Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Post Re: Całun Turyński
Brakuje "okazało sie porażką" po:

Podczas międzynarodowego sympozjum, które odbyło się w Rzymie w 1993 r.,
statystyk Philippe Bourcier de Carbon wymienia piętnaście punktów w których badanie c14 Całunu z roku 1988

Edycja zamarzła:(


Pn kwi 02, 2018 3:55

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Całun Turyński
Nie wiem do kogo kierujesz te słowa Hades. Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie, że datowanie c14 poddać w wątpliwość może tylko inny wynik tej samej metody, a nie opinie konserwatorów sztuki czy wynalazców metod niestosowanych poza całunem. To jest po prostu banalne - przeprowadzić ponownie tą samą czynność. Jeśli całunnicy stają na głowie by tego nie zrobić i wymyślają coraz dziwniejsze metody udowadniania, że całun pochodzi akurat z czasów, które im się podobają to jest to zwyczajne zaklinanie faktów. Ty robisz to samo i do nikogo to, jak widzisz, nie trafia


Pn kwi 02, 2018 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Całun Turyński
Gdybym się czepiał to powiedziałbym, że użytkownicy Hades i Marlow powinni już dawno zostać ostrzeżeni za trollowanie przejawiające się w świadomym ignorowaniu argumentów drugiej strony, ośmieszanie i przedstawianie nieprawdziwych "faktów".


Pn kwi 02, 2018 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
Nie znoszę ludzi którzy twierdzą że STUPR to banda nawiedzonych całunistów.
Po pierwsze to wszystko co mamy naukowo udokumentowane.


Przecież od samego początku, twojej dyskusji w tym temacie, atakujesz ten cały STUPR :D
Bo jak tylko coś wspominałem o badaniach nad całunem z lat 70 i 80, to ty od razu wyzywasz i plujesz, zaczynając gadać że jedyne sensowne badania to dopiero 2005 czy tam jakiś 2015.
Tobie się już wszystko ze wszystkim pomieszało! nawet nie wiem o co ci teraz tutaj chodzi?


Hades napisał(a):
Podczas międzynarodowego sympozjum, które odbyło się w Rzymie w 1993 r.,
statystyk Philippe Bourcier de Carbon wymienia piętnaście punktów w których badanie c14 Całunu z roku 1988
1. Brak formalnego sprawozdania z pobierania próbek.
2. Brak archiwum wideo na temat końcowych etapów pakowania próbek.
3. W oficjalnych raportach sprzeczności dotyczące cięcia i masy próbek.
4. Naruszenia protokołów pierwotnie planowanych w zakresie obsługi próbek.
5. Odrzucenie zwykłej procedury podwójnej "ślepej" próby.


No ale jednak badanie się odbyło prawidłowo, w końcu w tym twoim wcześniejszym gadaniu, nie podważasz tego, że te to badanie miało miejsce, tylko to że badano wiek łaty przyszytej do całunu, a nie sam całun.
Więc teraz to już nawet tego badania, w ogóle nie było? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 02, 2018 13:33
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Alugard napisał(a):
Nie wiem do kogo kierujesz te słowa Hades. Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie, że datowanie c14 poddać w wątpliwość może tylko inny wynik tej samej metody, a nie opinie konserwatorów sztuki czy wynalazców metod niestosowanych poza całunem. To jest po prostu banalne - przeprowadzić ponownie tą samą czynność. Jeśli całunnicy stają na głowie by tego nie zrobić i wymyślają coraz dziwniejsze metody udowadniania, że całun pochodzi akurat z czasów, które im się podobają to jest to zwyczajne zaklinanie faktów. Ty robisz to samo i do nikogo to, jak widzisz, nie trafia


Kieruje to do każdego. Do przemyślenia.
Nauka jest ok, ale bywa zawodna. Czasami należy poczekac na lepsze narzędzia czy sposoby.
Czy to nie trafia - nie wiem . Powinno, bo to bardzo dobra praca i nie znalazłem w niej czczych treści.Zawiera również sporo konkretnych odniesień do innych prac naukowych. Poczytaj.


Pn kwi 02, 2018 18:57

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Całun Turyński
Cytuj:
Nauka jest ok, ale bywa zawodna. Czasami należy poczekac na lepsze narzędzia czy sposoby.
No właśnie, trzeba poczekać aż da dokładnie takie wyniki, jakich Hades oczekuje. Wtedy będzie wiadomo, że jest niezawodna :roll:


Pn kwi 02, 2018 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
Zadałem ci proste pytanie. Na jakiej podstawie uważasz że fragment materiału który w pracy utorstwa Rachel A Freer-Waters oraz A J Timothy Jull, opublikowany w Radiocarbon, vol 52, nr 4 / 2010 rozmiarów 0,5 x 1 cm
odcięty od reszty jest adekwatny do tego który został spalony?


A ja Ci odpowiedziałem:

Sam zaprosiłeś nas by rzekomo "faktycznie podyskutować naukowo o tym całunie", więc teraz racz trzymać się własnych ustaleń, przynajmniej w stopniu minimalnym. Jeżeli jednak wprowadziłeś mnie w błąd i chciałeś przepchać dyskusję spod wezwania "a bo mi się wydaje", mającą tylko udawać rzetelną polemikę, to pretensję o to że mimo wszystko trzymam się przyjętych założeń, możesz mieć wyłącznie do siebie.

Chronos napisał(a):
Gdybym się czepiał to powiedziałbym, że użytkownicy Hades i Marlow powinni już dawno zostać ostrzeżeni za trollowanie przejawiające się w świadomym ignorowaniu argumentów drugiej strony, ośmieszanie i przedstawianie nieprawdziwych "faktów".



Moją odpowiedź zostawiam tutaj, coby ktoś życzliwy nie wywalił mi postu w kosmos pod byle pretekstem: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=998653#p998653


Pn kwi 02, 2018 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
Kieruje to do każdego. Do przemyślenia.
Nauka jest ok, ale bywa zawodna. Czasami należy poczekac na lepsze narzędzia czy sposoby.



Na co niby chcesz czekać? jeśli naukowcy nie mają do całunu żadnego dostępu, jak go mają badać? telepatycznie? :D
Tutaj trzeba się opierać na tym co do tej pory udało się ustalić, a nie na ewentualnej możliwości ponownego przebadania całunu, która może nigdy nie nastąpić.


Hades napisał(a):
Czy to nie trafia - nie wiem . Powinno, bo to bardzo dobra praca i nie znalazłem w niej czczych treści.Zawiera również sporo konkretnych odniesień do innych prac naukowych. Poczytaj.


Jak może do mnie trafić gadanie gościa, który kwestionuje badania całunu, jednocześnie nie mając do niego żadnego dostępu?
To tak jakbym ja, będąc naukowcem badał Egipskie piramidy, kwestionując to co zostało na ich temat do tej pory ustalone, a jednocześnie nie miał do tych piramid żadnego dostępu :D
Jak dla mnie to takie zachowanie, nie jest za specjalnie poważne.
W końcu archeolog który bada na terytorium Polski, egipskie piramidy :mrgreen: nie jest kimś kogo wszyscy będą traktować poważnie.
No i z całunem jest tak samo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn kwi 02, 2018 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2015 8:39
Posty: 48
Post Re: Całun Turyński
Iago napisał(a):

Chronos napisał(a):
Gdybym się czepiał to powiedziałbym, że użytkownicy Hades i Marlow powinni już dawno zostać ostrzeżeni za trollowanie przejawiające się w świadomym ignorowaniu argumentów drugiej strony, ośmieszanie i przedstawianie nieprawdziwych "faktów".



Moją odpowiedź zostawiam tutaj, coby ktoś życzliwy nie wywalił mi postu w kosmos pod byle pretekstem: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=998653#p998653



Zieeeeeeeeeeeeeeeew.
Widzę, iż nie dość, że niektórzy są pozbawieni elementarnej umiejętności czytania ze zrozumieniem, to na dodatek biorą się za próby moderowania, nie wspominając o najbardziej żenującej postawie, jaką jest wcinanie się między wódkę, a zakąskę.

Tłumaczę zatem moderatorom amatorom:

- na szesnastej stronie tego wątku, akruk napisał:
Cytuj:
Nawet elementarnej logiki nie zdołałeś opanować. Nic zaskakującego o maniaków całunu.


Żeby nie udowadniać, że nie jestem wielbłądem, napisałem w stylu dość frywolnym, jakie jest moje stanowisko w tej sprawie.

Gdyby jeszcze nie dotarło, to tłumaczę raz jeszcze, łopatologicznie:

- założycielka tematu nie ograniczyła dyskusji do dwóch stanowisk: albo CT pochodzi z pierwszego wieku, albo jest późno-sredniowiecznym fałszerstwem.

- argumentowanie na rzecz tezy iż CT może być (podkreślam może być: a nie że jest na 100%) zrabowanym przez krzyżowców płotnem z Konstantynopola czyli Wizerunkiem z Edessy, jak najbardziej mieści się w problematyce sporów o CT.

- samo datowanie C14 też nie zamyka ostatecznie sporów na temat wieku CT i jego pochodzenia.
Link do fragmentu "Najwspanialszego" R. Dawkinsa
Żeby było jasne, to może zaznaczę: Dawkins nie twierdzi, że samo datowanie było nieprawidłowe, tylko sugeruje że dyskusja nad jego wynikami jest najbardziej dopuszczalna i potrzebna.

_________________
Otóż jeszcze tej samej nocy, znalazłem się w zgoła odmiennych okolicznościach...


Wt kwi 03, 2018 10:37
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Marlow napisał(a):
Żeby nie udowadniać, że nie jestem wielbłądem, napisałem w stylu dość frywolnym, jakie jest moje stanowisko w tej sprawie.
Frywolnym? O całunie?

frywolny «mający swobodny i żartobliwy stosunek do spraw erotycznych; też: świadczący o takim stosunku»


Wt kwi 03, 2018 15:53
Post Re: Całun Turyński
Offtop!
O tym mozna tutaj - w uwagach między użytkownikami.
Trochę powagi - jest na ten temat duskusja tu:
viewtopic.php?f=18&t=32426&start=5415

Wystarczy juz tego trolowania!


Wt kwi 03, 2018 16:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Marlow napisał(a):
Żeby nie udowadniać, że nie jestem wielbłądem, napisałem w stylu dość frywolnym, jakie jest moje stanowisko w tej sprawie.


No to może od tej twojej frywolności, byś w końcu coś na serio napisał?
Czy może jednak pozostaniesz przy żartach?


Marlow napisał(a):
argumentowanie na rzecz tezy iż CT może być (podkreślam może być: a nie że jest na 100%) zrabowanym przez krzyżowców płotnem z Konstantynopola czyli Wizerunkiem z Edessy, jak najbardziej mieści się w problematyce sporów o CT.


To wklej tu zdjęcie tego całego wizerunku z Edessy.
Będzie wtedy można ocenić, czy jest podobny do Całunu Turyńskiego.

Marlow napisał(a):
Żeby było jasne, to może zaznaczę: Dawkins nie twierdzi, że samo datowanie było nieprawidłowe, tylko sugeruje że dyskusja nad jego wynikami jest najbardziej dopuszczalna i potrzebna.


Z dyskusji na tym forum, wyszło że badanie zostało przeprowadzone prawidłowo, i całun jest ze średniowiecza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 03, 2018 16:49
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
No to może od tej twojej frywolności, byś w końcu coś na serio napisał?
Czy może jednak pozostaniesz przy żartach?


Nie na temat Robek - piszemy tu o CT!


Cytuj:
To wklej tu zdjęcie tego całego wizerunku z Edessy.
Będzie wtedy można ocenić, czy jest podobny do Całunu Turyńskiego.


Już tutaj jest. Jak za mały dla ciebie to jest jeszcze google.

Cytuj:
Żeby było jasne, to może zaznaczę: Dawkins nie twierdzi, że samo datowanie było nieprawidłowe, tylko sugeruje że dyskusja nad jego wynikami jest najbardziej dopuszczalna i potrzebna.

Z dyskusji na tym forum, wyszło że badanie zostało przeprowadzone prawidłowo, i całun jest ze średniowiecza.


Robek.
Odnieś sie do ponizszego w tym temacie:
viewtopic.php?f=18&t=32426&p=998808#p998808
Nie tutaj, ok?


Wt kwi 03, 2018 17:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
Już tutaj jest. Jak za mały dla ciebie to jest jeszcze google.


Jeśli byłbyś taki łaskawy, to zamieść tutaj najpierw ten cały wizerunek z Edessy, a pod spodem Całun Turyński.
I wtedy wszystko stanie sie jasne, w końcu bedzie można sie przyjrzeć, i porównać jedno do drugiego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 03, 2018 19:52
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Hades napisał(a):
Robek napisał(a):
To wklej tu zdjęcie tego całego wizerunku z Edessy.
Będzie wtedy można ocenić, czy jest podobny do Całunu Turyńskiego.
Już tutaj jest.
Nie, nie ma. "Ktoś" tu albo niekumaty, albo kłamczuch.


Śr kwi 04, 2018 12:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL