Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 16:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Post 
A na badanie izotopem węgla C14, Kościół mówi, że to była "łata", a zamiast powtórzyć badania, odnawia całun :D


Wt sty 06, 2009 14:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Przypominam, że w 1988 r. to Kościół ( konkretnie kard. Anastasio Ballestrero ) ogłosił wynik badania C14. Oczywiście, można podawać dalsze przykłady sceptycyzmu Kościoła wobec Całunu, ale przecież ateiści wiedzą lepiej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sty 06, 2009 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 25, 2008 18:40
Posty: 104
Post 
Wiesz Johnny, bo to spisek dziejowy kleru wobec ludzkości.

Ludziska, Kościół nigdy nie powiedział "całun jest autentyczny", wręcz przeciwnie, tak jak mówi Johnny, zawsze był do niego sceptyczny.

Ciekawe jeszcze jak zinterpretujecie perfekcyjne anatomiczne dopasowanie całunu do chusty z manopello - ten sam geniusz średniowiecza ją robił?

_________________
Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem (Flp 2, 12).


Wt sty 06, 2009 14:54
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ciekawe jeszcze jak zinterpretujecie perfekcyjne anatomiczne dopasowanie całunu do chusty z manopello - ten sam geniusz średniowiecza ją robił?


Przecież oczywiste jest, że Bóg nam daje dowód na swoje istnienie zarówno przez chustę jak i całun, i mimo, że nie chce się nam objawić by nie ograniczać naszej wolnej woli, co chwile sypie nam dowody w postaci prześcieradła, chustki, czy też rzeszy cudów :)


Wt sty 06, 2009 15:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Wiesz Johnny, bo to spisek dziejowy kleru wobec ludzkości


Ba, to oczywiste. Człowiek racjonalny nie wierzy w żadne bzdurne teorie spiskowe. Z jednym wyjątkiem - spisków religijnych ;) Te jak najbardziej istnieją ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sty 06, 2009 15:04
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Czy tak wyglądał człowiek z Całunu gdy był dzieckiem? Rezultaty kryminalistycznej rekonstrukcji można obejrzeć tutaj: http://www.insideedition.com/headlines/ ... as-a-child
Podsyłam w charakterze ciekawostki, jako że głos w tej sprawie zabierają takie autorytety jak Mark Goodacre.


Pt maja 29, 2015 8:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re:
Eandil napisał(a):
Cytuj:
Ciekawe jeszcze jak zinterpretujecie perfekcyjne anatomiczne dopasowanie całunu do chusty z manopello - ten sam geniusz średniowiecza ją robił?


Przecież oczywiste jest, że Bóg nam daje dowód na swoje istnienie zarówno przez chustę jak i całun, i mimo, że nie chce się nam objawić by nie ograniczać naszej wolnej woli, co chwile sypie nam dowody w postaci prześcieradła, chustki, czy też rzeszy cudów :)


Tak, Bóg jest wyjątkowo niekonsekwentny. Niby dał ludziom rozum. I co? Gdyby rzeczywiście dał, to ludzi posługiwaliby się nim. A mi się wydaje, że Bóg ściemnił i niektórym nie dał. Przynajmniej takie wnioski mi przychodzą do głowy, gdy czytam głupoty.
Jeśli się chce komuś sprawić przykrość, to neguje sie wyznawane przez rozmówcą wartości. Poniża się to co, dla innego jest święte. Wyśmiewa się z rozmowcy, że wierzy w to, co on odrzuca.


Pt maja 29, 2015 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re:
Nie jestem przekonany, co do prawdziwości tego całunu, jak dla mnie największym problemem, jest sama osoba która na nim widnieje.
W tamtych czasach i na tamtych terenach gdzie urodził sie Jezus, żyli ludzie którzy wygladali, choćby tak jak na tym obrazku.
Obrazek



Natomiast twarz człowieka który znajduje sie na całunie turyńskim, wygląda w ten sposób.
Obrazek


Tak sie przyglądam i przyglądam, i jakoś nie widze żadnego podobieństwa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 24, 2015 21:46
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek, czy ty naprawdę wierzysz że wszyscy mogli wyglądać jednakowo? Jak kopie samych siebie? To że ktoś zrekonstruował twarz jednej osoby na podstawie jakiejś znalezionej czaszki to jest to rekonstrukcja jednego człowieka który tak własnie wyglądał, a inni mogli mieć inną żuchwę, inny nos, inny układ oczu, łuków brwiowych... etc... i myślę że jak najbardziej mogli tam żyć ludzie o długich włosach, z krótszymi włosami, z brodą lub bez brody, z kręconymi włosami, z prostymi włosami, o ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu... to przecież nie są klony.

A poza tym, Jezus może jest podobny do Ojca, nie wziąłeś pod uwagę tej opcji? A jego Matka to też wyglądałaby jak ten gość z obrazka? Nieco żartobliwie, ale tak pół żartem, pół serio.


Pn sie 24, 2015 22:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
equuleuss napisał(a):
Robek, czy ty naprawdę wierzysz że wszyscy mogli wyglądać jednakowo? Jak kopie samych siebie? To że ktoś zrekonstruował twarz jednej osoby na podstawie jakiejś znalezionej czaszki to jest to rekonstrukcja jednego człowieka który tak własnie wyglądał, a inni mogli mieć inną żuchwę, inny nos, inny układ oczu, łuków brwiowych... etc... i myślę że jak najbardziej mogli tam żyć ludzie o długich włosach, z krótszymi włosami, z brodą lub bez brody, z kręconymi włosami, z prostymi włosami, o ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu... to przecież nie są klony.

To w tamtych czasach, na tych terenach, żyli biali ludzie?
equuleuss napisał(a):
A poza tym, Jezus może jest podobny do Ojca, nie wziąłeś pod uwagę tej opcji? A jego Matka to też wyglądałaby jak ten gość z obrazka? Nieco żartobliwie, ale tak pół żartem, pół serio.

No to pokaż jak wyglądał jego Ojciec, to wtedy będzie łatwiej, wyobrazić sobie jak wyglądał Jezus.
Zresztą jeśli Jezus był czarny,to jego matka też była czarna, tu nie ma jakiejś większej filozofii, nie wiem co ci tu w tym przeszkadza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 25, 2015 11:32
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Cytuj:
To w tamtych czasach, na tych terenach, żyli biali ludzie?


Czy Ty aby czegoś nie mylisz? Czy rasa semicka to czarni? To biali ludzie.

Cytuj:
No to pokaż jak wyglądał jego Ojciec, to wtedy będzie łatwiej, wyobrazić sobie jak wyglądał Jezus.
Zresztą jeśli Jezus był czarny,to jego matka też była czarna, tu nie ma jakiejś większej filozofii, nie wiem co ci tu w tym przeszkadza.


Przecież zaznaczyłem że to raczej forma żartu ale również pół serio bo Jezus miał tylko matkę, nie miał żadnego biologicznego ziemskiego ojca który mógłby przekazać swoje geny. Od kiedy semici to czarni ludzie? Ludzie czarni to byli ludzie pochodzący z Egiptu to była tylko pewna ilość, a nie dominująca. Ale ci Egipcjanie nie byli semitami przecież.

A ty jako Słowianin i ogólnie Europejczyk wywodzisz się od Indoeuropejczyków zamieszkujących te właśnie tereny mniej więcej, to byli ludzie rasy białej.


Wt sie 25, 2015 15:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Całun Turyński
Sądzę, że gdyby Jezus wyglądał bardzo niezwykle i zdumiewająco, wtedy ewangeliści zapewne by o tym wspomnieli.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sie 25, 2015 16:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
equuleuss napisał(a):
Przecież zaznaczyłem że to raczej forma żartu ale również pół serio bo Jezus miał tylko matkę, nie miał żadnego biologicznego ziemskiego ojca który mógłby przekazać swoje geny. Od kiedy semici to czarni ludzie? Ludzie czarni to byli ludzie pochodzący z Egiptu to była tylko pewna ilość, a nie dominująca. Ale ci Egipcjanie nie byli semitami przecież.

Ludność Etiopii to w większości semici, a jak by nie patrzeć to wszystko są murzyni.
Spora część żydów którzy w okolicach gdzie sie urodził Jezus, to też byli murzyni.
Soul33 napisał(a):
Sądzę, że gdyby Jezus wyglądał bardzo niezwykle i zdumiewająco, wtedy ewangeliści zapewne by o tym wspomnieli.

Akurat teraz jest kwestia jaki Jezus miał kolor skóry, i nie sądze żeby był sens, w ewangeliach o tym wspominać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 25, 2015 20:28
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Cytuj:
Spora część żydów którzy w okolicach gdzie sie urodził Jezus, to też byli murzyni.


Murzyn będący Żydem? Raczej może w charakterze niewolnika. Skąd ty czerpiesz takie rewelacje? Żydzi to rasa biała.


Śr sie 26, 2015 0:45

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Mógłbyś zdefiniować "rasę białą"? ;)

Nie żebym się zgadzał, że Jezus był "czarny".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sie 26, 2015 7:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL