Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Pradawne cywilizacje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:11
Posty: 22
Post Pradawne cywilizacje
Kościół katolicki to ukrywa, ale naprawdę Biblie można rozumieć bardziej dosłownie, nie tylko symbolicznie. Ludzie zostali stworzeni przez Wyższą cywilizacje w czasach pradawnych, potem zbuntowani aniołowie zmieszali się z ludzkimi kobietami i przekazali wiedzę nie przeznaczoną ludziom.
Aniołami tymi byli tzw nefilim (mówi także o tym m. in. ks rodzaju rozdz.6).
Bogowie postanowili zniszczyć rasę ludzką, bo posiadła wiedzę zarezerwowaną dla bogów.
Apokryficzna księga Henocha wyraźnie mówi "bo[ludzie] poznali za dużo tajemnic"
A czytaliście księgę Ezechiela? jest on świadkiem lądowania pojazdu kosmicznego i został zabrany na pokład. Dla waszej wiadomości, na podstawie tej księgi skonstruowano koło tzw omni-directional, poruszające się zadziwiający sposób. Profesor, który je zaprojektował zaznaczył, że w całości opierał się na księdze Ezechiela. Wyjaśnienie, że Bóg jest przedstawicielem wysoko rozwiniętej cywilizacji rozpoczyna erę kiedy wiara i nauka się zazębiają. Gdybym chciał przedstawić czemu tak uważam, to zajęło by mi to kilka godzin gadania. Polecam obejrzeć na you tube wykłady Marcina Dachtera Biblia i ufo.


Pn sty 07, 2013 13:08
Zobacz profil
Post Re: Pradawne cywilizacje
michalg510 napisał(a):
Kościół katolicki to ukrywa
Ale przed michalg510 jakoś nie ukrył. Ukrył przed całym światem.
Cytuj:
Dla waszej wiadomości, na podstawie tej księgi skonstruowano koło tzw omni-directional, poruszające się zadziwiający sposób.
Konkretnie co to za konstrukcja, jak działa i do czego służy?
Cytuj:
Profesor, który je zaprojektował zaznaczył, że w całości opierał się na księdze Ezechiela.
W Księdze Ezechiela nie znajduje się dokładny techniczny opis pozwalający zbudować jakieś urządzenie bez dodania własnej fantazji i wiedzy fizycznej. Konstrukcji spełniających warunki "oparcia o Księgę Ezechiela (czyli składających się z dwóch kół jedno wewnątrz drugiego)" i "poruszania się w zadziwiający sposób" można pewnie zbudować wiele.


Pn sty 07, 2013 14:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Pradawne cywilizacje
Jeśli ktoś twierdzi, ze w księdze Ezechiela jest coś o kosmitach, to chyba wyczytał w niej tylko trzy zdania wyrwane z kontekstu.
Objawienie jest podobne do tego w Apokalipsie, podobny jest też opis świetlistych postaci - aniołów. Może tylko opis zjawiska jest bardziej drobiazgowy (taka cecha autora) i stąd takie "techniczne" skojarzenia.
Opisywane objawienie ma wyraźnie wymiar duchowy i trwa nadal - także już długo po okazaniu się Chwały Bożej (czyli tego domniemanego statku kosmitów) i to już bez takich "efektów specjalnych".
Tak więc jeśli założymy, że Ezechiel miał kontakt z obcą cywilizacją, to musielibyśmy też przyjąć, że wszystkie objawienia mają takie pochodzenie (w zasadzie mają dość podobny charakter).
Czyżbyśmy więc, żyli na co dzień z kosmitami? :-D

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn sty 07, 2013 21:53
Zobacz profil
Post Re: Pradawne cywilizacje
Cytuj:
Czyżbyśmy więc, żyli na co dzień z kosmitami?



Alez to fakt!
Niektórzy ludzie plota tak kosmiczne bzdury, ze mozna ich podejrzewac o nieziemskie pochodzenie :mrgreen:


Pn sty 07, 2013 22:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post Re: Pradawne cywilizacje
Qwerty2011 napisał(a):
Tak więc jeśli założymy, że Ezechiel miał kontakt z obcą cywilizacją, to musielibyśmy też przyjąć, że wszystkie objawienia mają takie pochodzenie (w zasadzie mają dość podobny charakter).
Czyżbyśmy więc, żyli na co dzień z kosmitami? :-D

Oczywiście, że tak. A co w tym dziwnego. Przecież mamy tylko jeden Wszechświat a to, że ma wiele wymiarów to przecież nic nadzwyczajnego. W każdym razie teorie paleoastralne są bardziej prawdopodobne niż mity o rzekomych "boskich" interwencjach, tylko ludzka wyobraźnia nadała tym istotom jakieś szczególne nadprzyrodzone cechy.

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Wt sty 08, 2013 8:44
Zobacz profil
Post Re: Pradawne cywilizacje
buscador napisał(a):
Qwerty2011 napisał(a):
Tak więc jeśli założymy, że Ezechiel miał kontakt z obcą cywilizacją, to musielibyśmy też przyjąć, że wszystkie objawienia mają takie pochodzenie (w zasadzie mają dość podobny charakter).
Czyżbyśmy więc, żyli na co dzień z kosmitami? :-D

Oczywiście, że tak. A co w tym dziwnego. Przecież mamy tylko jeden Wszechświat a to, że ma wiele wymiarów to przecież nic nadzwyczajnego. W każdym razie teorie paleoastralne są bardziej prawdopodobne niż mity o rzekomych "boskich" interwencjach, tylko ludzka wyobraźnia nadała tym istotom jakieś szczególne nadprzyrodzone cechy.

A wszystkim nam przyjdzie osobiście przekonać się co było mitem.


Wt sty 08, 2013 9:27
Post Re: Pradawne cywilizacje
buscador napisał(a):
W każdym razie teorie paleoastralne są bardziej prawdopodobne niż mity o rzekomych "boskich" interwencjach
A konkretnie ile wynosi prawdopodobieństwo jednych i drugich? Lubię jak ludzie sobie wycierają gębę terminami takimi jak "prawdopodobieństwo" i "teoria", chociaż nie mają pojęcia, co one znaczą.


Wt sty 08, 2013 9:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Pradawne cywilizacje
buscador napisał(a):
W każdym razie teorie paleoastralne są bardziej prawdopodobne niż mity o rzekomych "boskich" interwencjach, tylko ludzka wyobraźnia nadała tym istotom jakieś szczególne nadprzyrodzone cechy.

Na ja przepraszam, ale te istoty same się przedstawiają:

(Ez 2, 4) To ludzie o bezczelnych twarzach i zatwardziałych sercach; posyłam cię do nich, abyś im powiedział: Tak mówi Pan Bóg.
(Ez 3, 11) Udasz się do zesłańców, do twoich rodaków i powiesz im: Tak mówi Pan Bóg, czy będą słuchać, czy też nie»

I nikt też nie wie, po co kosmici mieliby się mieszać z takim uporem w sprawy jakiś tam Izraelitów z planety Ziemia.

Alus napisał(a):
A wszystkim nam przyjdzie osobiście przekonać się co było mitem.

Więcej wiary niewiasto.
Czyżbyś uznała, że część Pisma Świętego to mity?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt sty 08, 2013 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:11
Posty: 22
Post Re: Pradawne cywilizacje
Żeby dokładnie zauważyć to co ja zauważyłem przestudiujcie historie kilku kultur m. in. starożytny egipt, sumer, kultury ameryki południowej i środkowej, poczytajcie trochę o psychologi dokładnie o tym jak rozwijał się model percepcji ludzi przez wieki, a zauważycie wiele ciekawych rzeczy.


So sty 12, 2013 12:02
Zobacz profil
Post Re: Pradawne cywilizacje
michalg510 napisał(a):
Żeby dokładnie zauważyć to co ja zauważyłem przestudiujcie historie kilku kultur m. in. starożytny egipt, sumer, kultury ameryki południowej i środkowej, poczytajcie trochę o psychologi dokładnie o tym jak rozwijał się model percepcji ludzi przez wieki, a zauważycie wiele ciekawych rzeczy.


Masz jakies osiągniecia naukowe w tym "studiowaniu"? Mam na mysli jakies powazne publikacje, nagrody, tytuły....itp. ?

Czy to może takie "studia" internetowo-telewizyjne?

Jeżeli to drugie, to daj se spokój z bajkami. Poogladaj może Smurfy, Kubusia Puchatka lub inne Zaczarowane ołówki....to bardziej pouczające pozycje.


So sty 12, 2013 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Pradawne cywilizacje
michalg510 napisał(a):
przestudiujcie, poczytajcie, a zauważycie wiele ciekawych rzeczy.

Ale nam się nie chce studiować. My chcemy, żeby kolega nam te wnioski sam wyłożył, bo jeszcze zauważymy co innego niż zauważył był kolega, a wtedy będzie się działo, oj będzie. Niech więc kolega siada do klawiatury. W punktach poproszę.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


So sty 12, 2013 12:11
Zobacz profil
Post Re: Pradawne cywilizacje
michalg510 napisał(a):
Żeby dokładnie zauważyć to co ja zauważyłem przestudiujcie historie kilku kultur m. in. starożytny egipt, sumer, kultury ameryki południowej i środkowej, poczytajcie trochę o psychologi dokładnie o tym jak rozwijał się model percepcji ludzi przez wieki, a zauważycie wiele ciekawych rzeczy.
Słowem "nie mam już argumentów, sami sobie dowiedźcie, że mam rację".


So sty 12, 2013 13:04

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:11
Posty: 22
Post Re: Pradawne cywilizacje
Nie mogę przedłożyć wam wniosków ani dowodów, bo w tym tkwi problem, że jeżeli to zrobię pozbawię was możliwości rozwoju intelektualnego, który jest kluczem do zrozumienia prawdy o naszym pochodzeniu i celu w jakim nas stworzono. Nie cel jest ważny ale droga do niego więc jeżeli sami nie przebrniecie przez karty historii i nauki szeroko pojętej, to nie znajdziecie wielu prawd.
To będzie stanowić pożywkę dla waszych umysłów. Gotowce pozbawiają tylko umiejętności samodzielnego myślenia.
Dlaczego napisałem, że kościół ukrywa prawdę? Bo wie, że jeżeli tylko garstka ludzi pozna prawdę studiując historię ludzkości będą niegroźni w racji małej liczebności, lecz jeżeli dajmy na to 30% ludzi na ziemi zacznie to robić kościół katolicki będzie zagrożony i nie tylko katolicki, dlatego w czasach średniowiecznych inteligentni ludzie byli nazywani heretykami, bo byli zagrożeniem dla kościoła głosząc coś innego niż nauczał kościół(kopernik,galileo).
W świecie nauki jest wiele sytuacji, gdy teoria do momentu jej potwierdzenia jest uznawana za nie
prawdziwą, a na możliwość ingerencji obcej cywilizacji jest dosyć dowodów archeologicznych.
Tak jak wspomniałem nie dam wam gotowców, a jeśli nie chcecie sami szukać odpowiedzi, cóż wasz problem. pozdrawiam was wszystkich.


So sty 12, 2013 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Pradawne cywilizacje
Cytuj:
Nie mogę przedłożyć wam wniosków ani dowodów, bo w tym tkwi problem, że jeżeli to zrobię pozbawię was możliwości rozwoju intelektualnego, który jest kluczem do zrozumienia prawdy o naszym pochodzeniu i celu w jakim nas stworzono. Nie cel jest ważny ale droga do niego więc jeżeli sami nie przebrniecie przez karty historii i nauki szeroko pojętej, to nie znajdziecie wielu prawd.
To będzie stanowić pożywkę dla waszych umysłów. Gotowce pozbawiają tylko umiejętności samodzielnego myślenia.

Logika zdefektowanego komputera z opowiadania Irrehaare. A przy tym haczyk: otóż kolega liczy na to, że jeśli przejdziemy jego drogę, ta droga nas odmieni jak jego odmieniła i zaroi się wokół niego od jego memetycznych klonów. Ładnie to tak, proszę kolegi, nakłaniać do samodzielnego prania mózgu?

Pomijam już, że kolega znalazł się na forum dyskusyjnym i postawił tezę. Otóż następnym krokiem jest poparcie tezy argumentami. W przeciwnym razie zachodzi podejrzenie, że autor tezy pobredza.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


So sty 12, 2013 14:51
Zobacz profil
Post Re: Pradawne cywilizacje
michalg510 napisał(a):
Nie mogę przedłożyć wam wniosków ani dowodów, bo w tym tkwi problem, że jeżeli to zrobię pozbawię was możliwości rozwoju intelektualnego, który jest kluczem do zrozumienia prawdy o naszym pochodzeniu i celu w jakim nas stworzono. Nie cel jest ważny ale droga do niego więc jeżeli sami nie przebrniecie przez karty historii i nauki szeroko pojętej, to nie znajdziecie wielu prawd....
.


To ja ide oglądać "Zaczarowany ołówek"...


So sty 12, 2013 15:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL