Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 15:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Język Adamowy a języki poza Eurazją? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Wierzę w istnienie języka Adamowego jako trzonu na którym oparł sie język praindoeuropejski,
a jak powstały języki paleoindiańskie i języki choćby Misteków czy Tolteków, co z językami papuaski i aborygeńskimi.
Jak powstała mowa tamtych rejonów?


Cz lip 15, 2010 9:29
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Cytuj:
Jak powstała mowa tamtych rejonów?

Stopniowo.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Cz lip 15, 2010 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Sięgnij do książek a dowiesz się jaki jest obecny stan badań, oraz proponowane teorie. Coraz bardziej zastanawiam się jaki jest sens na forum dyskutować o naukowych sprawach, gdy wystarczy po prostu czytać. Jak się nie wie to z dyskusji się nie koniecznie coś człowiek dowie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lip 15, 2010 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 6:03
Posty: 1341
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Bardzo mi się podoba zaliczenie teorii języka adamowego do teorii zdezaktualizowanych a przeraża mnie to, że są ludzie, którzy nie tylko nie przyjęli tego do wiadomości, ale nawet "wierzą" w jakieś teorie, zamiast się z nimi zapoznawać.

Przy okazji: już wiem, dlaczego Kolumb na wyprawę wziął znawcę hebrajskiego jako uniwersalnego tłumacza! Logika była zrozumiała - skoro hebrajski jest bezpośrednią pochodną języka adamowego, to jest podobny do wszystkich następujących po nim języków. Niestety nie jest podobny. Tłumacz się nie przydał.

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.
Stanisław Jerzy Lec


Śr lip 21, 2010 8:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 23, 2014 17:53
Posty: 9
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Monteclarus napisał(a):
Wierzę w istnienie języka Adamowego jako trzonu na którym oparł sie język praindoeuropejski
Język Adamowy to jest właśnie sam język praindoeuropejski: "Anna Katarzyna Emmerich: Pierwsza [praindoeuropejska] mowa ojczysta Adama, Sema i Noego jest inna i tylko w poszczególnych jeszcze narzeczach istnieje. Pierwszymi czystymi [indoiranskimi] córkami tej mowy jest mowa Baktrów, Zendów i święta mowa Indów. W tych językach, słowa można znaleźć dokładnie podobne do dolnoniemieckiego mojego rodzinnego miasta. W tym języku napisana też jest książka, którą w dzisiejszym Ktezyfonie, nad rzeką Tygrys leżącym, widzę."


N mar 23, 2014 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
A nie pomyślałeś może, że przez dwieście lat od napisania tych gaworzeń nauka o języku trochę się rozwinęła?


Pn mar 24, 2014 7:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 23, 2014 17:53
Posty: 9
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
ogon__ napisał(a):
A nie pomyślałeś może, że przez dwieście lat od napisania tych gaworzeń nauka o języku trochę się rozwinęła?

Każda niezgodna ludzka nauka wobec Bożego słowa objawionego okazuje się błądzeniem.


Pn mar 24, 2014 11:50
Zobacz profil
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Od kiedy objawienia prywatne maja range "Objawionego Slowa Bozego"?


Pn mar 24, 2014 11:55

Dołączył(a): N mar 23, 2014 17:53
Posty: 9
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Kael napisał(a):
Od kiedy objawienia prywatne maja range "Objawionego Slowa Bozego"?
Objawione Słowo Boże to wszystko co Bóg mówi od stworzenia świata w roku minus 4000, aż do dziś: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.


Pn mar 24, 2014 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Claremontus napisał(a):
Objawione Słowo Boże to wszystko co Bóg mówi od stworzenia świata w roku minus 4000, aż do dziś.


To Katarzyna Emmerich jest ...Bogiem? :o

No może dla Claremontusa jest... :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn mar 24, 2014 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 23, 2014 17:53
Posty: 9
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
pilaster napisał(a):
To Katarzyna Emmerich jest ...Bogiem? :o No może dla Claremontusa jest... :roll:


Błąd w ocenie. Bóg nie tylko miał i ma, ale będzie miał kolejnych natchnionych proroków. A idzie to tak:

Adam, Sem, Noe, Abraham, Mojżesz, Piotr, następni papieże

Marek, Mateusz, Łukasz, Jan, następni święci


Pn mar 24, 2014 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Claremontus napisał(a):
pilaster napisał(a):
To Katarzyna Emmerich jest ...Bogiem? :o No może dla Claremontusa jest... :roll:


Błąd w ocenie. Bóg nie tylko miał i ma, ale będzie miał kolejnych natchnionych proroków.



Oczywiście nie. Objawienie dokonało się w pełni wraz z Jezusem Chrystusem. I żadnego uzupełniania i poprawiania nie wymaga

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn mar 24, 2014 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 23, 2014 17:53
Posty: 9
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
pilaster napisał(a):
Oczywiście nie. Objawienie dokonało się w pełni wraz z Jezusem Chrystusem. I żadnego uzupełniania i poprawiania nie wymaga.


Poprawianie zbędne - w końcu Bóg jest nieomylny, ale uzupełnianie - choć wtedy chwilowo zawieszone - jest zapowiedziane w samej Biblii. Oto Biblijna zapowiedź ciągu dalszego Słowa Bożego:

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.


Pn mar 24, 2014 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Acha, czyli Katarzyna Emmerich jest powtórnie objawionym Chrystusem? No w zasadzie, to zamyka sprawę. :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt mar 25, 2014 8:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 23, 2014 17:53
Posty: 9
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
pilaster napisał(a):
Acha, czyli Katarzyna Emmerich jest powtórnie objawionym Chrystusem? No w zasadzie, to zamyka sprawę. :)


Ani Emmerich, ani Apostołowie nie są Chrystusem. Oboje są pośrednikami między objawiającym się Chrystusem a nami.


Wt mar 25, 2014 11:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL