycznych (testy chi-kwadrat). Skąd ta rozbieżność w datach? Czy to z powodu błędów testowania? A może dlatego, że próbka nie była dostatecznie jednorodna? Ta ostatnia wydaje się teraz bardzo prawdopodobna, a anomalia statystyczna wskazuje na coś bardzo podejrzanego w przypadku próbek.
Weżmy do ręki jakiś konkretny naukowy dokument.
Posłużę się tu wstepnie tym (nie wiem czy to dobry wybór bo jest tego duzo ale to mam akurat pod ręką) - bardzo prosiłbym jak ktos ma to przetłumaczone przez profesjonaliste na polski o podanie mi linku do tego tłumaczenia - na cele tego wątku posłużę sie google translate i własnym rozumem ( co oczywiście znaczy że moje tłumaczenie będzie fatalnie niedoskonale).

Mimo wszystko jakis koles z racjonalist śmie kpiącym tonem wypowiedzi pisac bzdytu jak to udowodnił cokolwiek. Szkoda że nie wsparł ani jednego łgniecia konkretnym badaniem naukowym.

Tyle na wstęp - będzie więcej odnośnie tego wspisu z racjonalisty - chociaz naprawde nie warto na to tracic czasu to opisze go tylko po to any ludziska którzy uważaja ta strone za naukowa otworzyli oczka. Brakżródeł to jedno ale śa w nim i zwyczajne kłamstwa czym zajme sie później. Córa mi sie obudziła i trzeba ja teraz bawic.
Co do fotki jaką wpiełeś nie ma nic wspólnego ani z art. z racjonalisty - ani z naukowym badaniem calunu. To jakaś prymitywna metoda odtworzenia obrazu z rzeźby robiona zapewne zanim znane były oficjanle wuniki badań z roku 88 - tam wykluczono jakiekolwiek malowidło. Za to wykazano z czego jest obraz na całunie czym zajme sie tez troszke później.


So mar 24, 2018 17:40
Post Re: Całun Turyński
Cytuj:
Weżmy do ręki jakiś konkretny naukowy dokument.
Posłużę się tu wstepnie tym (nie wiem czy to dobry wybór bo jest tego duzo ale to mam akurat pod ręką) - bardzo prosiłbym jak ktos ma to przetłumaczone przez profesjonaliste na polski o podanie mi linku do tego tłumaczenia - na cele tego wątku posłużę sie google translate i własnym rozumem ( co oczywiście znaczy że moje tłumaczenie będzie fatalnie niedoskonale).


Prosze o wyciecie tego z mojego wpisu powyzej.
Miałem zamiar tu podac i przetłumaczyc (mniej więcej) to badanie
Cytuj:
Microscopical Investigation of Selected Raes Threads From the Shroud of Turin John L. Brown

Principal Research Scientist, Retired Georgia Tech Research Institute Georgia Institute of Technology, Atlanta, GA, USA ©2005 All Rights Reserved


- co napewno uczynie ale obecnie nie mam na to czasu. A edytowac juz nie mogę. Dlaczego czas na edycje jest tu limitowany - jaki to ma cel?


So mar 24, 2018 18:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
No dobra.
Zacznijmy zatem niestandartowo od tego "pseudonaukowego" wpisu ze strony racjonalista.pl
Co tam wypisuje pan. Autor tekstu: Aleksander Głowacki (interesujący sie fizyką teoretyczną, kosmologią i ewolucjonizmem - absolwent Politechniki Poznańskiej).
Tytuł jego wywodu "Całun Turyński – fałszerstwo (nie)doskonałe."

Pomine cały bełkot o sztuce gotyckiej - nie ma żadnych źródeł w tekscie do czegokolwiek naukowego aby to wogóle brac pod uwagę.
Zaczne od tego o:

Cytuj:
Oczywiście wszyscy całuniści wiedzą, że datowanie to jest „błędne”. Teorii, które mają podważyć jego wynik jest tak dużo, że można by o tym napisać osobny artykuł (a być może nawet książkę). Za „zły" wynik datowania obwiniany jest pożar w 1523 roku, bakterie, spisek Kościoła, a nawet nieuwaga badaczy zbierający próbki, którzy przez pomyłkę datowali łatę dodaną w średniowieczu. Dokładny opis tych wszystkich zarzutów nie ma sensu, gdyż na każdy argument na rzecz „błędnego" datowania przypadają zwykle kontrargumenty. To „odbijanie piłeczki" może zakończyć jedynie powtórne datowanie, na które z niecierpliwością czekam.


Owszem hipotez naukowych i nienakukowuch na ten temat było i nadal jest wiele - co nie oznacza wcale że pochodzą od "caLunistów" <= cokolwiek to oznacza w języku naukowym.

Kilka cytatów naukowców którzy badali całun osobiście:

Giovanni Riggi, osoba, która faktycznie odcięła próbkę węgla z Całunu, oświadczyła: "Miałem pozwolenie na wycięcie około 8 centymetrów kwadratowych materiału z Całunu ... Zostało to zredukowane do około 7 cm, ponieważ włókna innego pochodzenia zostały pomieszane z oryginalnym materiałem ...

Giorgio Tessiore, który udokumentował próbkowanie, napisał: "... 1 cm nowej próbki musiało zostać odrzucone z powodu obecności różnych kolorów nitek."

Edward (Teddy) Hall, szef laboratorium datowania radioizotopowego w Oksfordzie, zauważył włókna, które wyglądały na nie na miejscu. Laboratorium w Derbyshire doszło do wniosku, że włóknami tymi była bawełna z "cienkiej, ciemnożółtej nici". Jak wiemy całun jest lniany. Peter South z Derbyshire napisał: "W przeszłości mógł być używany do napraw ..

Gilbert Raes, gdy później zbadał niektóre z próbek węgla 14, zauważył, że włókna bawełniane są zawarte wewnątrz nici, co może pomóc wyjaśnić różnice w średnicy włókien. Może to również tłumaczyć, dlaczego próbki węgla 14 najwidoczniej ważyły ​​znacznie więcej niż oczekiwano.

Alan Adler z Western Connecticut State University odkrył dużą ilość aluminium w segmentach przędzy z próbki radiowęgla, do 2%, za pomocą rentgenowskiej analizy dyspersji energii. Dlaczego aluminium? To było ważne pytanie, ponieważ nie ma go w innym miejscu na Całunie.


I tu właśnie pokazałeś dowód na to, że całun jednak jest czymś co powstało w średniowieczu :mrgreen:
Bo jeśli to badanie wieku całunu( które według tych twoich cytatów było zrobione źle) komuś nie pasowało, to w tej sytuacji trzeba było zrobić jeszcze jedno badanie, które by wyjaśniło jaki jest wiek tego całunu, w końcu w czym problem?
Było złe badanie wieku całunu, to trzeba było zrobić następne badanie, które by było już dobre.
No ale Kościół na kolejne badanie nie pozwolił, bo wiedział że wynik byłby taki sam, jak w pierwszym badaniu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 24, 2018 20:36
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
I tu właśnie pokazałeś dowód na to, że całun jednak jest czymś co powstało w średniowieczu


Niby że jak?
Jedyne badanie które mogłoby podważyc autentyczność całunu jest nieważne. :brawo:

Cytuj:
No ale Kościół na kolejne badanie nie pozwolił, bo wiedział że wynik byłby taki sam, jak w pierwszym badaniu.

Nie mam pojęcia czym kieruje sie Kościół odmawiająć ponownych badań c14.
Cokolwiek to jest w żaden sposób nie potwierdza to naukowo że Całun to falsyfikat.
Gdzie tu jakikolwiek argument.
Bo wiedzieli że wynik byłby ten sam? - niby skąd by wiedzieli?
Myślisz że są jasnowidzami?

Nie godzi sie obecnie poniewaz jest oczywiste że nawet jesli datowanie okaże się ok czyli na wiek 1- to sceptycy nadal nie uwierza. Pozostałe badania nie wskazuja jednoznacznie na nic. Metody jakie obecnie stosuje sie w nauce sa niewystarczajace na konkretne wnioski.
Nadal będzie gadanina - to pewnie podróba jednego z jego uczniów itd. Mysle że jeszcze będa badac - może nawet za mojego życia. Najważniejsze że w gronie naukowym - to badanie całunu z roku 1988 przez 3 oddzielne instytucje (renomowane ) nie jest juz traktowane serio.
Najpierw musza obalić tą prace a sa i inne.
http://www.shroud.com/pdfs/rogers2.pdf

Odnośnie tego postu z racjonalisty - nie musze sie wysilac i kończyć - ktos to juz dawno zrobił wcześniej i widac że sie solidnie przyłożył - ja ostatnio nie mam kiedy:
http://ok.apologetyka.info/racjonalista ... -1,558.htm


N mar 25, 2018 2:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL