Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Wieloświat i religia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
Andy72 napisał(a):
Stwórca wie, ale jest wolna wola, Jego wiedza nie zmusza nikogo do czegoś.


Skoro wie i nie działa to źle. Jeżeli zadziałałby - też źle. Oba przypadki wykluczają wolną wolę. Skoro ktoś wie co zrobisz za chwilę - jesteś robotem - zniewolonym - znaczy to, że świat jest zaprogramowany. Ja uważam, że nie jest. I Bóg gra w kości. Skoro gra w kości - świat został tak stworzony, żeby było to możliwe - On tu NIE INGERUJE!


Pt lut 05, 2016 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
Andy72 napisał(a):
Wieloświat jest bzdurą, którą nie trzeba się zajmować


Tak, tak, jakbym słuchał inkwizytorów...


Pt lut 05, 2016 12:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
glejt napisał(a):
Nie ma mowy o klonach. Chodzi tu raczej o wpływy naszego postrzegania takie iż każdy wytwarza jakiś postrzegany obraz wszechświata i to postrzeganie wpływa na każdą żywą ( a raczej zdającą się żyć istotę w tym wszechświecie). W rezultacie powstaje jeden wszechświat ale na podstawie wielu jakby zobrazowań. I każdy doświadcza głównie tego co sam projektuje przez swoje postrzeganie. Wpadając w rodzaj błędnego koła. Bo biorąc to co wyprojektował za przyczynę a to przecież już skutek.
I tak skutek staje się przyczyną czyli totalnym oszustwem i czymś co nie jest prawdziwe.


To co piszesz to są bzdury. Postrzeganie jest nie szybsze niż prędkość światłą. A są regiony kosmosu - i jest ich ponad 99,9999^10-78%, gdzie nasze postrzeganie jeszcze nie dotarło. Wszechświaty równoległe nie są związane z naszym Wszechświatem, jeżeli w jakiś sposób ze sobą oddziaływują - jest to niewątpliwie oddziaływanie bardzo słabe.


Pt lut 05, 2016 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wieloświat i religia
sowaniejestmadra napisał(a):
I Bóg gra w kości. Skoro gra w kości - świat został tak stworzony, żeby było to możliwe - On tu NIE INGERUJE!


Idiotyzm! Bóg jest wszechwiedzący.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 06, 2016 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wieloświat i religia
sowaniejestmadra napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Wieloświat jest bzdurą, którą nie trzeba się zajmować

Tak, tak, jakbym słuchał inkwizytorów...


Jeden pan wymyślił bzdurę pod nazwą wieloświat, a ty się tym ekscytujesz

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 06, 2016 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wieloświat i religia
Andy72 napisał(a):
Jeden pan wymyślił bzdurę pod nazwą wieloświat, a ty się tym ekscytujesz


Kiedyś bzdurą było istnienie innych planet, gwiazd, galaktyk :badgrin:

sowaniejestmadra napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Takie "alternatywne wersje przyszłości" nie istnieją, chociaż Stwórca wie, o będzie czy mogłoby być. Nie ma żadnych naszych "klonów" w przyszłości czy w przeszłości bądź w teraźniejszości.


Jeżeli Stwórca wie, to nie ma żadnej wolnej woli. Tzn. że Stwórca nie gra w kości. A chyba nie takim świecie chciałbyś żyć?


Co to za różnica co wie Stwórca?

niewazny12 napisał(a):
Nie wierzę w wieloświat. Ta teoria oznaczałaby, że jest mnóstwo naszych klonów, mnóstwo światów z żyjącymi ludźmi w nich.


Gdybyś uznał za cel w życiu, żeby poznać osobiście każdego żyjącego człowieka na świecie, to wtedy faktycznie robiłoby ci różnice, ile ludzi na świecie jest.
Natomiast jeśli i tak nie masz szans poznać wszystkich żyjących ludzi, to w tej sytuacji nie robi ci różnicy czy jest ich 7 miliardów, czy nieskończenie wiele.

niewazny12 napisał(a):
Teoria taka jest dla mnie bardzo "rozpustna" i obrzydliwa. Rażąca. Nie wierzę nawet w inne cywilizacje w jedynym wszechświecie, a co dopiero w istnienie życia w rzekomych "innych wszechświatach".


W materialną cywilizacje, która może istnieć, to ty nie wierzysz, natomiast w życie pozagrobowe, to akurat już ci sie chce wierzyć :D
Takie rozumowanie musi siedzieć gdzieś w ludzkiej psychice, weźmy w takiej starożytności, jeśli ktoś by zaczął rozpowiadać, że ziemia jest okrągła, to przecież nikt by w to nie uwierzył, natomiast jak by opowiadał o syrenach, czy tam smokach, to już zupełnie co innego, nikt nie widział, ale każdy wierzy :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 07, 2016 8:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
sowaniejestmadra napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Takie "alternatywne wersje przyszłości" nie istnieją, chociaż Stwórca wie, o będzie czy mogłoby być. Nie ma żadnych naszych "klonów" w przyszłości czy w przeszłości bądź w teraźniejszości.


Jeżeli Stwórca wie, to nie ma żadnej wolnej woli. Tzn. że Stwórca nie gra w kości. A chyba nie takim świecie chciałbyś żyć?


Co to za różnica co wie Stwórca?[/quote]

No to jest zasadnicza różnica! Kościół właśnie tłucze w was to przez tysiąclecia, że Bóg jest wszechmocny i zna naszą godzinę śmierci - a to w sposób jawny kłóci się z wolnością. Skoro On wie, to my jesteśmy zniewoleni, nie mamy tej wiedzy i jesteśmy tylko zaprogramowanymi istotami BEZ WOLNEJ WOLI.


Wt lut 09, 2016 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wieloświat i religia
Wiedza Boga że zgrzeszysz nie przymusza Cię do grzechu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 09, 2016 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
Andy72 napisał(a):
Wiedza Boga że zgrzeszysz nie przymusza Cię do grzechu


No właśnie mnie przymusza, bo idąc dalej tym tropem Bóg stworzył zaprogramowany świat - skoro On wie. Więc nie ma wolnej woli w świecie, gdy Bóg jest wszechwiedzący (odnośnie przyszłości).


Cz lut 11, 2016 0:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wieloświat i religia
sowaniejestmadra napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Wiedza Boga że zgrzeszysz nie przymusza Cię do grzechu


No właśnie mnie przymusza, bo idąc dalej tym tropem Bóg stworzył zaprogramowany świat - skoro On wie. Więc nie ma wolnej woli w świecie, gdy Bóg jest wszechwiedzący (odnośnie przyszłości).


Wiedza o tym że kiedyś tam, coś gdzieś sie zdarzy, nie ma żadnego wpływu absolutnie na nic.
To jest tylko wiedza, nic więcej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 11, 2016 7:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
Robek napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Wiedza Boga że zgrzeszysz nie przymusza Cię do grzechu


No właśnie mnie przymusza, bo idąc dalej tym tropem Bóg stworzył zaprogramowany świat - skoro On wie. Więc nie ma wolnej woli w świecie, gdy Bóg jest wszechwiedzący (odnośnie przyszłości).


Wiedza o tym że kiedyś tam, coś gdzieś sie zdarzy, nie ma żadnego wpływu absolutnie na nic.
To jest tylko wiedza, nic więcej.


Wiedza, czyli informacja. Abstrachując, żę jest to wbrew fizyce (możemy długo o tym pisać) to dalej obstaje, że jest to wbrew wolnej woli. Wiedza (a więc informacja, która jest materialna) jest wbrew wolnej woli, która powinna opierać się na czymś niematerialnym (np. rachunek prawdopodobieństwa - zdarzy się lub się nie zdarzy) Gdy Bóg to wie, znaczy to, że ingeruje w nasz świat - wchodzi w coś materialnego z naszego świata.


So lut 13, 2016 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wieloświat i religia
sowaniejestmadra napisał(a):
Wiedza, czyli informacja. Abstrachując, żę jest to wbrew fizyce (możemy długo o tym pisać) to dalej obstaje, że jest to wbrew wolnej woli. Wiedza (a więc informacja, która jest materialna) jest wbrew wolnej woli, która powinna opierać się na czymś niematerialnym (np. rachunek prawdopodobieństwa - zdarzy się lub się nie zdarzy) Gdy Bóg to wie, znaczy to, że ingeruje w nasz świat - wchodzi w coś materialnego z naszego świata.


Co ma jedno do drugiego?
Czy jak wiem że jutro będzie niedziela, to ja dzisiaj w tej chwili, ingeruje w tą niedziele? a jak ktoś nie wie że jutro będzie niedziela to nie ingeruje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 13, 2016 19:31
Zobacz profil
Post Re: Wieloświat i religia
Sowa faktycznie nie jest mądra. Sowa uważa, że Bóg nie mógł stworzyć innego Wszechświata niż stworzył, bo prawa fizyki krępują nawet Boga. Oj, Sowa, Sowa, powiedzcie no: modlicie się wy do trzeciej zasady Newtona?


So lut 13, 2016 19:39

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
ErgoProxy napisał(a):
Sowa faktycznie nie jest mądra. Sowa uważa, że Bóg nie mógł stworzyć innego Wszechświata niż stworzył, bo prawa fizyki krępują nawet Boga. Oj, Sowa, Sowa, powiedzcie no: modlicie się wy do trzeciej zasady Newtona?


Twoja wypowiedź potwierdza, że Bóg nie jest z tego świata, nie wiemy nawet czy go stworzył. Łączenie religii i nauki jest z góry zdane na niepowodzenie. Nie łączmy więc wiary i nauki. Niestety na tym forum jest to nagminnie łączone.


N lut 14, 2016 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Wieloświat i religia
Robek napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
Wiedza, czyli informacja. Abstrachując, żę jest to wbrew fizyce (możemy długo o tym pisać) to dalej obstaje, że jest to wbrew wolnej woli. Wiedza (a więc informacja, która jest materialna) jest wbrew wolnej woli, która powinna opierać się na czymś niematerialnym (np. rachunek prawdopodobieństwa - zdarzy się lub się nie zdarzy) Gdy Bóg to wie, znaczy to, że ingeruje w nasz świat - wchodzi w coś materialnego z naszego świata.


Co ma jedno do drugiego?
Czy jak wiem że jutro będzie niedziela, to ja dzisiaj w tej chwili, ingeruje w tą niedziele? a jak ktoś nie wie że jutro będzie niedziela to nie ingeruje?


Skoro informacja jest materialna, tak więc teoretycznie ingerujesz w tę niedzielę. Ponieważ ta informacja może wpłynąć na twoje postępowanie. Możesz np. będąc prezydentem USA - odpalić rakietę z głowicą termojądrową w stronę Rosji i tym samym zapoczątkować nuklearny koniec świata. I nie będzie to koniec świata związany z powtórnym przyjściem Jezusa, który obiecywał rychłe nadejście Królestwa Bożego. To może dawać nam nadzieję, że Bóg nie gra w kości, a więc zasada wolnej woli jest zachowana. Skoro Bóg wie, co się stanie, może podjąć jakąś interwencję - a to znów przeczy zasadzie wolnej woli. Wszystkie uzdrowienia i cuda przeczą tej zasadzie. Katolicy zaprzeczają samym sobie. Skoro mamy być wolni (a wolność moim zdaniem jest ważniejsza niż zdrowie czy uzdrowienia) to Bóg nie ingeruje w ten świat. Skoro uważasz uzdrowienia za prawdziwe - potwierdzasz, że jesteś niewolnikiem Boga a nie Jego dzieckiem. To całkiem prosty - logiczny wywód moim zdaniem.


N lut 14, 2016 19:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL