Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 14:00



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
 Spowiedź- moje pytanie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 18, 2012 13:53
Posty: 12
Post Spowiedź- moje pytanie.
Jestem katolikiem. Wierzę w Boga, Trójcę Przenajświętszą i Biblię. Nie mogę uwierzyć, że spowiedź jest tym co nas wyzwala. Nie wierzę w spowiedź. Czy mam szansę na zbawienie? Sorki za pozornie banalne i żenujące pytanie...


Pn cze 18, 2012 23:08
Zobacz profil
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
Jeżeli się nie obrazisz, to odpowiem w twoim stylu:
To zależy, czy chcesz na nie zapracowac, czy nie.
Jeżeli chcesz zapracowac na zbawienie, zdobyc zbawienie, zasłużyc na zbawienie to ... nie masz szans 8)


Pn cze 18, 2012 23:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
Spowiedź jest warunkiem zbawienia, o ile się nie mylę. Oczywiście, ważna spowiedź, czyli taka, w której działanie się wierzy i podczas której szczerze się żałuje za grzechy i postanawia poprawę. Bez tych elementów spowiedź jest nieważna, a człowiek nie jest w tzw. łasce uświęcającej. Jak przyjdzie mu umrzeć w takim stanie, to ma przerąbane.
Mogłem coś pokręcić, bo późno jest, może ktoś mnie poprawi...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt cze 19, 2012 1:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
Pierwszy raz się zgadzam z Jajko

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt cze 19, 2012 6:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
bez spowiedzi nie możesz przystepowac do komunii


Spowiedź
A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane (Jn 20:21-23). Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej (1 Kor 11:27).


Wt cze 19, 2012 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
Wierzysz w Boga, który jest w Trójcy Jedyny i przemawia do człowieka m.in. poprzez Pismo Święte, a masz problem z uznaniem mocy sakramentu spowiedzi? Zaskakuje mnie nie tyle sam problem spowiedzi, co to że nie masz problemu z rzeczami o wiele bardziej okrytymi tajemnicą, o wiele bardziej dyskusyjnymi. A może warto się zastanowić co to znaczy że wierzysz w tego Boga i jak rozumiem znasz, czytasz, rozumiesz i akceptujesz treść Pisma Świętego. Bo coś mi się wydaje że tutaj jest problem. Bardzo mnie to zaskakuje że wierzysz w Boga miłosiernego i uznajesz Biblię i jej treść, z czego samo w sobie powinno wynikać że chcesz spowiedzi i chcesz ją przeżywać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt cze 19, 2012 12:55
Zobacz profil
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
Ja też mam wątpliwości dotyczące spowiedzi. Tutaj rozmawiałem o tym z Lizą. Może pomoże Ci rzucić na swoje problemy nowe światło.


Wt cze 19, 2012 12:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
viewtopic.php?p=561095#p561095 - Sakrament spowiedzi - czy konieczny?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt cze 19, 2012 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
Iwona19 napisał(a):
Pierwszy raz się zgadzam z Jajko


Zechciej jednak zauważyć, że ja przekazałem jedynie WIEDZĘ o spowiedzi nijak nie odnosząc się do WIARY w jej działanie. A z tym byś się pewnie nie zgodziła :)

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt cze 19, 2012 15:07
Zobacz profil
Post Re: Spowiedź- moje pytanie.
Jedno małe "ale":

"Gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany "żalem doskonałym" lub "żalem z miłości" (contritio). Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe" (KKK 1452). Jeśli więc człowiek wzbudza w sobie żal doskonały (zawierający postanowienie przystąpienia do spowiedzi) to już w tym momencie otrzymuje przebaczenie grzechów (także śmiertelnych) - nawet więc, gdy zginiemy, to nie będziemy mieć grzechu śmiertelnego, za który wzbudziliśmy żal doskonały. Jeśli jednak nie zginiemy, powinniśmy później też wyznać grzechy na spowiedzi."


Wt cze 19, 2012 17:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL