Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 17:23
Posty: 218
Post zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
czy ktos moze wie cos na ten temat
czego nie nalezy jesc
jakie zioła uzywac itd wg tej mistyczki :brawo:


Śr wrz 08, 2010 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
http://www.tolle.pl/pozycja/dieta-i-post
wiem że w Polsce jest kobieta która specjalizuje się w kuchni orkiszowej oraz żywieniu i leczeniu wg. metod św. Hildegardy,ale nie pamiętam namiarów na tą kobiete

_________________
1 KOR 13


Śr wrz 08, 2010 20:22
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
Proszę bardzo:
http://www.orvita.pl/medycyna%20hildegardy.htm

Święta Hildegarda z Bingen była niezwykłą, wręcz renesansową postacią, zakonnicą, filozofem, uzdrowicielką, kompozytorką. Żyła w latach 1098 - 1179.

W Jej pismach można odnaleźć wiele reguł życia i zdrowia, które zostały na całe stulecia zapomniane a dziś pomału, stopniowo są przypominane, głównie dzięki przyswajaniu medycyny wschodniej w zachodnim świecie. Postać świętej Hildegardy zwraca uwagę, że nikt nie ma monopolu na wiedzę o człowieku, o jego naturze, bo ludzkość w istocie jest jednością.

SZEŚĆ REGUŁ ŻYCIA
według św. Hildegardy

1. Ureguluj czas snu i czuwania,
aby zregenerować przemęczony system nerwowy, zmęczone ciało.

2. Jedząc i pijąc zwróć uwagę na "subtelność" środków spożywczych,
czyli na właściwości leczące, które znajdują się w naturze.

3. Wprowadzić zdrową równowagę między ruchem i spoczynkiem.

4. Czerp witalność z czterech żywiołów świata: ognia, powietrza, wody i ziemi,
poprzez pozytywne doświadczenia przyrody i naturalne środki lecznicze.

5. Wspieraj organizm w wydalaniu zanieczyszczeń i substancji szkodliwych z tkanki łącznej. (Sauna, Dieta, Upust krwi)

6. Poznaj siebie, pokonuj obciążenia, pielęgnuj cnoty chrześcijańskie, aby uzyskać zdrowie duchowe i fizyczne. (Post)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So gru 11, 2010 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 07, 2016 8:18
Posty: 51
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
Czy ktoś z was stosował np. nalewkę z języcznika na zaburzenia hormonalne i tarczycę św. Hildegardy z Bingen? Czy jest ona skuteczna?


N kwi 03, 2016 12:31
Zobacz profil
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
Osobiście uważam, że każda tzw. dieta w tym również i zalecana przez świętych nie jest zbyt dobra. I oczywiście mam tu na myśli diety dla ludzi zdrowych a nie diety wynikające z jakiegoś schorzenia, które są wtedy konieczne.
Dlaczego?
Każda dieta kładzie nacisk na zwiększanie jakichś produktów a zmniejszanie innych. To prowadzi do zaburzenia równowagi w funkcjonowaniu organizmu, Na krótką metą oczywiście jest poprawa. A później to już jest tylko równia pochyła.
Co do Świętej Hildegardy.
Święta zanim została Świętą też była człowiekiem i nie była nieomylna = obarczenie błędem. Poza tym żyła wiele lat przed nami. Wtedy były inne warunki życia. Wtedy było inne środowisko. Wtedy było inne odżywianie. Jej dieta to mogła być dobra na tamte czasy a nie współczesne.
Gdzie dzisiaj spotykamy orkisz w masowej produkcji? Czy organizm jest przystosowany - nawykły do jego spożywania? Nie.
Według mnie to jest tylko zarabianie pieniędzy na ludziach. Może komu ta dieta pomoże. A jak nie pomoże to dobrze opróżni kieszenie.


N kwi 03, 2016 15:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
maly_kwiatek napisał(a):
Proszę bardzo:
http://www.orvita.pl/medycyna%20hildegardy.htm

Święta Hildegarda z Bingen była niezwykłą, wręcz renesansową postacią, zakonnicą, filozofem, uzdrowicielką, kompozytorką. Żyła w latach 1098 - 1179.

W Jej pismach można odnaleźć wiele reguł życia i zdrowia, które zostały na całe stulecia zapomniane a dziś pomału, stopniowo są przypominane, głównie dzięki przyswajaniu medycyny wschodniej w zachodnim świecie. Postać świętej Hildegardy zwraca uwagę, że nikt nie ma monopolu na wiedzę o człowieku, o jego naturze, bo ludzkość w istocie jest jednością.

Reguły wciaz aktualne. Ale czy swietej przystoi aż tak martwic sie o sprawy doczesne? Daleko jej do sw. Faustyny, która pragnęła jak najszybszej smierci.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N kwi 03, 2016 18:10
Zobacz profil
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
"Nalewka z języczkiem" to głównie wermut, taki wynalazek z 19 wieku. W niewielkiej ilości nie zaszkodzi ale po zażyciu nie siadaj za kierownicą.
A jezeli masz problemy zdrowotne, to udaj się do lekarza. Bóg dał nam rozum i korzystając z tego daru ludzie mocno rozwinęli medycynę od czasów Hildegardy przez te tysiąc lat.


Pn kwi 04, 2016 6:58

Dołączył(a): N lut 07, 2016 8:18
Posty: 51
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
Kozioł napisał(a):
A jezeli masz problemy zdrowotne, to udaj się do lekarza. Bóg dał nam rozum i korzystając z tego daru ludzie mocno rozwinęli medycynę od czasów Hildegardy przez te tysiąc lat.


A jeśli mi medycyna konwencjonalna już nie jest w stanie pomóc, to pozostaje medycyna konwencjonalna. Mam brać leki, które i tak mi nie pomogą, a jeszcze bardziej zrujnują mi zdrowie? Po tym jak ostatnio lekarz zrujnował mi zdrowie, nie mam zaufania w ogóle do lekarzy.


Pn kwi 04, 2016 7:12
Zobacz profil
Post Re: zasady zdrowia sw Hildegardy z Bingen
To zacznijmy od podstaw. Jesteś lekarzem, że potrafisz się zdiagnozować i fachowo orzec, że medycyna jest w stanie Ci pomóc? Bo umówmy się, że nie istnieje nic takiego jak "medycyna niekonwencjonalna". Istnieje szalbierstwo i chybione pomysły z głębokiej starożytności.

Teraz sięgając dalej niż podstawy, mamy ten kwiatek. Parafrazując: a jeśli religia już nie jest w stanie pomóc, to pozostaje magia i satanizm. Mam przyjmować sakramenty, które i tak nie pomogą, a jeszcze bardziej zryją mi psyche? Po tym jak ostatnio zawiodłam się na księdzu, nie mam zaufania w ogóle do kleru jakiejkolwiek religii. Nie powiem, żebym sam nie stosował, ale ja wylądowałem na oddziale zamkniętym. Przypadkiem dobrze się stało, bo niezależnie od wszystkiego żarła mnie choroba i lekarze, właśnie lekarze, wyregulowali mi chemię mózgu proszkami. Przypadkiem.


Pn kwi 04, 2016 8:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL