Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 5:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna strona
 Strategie cywilizacji pozaziemskich 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
pilaster napisał(a):
Obca biosfera byłaby całkowicie i stuprocentowo niekompatybilna z naszą.


Ale dlaczego właściwie? Przecież, teoretycznie, obydwie powinny powstać w podobnych warunkach. Wydaje mi się, że o ile wysoko rozwinięte organizmy, typu Obcy "właściwi" mogłyby się od nas znacząco różnić, to już na poziomie bakterii, organizmów prostych.. skąd miałaby się wziąć ta "całkowita i stuprocentowa niekompatybilność"? (zakładam, że wyłączamy z rozważań Obcych całkowicie "fantastycznych", typu np. mieszkańcy Jowisza z "Odysei Kosmicznej").

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sie 14, 2012 7:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Johnny99 napisał(a):
skąd miałaby się wziąć ta "całkowita i stuprocentowa niekompatybilność"?
Stąd, że ich biologia nie byłaby oparta na DNA.


Wt sie 14, 2012 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Johnny99 napisał(a):
pilaster napisał(a):
Obca biosfera byłaby całkowicie i stuprocentowo niekompatybilna z naszą.


Ale dlaczego właściwie? Przecież, teoretycznie, obydwie powinny powstać w podobnych warunkach. Wydaje mi się, że o ile wysoko rozwinięte organizmy, typu Obcy "właściwi" mogłyby się od nas znacząco różnić, to już na poziomie bakterii, organizmów prostych.. skąd miałaby się wziąć ta "całkowita i stuprocentowa niekompatybilność"? (zakładam, że wyłączamy z rozważań Obcych całkowicie "fantastycznych", typu np. mieszkańcy Jowisza z "Odysei Kosmicznej").


Różnice będą już na poziomie biochemicznym. Wystarczy, że na obcej planecie jest więcej arsenu a mniej fosforu niż u nas ( nawet nie wiecej, tylko więcej w jednym miejscu, gdzie powstało życie), a już w łańcuchy DNA zamiast fosforu będa miały arsen (są podejrzenia, że takie niekompatybilne organizmy żyją też na Ziemi, ale tylko w niszach z dużą zawartoscią arsenu) I to wszystkie. Od bakterii po Obcych właściwych. :(

Dotyczy to też wszystkich innych pierwiastków wykorzystywanych w budowie organizmów. Poza wodorem, tlenem i węglem, praktycznie każdy ma jakiś alternatywny zamiennik. :(

A to tylko różnice czysto chemiczne. Kod DNA moze wykorzystywać inne grupy chemiczne do kodowania, albo być np piątkowy, a nie czwórkowy, jak nasz.

Aminokwasy moga być prawoskrętne, a nie lewoskrętne jak u nas, etc, etc...

Możliwych kombinacji jest bardzo dużo. Już tylko jedna taka róznica powoduje całkowitą niekompatybilność. :-(

Nawet bakterie gnilne będą miały duże problemy w rozłożeniu ich zwłok. :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt sie 14, 2012 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 19:44
Posty: 180
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
pilaster napisał(a):
A to tylko różnice czysto chemiczne. Kod DNA moze wykorzystywać inne grupy chemiczne do kodowania, albo być np piątkowy, a nie czwórkowy, jak nasz.

Raczej nie. Pięć nie jest liczbą parzystą, więc jedna grupa chemiczna musiałaby być bez pary.


Śr sie 22, 2012 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
kinokijuf napisał(a):
pilaster napisał(a):
A to tylko różnice czysto chemiczne. Kod DNA moze wykorzystywać inne grupy chemiczne do kodowania, albo być np piątkowy, a nie czwórkowy, jak nasz.

Raczej nie. Pięć nie jest liczbą parzystą, więc jedna grupa chemiczna musiałaby być bez pary.


Zapewne dałoby się jakoś wymyśleć funkcjonujący w ten sposób mechanizm biologiczny, ale owszem, byłaby to trudnosc. Zatem np dwójkowa, albo szóstkowa :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 22, 2012 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 6:03
Posty: 1341
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Johnny99 napisał(a):
Ale dlaczego właściwie? Przecież, teoretycznie, obydwie powinny powstać w podobnych warunkach.
I tak i nie.
Nawet, jeśli przyjmiemy, że hipotetyczne istoty żywe ewoluowały na bazie identycznego "zestawu startowego", to sam finalny zestaw aminokwasów (o biochemii komórki nie wspominając) już ma prawo być całkiem odmienny. Dlaczego? Istnieje kilka powodów (oczywiście analizujemy przy ceteris paribus warunki podstawowe, czyli dla biosfery tlen-węgiel-azot a nie np. hipotetycznych: metan-amoniak-chlor czy cokolwiek innego, równie fantastycznego):
1. Różnice stosunków ilościowych pierwiastków kluczowych, co będzie prowadzić do preferencji innych związków (a precyzyjniej ich innej wzajemnej korelacji ilościowej).
2. Inne od naszego widmo gwiazdy a co za tym idzie inny rozkład "wybijanych" i "oszczędzanych" aminokwasów (vide matematyczny model "wymiatania" zaobserwowany w efekcie Ureya).
3. Brak obecności księżyca zmieniający warunki efektów "wysusz-zamocz" lub jego inna wielkość i odległość skutkująca inną intensywnością tego efektu.

Dla samego punktu 2 mamy już wiedzę o istnieniu kolejnych sześciu (przypomnę, że życie biologiczne na ziemi bazuje na 5, nie na 4 cegiełkach: DNA: A, C, G, T, RNA: A, C, G, U, RNA jest chemicznie minimalnie prostsze, w budowie znacznie prostsze) cegiełek DNA/RNA (a raczej już XNA), które równie skutecznie mogą tworzyć samoreplikujące trójwymiarowe cząsteczki polimerowe. Na Ziemi nie przyjęły się, gdyż "wymiatane" przez ultrafiolet występowały w zbyt małym stężeniu.



Johnny99 napisał(a):
Wydaje mi się, że o ile wysoko rozwinięte organizmy, typu Obcy "właściwi" mogłyby się od nas znacząco różnić, to już na poziomie bakterii, organizmów prostych
Zauważmy pewną prawidłowość - wszyscy bez sprzeciwu gładko zakładają ewolucję form "obcych" od jednokomórkowców aż do zaawansowanych (nawet wyższych niż my) form inteligentnych. Ale już ludzie to muszą być "stworzeni", ponieważ ewolucja nie przebiega w tak niewiarygodnie szerokim zakresie.
I potrafią takie sprzeczne ze sobą tezy głosić te same osoby!

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.
Stanisław Jerzy Lec


Cz sie 23, 2012 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Rutus napisał(a):
Zauważmy pewną prawidłowość - wszyscy bez sprzeciwu gładko zakładają ewolucję form "obcych" od jednokomórkowców aż do zaawansowanych (nawet wyższych niż my) form inteligentnych. Ale już ludzie to muszą być "stworzeni", ponieważ ewolucja nie przebiega w tak niewiarygodnie szerokim zakresie.
I potrafią takie sprzeczne ze sobą tezy głosić te same osoby!


Jakie to są niby osoby i co to w ogóle ma do rzeczy? :shock:

Pan, panie Rutus, wydaje mi się jakiś zagubiony..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sie 23, 2012 10:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Rutus napisał(a):
Zauważmy pewną prawidłowość - wszyscy bez sprzeciwu gładko zakładają ewolucję form "obcych" od jednokomórkowców aż do zaawansowanych (nawet wyższych niż my) form inteligentnych. Ale już ludzie to muszą być "stworzeni", ponieważ ewolucja nie przebiega w tak niewiarygodnie szerokim zakresie.
I potrafią takie sprzeczne ze sobą tezy głosić te same osoby!


A które konkretnie osoby ma Rutus na myśli? Bo ja zauważyłem odmienną prawidłowość. Osoby odrzucające ewolucję, absolutnie negują też możliwość istnienia życia pozaziemskiego w jakiejkolwiek formie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz sie 23, 2012 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 6:03
Posty: 1341
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
pilaster napisał(a):
Osoby odrzucające ewolucję, absolutnie negują też możliwość istnienia życia pozaziemskiego w jakiejkolwiek formie.
Niekoniecznie. Np. wykładnia Adwentyzmu dnia siódmego zakłada niesienie "zbawienia" innym cywilizacjom (oczywiście dopiero po "sądzie ostatecznym", czyli wtedy, kiedy zniknie "całe zło", co za przezorność!), ale wcale nie opisuje "innych" jako stworzonych. Tak więc w domyśle chyba mamy ewolucję?
Opis na podstawie książki Clifforda Goldsteina - "Dzień w którym zginie zło" - pean na cześć adwentystów i ich "prawdy".

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.
Stanisław Jerzy Lec


So wrz 01, 2012 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
No a teraz z punktu widzenia wiary (bo to forum wiara.pl)
Dlaczego Biblia NIC nie wspomina o innych (Bóg stworzył ciała niebieskie i nic nie ma o tym, że coś tam żyje)

Dlaczego żadne teksty - typu orędzia, objawienia - NIC nie wspominają o kosmitach? (Raz tylko czytałem relację człowieka po śmierci klinicznej, który pytając po drugiej stronie, czy jest życie w kosmosie otrzymał odpowiedź, że kosmos jest pełen życia).

Jezus umarł na krzyżu za Ziemian. Czy pozostałych kosmitów nie trzeba było zbawiać? Czy umierając na ziemi zbawił cały kosmos, czy też musiał powtarzać swoją ziemską historię na każdej planecie zamieszkałej przez grzeszników?

Czy wiara w UFO jest zgodna z nauką Kościoła? Ostatnio w jakiejś broszurze pod kościołem przeczytałem, że to niewłaściwe tak jak horoskopy, czy wywoływanie duchów.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N wrz 02, 2012 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
1) Jest Bóg
2) Są aniołowe i demony
3) Jest człowiek
4) Istnieją zwierzęta
Są więc inne formy życia prócz człowieka, a cała rzeczywistość, nie zamyka się w 3 wymiarach.

A) Wiara stricte w UFO nie za bardzo jest zgodna z nauką kościoła. Ociera się o spirytyzm.
B) Kosmos może być pełen życia śmiertelnego, w formie zwierzęcej.
C) Jeżeli są istoty "wyższe" inteligentne a zarazem są śmiertelne, lub mają nieczyste intencje i czyny, to pochodzą od złego (a raczej złem są same w sobie lub jego materialnym przejawem, w końcu skoro szatan potrafi materializować obiekty a nawet żywe istoty wypluwane z ust egzorcyzmowanego, to nie ma raczej problemu z materializowaniem latających spodków).

Czy UFO istnieje? Jak najbardziej. Wszelkie przesłanki wskazują na to, że jest to zjawisko źródłem z zupełnie innej rzeczywistości/wymiaru, niosące ze sobą negatywne konsekwencje.


N wrz 02, 2012 23:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Sadomaczo napisał(a):
Czy UFO istnieje? Jak najbardziej.


Wszyscy to wiedzą, zatem to prawda :biggrin:

Cytuj:
Wszelkie przesłanki wskazują na to, że jest to zjawisko źródłem z zupełnie innej rzeczywistości/wymiaru, niosące ze sobą negatywne konsekwencje.


Jakie przesłanki?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn wrz 03, 2012 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
To, że Ty czegoś nie widziałeś lub nie doświadczyłeś, nie oznacza, że coś nie istnieje i nie widział tego nikt. Miliony ludzi na świecie miało styczność z "UFO". Obserwacje często są udokumentowane w różnej formie, nawet video. Kwestia tego, że dla większości nie stanowi to dowodu, bo wychodzi się z założenia, że jest to przynajmniej sfabrykowane. Pogląd na sprawę zmienia się kiedy człowiek sam tego doświadczy. Są owszem fejki, ale jest też dużo autentycznych materiałów to dokumentujących.

Cytuj:
Jakie przesłanki?

Chociażby takie, że "ufo" nie manifestuje się dla jaj, przypadkowo i bezinteresownie. Dlatego wielu fascynatów, choćby całe noce spędzało pod gołym niebem nigdy niczego nie zobaczy, natomiast są ludzie widujący to regularnie, a nawet nagrywający to na video. Kolejna przesłanka to brak, jasnych wyraźnych i oczywistych dowodów, w końcu ludzie mają wierzyć w wysoko rozwiniętą cywilizacje z odległej galaktyki. Tymczasem zjawiska te często w niczym nie przypominają urządzeń technicznych, czy pojazdów, a bezforemne kule światłą, zmieniające kształt kolor, zachowujące się w oderwaniu od praw fizyki, materializujące się i dematerializujące się. Manifestują się w zorganizowany sposób wykluczający przypadek czy naturalne zjawiska.
Np. poruszanie się w szykach, kluczach, "badanie terenu" zawisanie nad budynkami, łączenie się w jeden obiekt, lub dzielenie się na inne zgrane ze sobą.

Zjawiskiem interesowałem się dość luźno całe życie. Miałem w rodzinie ufologa, który czasami występował w TV. Czysty teoretyk, nie miał żadnej obserwacji. Pierwszy raz coś co nazywamy "UFO" zaobserwowałem w kwietniu tego roku. Ostatnio około 3 tygodni temu, w sumie na przestrzeni kilku miesięcy odrębnych obserwacji było przynajmniej 7. Nie jestem entuzjastą. Pierwsze dwie, potraktowałem jako przewidzenie, kolejną jako zjawisko naturalne, przy czwartej zacząłem się zastanawiać, czy może coś ze mną jest nie tak. Przy ostatniej przekonałem się, że to co widzę ma rzeczywiście miejsce a ponadto ma charakter nadnaturalny, wręcz demoniczny.


Pn wrz 03, 2012 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Sadomaczo napisał(a):
To, że Ty czegoś nie widziałeś lub nie doświadczyłeś, nie oznacza, że coś nie istnieje i nie widział tego nikt.


Tyle, że tego faktycznie nikt nie widział, a przynajmniej nie ma na to żadnych, nie tylko dowodów, ale nawet przesłanek.

Cytuj:
Miliony ludzi na świecie miało styczność z "UFO".


Miliony to przesada, bardziej tysiące. I nie "miało styczność", tylko "są przekonane że miały styczność"

Cytuj:
Obserwacje często są udokumentowane w różnej formie, nawet video.


Tylko że tej rzekomej dokumentacji nikt nigdy nie widział (nie licząc fałszerstw)


Cytuj:
Cytuj:
Jakie przesłanki?

Chociażby takie, że "ufo" nie manifestuje się dla jaj, przypadkowo i bezinteresownie.


O, Sadomaczo nie tylko "wie, ze UFO istnieje, ale nawet "wie" jakie są jego intencje i zamiary. A ciekawość, skąd sadomaczo posiadł taką wiedzę?

Cytuj:
Dlatego wielu fascynatów, choćby całe noce spędzało pod gołym niebem nigdy niczego nie zobaczy, natomiast są ludzie widujący to regularnie,


Jest to solidna przesłanka, że to nie z UFO, a właśnie z tymi ludźmi coś jest nie tak. :D

Cytuj:
a nawet nagrywający to na video.


A nagrań (tzn jednoznacznych, dobrej jakości nie pozostawijących żadnych wątpliwości) nigdy nikomu nie pokazujących :)

Cytuj:
Kolejna przesłanka to brak, jasnych wyraźnych i oczywistych dowodów,


Acha a brak dowodu jest dowodem na to, że się UFO tak świetnie kamufluje? Krasnoludki sierotki Marysi kamuflują się jeszcze lepiej, bo tam brak dowodów jest jeszcze większy :-D


Cytuj:
w końcu ludzie mają wierzyć w wysoko rozwiniętą cywilizacje z odległej galaktyki.


A na jakiej podstawie mają tak wierzyć?

Cytuj:
Przy ostatniej przekonałem się, że to co widzę ma rzeczywiście miejsce a ponadto ma charakter nadnaturalny, wręcz demoniczny


A co sadomaczo przekonało?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn wrz 03, 2012 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Z tymi kulami o demonicznym pochodzeniu był nawet niedawno (w sierpniu) wątek na forum. Ktoś opisywał swoje własne doświadczenia : http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=27&t=31989

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn wrz 03, 2012 15:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL