Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Wolna wola a przepowiadanie przyszłości. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
W 1814 roku japońskie łodzie podwodne zagrażały USA? To nawet nie w 1914, tylko gdzieś od 1941. Gratulacje, ciekawy jestem czy autor jest tak samo rzetelny w kwestii samych przepowiedni które jak widać są naciągane :) i ten Szatan się nawet zmaterializował. To ja poprosze o jeszcze inne, bo jak naraie mamy jedną, który niczego nie dowodzi.

A tak wogóloe kiedy wymyślono i wprowadzono współcześnie istniejący podział równoleżników i południków? Pytam bo nie wiem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 04, 2009 15:54
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Cytuj:
"Niebiosa będą się piec przy czterdziestu pięciu stopniach,

Ogień zbliża się do wielkiego nowego miasta,

Ogromny płomień wzbije się w górę,

Kiedy chcą otrzymać dowód od Normanów"

E tam. Tu chodzi o ta awarie promu Columbia.Lecial z ISS i wybuchl.
Czesci promu sa rowniez wyrabiane w Skandynawii i trzeba udowodnic, ze nie spartaczono roboty.
Moze tez chodzic o sasiada ktory w upalne lato, na przedmiesciu staral sie tankowac Volvo z zapalonym papierosem.
Wybierz co Ci lepiej pasuje. :D


N sty 04, 2009 17:45
Zobacz profil
Post 
Dural napisał(a):
Cytuj:
"Niebiosa będą się piec przy czterdziestu pięciu stopniach,

Ogień zbliża się do wielkiego nowego miasta,

Ogromny płomień wzbije się w górę,

Kiedy chcą otrzymać dowód od Normanów"

E tam. Tu chodzi o ta awarie promu Columbia.Lecial z ISS i wybuchl.
Czesci promu sa rowniez wyrabiane w Skandynawii i trzeba udowodnic, ze nie spartaczono roboty.
Moze tez chodzic o sasiada ktory w upalne lato, na przedmiesciu staral sie tankowac Volvo z zapalonym papierosem.
Wybierz co Ci lepiej pasuje. :D


Nowy Jork nie leży na 45 stopniach :P


N sty 04, 2009 18:00
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Columbia byla pochylona o 45 stopni, tak jak i podpity sasiad. :D


N sty 04, 2009 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 23:03
Posty: 383
Post 
W jakiejś gazecie , tygodniku ( nie wiem wprost newsweek) widziałem już coś podobnego i to chyba jest fotomontaż z tego co pamiętam. Problem z przepowiedniami Nostradamusa jest taki że on coś pisał potem cos sie wydarza a ludzie dobierają fakty do jego opisu.


N sty 04, 2009 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 16:17
Posty: 39
Post 
Proszę bardzo:

Epidemia dżumy:

Powszechnie się przyjmuje, że Nostradamus przepowiedział zarówno wybuch epidemii dżumy, która dotknęła Londyn w 1665 roku, jak i wielki pożar, który zniszczył miasto w roku następnym. W przypadku tej drugiej katastrofy Nostradamus podał nawet dokładną datę. W czterowierszu 51 z Centurii II czytamy:

Londyn zażąda krwi sprawiedliwego,
Spaleni w ogniu trzy razy po dwadzieścia i sześć,
Starożytna Dama zostanie usunięta ze swojego miejsca,
I wielu tej samej sekty upadnie.
Dosłowny sens drugiej części jest oczywisty: znaczna część Londynu ulegnie zniszczeniu w wyniku pożaru. Londyn padł ofiarą tylko dwóch wielkich pożarów: w 1941 roku w następstwie niemieckich bombardowań i w 1606 roku, kiedy ogień zaprószony w piekarni szalał przez wiele dni, niszcząc znaczną część miasta. Dodatkowa uwaga umieszczona w drugiej linijce - "trzy razy po dwadzieścia i sześć" -- wskazuje na drugą z tych możliwości. Wyrażenie "starożytna Dama" wydaje się odnosić do londyńskiej katedry Świętego Pawła. Nostradamus często posługiwał się słowem "Dama" na oznaczenie kościoła. Określenie "wielu tej samej sekty" wskazuje na przepowiędnie zniszczenia ponad 80 lodyńskich kościołów podczas wielkiego pożaru z 1666 roku. Podobnie jak inne proroctwa wizjonera z Salon również i to nie zostało oparte na metodach znanych astrologii. Chociaż astrologowie mogli i mogą do pewnego stopnia prognozować przyszłość, formułując pewne hipotezy typu: "w określonym czasie opozycja między Marsem w określonym stopniu znaku Barana do Jupitera połączona z kwadrantem Słońca w znaku Bliźniąt do Saturna wskazuje na niebezpieczeństwo groźnych pożarów w Londynie", nie są jednak w stanie opracować tak dokładnych proroctw jak te, które możemy znaleźć w czterowierszu 53 z Centurii II:

Wielka zaraza, która ogarnie nadmorskie
miasto, Nie ustąpi, dopóki śmierć nie weźmie odwetu
Za krew sprawiedliwego skazanego niewinnie.
Wielka Dama jest zgwałcona przez uzurpatorów.
Wiele przemawia za tym, że nadmorskim miastem wspomnianym w tym czterowierszu jest Londyn. Wobec tego można przyjąć, iż pustosząca je zaraza to wielka epidemia dżumy z 1665 roku, która zdziesiątkowała mieszkańców Londynu, Nie ulega wątpliwości, iż te dwa czterowiersze należy czytać razem i widzieć w nich przepowiednie wydarzeń blisko z sobą powiązanych w czasie. Naszym zdaniem u podstaw obu tych czterowierszy leży wizja czterech katastrof, jakie zdarzyły się w jednym mieście, którym był Londyn lat 1649-1666. Trzecią był -- jak można sądzić na podstawie kolejności, w jakiej wydrukowano czterowiersze - wielki pożar z 1666 roku, a czwartą zaraza z roku 1665.

Dowody na poprawność przepowiedni :

Dla zrozumienia metod, jakimi posługiwał się Nostradamus w celu poznania przyszłości, szczególne znaczenie ma czterowiersz 42 z Centurii I. Nad jednym z wersów tego czterowiersza zatrzymamy się jednak już w tym miejscu. Wynika bowiem z niego w sposób oczywisty, że Nostradamus rzeczywiście posiadał wiedzę o przyszłych wydarzeniach. Wers ten brzmi następująco: "Dziesiąty dzień gockich kalend kwietniowych". Na pierwszy rzut oka nie widać w nim nic szczególnego. Dowodzi on jednak niezbicie, że Nostradamus wiedział o przyszłej reformie kalendarza chrześcijańskiego, która rozpoczęła się dopiero 16 lat po jego śmierci i do dzisiaj nie została jeszcze zakończona. Wyrażenie "kalendy", użyte w tym wersie, prorok zapożyczył z antyku. W kalendarzu rzymskim kalendami nazywano pierwszy dzień każdego miesiąca. Kalendy kwietnia to po prostu pierwszy kwietnia. Pisząc "dziesiąty dzień... kalend kwietniowych", Nostradamus miał zatem na myśli 10 kwietnia. Zwraca jednak uwagę fakt, iż wyrażenie "kalendy" poprzedził przymiotnikiem "gockie". Wskazywał w ten sposób, że dzień, o którym myślał, nie jest w rzeczywistości dziesiątym dniem kwietnia, lecz że jedyni przez Gotów za taki jest uważany. Na kogo wskazywał Nostradamus Kim byli "Goci", którzy posługiwali się wadliwym kalendarzem? Właściwą odpowiedź na te pytani dał już przed ponad 300 laty wspominany wyżej Theophile de Garenciere w swoim dziele Prawdziwe proroctw Michała Nostradamusa, opublikowanym w 1672 roku. De Garenciere przypomniał w nim, że kalendarz juliański, którym posługiwano się po wszechnic za życia Nostradamusa, by kalendarzem niedokładnym. Z biegiem czasu niedokładności narastały tak że w XVI wieku kalendarz ten, powszechnie używany przez świat chrześcijański, opóźniony był w stosunku do rzeczywistego kalendarza słonecznego o dziesięć dni. Dzień, który w kalendarzu juliańskim miał oznaczać dzień przesilenia letniego, w rzeczywistości był wyznaczony dziesięć dni po tym najdłuższym dniu w roku. W roku 1582 na polecenie papieża Grzegorza XIII została przeprowadzona reforma kalendarza juliańskiego, polegająca, między innymi, na dodaniu owych dziesięciu brakujących dni. Nowy kalendarz gregoriański szybko się upowszechnił w krajach katolickich, natomiast protestanckie narody północnej Europy, "Goci", tzn. narody niełacińskie, pozostały przy starym, juliańskim sposobie pomiaru czasu. W momencie opublikowania książki de Garencieres'a Anglia nie przyjęła jeszcze kalendarza gregoriańskiego. Anglicy widzieli w nowym kalendarzu niepotrzebny papieski wymysł i dopiero 80 lat później zdecydowali się na jego wprowadzenie. "Goci", którzy rządzili carską Rosją (w XVI wieku termin ten stosowano często w odniesieniu do wszystkich chrześcijańskich niełacińskich narodów) byli jeszcze bardziej konserwatywni aniżeli Anglicy i trwali przy kalendarzu juliańskim aż do rewolucji 1917 roku. (Kalendarz juliański jest do dzisiaj jeszcze stosowany w kościele prawosławnym i monofizyckim. Obecnie różnica między kalendarzem juliańskim a gregoriańskim wynosi 13 dni). Czy w przypadku przytoczonego wyżej tekstu Nostradamusa mamy do czynienia jedynie ze zbiegiem okoliczności? Nie jest to wykluczone. W końcu prorok nie wspomina żadnego imienia (np. papieża Grzegorza), nie podaje też wskazówek co do daty ewentualnego wprowadzenia nowego kalendarza. Kiedy Nostradamus przelewał swoje proroctwa na papier, już od dłuższego czasu podejmowano z różnym natężeniem próby zreformowania kalendarza juliańskiego. Również liczni poszukiwacze wiedzy tajemnej - jak np. Anglik John Dee - byli gorliwymi orędownikami idei reformy. Jednakże trudno wyjaśnić zbiegiem okoliczności spełnienie się innych przepowiedni, w których Nostradamus zawarł odniesienia do dat i imion. Weźmy na przykład szesnasty czterowiersz z Centurii IX, który brzmi następująco:

Z kasztelu [tj. z Kastylii, Hiszpanii] zwoła Franco zgromadzenie,
Ambasadorowie nie osiągną zgody i spowodują rozłam,
Ludzie Ribiere przybędą licznie
I wielkiemu człowiekowi zostanie zagrodzona droga do zatoki.
W czterowierszu tym zostały wymienione dwa nazwiska: Franco i Ribiere. Bez wątpienia w tekście Nostradamusa zawarte są odniesienia do sporów dyplomatycznych, do jakich doszło w roku 1940 między Adolfem Hitlerem i dyktatorem hiszpańskim generałem Franco. Zamknęły one "wielkiemu człowiekowi" - Hitlerowi - drogę do zatoki, w tym przypadku do Gibraltaru. Kim jest tajemnicza postać, określona przez Nostradamusa jako Ribiere? Na to pytanie nie można udzielić pewnej odpowiedzi. Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, iż pod imieniem tym ukrywa się Jose Primo de Rivera - nieżyjący już wówczas twórca hiszpańskiego faszyzmu, którego ludzie, przywódcy Falangi, brali udział w nieudanych rozmowach Hitlera z Franco.

Ciekawe czy koniec świata w 2012 się sprawdzi i kiedy? To ta wolna wola wobec tego istnieje?[/b]


N sty 04, 2009 21:16
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Cytuj:
Starożytna Dama zostanie usunięta ze swojego miejsca

Ta, a gdyby w zamieszaniu przy pozarze ktos dziabnal rower to bys
napisal dama=damka.


N sty 04, 2009 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 16:17
Posty: 39
Post 
Ja nie obrażam cię z powodu twojej wiary i twoich poglądów. Ten teks skopiowałem. A tak jak napisałeś bym nie napisał! A po za tym większość jego przepowiedni się sprawdza. A ty jak taki mądry jak byś opisał np. komputer żyjąc w tamtych czasach???


N sty 04, 2009 21:36
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
O rany cir77, nie gniewaj sie, dla mnie tylko takie przepowiednie sa nonsensami i wytrzymac nie moge aby sie nie posmiac. Przypomne sobie o Nostradamusie to odpowiem. Pamietam, ze przepowiedzial rowniez smierc ktoregos krola (ukluty w oko podczas pojedynku) ale to wszystko.


N sty 04, 2009 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
cir77 a doczekamy się odpowiedzi na poprzednie zarzuty? Kolejny tekst z błędami, jak już kopiujesz to możesz dodać w nawisie poprawki. Ja tam niczyich poglądów nie chce dyskredytować wskazując błędy, no ale jeśli ktoś tak pisze jak tutaj nam prezentujesz to jestem ciekaw na ile jest rzetelny w samej treści. Pytam jak można pomylić datę 1606 z 1666, przecież 6 i 0 nawet nie są blisko siebie żeby to była literówka. Tak samo poprzedni, żenujący błąd który już wskazałem.

Z całej tej przeopowiedni o Londynie tylko spalenie można jakoś powiązac z pożarem, konktekst jest jak dla mnie zupełnie inny, nawet jeśli ma to ukryte znaczenie.

Ostatecznie możemy tak podważać wszystkie przepowiednie, ale jak dla mnie nie będzie to miało znaczenia, bo jeśli nawet byłby prawdziwe, to nijak nie stoi to w sprzeczności z wolną wolą, tak samo jak Bóg zna przyszłośc, też nie łamiąc naszej wolnej woli.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 04, 2009 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 1:36
Posty: 845
Post 
@cir77

A TERAZ TO NAJGORSZE....:

"ZMATERIALIZOWANIE SIĘ SZATANA"


Prawie umarłem ze strachu. :lol:

Jak już nieco oprzytomniałem to "wziąłem na warsztat" jedno ze zdjęć. Zajęło mi to raptem 10 minut. Zdjęcie można by oczywiście "dopieścić" ale szkoda mi było na to czasu. Spieszę bowiem donieść, że na moim zdjęciu zmaterializował się nie szatan lecz... Wielka Gumowa Kaczka. :lol:

Obrazek

Taka to i wartość tych zdjęć i przepowiedni. :lol:

_________________
Radio Italia, solo musica italiana


Pn sty 05, 2009 0:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
To Szatan dalej nosi rogi? One są kradzione!


Pn sty 05, 2009 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2008 22:50
Posty: 559
Post 
WIST napisał(a):
A tak wogóloe kiedy wymyślono i wprowadzono współcześnie istniejący podział równoleżników i południków? Pytam bo nie wiem.


WIST napisał(a):
A tak wogóloe kiedy wymyślono i wprowadzono współcześnie istniejący podział równoleżników i południków? Pytam bo nie wiem.


Oj dawno. Za południk zerowy Greenwich uznano w 1884 roku.

Kartka historii nawigacji napisał(a):
Południki, czyli linie o stałej długości geograficznej, były wprowadzane w przypadkowy sposób aż do ok. 100 r., kiedy Marinos z Tyru opracował siatkę równoleżników i południków rozmieszczonych w równych odstępach . Marinos pierwszy podjął również problem rzutowania, to znaczy przedstawiania cech sferycznych globu na płaskiej powierzchni.


Pełny tekst:

http://akm.am.gdynia.pl/akm28_01/kartka_historii_nawigacji.htm

_________________
...


Pn sty 05, 2009 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Tak, ale chodzi mi konkretnie o współczesną siatkę, taki układ południków i równoleżników jaki jest obecnie, nie o sam fakt jej wprowadzenia, a pytanie to oczywiście wiąże się z tematem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn sty 05, 2009 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2008 22:50
Posty: 559
Post 
To w 1884 roku południki a równoleżniki "od zawsze".

_________________
...


Pn sty 05, 2009 19:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL