Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 215  Następna strona
 Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Eubulides napisał(a):
Dla procesu ewolucji PRAWDA, czymkolwiek jest, nie jest najważniejsza. Proces ewolucji nagradza zachowania adaptacyjne, nie "prawdziwe przekonania".
Ciekawe, po czym się rozpoznaje "prawdziwe przekonania"? I skąd przeświadczenie, że ewolucja nie nagradza jednocześnie takich przekonań. Czyżby było to założenie wyssane z palca?

Eubulides napisał(a):
Tylko, że decydując się na teizm, przyjmujemy stanowisko mające za sobą więcej prawdopodobieństwa, niż naturalizm
Poproszę o wyliczenia tego prawdopodobieństwa.


Pn maja 18, 2015 7:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Eubulides napisał(a):
Ok. No to spróbujmy przyjrzeć się następującemu dowodowi:....

Liczą sie w pierwszej kolejnosci dowody materialne. Wyliczenia prawdopodobieństw nie są dowodami, mogą jedynie wskazywać drogę, o ile są poprawne.
Analiza tego wszystkiego wymagalaby czasu i miejsca. Na szczęście nie musimy tego robic, gdyż rozumowanie wywraca się juz na starcie.
"Prawdopodobieństwo tego, że nasze zdolności poznawcze będą wiarygodne (R) zakładając Naturalizm i Ewolucję, jest niskie" - to nie jest żadna przesłanka, lecz gołosłowna teza. Rozumowanie oparte na nieudowodnionym załozeniu jest oczywiście niepoprawne.

Cytuj:
Sądzę, że zarówno NATURALIZM jaki i TEIZM jest poglądem METAFIZYCZNYM (W rozumieniu - "ponad-naukowym"). .
A o mnozeniu bytow ponad potrzebę słyszałeś? Ów naturalizm nie mnoży, a teizm- i owszem, mnoży; nie są to więc systemy podobne, a metafizyczny jest tylko jeden.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn maja 18, 2015 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 14, 2017 10:24
Posty: 2
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?

Jezus wyraźnie powiedział o sobie, że: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (Ew. Jana 14:6)

Jeśli ludzie uważają, że są inne drogi, prawdy i życia to niech sami sobie odpowiedzą co z tym zrobią. Bo co zasiejesz to i żąć będziesz.

_________________
http://grupadomowa.pl


So paź 14, 2017 10:41
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
katkami napisał(a):
Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?

Jezus wyraźnie powiedział o sobie, że: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (Ew. Jana 14:6)

Jeśli ludzie uważają, że są inne drogi, prawdy i życia to niech sami sobie odpowiedzą co z tym zrobią. Bo co zasiejesz to i żąć będziesz.

Oczywiście, że można wierzyć w Boga i ewolucję, bo nic nie dzieje się poza Bogiem
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE ... 12006.html


So paź 14, 2017 10:57

Dołączył(a): So paź 14, 2017 10:24
Posty: 2
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
"Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem.
Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny,

a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają.

Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił."

(Ew. Jana 10:1-6)


So paź 14, 2017 11:16
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
katkami napisał(a):
"Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem.
Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny,

a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają.

Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił."

(Ew. Jana 10:1-6)

A jak się te słowa Jezusa mają do stanowiska Jezusowego Kościoła w kwestii ewolucji???....


So paź 14, 2017 11:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Na temat Boga i ewolucji na obydwu watkach powiedziano wszystko albo jeszcze wiecej i chyba nic sie nie da dolozyc. Moze zwroce uwage na podobienstwo pomiedzy
- stworzeniem rzeczywistosci, istnieniem Adama i Ewy, grzechem pierworodnym, a
- Zmartwychwstaniem.
W jednym i w drugim przypadku nie potrafimy opisac szczegolow technicznych aczkolwiek nikt z Chrzescian nie ma watpliwosci co do prawdziwosci wydarzenia.


So paź 14, 2017 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Alus napisał(a):
katkami napisał(a):
Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?

Jezus wyraźnie powiedział o sobie, że: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (Ew. Jana 14:6)

Jeśli ludzie uważają, że są inne drogi, prawdy i życia to niech sami sobie odpowiedzą co z tym zrobią. Bo co zasiejesz to i żąć będziesz.

Oczywiście, że można wierzyć w Boga i ewolucję, bo nic nie dzieje się poza Bogiem
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE ... 12006.html


Oczywiście, że nie można wierzyć w Boga i ewolucję, bo teoria ewolucji nie "mówi" o nadprzyrodzonych zjawiskach.


Pt paź 20, 2017 19:23
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Cała ta magiczna ewolucja jest zbudowana na cudach i zjawiskach nadprzyrodzonych. To tak jakby ślepy cisnął głuchemu


Pt paź 20, 2017 20:58

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Cała ta magiczna ewolucja jest zbudowana na cudach i zjawiskach nadprzyrodzonych. To tak jakby ślepy cisnął głuchemu


Jeśli jesteś kreacjonistą to powiedz od razu, bedzie przynajmniej wiadomo o co chodzi....


Pt paź 20, 2017 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Cała ta magiczna ewolucja jest zbudowana na cudach i zjawiskach nadprzyrodzonych.


:-D

Wskaż jeden/jedno.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 21, 2017 7:37
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Khem. Definicja cudu: zjawisko niezrozumiałe i niewytłumaczalne. Dla kogoś...


So paź 21, 2017 7:40
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
hubris napisał(a):
Alus napisał(a):
katkami napisał(a):
Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?

Jezus wyraźnie powiedział o sobie, że: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (Ew. Jana 14:6)

Jeśli ludzie uważają, że są inne drogi, prawdy i życia to niech sami sobie odpowiedzą co z tym zrobią. Bo co zasiejesz to i żąć będziesz.

Oczywiście, że można wierzyć w Boga i ewolucję, bo nic nie dzieje się poza Bogiem
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE ... 12006.html


Oczywiście, że nie można wierzyć w Boga i ewolucję, bo teoria ewolucji nie "mówi" o nadprzyrodzonych zjawiskach.

Bóg jest wszystkim we wszystkich - we wszystkich procesach we wszechświecie, także ewolucja nie dzieje poza Bogiem.

ErgoProxy napisał(a):
Khem. Definicja cudu: zjawisko niezrozumiałe i niewytłumaczalne. Dla kogoś...

Nie dla kogoś pojedynczego - dla osiągnięć współczesnej nauki.


So paź 21, 2017 8:39
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Oj, łacha drę. Przecież wiem, że chodzi o to, że Bóg ma wszędzie poukrywane backdoory w tym Matriksie, który się Go słucha, bo spróbowałby nie. : )

Ale ostrożnie. Nauka współczesna to nie jest nauka, która opisała i wyjaśniła już wszystko, co było do zbadania. Właściwie, kurtka, dlaczego każde kolejne pokolenie uważa, że żyje u kresu nauki? Z ewolucją jest podobnie; jak ktoś powie, że człowiek nie jest celem ewolucji ani koroną stworzenia, tylko że będzie zmieniał się dalej, to się rozmówca postuka wymownie.


So paź 21, 2017 9:01

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Alus napisał(a):
Bóg jest wszystkim we wszystkich - we wszystkich procesach we wszechświecie, także ewolucja nie dzieje poza Bogiem.


To jest banalny sofizmat. Mogę powiedzieć: Niewidzialny Jednorożec (lub wstaw cokolwiek) jest wszystkim we wszystkich procesach na świecie także ewolucja nie dzieje się poza Niewidzialnym Jednorożcem.


So paź 21, 2017 11:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 215  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL