Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
 Strategie cywilizacji pozaziemskich 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Z punktu widzenia katolicyzmu istnienie kosmitów jest "bardziej niż bardzo wątpliwe". Myślę, że wręcz sprzeczne z wiarą katolicką.

"Kosmici" mogą być wielkim spiskiem upadłych aniołów, przygotowanym od tysięcy lat! I na to mi wyglądają.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lut 19, 2017 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
niewazny12 napisał(a):
"Kosmici" mogą być wielkim spiskiem upadłych aniołów, przygotowanym od tysięcy lat! I na to mi wyglądają.


Myślę, że to możliwe.

Natomiast to wciąż nie tłumaczy, czemu:

niewazny12 napisał(a):
Z punktu widzenia katolicyzmu istnienie kosmitów jest "bardziej niż bardzo wątpliwe". Myślę, że wręcz sprzeczne z wiarą katolicką.


Skąd wziąłeś ten cytat, który zamieściłeś w cudzysłowie?

Bo ja jakoś nie widzę, czemu ich istninie miałoby się wykluczać z katolicką wiarą.

I nie przeczy to temu, co napisałem w pierwszym zdaniu.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Wt lut 21, 2017 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
To był mój cytat, moje przemyślenia. Jakby istnieli kosmici, to byliby pokrzywdzeni względem ludzi, bo ludzką naturę przyjął Bóg, a natury kosmitów by nie przyjął. Chrystus jest Jednorodzony.

A co jeśli rzekomy kosmita by zgrzeszył? Uczymy się, że Chrystus umarł za grzechy ludzkości. Nie ma mowy o kosmitach. Rzekomi kosmici także byliby istotami duchowo-cielesnymi, podobnie jak ludzie, ale nie pochodziliby od Adama i Ewy. Nie wierzę w istnienie takich istot.

Można byłoby też przypuścić, że kosmici to wcale nie kosmici, tylko inna odmiana człowieka. Ale w to też nie chcę wierzyć (dlaczego ci ludzie przynajmniej zdają się nie interesować byciem w Kościele) i rzekomi kosmici wyglądają na spisek upadłych aniołów mający na celu podważyć Objawienie.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt lut 21, 2017 16:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL