Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Język Adamowy a języki poza Eurazją? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 16:58
Posty: 56
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Temat do dyskusji -Język Adamowy to angielski. Zgadzacie się? Ale ja jeszcze nie skończyłam z dowodami (i nie jest to zabawa...)

ROZKŁAD SŁÓW I WYRAŻEŃ HEBRAJSKICH PRZY UŻYCIU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
(cd.)

Zakres tematyczny:

Stworzenie, relacja Bóg - człowiek i śmierć:
Adam Kadmon = add [æd], dodawać; ham [hæm]- mięso (wieprzowe); cad [kæd]- łajdak; mourn [mכn]- opłakiwać, być w żałobie, płakać, lamentować Dodać mięso wieprzowe* Opłakiwać łajdaka
pierwszy człowiek
* tłumaczy dlaczego Żydzi nie jedzą wieprzowiny
Al Ha-Nissim = all US [a:l]- wszystko; ha [ha:]- okrzyk radości; knees [ni:z]- klęczy, him [hım]- jemu, mu Wszystko (przed) nim klęczy
Modlitwa mówiąca o cudach jakich doświadczył naród żydowski
Kaddisz = cad [kæd]- łajdak; dish [diζ]- półmisek, danie Danie (z) łajdaka
modlitwa odmawiana przez żałobników
kittel = kit [kıt]- wyposażenie, worek; tell [tel]- powiedzieć, poznawać, kazać kazać (zrobić) wyposażenie / poznać worek
biały strój symbolizujący całun
Malach ha-Mawet = mal- [mæl-]- źle, niepoprawnie; ah [a:]- okrzyk bólu / ache [eık]- ból, boleć; ha [ha:]- okrzyk radości; man [mæn]- człowiek; vet [vet]- badać kogoś lub coś uważnie, aby sprawdzić czy się nadaje Badać człowieka, ha ból / ach źle
anioł śmierci

Kult i święta:
Talmud ['tæl.mυd] US ['ta:l-] = tall US [ta:l]- wysoki, niesłychany, przesadny; mood [mu:d]- nastrój Wysoki nastrój
Talmud
kohen = co-[kəυ-], wspólnie; hen [hen]- kobieta lub dziewczyna, szczególnie którą się lubi wspólnie z kobietą, dziewczyną (odnosi się do prostytucji świątynnej)
kapłański potomek z rodu kapłanów Świątyni Jerozolimskiej
maariw = mark US [ma:rk]- oznaczać, zwracać uwagę, wyróżniać; eve [iv]- wigilia, przeddzień wyróżnij wigilię (zwróć uwagę na dzień wcześniejszy)
nabożeństwo wieczorne
cholent = hold US [hoυld]- trzymać, utrzymywać się; end [end]- koniec utrzymać się do końca (dotrwać do końca)
danie szabasowe
szofar = show US [ζoυ]- pokazywać, ukazać się; far US [fa:r]- daleko ukaż się daleko
róg barani, w który dmie się szczególnie w Nowy Rok
Purim = pour US [pכ:r]- nalewać; him [hım]- jemu, mu Nalej mu
Święto upamiętniające ocalenie Żydów, w czasie którego się oni upijają
Sukot = sue [su]- błagać, prosić / sew [səυ]- szyć ; cot [kot]- szopa, szałas Prosić o szałas / szyć (namiot)
Święto Szałasów / Namiotów
Pesach = pass US [pæs]- przechodzić obok, mijać / pest [pest]- zaraza, plaga, szkodnik; ah [a:]- wyraża m.in. przyjemność, zaskoczenie, ból; Ach, mija (dzień) lub przechodzi obok (Słońce) / Ach, plaga (szkodników)
Święto Paschy
chol ha-moed = hold US [hoυld]- powstrzymać; ha [ha:]- okrzyk radości; mow [məυ]- ścinać, kosić; add [æd]- dodawać / aid [eıd]- pomoc Powstrzymaj ha pomoc przy ścinaniu (zboża)
dni powszednie okresu świątecznego, środkowe dni Świąt Namiotów i Paschy, kiedy należy ograniczyć zwykłe prace
Rosh Hashana [rαζ.hæζ'a:.nə] = rush [rΛζ]- pędzić, gwałtownie przyspieszać; hash [hæζ]- błąd, bigos, galimatias; ah [a:]- wyraża m.in. zrozumienie, przyjemność, zaskoczenie; no [nəυ]- nie Ach, nie pędźmy w błąd / galimatias
Rosz Ha-Szana – święto żydowskiego Nowego Roku, obchodzone we wrześniu
Yom Kippur [jαm.kı'pυə(r)] US [ja:m'kıp.ə] = y'am [j'æm]- do siebie / y'all US [ja:l]- do wszystkich; keep [ki:p]- pozostawać; pure [pjυə(r)]- czysty Abym / Abyśmy pozostali czyści
Jom Kippur – Dzień Pojednania
Hanukkah ['ha:.nə.kə] = ha [ha:]- okrzyk radości; no [nəυ]- nie; can [kən]- móc Ha, (nikt) nie może / Ha, brak pozwolenia
Chanuka – ośmiodniowe święto światła wypadające w grudniu
chanukija = ha [ha:]- okrzyk radości; nobody [nəυ.bə.di]- nikt; keen [kin]- gorliwy, gwałtownie pożądający, yeah [jeə]- tak ha, nikt (nie jest) tak gwałtownie pożądający (gorliwy)
współczesna nazwa ośmioramiennego świecznika chanukowego

Zaręczyny, ślub, wspólne życie i rozstanie:
tenaim = ten [ten]- dziesięć; I'm [aım]- ja jestem mam dziesięć lat (jestem dziesięciolatkiem)*
uroczystość zaręczyn
* odnosi się do wieku zaręczonego w dawnych czasach
erusin = err US [er]- błądzić; use [juz]- używać, mieć zwyczaj; keen [kin]- gorliwy, gwałtownie pożądający gorliwie używać i mieć zwyczaj błądzić
wstępna część ceremonii ślubnej, w czasie której pan młody nakłada narzeczonej na palec obrączkę
szechina = share [ζər]- dzielić; him [hım]- go, jego; now [naυ]- teraz dzielić się nim teraz*
harmonia małżonków
* dotyczy dawnego wielożeństwa u Żydów
ona = owe [əυ]- być winnym <dłużnym> / own US [oυn]- posiadać, uznawać; now [naυ]- teraz teraz być winnym (to żonie) / teraz posiadać (ją)
okres, w którym mąż ma obowiązek podejmować współżycie płciowe z żoną
get = get [get]- dostać, otrzymać, zdobyć dostać (rozwód, pieniądze)
akt rozwodowy wręczany żonie przez męża

(...)


Cz cze 12, 2014 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
aniart napisał(a):
Temat do dyskusji -Język Adamowy to angielski. Zgadzacie się?


Nie. Nie ma żadnej podstawy by tak sądzić. Chyba, że masz jakiś argument?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz cze 12, 2014 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Celem jest chyba pokazanie, że jak się bardzo chce, to manipulacją słowami można udowodnić największy absurd..

BTW mogłoby to być bardzo interesujące dla takich mormonów :mrgreen:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 13, 2014 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 16:58
Posty: 56
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Ile jeszcze będziecie oszukiwać siebie i innych?

Wystarczającym dowodem jest Święto Szałasów Sukot i angielskie słowo cot [kot], które znaczy właśnie szałas.

Czytam właśnie „Obrzędy i symbole Żydów” rabina Simona Philipa De Vries. Mzn. a tam mnóstwo wyrażeń hebrajskich, które bez problemu można rozłożyć przy użyciu języka angielskiego:

ROZKŁAD SŁÓW I WYRAŻEŃ HEBRAJSKICH PRZY UŻYCIU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
(cd.)

Zakres tematyczny:

Kult i przedmioty kultu:
chasyd = ha [ha:]- okrzyk radości; seed [sid]- nasienie ha, nasienie
człowiek pobożny
chazan = has [hæz]- ma; sun [sΛn]- słońce (on) ma słońce
kantor, pierwotnie nazwa ta oznaczała urzędnika synagogi
tallit = tall US [ta:l]- nieprawdopodobny, niesłychany, przesadny; lit [lıt]- świecący, zapalony, oświetlony nieprawdopodobnie świecący
tałes
yarmulke ['ja:.mυl.kə] = yarn [ja:n]- przędza, historia; mullah ['mυl.ə]- nauczyciel lub przywódca religii islamskiej; can [kən]- móc, umieć, potrafić być przywódcą i móc (tworzyć) historię / być nauczycielem i potrafić (nauczać)
jarmułka
tefilin = tell [tel]- powiedzieć, poznawać; wywierać wpływ, kazać; feel [fil]- czuć; in [ın]- w powiedzieć / wywierać wpływ i czuć (je w sobie)
filakterie; dwa zawierające pergamin z wersetami biblijnymi czarne pudełka, noszone w czasie porannych modlitw w dni powszednie na czole i ręku.
menorah [mə'nכ:.rə] = men [men]- ludzie; -or [כ:(r)]- końcówka do wykonawcy czynności; row [rəυ]- wiosłować ludzie, którzy wiosłują (są spalani)
menora
mezuza = message ['mesidз]- wiadomość; use [juz]- używać, stosować; at [æt]-przy przy stosowaniu wiadomości
mały zwój pergaminowy, przybijany do futryny drzwi domu żydowskiego

Osoby pełniące funkcje społeczne, nauka, ostracyzm:
kol-bo-nik = call [kכ:l]- wołać, wezwać, nazywać; boar [bכ:(r)]- dzik, knur; nick [nık]- odpowiednia chwila wezwać knura* w odpowiedniej chwili
człowiek pełniący jednocześnie kilka funkcji religijnych
* chodzi o potomka Adama
chacham = ha [ha:]- okrzyk radości; ham [hæm]- mięso (wieprzowe); ha, mięso wieprzowe
mędrzec
cheder = haed [hed]- lider, przywódca; there US [ðer]- tam tam przywódca
szkoła w synagodze
bejt ha-midrasz = bait [beıt]- zdenerwować, drażnić, szczuć; ha [ha:]- okrzyk radości; mid- [mıd-]- środek; rush [rΛζ]- pędzić, pęd Ha, w środku pędu do (umiejętności) szczucia
izba szkolna
darasz = dark US [da:rk]- zło, sekret; rush [rΛζ]- pędzić, pęd pęd do sekretu / pędzić do zła
studia źródłowe
cherem = hah [hæ]- okrzyk stosowany aby wyrazić satysfakcję, że coś złego zdarzyło się komuś, kto na to zasługiwał lub by wyrazić uczucie zwycięstwa; ram [ræm]- uderzyć, popchnąć coś z siłą ha, uderzyć, odepchnąć
klątwa, ostracyzm społeczny
galut = gone US [ga:n]- poszedł; loot [lut]- grabić, grabież, łupy poszedł grabić
wygnanie

Ceremonia ślubna i małżeństwo:
mesader = mass [mæs]- msza; adder ['ædə(r)]- żmija żmija (celebrująca) mszę*
przewodniczy ceremonii
* porównaj z jednym z żydowskich symboli, przedstawiającym żmiję pożerającą własny ogon
chupot = who [hu:]- kto; pot [pot]- dzban, włożyć do garnka, strzelać do ptaków, małych zwierząt, uderzyć piłkę tak, aby wpadła do otworu kto wbije piłkę do otworu?*
ślub
* aluzja do aktu seksualnego
kali = call in US [ka:l ın]- prosić o przyjście z pomocą w trudnej sytuacji, żądać pieniędzy prosić o pomoc w trudnej sytuacji / żądać pieniędzy*
panna młoda
* dotyczy posagu
ha-chatan = ha [ha:]- okrzyk radości; how [haυ]- jak; tan [tæn]- opalenizna, kolor żółtobrązowy ha, jaki smagły*
pan młody
* chodzi o ciemną karnację Żydów
edim = add [æd], dodawać, dołączać / aid [eıd]- pomoc, pomocnik, pomagać; him [hım]- jemu, mu dołączać do niego / pomocnicy dla niego
świadkowie
chuppa = hoop [hup]- obręcz, otoczyć, ścisnąć obręczą; pa [pa:]- ojciec ojciec otacza (ochrona boska)/ ojciec ściska obręczą*
baldachim weselny, termin stosowany na określenie końcowej części ceremonii ślubu
* pierwotnie dotyczy momentu nakładania obrączek; natomiast erusin było dawnym określeniem stosowanym na żydowskie zaręczyny (Rabin Simon Philip De Vries-Mzn. „Obrzędy i symbole Żydów” Wydawnictwo WAM Kraków1999)
Mi sze-berach = me [mı]- mi, mnie, share [ζeə(r)] US [ζər]- podzielać, uczestniczyć; bear [beə(r)] US[ber]- znosić, rodzić; ah [a:]- okrzyk bólu / ache [eık]- ból Pozwól mi urodzić / pomóż mi znieść ból
modlitwa o błogosławieństwo


So cze 14, 2014 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
aniart napisał(a):
Ile jeszcze będziecie oszukiwać siebie i innych?


W jakiej sprawie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 14, 2014 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Że Amerykanie nie są narodem wybranym?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 16, 2014 7:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Znaczy wracamy do konceptu Manifest Destiny?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 16, 2014 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 16:58
Posty: 56
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Pozdrawiam Administrację, która przez większość czasu skutecznie uniemożliwia mi korzystanie z tego forum, ponieważ automatycznie przerzuca mnie na stronę Policji.
To jest trochę tak jak z wyciszaniem niewygodnych wypowiedzi w Radiu Maryja.

Ale wracając do tematu. Jak to twierdził niegdyś ksiądz Boudet (sic!), język mówiony przez Adama to język angielski ('PRAWDZIWY JĘZYK CELTYCKI' na http://www.aniart.za.pl).
A poniżej kolejne dowody:

ROZKŁAD SŁÓW I WYRAŻEŃ HEBRAJSKICH PRZY UŻYCIU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
(cd.)

[ciach - zaśmiecanie forum - s33]


So cze 21, 2014 15:59
Zobacz profil
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
aniart napisał(a):
Pozdrawiam Administrację, która przez większość czasu skutecznie uniemożliwia mi korzystanie z tego forum, ponieważ automatycznie przerzuca mnie na stronę Policji.
To jest trochę tak jak z wyciszaniem niewygodnych wypowiedzi w Radiu Maryja.


Na przyszłość proszę uwagi do administracji składać w wątku do tego przeznaczonym.
Temat przekierowań na stronę Policji był tam wielokrotnie poruszany.


So cze 21, 2014 16:07

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Co ma wspólnego słowo "ghetto" z hebrajskim?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 21, 2014 17:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Nieliczne (w porównaniu do liczby słów w danym języku) skojarzenia i podobieństwa to nie argumenty. Od tej pory będzie to uznawane za zaśmiecanie forum i kasowane. Możesz takie opracowania zamieszczać na dowolnym blogu w sieci ale forum nie jest na to odpowiednim miejscem.

BTW, gdy już opracujesz połowę słów z języka angielskiego, daj znać. Na pewno będzie to fascynujące.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 21, 2014 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Ale ja nadal chciałbym wiedzieć, co miałoby z tego wynikać..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 23, 2014 8:03
Zobacz profil
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Nic.
Zgodnie z zapisami genetycznymi Adam i Ewa byli czarni. Zatem języka adamowego powinniśmy szukać raczej wśród rdzennych mieszkańców Afryki.


Śr cze 25, 2014 13:59

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Olaboga, znaleziono zapis genetyczny Adama i Ewy? Razem z ich dowodami osobistymi? A my we wsi znowu nic nie wiemy :/


Cz cze 26, 2014 6:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Język Adamowy a języki poza Eurazją?
Oj tam... wiemy coś o zapisie genetycznym pierwszych ludzi. Pisanie o tym, że byli to Adam i Ewa nie bierze się z tego samego zakresu pojęciowego.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz cze 26, 2014 8:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL