Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Wolna wola a przepowiadanie przyszłości. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 16:17
Posty: 39
Post Wolna wola a przepowiadanie przyszłości.
Obejrzałem film o Nostradamusie, zacząłem czytać trochę o jego przepowiedniach. Bardzo mnie zdziwiło że jego przepowiednie się sprawdzają. Ale skoro on wiedział o Adolfie Hitlerze i innych rzeczach znał przyszłość. To czy nasze życie nie jest jakoś zaprogramowane? Czy wobec tego istnieje wolna wola?


So sty 03, 2009 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Czytanie przyszłości danego człowieka opiera się na czytaniu teraźniejszości, więc można powiedzieć, że jest to "mówienie o teraźniejszości i co MOŻE wyniknąć z niej w przyszłości".
Natomiast co do takich rzeczy jak wojny itd. to spekulowałbym. Wydaje mi się, że są to rzeczy "zapisane" w gwiazdach, lekcje dla całej ludzkości.


So sty 03, 2009 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post 
Nie wiadomo , czy przepowiednie Nostradamusa się sprawdzają , nie jesteśmy tego pewni , dlatego nie wiemy czy były to przepowiednie , czy bajki . Ale gdyby nawet Nostradamus widział przyszłość to nasza wolna wola niczego nie zmieni ponieważ on widział to co będzie , widział to co ukształtuje nasza wolna wola , widział naszą wolną wolę .


So sty 03, 2009 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
A ja słyszałem że te w zależności od potrzeby można w tych przepowiedniach wyczytać co się chce. Także prosze o konkrety, nie tylko opinie bardziej medialne, niż realne.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sty 03, 2009 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 16:17
Posty: 39
Post 
To czemu w swoich zapiskach narysował swastykę?


So sty 03, 2009 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
Swastyka jest starożytnym symbolem, Hitler tylko ją wykorzystał, a nie wymyślił. Nostradamus widocznie wiedział o istnieniu takiego symbolu. Dlaczego umieścił go w zapiskach nie wiadomo, nie ma komentarza: "tego symbolu używać będą faszyści".

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


So sty 03, 2009 23:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
a ma ktoś zdjęcie tej swastyki?
Bo Hitler używał takiej:

[[Jakoś nie widze potrzeby wklejania tutaj nazistowskiej swastyki, każdy z nas wie jak wygląda ten znak.]]
WIST


So sty 03, 2009 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 1:36
Posty: 845
Post Re: Wolna wola a przepowiadanie przyszłości.
Przepowiadanie przyszłości? Ciekawe.

Miałem kiedyś (raz w życiu) pewne zdarzenie. Było to około 1.5 roku temu.

Obudziłem się jak co dzień do pracy. Zazwyczaj nie pamiętam snów. Czasami jednak pamiętam co mi się śniło. Tego dnia śniła mi się kolizja. Precyzując: śniło mi się, że jadę do pracy jak co dzień. W pewnym momencie zauważyłem samochód, który wyprzedza inne wykonując szalone manewry. Te manewry spowodowały, że kierowca busa, który jechał tą drogą stracił panowanie nad kierownicą. Bus się przewrócił na jeden z boków. Pamiętam jeszcze, że zatrzymałem swój samochód i wysiadłem aby zobaczyć czy ktoś potrzebuje pomocy. Widziałem urwane drzwi busa i rozsypane na drodze towary (jakieś paczki). To w zasadzie tyle co pamiętam tyle.

Sen nie był ani wstrząsający ani wyrazisty. Zupełnie zwyczajny.

Tego samego dnia wsiadłem za kierownicę samochodu służbowego. W pewnym momencie jechałem pod górkę, "po ślimaku", i nagle zauważyłem samochód, którego nie powinno tam być (jechał pod prąd). Odbiłem kierownicą ale nie udało mi się uniknąć kolizji. Na szczęście ta była zupełnie niegroźna. Stłuczony reflektor przedni i zarysowany zderzak.

W zasadzie to zbieżny jest tylko fakt zaistnienia kolizji. Reszta elementów się nie zgadza.

Zdarzenie to jednak do dzisiaj uznaję za trochę dziwne. Śniła mi się tego dnia kolizja i miałem kolizję. Przypadek? Może. A może nie.

_________________
Radio Italia, solo musica italiana


So sty 03, 2009 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 1:36
Posty: 845
Post 
@wieczny_student

Swastyka jest starożytnym symbolem

Zgadza się. Ale o tym trzeba wiedzieć. Ciekawe czy autor wątku o tym wiedział. :lol:

_________________
Radio Italia, solo musica italiana


So sty 03, 2009 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 23:03
Posty: 383
Post 
Ja też będę teraz przepowiadał przyszlość w stylu Nostradamusa: BĘDZIE WIELKA WOJNA. DUŻY NAPADNIE NA MAŁEGO. KROLESTWO PÓŁNOCNE POPADNIE W NIESZCZĘŚĆIE. NA POŁUDNIU BURZA ZAKRYJE SWĄ SIŁĄ CZTERY RZEKI. Co wy na to?


So sty 03, 2009 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post 
cir77 napisał(a):
Obejrzałem film o Nostradamusie, zacząłem czytać trochę o jego przepowiedniach. Bardzo mnie zdziwiło że jego przepowiednie się sprawdzają. Ale skoro on wiedział o Adolfie Hitlerze i innych rzeczach znał przyszłość. To czy nasze życie nie jest jakoś zaprogramowane? Czy wobec tego istnieje wolna wola ?
Wydaje mi się , że to nie jest temat o Adolfie Hitlerze ?


So sty 03, 2009 23:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
cir77 prosze o profesjonalizm, a nie takie rzucanie. Już wszyscy moi poprzednicy to napisali że swastyka nie jest wymyślona przez Hitlera, a zatem mogła się znaleźć w tekstach Nostradamusa, bo przecież to konkretny symbol jemu zapewne pewnie znany skoro go użył. Niczego to nie dowodzi, to jest takie kojarzenie rzeczy ze sobą bo jakoś pasują. Czekam zatem na żródło tej wiedzy, bo z całym szacunkiem na słowo to ja Ci nie uwierze. I konkretnie jakie przepowiednie zostały spełnione z tekstem samej przepowiedni wraz ze wskazaniem źródła. A nie że narysował swastykę i wszystko, bądzmy poważni...

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 04, 2009 0:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 23:03
Posty: 383
Post Re: Wolna wola a przepowiadanie przyszłości.
cir77 napisał(a):
Obejrzałem film o Nostradamusie, zacząłem czytać trochę o jego przepowiedniach. Bardzo mnie zdziwiło że jego przepowiednie się sprawdzają.

Moje raczej też się sprawdzą! To tylko kwestia czasu i interpretacji!


N sty 04, 2009 0:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Cytuj:
i interpretacji!

No wlasnie. Zadziwiajace jak ludzie moga wierzyc w Sybille, wrozby z kart
i inne takie. Byc moze potrzeba nam troche tajemniczosci?


N sty 04, 2009 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 16:17
Posty: 39
Post 
"zazwyczaj nie wierzę w takie bzdury, ale człowiek, który 500 lat przed II wojną światową wiedział jak będzie wyglądała swastyka, albo jak będzie się nazywał przywódca Niemiec musi być wiarygodny. I w/g mnie, jeśli któreś z proroctw Nostradamusa się nie spełniły to tylko dlatego,że ludzie to źle zinterpretowali i to, co on przewidział tak naprawdę już się wydarzyło. Amen"

Źródło: http://koniecswiata.info/przepowiednie-nostradamusa/

Przepowiedział także atak na WTC który się sprawdził :

Witajcie!Dziś notka,która na pewno was zaciekawi.

Pewna przepowiednia Nostradamusa,która się spełniła.

Mianowicie:Atak na Word Trace Center !

TAK! Nostradamus to przepowiedział !

Przeczytajcie dokładnie ten tekst a wszystkiego się dowiecie :

(TEKST JEST Z 1999 ROKU WIĘC NIE PRZEJMUJCIE SIĘ CZYMŚ CO SIĘ WAM NIE ZGADZA,GDYBYM ZMIENIŁ TEKST NA AKTUALNY SEDNO NOTKI NIEMIAŁOBY SENSU)



Stany Zjednoczone jeszcze nigdy w swojej historii nie doświadczyły skutków współczesnej techniki wojennej.



Owszem, w roku 1814 obszarom U.S.A. zagrażały wojska japońskie, które prowadziły ostrzał z łodzi podwodnych. Jednak z przepowiedni Nostradamusa wynika, że owe ataki były niczym w porównaniu z tymi, o których nasz wizjoner napisał w swoich czterowierszach.



Według Nostradamusa, już niedługo Stany Zjednoczone mogą stanąć w obliczu ogromnego zagrożenia serią konfliktów. Mają one dotknąć Ziemię pomiędzy latami 1995-2004 i doprowadzić do poważnych zniszczeń na obszarze U.S.A !



Nasuwa się pytanie dlaczego akurat U.S.A ? Jednym z proroctw , które wskazuje na miejsce konfliktu jest zapisane w Centurii I w czterowierszu 91:



Największe zniszczenia dotkną lewicę



Słowo "lewica" zostało tutaj użyte w sensie bardziej geograficznym aniżeli politycznym. Na mapach Świata, zarówno aktualnych i na tych, którymi posługiwał się Nostradamus, Stany Zjednoczone "leżą" po lewej stronie.



Na mapach, którymi posługiwał się Nostradamus ( także na współczesnych), Ameryka leży po "lewej" stronie. Jest to najprawdopodobniejsze umiejscowienie tego słowa.



Potwierdzenia takiego sposobu geograficznej interpretacji czterowiersza można się doszukać w czterowierszu 97 z Centurii VI:



"Niebiosa będą się piec przy czterdziestu pięciu stopniach,

Ogień zbliża się do wielkiego nowego miasta,

Ogromny płomień wzbije się w górę,

Kiedy chcą otrzymać dowód od Normanów"



Jeśli spojrzeć na mapę świata i poszukać równoleżnika 45° można stwierdzić, iż przebiega on przez terytorium Stanów Zjednoczonych [m. in. Nowy Jork] a także przez roponośne obszary Bliskiego Wschodu.



W dość łatwy sposób można ustalić jednak dokładniejszą lokalizację, gdyż w czterowierszu jest jeszcze mowa o "nowym mieście". Możliwe więc, że chodzi tutaj o atak na obiekty znajdujące się w Nowym Jorku. Podobne uderzenie może dotyczyć miejsc na Bliskim Wschodzie.



Być może któreś z państw na Bliskim Wschodzie zaatakuje Nowy Jork, zaś Stany Zjednoczone w odwecie rozpoczną działania wojenne w rejonie agresora.

(...............)

To jeszcze nic !

CZYTAJCIE DALEJ....

TO PROROCTWO SIĘ WYPEŁNIŁO !!!

DZIEŃ 11.09.2001 ROKU WYDAJE SIĘ BYĆ WYPEŁNIENIEM WYŻEJ OPISANEJ PRZEPOWIEDNI NOSTRADAMUSA. TEGO DNIA NASTĄPIŁ ZMASOWANY ATAK ORGANIZACJI TERRORYSTYCZNEJ AL-KAIDA NA STRATEGICZNE OBIEKTY W STANACH ZJEDNOCZONYCH.



STAŁO SIĘ DOKŁADNIE TAK JAK NOSTRADAMUS PRZEPOWIEDZIAŁ - NIEBIOSA PIEKŁY SIĘ PRZY 45 RÓWNOLEŻNIKU [ CZY TEŻ NOWYM MIEŚCIE] A PRZY TYM OGROMNY OGIEŃ WZBIŁ SIĘ W GÓRĘ.



FOTOGRAFIE ZAMIESZCZONE PONIŻEJ PRZEDSTAWIAJĄ MIEJSCA ATAKU ORAZ WIEŻE WORLD TRADE CENTER PRZED 11 WRZEŚNIA I PO TYM DNIU - DNIU PO KTÓRYM ZMIENIŁ SIĘ CAŁY ŚWIAT. NIEKTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE WE WZBURZONYM TUMANIE KURZU I DYMU, KTÓRY POJAWIŁ SIĘ PO UDERZENIU SAMOLOTU W WTC JAK NIEKTÓRZY TWIERDZĄ - ZMATERIALIZOWAŁ SIĘ SZATAN !!! [patrz na końcowe zdjęcia dymu]

Opisane wyżej zdjęcia:

1.Mapka Ataku:
Obrazek


2.Palące się wieże

Obrazek

A TERAZ TO NAJGORSZE....:

"ZMATERIALIZOWANIE SIĘ SZATANA"

Twarz numer jeden:
Obrazek


Twarz szatana numer dwa:
Obrazek


trzecia twarz szatana:
Obrazek


i ostatnia (ten obrys trochę przesadzony)
Obrazek


Według niektórych podczas tego ataku narodził się Antychryst...

Ja podchodzę do tego sceptycznie.A wy co o tym sądzicie?

NAPISZCIE W KOMENTARZU

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

źródło : http://lukaszm.blog.onet.pl/1,AR3_2006- ... index.html

Te przepowiednie naprawdę się sprawdzają!

Cytuj:
Nie wiadomo , czy przepowiednie Nostradamusa się sprawdzają , nie jesteśmy tego pewni , dlatego nie wiemy czy były to przepowiednie , czy bajki . Ale gdyby nawet Nostradamus widział przyszłość to nasza wolna wola niczego nie zmieni ponieważ on widział to co będzie , widział to co ukształtuje nasza wolna wola , widział naszą wolną wolę .


To nie możliwe przecież mogę jechać samochodem i ktoś mnie zabije i co do tego ma ukształtowanie wolnej woli?


N sty 04, 2009 15:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL