Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178  Następna strona
 Czy płód to też człowiek? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy płód to też człowiek?
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/narkotyki;3945805.html
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/nikoty ... 47757.html
Proponuje lekturę doszkalającą.


N paź 30, 2016 16:42

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Tam jest mowa tylko o tzw. definicji policyjnej, czyli najgłupszej - tej, w zgodzie z którą substancje stają się i przestają być narkotykami w zależności od decyzji polityków.

Istnieją obietywne (nie prawne/polityczne) kryteria, które stosują wszystkie powazne organizacje zajmujące się tym obszarem i wg. których nikotyna w 100% spełnia definicję narkotyku.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 30, 2016 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy płód to też człowiek?
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Nie popieram nałogów, mówiłem w kontekście.


Czyli zgodzisz się, że handel papierosami jest niemoralny i że katolik nie może się tym parać?
Handel p. jest niemoralny

JedenPost napisał(a):
Zatem: czy uważasz także, że powinien być nielegalny i karalny?

Nie jest bezpośrednio śmiertelny, ostatecznie nie ma powodu delegalizować i karać.

Za to delegalizowanie zabijania nienarodzonych, to pomoc bezbronnym, to obowiązek silniejszego. Nie można powoływać do życia i zabijać.

Jak w ogóle można porównać pozwolenie na handel czy praktykowanie religii, do pozwolenia na zabijanie? Taki tok myślenia, to jakieś zwyrodnienie...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 30, 2016 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy płód to też człowiek?
chwat napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Zatem: czy uważasz także, że powinien być nielegalny i karalny?

Nie jest bezpośrednio śmiertelny, ostatecznie nie ma powodu delegalizować i karać.


Czyli zgodzisz się, że nie ma też powodu, by delegalizowac i karać za handel kokainą czy heroiną?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 30, 2016 16:52
Zobacz profil
Post Re: Czy płód to też człowiek?
JedenPost napisał(a):
Tam jest mowa tylko o tzw. definicji policyjnej, czyli najgłupszej - tej, w zgodzie z którą substancje stają się i przestają być narkotykami w zależności od decyzji polityków.

Istnieją obietywne (nie prawne/polityczne) kryteria, które stosują wszystkie powazne organizacje zajmujące się tym obszarem i wg. których nikotyna w 100% spełnia definicję narkotyku.

Bo potrzebne ci to jest do udowadniania ze zlepek komórek to nie człowiek.
Papierosy to trucizna. To nie ulega wątpliwości ale cukier tez ma niezłe żniwo. Zakażesz sprzedaży cukru? Sól powoduje nadciśnienie to jak zakazujemy sprzedaży soli?
Jak idziemy w absurdy to na całego.


N paź 30, 2016 16:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Coroner napisał(a):
Bo potrzebne ci to jest do udowadniania ze zlepek komórek to nie człowiek.


Absolutnie nie do tego. Przypomnę, że mowa była o tezie, że czynów niemoralnych należy zakazywać. Zakaz handlu tytoniem czy nawet palenia papierosów z pewnością uratowałby o wiele więcej żyć, niż zakaz aborcji, czemu więc opowiadasz się tylko za tym drugim?

Coroner napisał(a):
Papierosy to trucizna. To nie ulega wątpliwości ale cukier tez ma niezłe żniwo. Zakażesz sprzedaży cukru? Sól powoduje nadciśnienie to jak zakazujemy sprzedaży soli?
Jak idziemy w absurdy to na całego.


Na razie Ty poszedłeś w absurdalny brak analogii. Cukier i sól są potrzebne, mają wiele pożytecznych zastosowań. Papierosy nie mają żadnego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Ostatnio edytowano N paź 30, 2016 16:59 przez JedenPost, łącznie edytowano 1 raz



N paź 30, 2016 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy płód to też człowiek?
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Zatem: czy uważasz także, że powinien być nielegalny i karalny?

Nie jest bezpośrednio śmiertelny, ostatecznie nie ma powodu delegalizować i karać.


Czyli zgodzisz się, że nie ma też powodu, by delegalizowac i karać za handel kokainą czy heroiną?

Delegalizować nie można, można ewentualnie legalizować, bo handel narkotykami jest póki co nielegalny...

Powinno pozostać nielegalne, bo narkotyki są o wiele szkodliwsze, te które wymieniłeś, są bezpośrednio szkodliwe.

Zrobił się nam temat o papierosach i narkotykach?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 30, 2016 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy płód to też człowiek?
chwat napisał(a):
Powinno pozostać nielegalne, bo narkotyki są o wiele szkodliwsze, te które wymieniłeś, są bezpośrednio szkodliwe.



Od ilu trupów w jakim przedziale czasu ustawiasz granicę? Swoją drogą - jeśli pominąć alkohol, to papierosy zabijają więcej osób, niz wszystkie pozostałe narkotyki razem wzięte. ale mogą zostać, bo... właściwie czemu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Ostatnio edytowano N paź 30, 2016 17:03 przez JedenPost, łącznie edytowano 1 raz



N paź 30, 2016 17:01
Zobacz profil
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Dlatego ze jestem przeciwnikiem zabijania niewinnych i bezbronnych istot które ktoś powołał do życia. Dlatego ze ten zlepek komórek to żywy człowiek.

Jak chcesz zabraniać sprzedaży rzeczy powodujących chorobę i smierć to trzeba zamknąć większość fabryk produkujących żywność. I jeszcze fast foody bo to co oni serwują w ogóle nie nadaje się do jedzenia i jest trucizna. To jak zamykamy te wszystkie badziewiarskie sieci taniego obrzydliwego i trującego żarcia?


N paź 30, 2016 17:02

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Coroner napisał(a):
Dlatego ze jestem przeciwnikiem zabijania niewinnych i bezbronnych istot które ktoś powołał do życia. Dlatego ze ten zlepek komórek to żywy człowiek.


Aha. A osoba dorosła, która uzaleznia się w sumie dobrowolnie, sama jest sobie winna, gdy kona w męczarniach przez parę miesięcy, o to Ci chodzi?

Coroner napisał(a):
I jeszcze fast foody bo to co oni serwują w ogóle nie nadaje się do jedzenia i jest trucizna.


Fast food to jednak jedzenie, które jakby nie patrzeć głodnemu uratowałoby życie. Papierosy nie mają żadnej wartości, tylko uzależniają i trują.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 30, 2016 17:08
Zobacz profil
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Wiedziałem ze doprowadzisz do absurdu.
To może w ogóle zlikwidujmy prawo i sady i niech się dzieje co chce. Bo twój tok rozumowania idzie wlasnie w taka stronę.

A wiesz do czego doprowadza jedzenie w fast foodach?


N paź 30, 2016 17:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Coroner napisał(a):
Nie wiedziałem ze zabijanie innych jest tak samo dopuszczalne jak picie alkoholu. Czego to człowiek się nie dowie.

Na pewno nie dowie się niczego wartościowego, jak nie potrafi myśleć.
Nigdzie nie piszę, że zabijanie czegokolwiek jest tym samym co picie alkoholu. Nie konfabuluj, a jak konstrukcja analogii jest dla Ciebie za trudna, to się nią nie zajmuj.
Po prostu odpowiedz na zadane pytanie. Unikasz odpowiedzi już drugi raz, więc wygląda, że trafiłem w miękkie...

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N paź 30, 2016 19:40
Zobacz profil
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Acro napisał(a):
Coroner napisał(a):
Nie wiedziałem ze zabijanie innych jest tak samo dopuszczalne jak picie alkoholu. Czego to człowiek się nie dowie.

Na pewno nie dowie się niczego wartościowego, jak nie potrafi myśleć.
Nigdzie nie piszę, że zabijanie czegokolwiek jest tym samym co picie alkoholu. Nie konfabuluj, a jak konstrukcja analogii jest dla Ciebie za trudna, to się nią nie zajmuj.
Po prostu odpowiedz na zadane pytanie. Unikasz odpowiedzi już drugi raz, więc wygląda, że trafiłem w miękkie...

Ale muszę Ci przyznać nadnaturalne talenta.....zdołałeś przekonać Coronera, że jestem zwolenniczką aborcji.....


N paź 30, 2016 19:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Coś ze mną nie tak. Do rozsądnych rzeczy przekonać nie potrafię, do fałszywych - bez problemu... Dobrze, że nie jestem nauczycielem :)

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N paź 30, 2016 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Ta dyskusja chyba nie ma sensu... Przekonywać można się wzajemnie, gdy są chociaż minimalne wspólne uznawane rzeczy. Jesli ktoś uważa, że dla wygody można zabić (pod pretekstem wczesnej fazy rozwoju) to wspólnych norm cywilizacyjnych nie ma.
Dla mnie EOT, szkoda czasu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 30, 2016 20:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL